Problem z postępem misji.

+
Problem z postępem misji.

Witam ,
Piszę w celu dodatkowych informacji na temat przebiegu moich zadań fabularnych i pobocznych.
Wiedźmina 3 ukończyłem jednorazowo i postanowiłem rozegrać grę po raz drugi z dokonaniem innych wyborów w fabule gry.
Chciałbym podkreślić że korzystam z savegame (wiedźmina 1 i 2 części) i dodatkowych modów graficznych.
Chcę zwrócić uwagę na mój problem z zadaniami , które opierają się głównie na wątku miłosnym Triss Merigold.
-Odrzuciłem zaloty miłosne Yennefer podczas walki z Dźinem. (Zadanie zostało uznane za nieukończone) - Nie mam pojęcia dlaczego. Podczas tego momentu musimy się zgodzić na propozycje tej czarodziejki by zadanie zostało uznane za ukończone pomyślnie?.
-Kolejnym problemem są wydarzenia które nie chcą albo nie mają zamiaru się wydarzyć . Pamiętam kiedy grałem po raz pierwszy zadania typu "Teraz albo nigdy" rozpoczynały się po wydarzeniu "Kwestia życia albo śmierci" : Niestety nic takiego się zdarzyło.
-Następny problem to sytuacja po ukończeniu zadania fabularnego "Dorwać Juniora" (tym razem postanowiłem że go oszczędzę) i powinienem otrzymać informacje dotyczącą rozmowy z królem Radowidem i poszukiwań Filippy Eilhart , a w późniejszym czasie powinien być zamach na samego Radowida. Z początkiem oszczędzenia Juniora nic takiego się nie wydarzyło i zadania , które chciałem ukończyć tymi drugimi sposobami przepadły.
-Ostatnim problemem wszystkich powyższych jest sytuacja , która uniemożliwia mi skompletowanie drużyny do walki w Kaer Morhen (głównie mam na myśli Triss , gdyż nie mam możliwości ukończenia zadania służącemu pomocy magom w Novigradzie)

Dziękuję że poświęciłeś czas na zrozumienie mojego problemu , jeżeli masz jakąś instrukcje co powinienem zrobić w tej sytuacji by wszystko wróciło do normy to proszę o tę informację. Możliwe że coś pominąłem i zapomniałem o czymś . Wygląda to tak jakby mój stan gry został w pewnym sensie uszkodzony albo teraźniejsze aktualizacje przyniosły dodatkową masę problemów., bo jak pamiętam od początku premiery nie miałem takich problemów.
 
-Kolejnym problemem są wydarzenia które nie chcą albo nie mają zamiaru się wydarzyć . Pamiętam kiedy grałem po raz pierwszy zadania typu "Teraz albo nigdy" rozpoczynały się po wydarzeniu "Kwestia życia albo śmierci" : Niestety nic takiego się zdarzyło.
Z tego, co pamiętam, tutaj musi być postęp fabularny. Raz mi zadanie zaskoczyło od razu, a drugi nie. Potem przyszedł do mnie kurier z listem od Triss (gdzieś chyba w Oxenfurcie).
Następny problem to sytuacja po ukończeniu zadania fabularnego "Dorwać Juniora" (tym razem postanowiłem że go oszczędzę) i powinienem otrzymać informacje dotyczącą rozmowy z królem Radowidem i poszukiwań Filippy Eilhart , a w późniejszym czasie powinien być zamach na samego Radowida. Z początkiem oszczędzenia Juniora nic takiego się nie wydarzyło i zadania , które chciałem ukończyć tymi drugimi sposobami przepadły.
Zadania związane z zamachem na Radowida zaczynają się po zakończeniu w/w zadań od Triss.
 
Dzięki za odpowiedź
Moim głównym problemem był najważniejszy czynnik, czyli kurier od Triss.
Niestety po godzinnym zwiedzaniu Oxenfurtu zwątpiłem na powodzenie tej misji .
Wiedziałem że zadanie "Spisek", czyli zamach na Radowida rozpoczyna się po zakończeniu wątku miłosnego z naszą czarodziejką , lecz problem wystąpił w tym że nie mogłem go ani rozpocząć i zakończyć.
Zadanie Radowida , które miało na celu poszukiwanie Fillipy Eilhart zostało wykluczone już dużo wcześniej .
Nie mam pojęcia co zrobiłem źle , dodatkowo próbowałem na siłę dostać się na statek redańskiego króla i rozpoczynania ponownego dialogu z Triss, lecz bez skutku.
Nie ukrywam swojego rozczarowania , ponieważ specjalnie rozpoczynałem przygodę od początku , gdyż chciałem dokonać innych wyborów fabularnych, by przygotować się do nadchodzącego dodatku.
Zakończyłem już niestety fabułę gry, na tym że Geralt został bez żadnej wybranki :D , jedynie co zmieniłem od wcześniejszego savegamu to zakończenie troszkę ciekawsze od poprzedniego.
Pewnie zagram ponownie w niedalekiej przyszłości i spróbuje zabić tego parszywego Króla , który i tak nie ma swojej odczarowanej partnerki Addy ( strasznie mnie to irytuję że nawet o niej nie wspomniał , jak było w przypadku drugiej części gry : Może postanowił ją spalić na stosie ^^)
Denerwujące też jest to że zadanie, które ukończyłem w 100% pozytywnie, kończy się niepowodzeniem , jak już wcześniej wspomniałem o zabawie z Dżinem i Yennefer. Twórcy gry , chyba nie przewidzieli tego że ktoś oprze się naszej wspaniałej bohaterce, pachnącej bzem i agrestem, która dodatkowo posiada jakieś niezidentyfikowane kucyki w swojej garderobie.
Podobna sytuacja była w Wiedźminie 2 : Jak wybierało się opcję odkrycia spisku Stannisa przeciwko Saski , te zadanie trzeba wykonać idealnie by zostało zakończone powodzeniem. Pod kontekstem "idealnie" zwracam uwagę na wykonywanie tego zadania element po elemencie tak jak chcieli tego twórcy . Pamiętam jak postanowiłem najpierw porozmawiać z jedną osobą to drugiej nie było , nawet jak znacznik pokazywał że dana postać jest w danym miejscu.
 
Last edited:
Twórcy gry , chyba nie przewidzieli tego że ktoś oprze się naszej wspaniałej bohaterce, pachnącej bzem i agrestem, która dodatkowo posiada jakieś niezidentyfikowane kucyki w swojej garderobie.

O ile dobrze pamiętam, zadanie mi się odhaczyło, kiedy odrzuciłem Yen, więc pewnie to bug. Aktualnie jestem w trakcie przechodzenia od nowa W3 to to sprawdzę.
 
@darkness9595 Dobra, sprawdziłem, co z Triss. Kurier powinien ci wyskoczyć zaraz po tym, jak skończy się audiencja, o ile można tak to nazwać, na statku u Radowida. Co do Yennefer, jutro to sprawdzę.
 
Last edited:
Udało mi się, wykonałem po prostu jeszcze raz te zadania i bez problemowo ukończyłem grę, tak jak chciałem to zrobić . Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało , na ale cóż :D. A z Yen dalej mam zadanie w kategorii nieukończone , podobna sytacja nastąpiła po najnowszym patchu : zadanie coś z Novigradem II , także trafiło do zadań nieukończonych.
Dzisiaj także ukończyłem dodatek Serca z kamienia , i jest świetny ^^ .
Szkoda że nie był dłuższy , no ale bez żadnych problemów i bugów udało mi się go zakończyć.
Czekam na Krew i wino :p
 
Top Bottom