Start z dobrej pozycji — nowa aktualizacja do gwinta już dostępna!

+

Burza46

CD PROJEKT RED
Start z dobrej pozycji — nowa aktualizacja do gwinta już dostępna!



Cześć!

Sporo się ostatnio dzieje wokół Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Byliśmy na PAX East, ogłosiliśmy oficjalny turniej GWINTA — GWENT Challenger. Ale nie zamierzamy zwalniać tempa i będzie się działo jeszcze więcej. Dziś do gry wchodzi nowa aktualizacja, o której chcemy Wam opowiedzieć — nie tylko o zmianach, które wprowadza, ale również o tym, jak przygotowuje grunt pod przyszłość GWINTA.

CO NOWEGO W GWINCIE

Jedną z nowości w aktualizacji jest pozycjonowanie, które pozwala zagrywać jednostki w dowolnym miejscu w rzędzie. Zmiana ta ma ogromny wpływ na interakcje między kartami, ponieważ wiele zdolności kart od teraz odnosi się do pozycji karty w stosunku do pozostałych.



Do tej pory nie było wielu sposobów, aby dać znać przeciwnikowi, co w danym momencie myślimy. Taką możliwość dają okrzyki, które pozwalają graczom na komunikację w trakcie meczu. Wystarczy kliknąć na awatar!



Na planszy pojawiła się historia ruchów. Od teraz możecie sprawdzić, jakie karty zostały kolejno zagrane od początku meczu, by móc lepiej zaplanować kolejny ruch. Wiedza to potęga.



A skoro już mowa o planszy, odświeżyliśmy ją, aby zwiększyć czytelność i przystępność, tak, żeby w ogniu bitwy najważniejsze informacje zawsze były na wyciągnięcie ręki.



Nowa aktualizacja to także wiele mniejszych zmian, których celem jest usprawnienie rozgrywki oraz balansu. Do pełnej listy teleportujecie się klikając tutaj.

CO DALEJ?

Odświeżona plansza, to początek licznych ulepszeń graficznych, które będziemy wdrażać na przestrzeni kolejnych aktualizacji. Pracujemy m.in. nad nowymi wskaźnikami celowania, animacjami kart oraz ich podświetleniem, cieniami, oraz efektami wizualnymi, które towarzyszą umiejętnościom.

Chcemy, aby każda karta w GWINCIE miała swój animowany odpowiednik, dlatego do gry zmierzają kolejne animowane wersje premium kart. Będzie w nich sporo ukrytych smaczków, więc bądźcie czujni! W niedalekiej przyszłości GWINT wzbogaci się też o zupełnie nowe karty, co w połączeniu z pozostałymi zmianami oznacza przetasowania w taliach startowych.

Pracujemy nad tym, aby opisy kart i zdolności były bardziej intuicyjne, a priorytety zdolności — bardziej przejrzyste i logiczne. Ważną rolę w tym procesie będzie odgrywało ujednolicenie działania niektórych kart.

GWINT cały czas się rozwija, a Wy odgrywacie w tym kluczową rolę. Dlatego korzystając z okazji chcemy jeszcze raz podziękować Wam, że jesteście z nami i pomagacie nam tworzyć Wiedźmińską Grę Karcianą. Do zobaczenia na polu bitwy!

Zespół GWINTA
 
Last edited:
willow565;n8193710 said:
Przydałoby się jakies podsumowanie ze zmianami w kartach

Jest w grze w ustawieniach i masz tutaj link pod ostatnia grafiką do pdfa.

Co do pacza... nowy stół mi się nie podoba, kolory zbyt pastelowe, pogodynka to porażka, zmiana CN zupełnie niepotrzebna, nowe RNR to porażka (przynajmniej dla mnie), nowy Emisariusz jest dla mnie za mocny + CN teraz zagrywa jednostkę z góry decku przez co jest jeszcze mocniejsze, bo łatwiej dobrać potem lepsze karty (CN nie powinno dobierać kart z decku w ogóle...), Duch Lasu to teraz śmieć, Kajdanki psują grę a nowe Grzyby straciły swoją pierwotną funkcję bo bufowanie jednostki za 2 siły jest.. idiotyczne. Jeżeli już koniecznie ktoś chciał blokowanie kart dać kajdanom to powinny one mieć tylko te jedną funkcję, inna karta powinna zmieniać wartość siły jednostki na bazową lub odzłacać, a grzyby powinny z 3 zostać, nie były przegięte ale można było ich używać do ciekawych unikalnych strategii.

