Pora na kolejny Weekend Beczek Premium!

+
Sry, że zazwyczaj po dwóch piwkach tak na to po patrzę, ale
OK. Więc podsumowując ostatnie posty : fajnie by było gdyby można było w opcjach wybrać, że od teraz wszystkie kolejne karty które dropniesz jako randomy z daily albo wygrane za progi lvl 60, lvl 70 itp były to do wyboru ze standardowej paczki lub nie. Zachęca to do uzbierania standardowego pakietu i nie martwienia się co dalej dla osób co pakiet standardowy już mają.
Po drugie (czytaj kilka postów wyżej) CDPR ma gdzieś(sic!) nas zwykłych regularnych graczy co do kupowania beczek bo : regularni graczy mają kart i skrawków od chol.. i nawet gdyby CDPR wypuścił nowych 1000 kart my ich nie kupimy. Ich target to nowi graczy ciągle, co miesiąc nowi i tak w kółko i to jest biznes plan. Trzymać grę atrakcyjną dla casuali. Bo my owszem wszyscy kupimy Thronebraker ale Redsów target to nowi gracze ciągle, którzy to utrzymują grę przy życiu.

Na potwierdzenie mojej opinii : dlaczego Redzi nas rozpieszczają premium weekends i totalnym refundem wkrótce? Bo my hardcoorowi gracze nie wydamy dużo kasy na grę(poza kampanią) i rozpieszczają nas aby pozostać w grze. Kasy na nas nie zarobią ,ale my przyczyniamy się do popularności gry(znajomych rekomendacje, Twitch, YT kanały, itp.) i oto chodzi long term.
 
Last edited:
Beczki które zebrałem na arenach otworze ale golda nie wydam :cool: jak pisałem mam nadzieję że przyda się na coś innego. Jeśli nie to weekend premium jeszcze będzie nie jeden i wtedy wydam, pozdro
 
Kingoko;n10949876 said:
OK. Więc podsumowując ostatnie posty : fajnie by było gdyby można było w opcjach wybrać, że od teraz wszystkie kolejne karty które dropniesz jako randomy z daily albo wygrane za progi lvl 60, lvl 70 itp były to do wyboru ze standardowej paczki lub nie. Zachęca to do uzbierania standardowego pakietu i nie martwienia się co dalej dla osób co pakiet standardowy już mają.

Sądzę, że losowe karty będą wypadać raz z podstawowej puli, raz z nowych beczek. Nie ma sensu tego zmieniać, bo to będzie faworyzować starych graczy, którzy już mają pełne kolekcje.

Plus warto zauważyć, że tacy starzy wyjadacze są i tak w znacznie lepszej sytuacji - mogą sobie stworzyć każdą potrzebną kartę od tak. na forum znajdziesz posty gdzie niektórzy już teraz mają po kilkanaście tysięcy skrawków w duplikatach. Ja sam mam prawie 10k, mimo że nie gram codziennie.

Gwint na chwilę obecną i tak jest bardzo hojny, nie ma sensu obrażać się, że nie wprowadza kolejnych udogodnień.

Kingoko;n10949876 said:
Po drugie (czytaj kilka postów wyżej) CDPR ma gdzieś(sic!) nas zwykłych regularnych graczy co do kupowania beczek bo : regularni graczy mają kart i skrawków od chol.. i nawet gdyby CDPR wypuścił nowych 1000 kart my ich nie kupimy. Ich target to nowi graczy ciągle, co miesiąc nowi i tak w kółko i to jest biznes plan. Trzymać grę atrakcyjną dla casuali. Bo my owszem wszyscy kupimy Thronebraker ale Redsów target to nowi gracze ciągle, którzy to utrzymują grę przy życiu.

Też się z tym nie zgodzę.

Fakt - do tej pory CDPR mocno rozpieściło graczy jeżeli chodzi o beczki. Dlatego też jest wielu graczy, co nie wydali nawet złotówki na grę. Jednak z całą pewnością jest wielu graczy takich jak np. PanSzarata.

Co do biznesplanu i targetu - na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo to co wygadujesz, to tylko twoje domysly i przypuszczenia. Ja np. nie planuję na chwilę obecną kupować kampanii Trhonebraker.

Kingoko;n10949876 said:
Na potwierdzenie mojej opinii : dlaczego Redzi nas rozpieszczają premium weekends i totalnym refundem wkrótce? Bo my hardcoorowi gracze nie wydamy dużo kasy na grę(poza kampanią) i rozpieszczają nas aby pozostać w grze. Kasy na nas nie zarobią ,ale my przyczyniamy się do popularności gry(znajomych rekomendacje, Twitch, YT kanały, itp.) i oto chodzi long term.

Powodów może być wiele. Ty znalazłeś taki powód, który utwierdzi Cię w twoich przekonaniach.

