Nadchodzi Sezon Niedźwiedzia!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Nadchodzi Sezon Niedźwiedzia!



Wraz z końcem lutego kończy się Sezon Mahakamski. A to oznacza, że nadchodzi kolejny! Pora aby Vilkdaarlowie zawalczyli o chwałę — dzisiaj rozpoczyna się Sezon Niedźwiedzia!

Przypomnijmy pokrótce o co walczycie w tym sezonie. Tak jak obiecaliśmy zostały wprowadzone zmiany w systemie nagród. Za uzyskanie rang 10, 15 i 20, tak jak do tej pory, otrzymacie ramki i tytuły, natomiast za każdy sezon będzie można odblokować jeden awatar — dostaniecie go za osiągnięcie rangi 15.

Szczegółowe informacje znajdziecie w poniższej tabelce:



Jak widzicie, powrócił Vernon Roche! Zdobycie go podczas Sezonu Wilka (styczeń) okazało się nie lada wyzwaniem, dlatego, tak jak chcieliście, postanowiliśmy ponownie umożliwić Wam odblokowanie go.

Dostosowaliśmy również system MMR — wymagania dla poszczególnych rang podczas Sezonu Niedźwiedzia znajdziecie poniżej:


 
Last edited:
lunatyk393;n10571412 said:
Jeden avatar, ktory dopiero co byl i to za 15 range? Cos czuje spadek graczy ma serverach

Biorę popcorn i idę na reddit'a, ale będą tam cisnęli :) .. ale fakt, faktem - dziwne podejście
 
michlu;n10571732 said:
Biorę popcorn i idę na reddit'a, ale będą tam cisnęli :) .. ale fakt, faktem - dziwne podejście

Hahahaha :D Naprawdę mało kiedy taki smaczny żarcik można tutaj znaleźć :D Gratulacje i smacznego :) Obstawiam, że to jest powód nagłego zginięcia awatarów z gry (były już te na marzec i nagle zaginęły z gry :p) W sumie jak rozdawać od 5 rangi wszystko to szkoda grafików męczyć na rysunki...powinny być 2 ramki - avatar i ramka 1 za włączenie gry raz w miesiącu, a druga ramka za top100 i byłby wilk syty i Reddit zadowolony w końcu :D bo już widziałem pogłoski, że 1-10k to za dużo bo ktoś miał 12,5k miejsce i nie dostał :D a to była różnica przecież jednej gry i to nie fair... : :D :D :D
 
Kiedy rozpocznie się sezon Pro Ladder, a jeżeli już się rozpoczął, to czemu nie mam dostępu?
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
TraN999;n10572342 said:
Kiedy rozpocznie się sezon Pro Ladder, a jeżeli już się rozpoczął, to czemu nie mam dostępu?

Sezon Pro Ladder jeszcze nie zaczął, damy znać kiedy to nastąpi.
 
michlu;n10571732 said:
Biorę popcorn i idę na reddit'a, ale będą tam cisnęli :) .. ale fakt, faktem - dziwne podejście

Ciekawe zajęcie :3


maciek0081;n10572062 said:
W sumie jak rozdawać od 5 rangi wszystko to szkoda grafików męczyć na rysunki

Tyle, ze z tego co mówi nam kod gry to w grze jest zaimplementowane pełno awatarków. Przy zasadzie 3 awatary na sezon to starczyłyby one na co najmniej ich kilkanaście. Dlatego nie rozumiem tej decyzji. Gdyby dali np Imleritha albo Iorwetha bez nakryć głowy to bym jeszcze zrozumiał bo troche czasu od ich wydania minęło, a ludzi doszlo, no ale Vernon? Przecież dopiero co on był.

Ciekawi mnie skąd taka decyzja bo to, że jest to na prośbe graczy to totalny bullshit. Na pewno znalazła sie grupa osób marudząca, że nie ma tego Rocha, ale nie mogła to być znacząca część społeczności. Poza tym przy takim podejściu do takich głosów graczy to najlepiej dać wszystkie awatarki wszystkim graczom na start i po problemie, bo na 100% po tym sezonie znowu sie znajda ludzie, którzy bedą chcieli kolejnej okazji do zgarnięcia Vernona i co wtedy? Poza tym mają to byc nagrody za osiągnięcia, takie zabiegi niszczą ich wartość.