Generalnie gra wydaje mi się zupełnie inna, niestety na minus.

Pytanie do forumowiczy, czy wam tez tak dziwnie działa scroll przy przewijaniu talii/kart?
Działa mi jakby gra dostawała czkawki, a szybkość animacji w grze działa jakby były puszczone z przyspieszeniem x3 co strasznie kłuje w oczy.
 
Last edited:

Guest 3974940

Guest
Takie pytanie "techniczne": zniknął "zablokowany" obrazek płatnych kampanii. Z jakiegoś konkretnego powodu?
 
Sumarycznie - zmiany preferują teraz ewidentnie talie kontrolne, choć nacisk został przeniesiony z kart dowódców i złotych na te niższe. W sumie skutki do poznania w praniu, zależy co kto wymyśli w związku z nową sytuacją. Tym nie mniej karty pokroju "uderz 7 razy, uderz 8 razy", brązy rąbiące 1/rundę są chore. Z jednej strony niby mało przydatne, z drugiej robią za dużą demolkę, którą ciężko odwrócić. Nowi gracze będą szaleć bardziej niż przy pogodynkach. Ale nowa wersja Radowida pewnie będzie grywana przez 90% użytkowników, bo wraz ze zmianami w KP to teraz kałach, któremu nawet para Yennefer: Klątwy nie da rady.
Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, ale nowy stół tez mi nie przypadł do gustu, na dodatek część kart nie reaguje na dwuklik, trzeba je wykładać LMB, a potem ENTER, trochę to dezorientujące, bo powinno działać i na dwuklik (jak było poprzednio, i lubiło się wieszać :)), i LMB + ENTER.
 
Nerf potworów... gra na pochłanianie ( ekkima, vran, katakan itd ) straciła sens przez nerf nekkerów, gra pogodynką również znerfiona(duch lasu, pogoda) dwa najsensowniejsze buildy potworów można teraz wyrzucić do kosza, karta Ragh nar Roog bezużyteczna,Scoia'tael znerfione ( rozumiem że nerf się należał ale nie taki ), Dowódca Radowid totalnie bezużyteczny, tak jak i inne złote karty które zadawały obrażenia, można wymieniać dalej, pasek czasu do końca tury - nieczytelny, łatwy do przeoczenia, najgorszy patch od wejścia gwinta, nie wiem zmieniła się osoba zarządzająca ? Wybaczcie zawsze chwaliłem CD Projekt, ale tym razem zapytam jak można wypuścić taki...
 
Specjalnie utworzyłem konto aby napisac ten kom.
Ogolnie rzecz biorac jest do dupy, tak jak wyzej kolega napisal. Ducha Lasu juz sie nie oplaca, Imlerith rowniez, kajdan nie skomentuje, Rag nar Rogg serio ?? Draug uderz 7 razy ...... niektore karty wiewiorek czy KP stracily swoj charakter, szczerze caly ten gwint stracil urok po tym patchu, zaraz bedzie tak ze kazda karta bedzie mozna kazda inne zniszczyc, pogoda tak samo, wiele kart stracilo sens,ogolnie regress niesamowity.
Zagralem 5 partyjek po nowym patczu i cofne sie do poprzedniego, mozliwe ze jeszcze bedzie mozna. Beznadziejnie sie teraz gra.

To tak na szybko
 
Last edited:
Emperor_Emhyr;n8194200 said:
Nerf potworów... gra na pochłanianie ( ekkima, vran, katakan itd ) straciła sens przez nerf nekkerów, gra pogodynką również znerfiona(duch lasu, pogoda) dwa najsensowniejsze buildy potworów można teraz wyrzucić do kosza, karta Ragh nar Roog bezużyteczna,Scoia'tael znerfione ( rozumiem że nerf się należał ale nie taki ), Dowódca Radowid totalnie bezużyteczny, tak jak i inne złote karty które zadawały obrażenia, można wymieniać dalej, pasek czasu do końca tury - nieczytelny, łatwy do przeoczenia, najgorszy patch od wejścia gwinta, nie wiem zmieniła się osoba zarządzająca ? Wybaczcie zawsze chwaliłem CD Projekt, ale tym razem zapytam jak można wypuścić taki...