A nawet jeżeli chcą rozpieścić starych i regularnych graczy (nie nazwałbym każdej takiej osoby hardcorowym graczem), to i tak obala to twoją tezę "Ich target to nowi gracze". No i poza tym - czy jest coś złego w tym, że chcą rozpieszczać starych graczy? Mi to się np. podoba :D Co prawda wolałbym, żeby taki weekend beczek premium był wcześniej zapowiedziany (kilka dni temu zrobiłem duży opening, bo takiego weekendu miało już nie być do wydania gry), jednak mimo wszystko super, że coś się dzieje.

Paradoksalnie mimo "zawieszenia gry" więcej niż przed ogłoszeniem "Homecoming".

 
Wikli;n10950107 said:
Paradoksalnie mimo "zawieszenia gry" więcej niż przed ogłoszeniem "Homecoming".

Dokładnie. Mam nadzieję, że ten nadchodzący patch będzie krył jakąś drobną niespodziankę poza nowym balansem i skasowaniem mechaniki 'utwórz'. Jakiś niezapowiedziany smaczek.

Beczki otworzę, ale złoto chyba opłaca się zostawić, bo jak rozumiem, te 'inne' beczki będzie można kupować zarówno za prawdziwe pieniądze jak i za walutę gry. True, Alicja. ?
 
Ingen0000;n10950137 said:
Dokładnie. Mam nadzieję, że ten nadchodzący patch będzie krył jakąś drobną niespodziankę poza nowym balansem i skasowaniem mechaniki 'utwórz'. Jakiś niezapowiedziany smaczek.
Wiem jaki, będzie nowa mechanika coinflip ;]
 
Last edited:
Już jest nowa mechanika coinflipa, nxxxxxxxxxxxe Tasakiem w Jejwina. Może rozdzielą frakcję wiewiórek na elfy i krasnoludy xD Ta nowa frakcyjka o której mówił PB w AMA ma wejść razem z Homecomingiem?
 
No Title

Redzi są zdecydowanie za hojni. W HSie nie wydajając pieniędzy nie jesteś praktycznie w stanie składać nowych top decków od pacza do pacza. Z jednej strony jest to przesada a z drugiej coś dlaczego ludzie ciągle grają. Osobiście w Gwinta zacząłem grac kilka miesięcy po starcie zamkniętej bety i do tej pory nie wydając ani złotówki udało mi się zebrać taki zasoby jak na załączonym zdjęciu. Dodam że od kilku sezonów gram jedynie pierwszych 6 wygranych rund. Według mnie powinni przynajmniej dwukrotnie zwiększyć trudność w zdobywaniu kart, zasobów itp.
 

Attachments

  • photo210242.jpg
    photo210242.jpg
    63.4 KB · Views: 41
Witam, mam pytanie dotyczące beczek.

Czy w nadchodzącym dodatku będą już nowe beczki? Czy może po zakupie dodatku i ukończeniu go otrzymamy 100% nowych kart - będzie to dodatek bez beczek?

PS: Widzę, że wszyscy wychwalają się ile mają kart. Ja jako stosunkowo nowy gracz nie mam żadnego porządnego decku. Tak, są tacy.
 
smykPL Gratuluję wytrwałości ;) Ja zacząłem grać jakoś na przełomie stycznia/lutego ubiegłego roku. Potem po starcie open bety zrobiłem sobie przerwę do listopada. Nie gram regularnie, często mam kilkudniowe przerwy, jednak mimo to mam wszystkie potrzebne karty + prawie 10 k skrawków w nadmiarowych kartach.

W zasadzie w Gwincie obecnie w maks 4 miesiące można zdobyć wszystkie potrzebne karty. Oczywiście jezeli któś chce mieć pełną kolekcję z nową Yen i podobnymi kartami, to zajmie mu to znacznie więcej czasu :D
 
gram w gwinta od zamkniętej bety , zaraz po wejściu na otwarta zrobiłam sobie bardzo długą przerwę , od 4 miesięcy gram codziennie do 6 czasami 12 zwycięstw i brakuje mi 80 kart ( zwykłych ) premek mam bardzo mało .
 
cymera2 Mam dwa pytania co do twojej brakującej kolekcji:
1. Czy wśród tych brakujących 80 kart zwykłych są karty, których masz wersje premium? Jeżeli ja uwzględnie takie kopie to mi brakuje 101 kart :D
2. Co to są za karty? W sensie jak oceniasz ich użyteczność. Ja mimo teoretycznie sporych braków w kolekcji w ogóle ich nie odczuwam, bo brakuje mi kart takich jak Morenn, nowa Yen, Gaunter, czy też Milva



 
PanSzarata;n10949414 said:
Ingen0000 Hej, gram w Gwinta od pierwszego dnia OBT. Od tamtego czasu do dzisiaj zainwestowałem około 1000 zł
:wat:
Alicja.;n10949483 said:
Nie planujemy dodawania nowych kart wraz z wyjściem Homecomingu, skupiamy się raczej na reworku już istniejących. Pula kart, która znajduje się obecnie w grze stanowi zamkniętą pulę podstawową, kolejne karty, które będą wychodziły np. w ramach dodatków, będą wypadały z innych beczek.

