Jedno forum zamiast wielu

+

Jedno forum zamiast wielu

  • Tak

    Votes: 48 60.8%
  • Nie

    Votes: 31 39.2%

  • Total voters
    79
Jedno forum zamiast wielu

IMO pomysł, żeby dla każdej gry funkcjonowało odrębne forum jest kompletnie nietrafiony. Powody:
1) Aktywne jest tylko forum traktujące o marce, w obrębie której jest jakiś ruch, podczas gdy pozostałe stoją odłogiem. Można się domyślać, że po premierze W3 to forum czeka powolna, ale nieunikniona śmierć, za to ożyje aktualnie martwe forum o CP2077.
2) Fora dublują wątki, zwłaszcza wszelkiego rodzaju pogaduchy z serii OffTopic.
3) Rozstrzeliwanie sobie publiki po różnych forach jest bez sensu, bo nie każdego interesuje Wiedźmin, tak jak nie każdego interesuje CP2077. Tym samym ludzie, którzy mogliby się udzielać na jednym dużym forum, widząc że to traktujące o marce, którą są zainteresowani jest nieaktywne, sami przestają być aktywni.
4) Skakanie po różnych forach, żeby wypowiedzieć się o grach tego samego dewelopera to zwykłe zawracanie tyłka.

Z reguły nie jestem fanem uproszczeń, ale akurat forum dyskusyjne powinno być możliwie jak najbardziej przystępne, klarowne i szybkie. Stąd sugestia jak w tytule wątku.
 
Cóż... brakuje mi w ankiecie jednej opcji."Dobrze jest, jak jest". W każdym razie wybrałbym taką opcję. :)
 
Cóż... brakuje mi w ankiecie jednej opcji."Dobrze jest, jak jest". W każdym razie wybrałbym taką opcję. :)

Paulo Coelho

Głos na TAK - na forum CP2077 nie zaglądałem od wieków, bo nie ma po co. Gdyby było jedno forum siłą rzeczy coś tam bym naskrobał w dziale związanym z CP.
 
Unikalne szaty graficzne dla odrębnych forów są fajne, gdyby je połączyć, trzebaby zrobić jakąś generyczną popierdółkę.
Unikalne szaty graficzne to de facto jedyna korzyść z różnych for - korzyść także względna, bo np. mnie irytuje skakanie po różnokolorowych stronach - ciemnej dla CP, bordowej dla Wiedźmina, białej dla sprawdzania powiadomień. Cenię sobie fora o neutralnym i przyjaznym dla oka designie - i taki właśnie można by stworzyć dla forum CDPR, ogólnego, nie trzeba wcale sklejać "genetycznej popierdółki".
 
Cenię sobie fora o neutralnym i przyjaznym dla oka designie - i taki właśnie można by stworzyć dla forum CDPR, ogólnego, nie trzeba wcale sklejać "genetycznej popierdółki".
Oj, boję się, że spowodowałoby to białą skórkę na forum, czego bym osobiście nie przetrawił w żaden sposób.
 
Odrębne fora niechaj pozostaną. CDPR wszak nie poprzestanie na jednej marce ani linii produktów. Po mobie mogą przyjść wiedźmińskie strategie, po Cyberpunku Steampunk... Jeśli miałoby być jedno forum dla tego wszystkiego, to proponowałbym dla niego nazwę "zamtuz na łyżwach".

Inna sprawa, że można by z samej góry lub pod spodem umieścić jakieś wygodniejsze linki do innych forów (w formie obrazków?), także tych obcojęzycznych - obecnie zaglądanie na inter czy rosyjskie wiąże się ze zmianą języka całego systemu, chyba że się zasubskrybowało jakiś temat i z jego poziomu odpala się forum.
 
Odrębne fora niechaj pozostaną. CDPR wszak nie poprzestanie na jednej marce ani linii produktów.
Pytanie tylko, po co te odrębne fora dla każdej linii produktu? Nawet wiedźmińska przygodówka MOBA ma swoje własne forum, które jest już kompletnie do niczego niepotrzebne.

