[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Czasem mam takiego buga, że Geralt nie umie się złapać krawędzi - podskakuje tylko, ale nie łapie się i spada. I jak już się mu tak zrobi to muszę wczytać save/restartować grę, żeby się naprawiło.

Zrobiło mi się to na pewno 2 razy na tej ścieżce gdzie robimy zadanie Szlak Bohaterów (zwłaszcza jak nie przeskoczę tego miejsca na załączonym screenie).

Jeszcze przynajmniej 2 razy w innych miejscach też tak miałem. Ten bug występował już przed 1.7 i po dalej jest.
 

Attachments

  • w3bug.jpg
    w3bug.jpg
    60.3 KB · Views: 46
Ja mam błąd w zadaniu "Statuetka żołnierza" a mianowicie po rozmowie z Triss i cutscence gdzie przenosi nas do małego budynku w celu odczarowania tegoż żołnierza nic się nie dzieje, nic się nie pojawia i nie wiem co mam zrobić.
 
Uwaga po patchu 1,07 wszystkie martwe niedźwiedzie mają dodatkowy "ficzer"

Zabijamy miśka następnie w jego truchło rzucamy gwiazdę tańczącą ( nie sprawdzałem na innych petardach) i obserwujemy cuda. czasem miśki potrafią się mocno rozciągbąć.

[video=youtube;Ch-fnXB6Cbs]http://www.youtube.com/watch?v=Ch-fnXB6Cbs[/video]
 
Po ukończeniu głównego wątku fabularnego zajrzałem do łaźni Dijkstry w Novigradzie, łaźnia pusta ale słychać gwar wielu głosów (podobnie jest na Łysej Górze, gdzie zginał Imlerith słychac głosy sukkubów) . Ponadto otwarte jest wejście przez basen do podziemi, a tam całkiem nie ma Barta
Został body-guardem nowego kanclerza? Coś nie całkiem gra wraca do punktu startowego... w zasadzie wcale n ie powinna. Radowid zginął, a na ulicy żołnierze wznoszą okrzyki "Niech żyje Radowid" :/

Jak już powyżej ktoś napisał, gra po ukończeniu głównego wątku jest "niesłychanie pusta". Brak możliwości spotkania wybranki Geralta, jak również innych postaci jest dla mnie dużym zawodem. Aż się prosi, żeby Yen/Triss osiadła w opuszczonym przez wiedźminów Kear Morhen. Dlaczego górne poziomy Kear Morhen stały się po bitwie niedostępne? Szkoda.

Niemniej wielkie dzięki za tą grę. Mam uczucie, że dostałem do rąk kolejną część sagi o wiedźminie


---------- Zaktualizowano 21:51 ----------

Ja mam błąd w zadaniu "Statuetka żołnierza" a mianowicie po rozmowie z Triss i cutscence gdzie przenosi nas do małego budynku w celu odczarowania tegoż żołnierza nic się nie dzieje, nic się nie pojawia i nie wiem co mam zrobić.


u mnie to samo
 
Czy ktokolwiek w trakcie gry znalazł choć jedne CAŁE grabie? Takie nie złamane?
Męczy mnie to. W normalnym życiu więcej jest jakby całych.
Czyżby czas na płatne DLC - pt. "Polowanie Na Tajemniczego, Straszliwego Łamacza Grabi"?
 
Kilka aktualnie znalezionych błędów.

1. W książce "Dziki Gon" jest niepotrzebny myślnik w wyrazie "za-rdzewiałym" View attachment 21091
2. Kiedy na Skellige, kiedy idziemy z Yennefer na stypę ona zagaduje nas o brodę. Te kwestia pojawia się także, kiedy Geralt jest ogolony.
3. Pomimo wydania patcha 1.7 postacie noszące skrzynie komicznie podskakują.
 