Podsumowując: śmiało otwieraj beczki, bo nic więcej nie zyskasz ;)

Czyli po wyjściu gry z bety nie będzie nowych kart od razu tylko ewentualnie później? Dobrze rozumiem?
Wikli;n10950107 said:
Fakt - do tej pory CDPR mocno rozpieściło graczy jeżeli chodzi o beczki. Dlatego też jest wielu graczy, co nie wydali nawet złotówki na grę. Jednak z całą pewnością jest wielu graczy takich jak np. PanSzarata.

Co do biznesplanu i targetu - na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo to co wygadujesz, to tylko twoje domysly i przypuszczenia. Ja np. nie planuję na chwilę obecną kupować kampanii Trhonebraker.

Ja się zgodzę z Kingoko. Jaki drop by nie był to i tak najbardziej aktywni dojdą do tego co chcą bo postawią to sobie za cel i koniec kropka, niech się wali, "ja te karty muszę mieć". Stąd szybkość zdobywania beczek opracowana jest głównie pod kątem typowych casuali tak by dać im szansę choćby na próbę dobrnięcia do jakiegoś fajnego decku. Ja Thronebreaker`a na pewno kupię i szczerze mówiąc na ten moment nawet bardziej mnie interesuje niż to co się stanie z Homecoming. Myślę, że większość ludzi tak postąpi, którzy z gwintem związali się głównie przez sentyment do uniwersum ale nie tylko oni. Zresztą cały czas powtarzany jest fakt łatwości zdobywania beczek więc logiczne jest wysunięcie poglądu, że biznesowo najbardziej celują w Wojnę Krwi. Być może po premierze coś się zmieni w kwestii beczek. Teraz mamy betę i honorujemy graczy hojniej by dali dobre słowo i promocję a po premierze gdzie pójdzie więcej środków na marketing i machina się nakręci, troszkę podkręcimy wymagania. :)
 
Last edited:
smykPL Drop w Gwincie jest na pewno bardzo hojny, nawet grając tylko do 6 wygranych rund i ani meczu więcej miesięcznie mamy co najmniej 48 beczek. A pomijam tu nagrody za GG, za wbicie rangi, poziomu i pośrednie nagrody w daily.

Jeżeli ktoś gra więcej i będzie dochodził codziennie, do nagrody za wygranie kolejnych 12 rund, to 90 beczek miesięcznie nie będzie dużym wyzwaniem (pomijając wbijanie rang i poziomów), a prawdopodobnie i setkę przekroczymy.

Miesięcznie można spokojnie tworzyć 1-2 metowe talie.

Czy trzeba osłabić ten system?

Ja pozostawię decyzję Redom. Z pewnością nie jestem, żeby popadać w drugą skrajność i naśladować HS-a. Jednak zbyt szybkie zbieranie nagród też nie jest ciekawe, brakuje wtedy jakiegoś wyzwania.

Osobiście podziwiam graczy takich jak smykPL - ponad 70 tys. skrawków, prawie 20 tys. golda :D
 
Wikli;n10951091 said:
1. Czy wśród tych brakujących 80 kart zwykłych są karty, których masz wersje premium? Jeżeli ja uwzględnie takie kopie to mi brakuje 101 kart 2. Co to są za karty? W sensie jak oceniasz ich użyteczność. Ja mimo teoretycznie sporych braków w kolekcji w ogóle ich nie odczuwam, bo brakuje mi kart takich jak Morenn, nowa Yen, Gaunter, czy też Milva
przeliczyłam dokładnie brakujące karty i nie mam az 99 kart zwykłych , kilka kart mam w wersji premium a nie mam zwykłej .Brakuje mi kilku mocnych kart jak Henselt , Dj , Sklep itp ale ich nie potrzebuje do moich tali , mogła bym je zrobić gdybym chciała ale nie czuje takiej potrzeby ( nie wszystkie ale max 15 złotych robię od reki )
 
cymera2 No mi się tak dokładnie liczyć nie chce ile kart nie mam, bo sporo zwykłych transmutowałem jak była okazja i teraz nie mam zwykłych, a mam premki ;)

A tak poza tym - jakim cudem brakuje Ci Henselta? :D
 
Wikli;n10951340 said:
A tak poza tym - jakim cudem brakuje Ci Henselta?
od zamkniętej bety może mam 4 mecze rozegrane z KP , a jeśli chodzi o transmutacje kart to nigdy nie skorzystałam ( no może 1- 2 karty żeby zobaczyć jak to działa ) i tak mam wyłączoną opcje premium ( za slaby mam sprzęt )
 
Piwus;n10951472 said:
cymera2 liderów dostaje się za wykonanie wyzwań, jakieś 20min roboty
wiem , ja miałam komplet liderów ale no cóż cześć poszła na przemiał ( początki bywają trudne ) albo się gra tym co się ma albo tym co się lubi , a ze brakowało mi wtedy kluczowych kart ..... i tak Henselt i paru innych poszło w zapomnienie .Moge sobie zrobić tego nieszczęsnego Henselta ale po co :)
 
Top Bottom