I też niech nikt nie pomyśli, ze to co mowie to jakiś płacz wynijący z niezadowolenia. Po prostu coraz mniej jest powodów by rzeczywiście cisnąć te rankedy. Teraz wystarczy przysiąsc na 2/3 dni, wbic te 20 range i reszte sezonu mieć z głowy bo top 10k bedzie, a dla top1k nie ma sensu tryhardować. A może jest to sposób na przerzucenie graczy na arenke. Kto wie :D
 
Last edited:
A mi tam wcale nie przeszkadza możliwość zdobycia starych avatarów ponownie. Jest wielu ludzi lubiacych zbierać takie bibeloty, a:
a) w danym sezonie np. nie mogli za dużo grać
b) dołączyli do Gwinta później

Nie widzę powodu, żeby im przez to zabierać możliwość uzupełnienia całej kolekcji, a osoby, dla których taki avatar był pewnym prestiżem mogły go "eksponować" przez dłuższy czas. Ja np. nie noszę avatarów jako formy chwalenia się rangą. No, może na początku sezonu, potem wracam do ulubionych postaci.
 
Ciekawe podejscie a co maja powiedziec ludzie ktorzy ten avatar juz maja?:> Drugie pytanie, nie ma już nagród za pominięte rangi na poczatku sezonu?
 
barony03;n10572882 said:
Ciekawe podejscie a co maja powiedziec ludzie ktorzy ten avatar juz maja?:>

Nic, są jeszcze inne nagrody niż avatary. Ja w poprzednim sezonie zagrałem 30 meczów tylko z braku czasu i wbiłem przez to jedynie 16 rangę dopiero na sam koniec więc takie okazje cieszą. Inna sprawa, że ten sezon chyba faktycznie ma być podporządkowany arenie :)
 
A mi się po tym zabiegu z Rochem odechciało grać. Redzi wysłali graczom czytelny sygnał - "nieważne, co uda ci się osiągnąć, w każdej chwili możemy sprawić, że będzie to nic niewarte".
 
"W tamtym sezonie mialem katar, uciekl mi pies i zalalem klawiature sokiem, przez co nie mialem wystarczajaco duzo czasu by nabic range, dlatego teraz nagrody powinny byc przyznawane za wygranie jednej gry w miesiacu by kazdy mogl je zgarnac."

Nie no tak szczerze, to jak ktos nie zgarnal nagrody bo (niby) nie mial czasu na gre to jest to jego problem, a nie calej spolecznosci. Nagrody nie sa po to by kazdy je mial. Poza tym jak ktos nie ma czasu na gre to co go obchodzi brak awatarka czy ramki? Dlatego mowie, jezeli ma to wszystko dzialac na zasadzie "nie musisz sie starac i tak Ci to pozniej damy" to lepiej dac wszystkie awatary i ramki na start, jedno wyjdzie, a przynanajmniej uniknie sie takich dyskusji jak ta tutaj, bo zawsze beda ludzie, ktorzy dopiero doszli i zawsze bede mowic, ze powinni dostac wszystko co bylo predzej bo sa nowi i nie mieli okazji. Albo niech redzi wystawia te nagrody w sklepie za prawdziwy hajs i wilk syty i owca cala

 
lunatyk393;n10573412 said:
"W tamtym sezonie mialem katar, uciekl mi pies i zalalem klawiature sokiem, przez co nie mialem wystarczajaco duzo czasu by nabic range, dlatego teraz nagrody powinny byc przyznawane za wygranie jednej gry w miesiacu by kazdy mogl je zgarnac."