Attachments

  • witcher3 2015-07-28 19-43-55-60.jpg
    witcher3 2015-07-28 19-43-55-60.jpg
    145.1 KB · Views: 50
Patch 1.8
(Piszę post pod postem, ponieważ jest ograniczona liczba załączonych zdjęć w 1 poście)

Kolejne literówki:
1. Filtrom w ekwipunku nadal brakuje odmiany przez przypadki i wielkich liter. Powinno być: "Typu, Ceny, Ciężaru, Trwałości, Rzadkości" View attachment 21325
2.Kult Freyji - niepotrzebny przecinek za "i" View attachment 21326
3. Druga mapa Ibrahima Savi - Tutaj brakuje przecinków, jeden jest w złym miejscu i znalazły się dwie literówki: W wyrazie "spotkać" nie ma ogonka nad "ć" i zamiast "pozostałymi mamy "postałymi" View attachment 21327
4. Korespondencja Myszowora - zamiast "pośrednia" jest "poślednia" View attachment 21328
5. Dziennik rabusia - za myślnikiem przed wyrazem "kurwa" brakuje spacji View attachment 21330

Wiem, że to są drobnostki w morzu potrzeb i poważniejszych bugów. Jednak wszyscy chcemy, aby W3 stał się jak najbliższy ideałowi. Pracuje nad tym wiele graczy, którzy systematycznie zgłaszają swoje uwagi i dokumentują błędy. W mojej pracy często robię korekty tekstów, wiec łatwiej mi dostrzec potencjalne literówki. Drodzy Redzi jeśli, czytacie ten post i chcecie, żeby zgłaszać taką kosmetykę w oddzielnym temacie, albo w jeszcze inny sposób, to dajcie znać. Ja póki co bedę w tym temacie zamieszczał kolejne tego typu znaleziska.
 

Attachments

  • witcher3 2015-07-21 21-27-36-57.jpg
    witcher3 2015-07-21 21-27-36-57.jpg
    55.5 KB · Views: 35
  • witcher3 2015-08-06 20-50-03-88.jpg
    witcher3 2015-08-06 20-50-03-88.jpg
    125.2 KB · Views: 34
  • witcher3 2015-08-06 20-50-14-86.jpg
    witcher3 2015-08-06 20-50-14-86.jpg
    117.6 KB · Views: 44
  • witcher3 2015-08-06 20-51-48-01.jpg
    witcher3 2015-08-06 20-51-48-01.jpg
    150.5 KB · Views: 34
Q: Niebezpieczny ładunek.
Wpis w dzienniku v1.08


To w końcu zgodził się go dobić, czy jednak odmówił?
 
Drogi Zespole CD Projekt RED, nie wiem czy to wcześniej już było (nie zauważyłem, ale na pewno występuje w wersji 1.08 ) ale... zauważyłem błąd z cenami bełtów u sprzedawców. Otóż wyprodukowanie np. 20 bełtów rozpryskowych kosztuje kilkadziesiąt koron, a można je potem od razu sprzedać za 2500(!!!). Jaki jest w tym sens? Mocno to psuje rozgrywkę. Pytanie do graczy - też tak macie?
View attachment 21539
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    212.5 KB · Views: 51
Last edited:
Naprawde irytujący bład ma kolega, szwankuje mu sterowanie padem, i to mocno podczas biegu Geralt sam się zatrzymuje, ale to jeszcze nie jest najgorsze Geralt potrafi też sam z siebie podczas biegu nagle zatrzymać się i zwrócić na pięcie w przeciwnym kierunku ! czasem raz, a czasem dwa razy, to jest naprawdę irytujące i przez to nieda się grać na padzie. Chodzi o kontroler X360 do PC bezprzewodowy, więc nie powinnoo być problemów, i do tej pory nie było ich.

Po przełaczeniu sterowania na K+M nie ma żadnych problemów

Dziwne, u kolegi po aktualizacji małej (dał naprawę plików w galaxy) nagle gra się naprawiła zniknęły problemy...
może wszystkiemu było winne Galaxy które zle zainstalowało aktualizacje.
Ja dalej mam wyłączone aktualizacje w galaxy i patche będę sciągać z gog, bo klient galaxy jeszcze jest zbyt beta aby z niego dało się normalnie korzystać.
 
