Sezon Elfów wkrótce się zakończy!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Sezon Elfów wkrótce się zakończy!



Wiatr się uspokaja… To znak, że zbliża się koniec Sezonu Elfów i sezonu Pro Ladder. Macie czas do 10:00 w poniedziałek 30 kwietnia żeby zdobyć następujące nagrody:



Tytuły, ramki i awatary zostaną rozdane wkrótce po zakończeniu sezonu. Jeszcze tego samego dnia rozpocznie się kolejny sezon pro Ladder i Sezon Żmii rozgrywek rankingowych.

Spieszcie się, Iorweth nie będzie na Was czekał!
 

Guest 4136390

Guest
Jeszcze jakiś czas temu sezony kończyły się w kilku pierwszych dniach miesiąca a kolejny sezon był na następny dzień. Fajnie, że wyrównało się to do ostatniego dnia miesiąca i oczywiście jeszcze tego samego dnia mamy możliwość działać w kolejnym :)
 
Pozwolę sobie na kilka sugesti odnośnie widzianych przeze mnie zmian w przyszłych sezonach rankingowych:

1. Podniesie poziomu MMRu dla 20 rangi, z obecnego 3900 na minimum 4000 pkt.

2. Remisy. Taki wynik powinien kończyć się przyznaniem obydwu graczom takiej same liczby punktów, a nie jednemu +3, a drugiemu -3. Jak Izolator Boguchwała zremisuje z Realem to nie otrzyma za to kompletu punktów, a Real ujemnych. Remis to remis, czyli winik kończący się podziałem punktów.

3. Ramki i tytuły za miejsca w ladderze. Super, że już nie tylko pierwszy tysiąc graczy może nimi się cieszyć, ale ich przyznawanie powinno być bardziej sprawiedliwe. O ile do top 100, czy 1000 nie można mieć większych pretensji to już kolejny przedział jest średnio motywujący do grania. Bo gracz z miejsca 1001 jak i ten co zajął 10000 pozycje dostają to samo. A wysiłek jaki włożyli w dany sezon taki sam już nie jest. Można to rozwiązać w prosty sposób, zabrać ramki za rangi i przeprojektować progi ich zdobycia. Np: top 100, top 1000, top 3000, top 8000, top 15000.

4. Pro Ladder mi osobiście zastępuje tryb potyczek, których już w ogóle nie gram. Na więcej nie pozwala mi brak czasu i umiejętności. Ale w nim także bym co nieco zmienił. Żeby dostać się na turniej trzeba być bardzo dobrym graczem z gigantyczną ilością wolnego czasu. Gdyby ograniczyć formułę tych rozgrywek tylko do 100 meczy daną frakcją, to na turnieje być może zaczeli by trafiać równie dobrzy gracze, którzy do tej pory nie byli w stanie się załapać ze względu na posiadane życie. Nie ograniczone tylko do czynności fizjologicznych, przerywających klikanie myszką.
 
Seba88;n10880931 said:
Pozwolę sobie na kilka sugesti odnośnie widzianych przeze mnie zmian w przyszłych sezonach rankingowych:

1. Podniesie poziomu MMRu dla 20 rangi, z obecnego 3900 na minimum 4000 pkt.

Bez przesady :p Dobrze, jest jak jest i tu bym nic nie zmieniał.
 
Last edited:
Seba88;n10880931 said:
2. Remisy. Taki wynik powinien kończyć się przyznaniem obydwu graczom takiej same liczby punktów, a nie jednemu +3, a drugiemu -3. Jak Izolator Boguchwała zremisuje z Realem to nie otrzyma za to kompletu punktów, a Real ujemnych. Remis to remis, czyli winik kończący się podziałem punktów.
Błąd. Jeżeli ktoś o wyższym MMR remisuje z kimś o niższym MMR, ich MMR powinien się do siebie zbliżyć, czyli teoretycznie lepszemu należy obniżyć, a gorszemu podwyższyć. To nie rozgrywki ligowe piłki nożnej. Przykładem niech będzie ranking FIFA, gdzie liczba punktów zdobyta za mecz zależy od miejsca przeciwnika w rankingu.
 
kotwica407;n10881061 said:
Błąd. Jeżeli ktoś o wyższym MMR remisuje z kimś o niższym MMR, ich MMR powinien się do siebie zbliżyć, czyli teoretycznie lepszemu należy obniżyć, a gorszemu podwyższyć. To nie rozgrywki ligowe piłki nożnej. Przykładem niech będzie ranking FIFA, gdzie liczba punktów zdobyta za mecz zależy od miejsca przeciwnika w rankingu.

Tylko, że ten ranking FIFA nie decyduje o tym kto zostanie mistrzem świata, tylko wyniki bezpośrednich spotkań w eliminacjach, a potem w finałach.
@hertores
W moim odczuciu ranga 20 jest zbyt łatwa do zdozdobycia, i stąd ta propozycja.
 
Seba88;n10881491 said:
@hertores
W moim odczuciu ranga 20 jest zbyt łatwa do zdozdobycia, i stąd ta propozycja.

No rozumiem chociaż według mnie każda ranga do 20 włącznie ładnie stopniowo jest coraz to bardziej trudniejsza do wbicia a ta arcymistrzowska 21 jest już naprawdę ciężka i to mi się podoba :p
 
Top Bottom