Nie no tak szczerze, to jak ktos nie zgarnal nagrody bo (niby) nie mial czasu na gre to jest to jego problem, a nie calej spolecznosci. Nagrody nie sa po to by kazdy je mial. Poza tym jak ktos nie ma czasu na gre to co go obchodzi brak awatarka czy ramki? Dlatego mowie, jezeli ma to wszystko dzialac na zasadzie "nie musisz sie starac i tak Ci to pozniej damy" to lepiej dac wszystkie awatary i ramki na start, jedno wyjdzie, a przynanajmniej uniknie sie takich dyskusji jak ta tutaj, bo zawsze beda ludzie, ktorzy dopiero doszli i zawsze bede mowic, ze powinni dostac wszystko co bylo predzej bo sa nowi i nie mieli okazji. Albo niech redzi wystawia te nagrody w sklepie za prawdziwy hajs i wilk syty i owca cala

Sorry ale głupoty opowiadasz ;) Akurat co jak co ale Avatary powinny być dostępne dla jak najszerszej grupy ludzi, to po pierwsze bo nie jest to taka popierdółka jak ramka i raczej każdy by chciał usłyszeć jak aktor podłożył głos pod danego bohatera. Miałeś Roche`a znacznie wcześniej niż ktoś kto nie starał się o 20 rangę i to już jest jakiś profit. Tak jak pisałem kiedyś Avatary powinny być za 10,15 i 19-20 rangę max a jak ktoś chce przyszpanować to niech se powiewa ramką czy tytułem ;)
 
Jeśli już koniecznie trzeba było ponownie dać Roche'a, to albo znowu za wbicie 20 rangi, albo w jakiejś innej wersji (analogicznie do Triss czy Iorwetha). Od biedy nawet zmiana głupiego tła byłaby jakimś rozwiązaniem. Przyznawanie dokładnie tej samej nagrody za osiągnięcia diametralnie różniące się poziomem trudności to jakieś nieporozumienie.
 
Tyle, ze ramki tez juz praktycznie ma kazdy, a te za top1k malo sie roznia od tych za top10k, wiec zadne to wyroznienie. Sam gram ja drewnianej i malo mnie obchodzi szpanowanie nimi. Nie mam nic do tego by nagrody sie powtarzaly co jakis czas, ale brak w tym sensu by w jednym miesiacu by cos zdobyc wymagane jest poswiecenie swojego czasu, a w drugim jest to cos rzucone jak psu kosc. Jak chcesz awatarek to graj, jak jestes nowym graczem i cos Cie ominelo to trudno, nie mozna miec wszystkiego.

BTW: Swietny profit. Mialem Rocha ktorego nawet nie uzywalem chwile dluzej niz reszta graczy ktora dostanie go teraz za pol darmo. Nie no, warto bylo grac :D

PS: Mi nie chodzi nawet o same ramki i awatary, tylko o pozbawianie graczy checi do gry. Jak byly nagrody to chociaz byl sens grac te rankedy, teraz przy wygladzie mety sporo ludzi sie mocno zniecheci, a same top10k to 2/3 dni grania, potem juz nie ma po co cisnac dalej. Dlatego strzelam, ze ma to sluzyc transferowi ludzi ja arene, co tez srednio mi sie podoba.
 
Calubao;n10573742 said:
Jeśli już koniecznie trzeba było ponownie dać Roche'a, to albo znowu za wbicie 20 rangi, albo w jakiejś innej wersji (analogicznie do Triss czy Iorwetha). Od biedy nawet zmiana głupiego tła byłaby jakimś rozwiązaniem. Przyznawanie dokładnie tej samej nagrody za osiągnięcia diametralnie różniące się poziomem trudności to jakieś nieporozumienie.

Nie pierwsza i nie ostatnia gra, która daje możliwość zdobycia nagrody "po czasie" w mniej wymagający sposób. Jedyne co mi w tej sytuacji brakuje to przynajmniej 1 nowego avatara ale sama możliwość zdobycia Roche`a ponownie mniejszym kosztem jak najbardziej na tak bo ci co chcieli Roche`em przyszpanować mieli już na to czas :)
 
Top Bottom