Bioware ma własne forum (obecnie sporo gorsze, w porównaniu do dawnego BSN), Obsidian ma własne forum, Bethesda ma własne forum - tylko CDPR stworzyło oddzielne fora dla każdego swojego produktu.

Ja, na ten przykład, zarejestrowałem się tutaj dla CP2077, ale jako że "moje" forum zdechło, to przybłąkałem się na wiedźmińskie i nawijam w offie - wielu użytkowników z tamtego forum przestało się odzywać w ogóle. Chętnie bym coś od czasu do czasu ponawijał o cyberpunku, bo chociaż gry o Wiedźminie lubię, to nie jestem ich fanem, ale przecież nie będę gadał w eter. Gdyby było jedno duże forum, sytuacja wyglądałaby IMO inaczej i korzystniej dla samego CDPR.
 
Last edited:
Pomysł rzeczywiście niegłupi, ale może lepiej z istniejących for usunąć tematy:
1. ogólny o REDach
2. offtop

i stworzyć z nich osobne forum?

Obecnie nawigacja między forami nie jest jakimś wielkim zawracaniem dupy.
Jak sam napisałeś jesteś tu dla CP2077 a że tamte forum chwilowo umarło - siedzisz tutaj na offie.
Skoro ktoś jest tutaj tylko dla offu to niech ma osobne forum pod egidą REDów :)
Osobne szaty graficzne to wielki plus tych for i wielką stratą byłoby ich ujednolicenie...
 
Obecnie nawigacja między forami nie jest jakimś wielkim zawracaniem dupy.
Jak sam napisałeś jesteś tu dla CP2077 a że tamte forum chwilowo umarło - siedzisz tutaj na offie.
Chwilowo, czyli do jakiegoś 2016, kiedy to forum zdechnie, tak jak już zresztą zdechło. Jedno forum charakteryzowałoby się znacznie mniejszą śmiertelnością.

Tworzenie jeszcze jednego forum tylko pod off jest dokładnie contra "niegłupiego pomysłu".

Natomiast oddzielne skórki to dla mnie subiektywny plus, który nie stanowi rekompensaty dla wad obecnego systemu.
 
No chyba nie xD Kolejne forum, dobrze się czujesz? :p
No byłoby to jakieś rozwiązanie "problemu" :p

Natomiast oddzielne skórki to dla mnie subiektywny plus, który nie stanowi rekompensaty dla wad obecnego systemu.
Trafiamy tutaj do sfery gustów, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje...
Ale widzę wyjście z sytuacji. Zrobić forum w stylu podobnym do Bethesdy i dodać opcję "Wybierz skórkę dla forum".
I dać do wyboru: Wiedźmina, CP2077, RED-Kit oraz standard od REDów.
A ponieważ mamy XXI wiek powinno dać się zrobić taki myk aby każde subforum miało zapisaną własną skórkę :D



@lonerunner & @Rustine - od 2004 istnieje forum o Wiedźminie - ono działa płynnie od 10 lat. Wypowiedź o zdychaniu odnosi się do forum CP2077
 
Last edited:
Słyszałem inną historię. Niech starsi użytkownicy się wypowiedzą.

Nieprawda. Odnoszę wrażenie, że niektórzy na tym forum są zawsze.
 
Nieprawda. Odnoszę wrażenie, że niektórzy na tym forum są zawsze.
Każde forum ma swoje dyżurne boty
, które coś na nim skrobią, ale od tego jeszcze daleko do "dużej i nieustannej" aktywności. Zaglądałem od czasu do czas na wiedźmińskie forum, zanim jeszcze zostało zreformowane, i odniosłem wrażenie, że przelatywały po nim krzaki, zanim napłynęły wieści o W3. No ale może jestem w błędzie.
 
Top Bottom