Innymi słowy wszystko jest znerfione. A jak wszystko jest słabe to nic nie jest słabe.
Tak w ogóle jak można oceniać patch zanim się na nim zagra (ewentualnie po godzinie gry)?. To jak pójść do kina i wyjść zanim skończą się przedfilmowe reklamy, bo gość obok twierdzi że film jest słaby.
 
MajekX;n8194320 said:
Innymi słowy wszystko jest znerfione. A jak wszystko jest słabe to nic nie jest słabe.

Henselt nie jest znerfiony i wydaje się mocny. Nilfgard też sobie chyba nieźle po patchu radzi.
 
Ale przecież wiewiórki wcale nie zostały znerfione....osłabione zostały krasnoludy, ale wiele innych kart zostało wzmocnionych. Słyszałem opinie że wiewiórki są za mocne.
Aurelius pisze że Radowid będzie grany przez 90% graczy, Emperor_Emhyr że jest bezużyteczny....Generalnie wszystko się pozmieniało. Padły krasnoludy na pierwszy rząd, padła maszyna potworów...ale nie ma co płakać. Na pewno niedługo ktoś opublikuje nowe talie na gwentDB i wszystko wróci do normy.

Z kartami zawsze sobie poradzimy, ale zmiana wizualna paradoksalnie może być tutaj największą zmianą.
 

Guest 4070000

Guest
REDZI! Nic się nie przejmujcie hejtem! Róbcie swoje! Wiem, że gra będzie super!
 
Nie rozumiem hejtu na ogólne znerfienie wszystkiego po 1 dniu ale ok;)
Grafika stołu może być choć pamiętam płacz o nią przy każdym patchu:)
Dużo jednak błędów technicznych - zacinanie, blokowanie przycisku, zawieszanie kursora itd (ale to na inny temat forum)

Chciałem napisać jednak jedno spostrzeżenie o kajdanach. Ciekawi mnie w która stronę to pójdzie, bo kajdany na złoto działają super (np blokada yen) ale między innymi przegralem przez to mecz! Zablokowalem Yen i spoko, radocha na gębie (ale mu narobilem)! Ale też ją odzlocilem przez co przeciwnik wskrzeszal ja co rundę i mocno mi jednak tym uprzykrzyl życie..

Przy okazji - zablokowana karta cofnięta atrapą traci blokadę - ciekawe czy to zamierzone? Czyżby powrot Atrapy?
 
Last edited:
Jak się gra jedną talią miesiąc czy dłużej, to zmiany które wprowadza patch jak nic zabolą. Trzeba będzie znowu zacząć myśleć :). No sorry, ale tak widzę upieranie się przy tym co było dla jednego akurat dobre. Przykładem może być Ragh Nar Roog, karta jednej frakcji, Potworów. Jaki z niej Neutral i możliwość sensownego użycia np. ze Scoia'tael? Moim zdaniem balans poszedł w dobrym kierunku, obniżając potencjał kart, które praktycznie rządziły na stole. Nie mając ich w talli, musiałem dostać bardzo silną rękę, aby mieć szanse na wyrównaną grę. Teraz więcej zależy od tego co mam w głowie, a nie w kartach i tak powinno być.
Oprawa graficzna również na plus, stół zdecydowanie czytelniejszy, lepsza lokalizacja timera. Gram w rozdziałce 1920x1080 i zmiana wielkości kart jest po patchu zauważalna. W kolekcji mi to nie przeszkadza, natomiast na stole chciałbym mieć o numer większe, jak też i cały stół. Po bokach wolnego miejsca wolnego na taki zabieg jest dość. Aby była jasność, gram bez okularów, bo nie potrzebuję :).
Podsumowując pierwsze spotkanie z patchem, dla mnie jest dobrze, a i myślę że z czasem ta moja ocena znacznie wzrośnie.
 