Last edited:
@CDPR

1. Poprawcie wydajność i stabilność, bo jest gorzej porównując z 1.06
Podczas odcinania członków ciała oponentów gra lubi przycinać, jak i ogólna wydajność spadła w stosunku do łatki 1.06
2.Usprawnijcie system poruszania się bohatera - dlaczego nie można skakać podczas walki?
3. Zróbcie bardziej przejrzystym glosariusz - oznaczenia aktualizowanych wpisów do postaci, jak i również bestiariusz.
a/ dziennik zadań wymaga usprawnień; niech po zamknięciu i ponownym otwarciu wyświetla zadanie, którym się obecnie zajmujemy, a nie za każdym razem otwiera zakładkę - zadania główne.
4. Proszę o lepszy widok mapy - dlaczego nie zrobić go na pełny ekran?
a/ wnętrza krypt, jaskiń itp. niech wyświetlają się na mapie.
b/ dodanie nazw wysp na Skellige
c/ możliwość dodawanie większej ilości znaczników i opisywanie ich.

Amen, może coś zostanie uwzględnione i spełnione.
 
Kilka błędów które znalazłem po zainstalowaniu patcha 1,08

Zadanie "W sercu lasu"
Po wybraniu ścieżka Haralda i odprawieniu rytuału stanąłem w obronie starszego wioski przed Svenem i jego bandą. Po zabiciu napastników i zakończeniu zadania Sven po chwili wstaje i dalej atakuje. Nie ważne ile razy go zabijam ten ciągle zmartwychwstaje.

Zadanie "Wierny przyjaciel"
Po wykonaniu zadania i rozmowie ze "zleceniodawcą", quest dalej figuruje w zakładce zadań do wykonania.

Osiągnięcie "Pest Control"
Zniszczyłem wszystkie gniazda potworów (szara ikona). Jednak, gdy wracam do nich po jakim czasie, znowu mogę je zniszczyć i otrzymuje ponownie punkty doświadczenia. Osiągnięcia nie mam zaliczonego.

Osiągnięcie "Geralt zawodowiec"
Wykonałem wszystkie zalecenia wiedźmińskie. Osiągnięcia nie mam zaliczonego.
PS. Czy trzeba zabić wszystkie potwory ze zleceń, by uzyskać osiągnięcie czy można niektóre puścić wolno i dalej mieć osiągnięcie? Ja część puściłem wolno.

Dziwne wyświetlanie postaci Geralta w ekwipunku View attachment 21654 View attachment 21655


Edit:
Nawet powtórnie zniszczone gniazda potworów po jakimś czasie się odnawiają.
 

Attachments

  • Geralt.jpg
    Geralt.jpg
    239.9 KB · Views: 37
  • Geralt1.jpg
    Geralt1.jpg
    328.3 KB · Views: 49
Last edited:
Los barona, a dziwne reakcje mieszkańców Kasztelu Wrońce.

Po samobójstwie barona mieszkańcy kasztelu zachowują się tak jakby żył. Słychać to w ich codziennych rozmowach. Jednak najbardziej rzuca się to w oczy w zadaniu "Gryf na wzgórzach", gdzie dowiadujemy się, że to właśnie baron wyznaczył nagrodę za zabicie potwora.
 
New Game+ i się acziki nie zaliczają - niby nic ale zawsze coś. I jestem pewien, że spełniłem warunki dla achievementu.
 
Kolejne błędy,
Jeżeli potwory se pływają pod wodą a my jesteśmy na powierzchni i strzelamy do nich z kuszy, obrażenia są minimalne, ale jeżeli wejdziemy do wody, zanurkujemy wtedy są na strzała, bardzo inteligentnie zrobione nie ma co, burza mózgów była przy grze...

Podziemia pod Novigradem, mapa się już nie zmienia na tereny podziemne i na dodatek nie da rady normalnie biegać, trzeba przytrzymać shift, wtedy postać biegnie normalnie a nie sprintem, deszcz nie pada ale słychać dźwięk...