Last edited:
kloni;n8197040 said:
Nie rozumiem hejtu na ogólne znerfienie wszystkiego po 1 dniu ale ok
Opinie, to jeszcze nie hejt, ale ogólnie widać wyraźną tendencję do przechodzenia na wersje kontrolne, na tyle, na ile pograłem (ok. 30 meczy), to nawet potworki próbują takiej wersji.
2jacks;n8196320 said:
Radowid będzie grany przez 90% graczy
Bo w sumie nie pomyślałem, że kontrolne wiewiórki dostaną aż takiego kopa (a teraz roi się od kontrolnych wiewiórek), a chodziło mi - mimo wszystko - bardziej o talie kontrolne, nie sensu stricte Radowida (podany jako rodzaj przykładu = powinno być "radowidopodobne"). Tym nie mniej, Henselt teraz też nieźle kręci, nie ma nekkerów to są adeptki z Aretuzy :).
kloni;n8197040 said:
kajdany na złoto działają super (np blokada yen) ale między innymi przegralem przez to mecz
Nie zwróciłem na to uwagi, ale na cmentarzu Yen dalej jest w łańcuchach, co by teoretycznie świadczyło, że nadal będzie po przywróceniu. Jeśli jest inaczej, to znaczy, że jest błąd graficzny.
kloni;n8197040 said:
zablokowana karta cofnięta atrapą traci blokadę - ciekawe czy to zamierzone?
Na pewno i bardzo fajnie, tylko, że to chyba poprzednio też tak działało.
 
MajekX;n8194320 said:
Innymi słowy wszystko jest znerfione. A jak wszystko jest słabe to nic nie jest słabe.
Tak w ogóle jak można oceniać patch zanim się na nim zagra (ewentualnie po godzinie gry)?. To jak pójść do kina i wyjść zanim skończą się przedfilmowe reklamy, bo gość obok twierdzi że film jest słaby.

Wiem co do czego używałem, nie potrzebuję rzucać karty w grze, bo opis wszystko wyjaśnia, teraz to co robiłem stało się bezużyteczne, rozumiem zmiany, ale nie wywracanie do góry nogami niektórych buildów.

Strzezymir, jeśli naprawdę uważasz że Ragh Nar Roog to karta jednej frakcji, to naprawdę masz ograniczone pojęcie o gwincie.
 
Emperor_Emhyr Też chciałbym móc wiedzieć jak będą się spisywały dane karty w grze ze stuprocentową pewnością po przeczytaniu opisu :) No i tak, RNR był jeszcze wykorzystywany momentami przez memowego Henselta, racja.
 
Teraz zamiast legendarnych kart złotych jako kontra na mniejsze upierdliwe złote karty ludzie zaczną używać brązowych kart neutralnych. Coś poszło nie tak. Wiem, że Iorweth czy Triss dawały 12 punktów, ale nie na tym polegała ich siła (bo taki Geralt też tyle daje, a nikt go nie gra). Moim zdaniem zabranie tym kartom możliwości atakowania innych złotych kart jest słabym pomysłem. No ale zobaczymy, może to balansowi wyjdzie na dobre, ale dalej trzymam się swojego zdania- złote legendy powinny być bardzo mocne. To nie wyżej wymienione karty były zbyt silne, tylko inne karty za tę samą cenę za słabe.

 
Aurelinus Fakt Yen jest zablokowana na cmentarzu ale była cofnięta Atrapą i potem już wskrzeszana bez zablokowania. Moje niedopatrzenie ale w sumie ciekawa taktyka. Podobnie mozna "ratować" Borcha;)

Wezmę w obronę Strzezymira - RNR ofc był dla wielu talii ale nie oszukujmy się nikt tak dobrze (albo tak czesto) nie korzystał z niej tak jak potwory. RNR był dla mnie zbyt silna karta na tle mechaniki pogody z poprzedniego patcha (co nie znaczy że był bez kontry) Przy aktualnym czystym niebie, RNR byłby trochę bardziej kontrowalny i w sumie szkoda mi tej karty bo fajnie wpisywala się w lore. Co jednak nie znaczy że teraz będzie bezużyteczny.
 
Emperor_Emhyr;n8197370 said:
Wiem co do czego używałem, nie potrzebuję rzucać karty w grze, bo opis wszystko wyjaśnia, teraz to co robiłem stało się bezużyteczne, rozumiem zmiany, ale nie wywracanie do góry nogami niektórych buildów.

Strzezymir, jeśli naprawdę uważasz że Ragh Nar Roog to karta jednej frakcji, to naprawdę masz ograniczone pojęcie o gwincie.

W moich circa about 500 rankingowych partiach nikt poza Potworami, nie zagrał Ragh Nar Roog ani razu. Gwent nie jest grą dla top 100 czy top 1000. Karty mają być grywalne dla top100 000 i więcej. I co Ty teraz zrobisz, wszystko co miałeś stało się bezużyteczne, no jaki żal :). Pozostaje Ci chyba tylko strzelić total focha i dać sobie spokój z Gwintem, skoro grać się wg Ciebie już nie da.
 
Top Bottom