Błędy z zadawanymi obrażeniami, otrzymywanymi, sporadycznie się zdarza ale jednak. Przykładowo wróg ma poziom 30 a ja 40 i wróg mnie zabił jednym ciosemm wczytałem ponownie i wtedy już normalnie zadawał obrażenia, i na odwrót, mamy potwory przykładowo poziom 40 a potwory 30 tego samego rodzaju, dwóch przeciwników bijemy tak 2-3 trafienia i trafia się jeden nad którym muszę z dziesięć ciosów zadać by padł.
Następne błędy, umiejętności pisze w niektórych, że dodatkowe obrażenia, zdrowie jeżeli wyczerpane zostaną, nie ma czegoś takiego u mnie to nie działa nic dodatkowego nie mam.
AI jest przeciwników, są tak zaprogramowane, że co trzeci udany cios na przeciwniku to on automatycznie atakuje, zawsze i nie przerywa ataku, gdy go uszkodzimy, bo przecież jak każdy przeciwnik nas zaatakuje i trafi geralt przerywa atak
Znak aksji nie nie spowalnia przeciwników, tego nie zauważyłem normalnie się porusza....
Kontry na utopcach, raz się udają raz nie, nie rozumiem tego....

Wychodzenie z wody, to jest tragedia !!!! Przykład:
http://i.imgur.com/gSGCXMm.jpg
http://i.imgur.com/28NMxfd.jpg

Jeżeli przeciwnik ma łuk, to jego pociski przechodzą przez tekstury, więc chowanie nic nie daje.
Podczas cutscenek gdy jakaś postać się ruszy to jest dźwięk biegania.
Płotka nadal respawnuje się w teksturach i ciągle jest problem z biegiem w górę, koń się buguje i biegnie dupą a głowa w ziemi....
Nakładane oleje, nie zadają dodatkowych obrażeń...

W niektórych podziemiach pada deszcz i słychać ...

Geralt za szybko chowa miecze, bo przeciwnik trochę dalej jest to uznaje, że się nie przydadzą, a potem problem jest bo coś wyjąć nie może i dużo tak miałem, że z pięściami atakował...

Gra jest strasznie nierówna i przez to cholernie trudna, przeciwnicy za dużo i za często blokują ataki oraz częstotliwość ich ataków jest za szybka, nie cholera jasna by wiedźmin nie dawał sobie rady z ludzkim przeciwnikiem czy utopcami lub też nekkerami a nawet z wilkami ? Przecież przez to cały czas muszę używać eliksirów bo inaczej koszą mnie stada wilków czy utopców a z czartem czy z biesem to bez problemu se radzę....

AI pojawia się totalnie przede mną , jakiś bug gry, tekstury niektóre też coś za późno się ładują a sprzęt mam wysokiej klasy...

Któryś atak Gelarta zawsze jest chybiony nawet gdy przeciwnik nawet nie robi uniku, jest po prostu źle zaprogramowany...

Walka na pięści ssie jak cholera, jeżeli walka się zaczyna (Nie mówię tu o turniejowych) to geralt za późno przyjmuje pozycje i zawsze pierwszy cios otrzymuje i nic nie mogę zrobić, oraz jak przeciwko nam jest dwóch przeciwników to ć tragedia jest bo zawsze praktycznie dwóch na raz atakuje i kontry nie udaje się zrobić.

Znów jest błąd z minimalizowanie gry, jeżeli nie mamy nic w pasku zadań już schowanego to gra nie zminimalizuje się normalnie, a jak już się uda to nie można do niej powrócić, jest tylko dźwięk w grze...

Jeżeli zranimy alghula i mamy umiejętność, że przeciwnik krwawi, to wówczas jak potwór ujawni na plecach swoje "rogi" czy co to tam jest, to jeżeli krawi to my cały czas otrzymujemy obrażenia jakbyśmy go atakowali...

Nadal jest błąd z AI noszącymi skrzynie...

W zadaniu Miecze i Pierogi jest problem, że po dotarciu na spotkanie z Hattorim, nic nie mogę z nim rozmawiać i sobie odchodzi.

Problem jest prawie z każdą postacią z którą kończymy rozmowę, miejsce jest zawsze inne niż przed rozmową ...

Jeżeli przeciwnik jest wyposażony w kuszę i do niego podejdziemy to przy zmianie swojej broni już blokuje nasze ataki...

Moglibyście dodać w grze jakąś informację z kim można grać w gwinta, kto został pokonany bo zdobycie osiągnięcia za karty to jest praktycznie niemożliwe...

Jeżeli nałożyły na przeciwnika jakiś znak, to po jednym ataku już nie działa...
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom