[NOWE KARTY] pokazane podczas GWENT Open #2!

+
No Title

Kolejne karty! Ktoś wie kim jest pan z prawej?
 

Attachments

  • photo181721.jpg
    photo181721.jpg
    9.8 KB · Views: 93
Nie wiem co to za postać, ale wygląda raczej na dowódcę Skellige. Na Eista nie pasuje, wygląda zbyt "rozbujniczo" ( a przynajmniej ja Eista sobie tak nie wyobrażam ).
Tak zmieniając trochę temat, to mocno się zastanawiałem, czy kolejnym dowódcą Skellige nie mogłaby być Calanthe. W końcu w Scoia nie przeszkadzało twórcom zrobienie dużego misz-masz i wsadzenie nie do końca ze sobą pasujących frakcji. Tymczasem przy zapowiadanych 5 dowódcach na frakcję, KP może się spokojnie zadowoloć Demavendem i Meve.
 
Słyszałem o tym że ma być Henrietta (kiepsko pasująca na dowódcę Nilfgaardu swoją drogą, raczej jako zwykła złota) i Detlaff, o tych nic nie mówiono.
Czyżby to miał być Miecz Przeznaczenia? Wygląda jak zwykły skelligijski mieczyk.
 
Last edited:
@5ander5 Jak dla mnie świetnie pasuje jako lider. Przecież to nie musi być dowódca w sensie król, cesarz na tronie. Henrietta jest księżną. Ma więc ma dosyć dużą władzę i reprezentuje część składową Cesarstwa.
 
Gomola;n9864921 said:
@5ander5 Jak dla mnie świetnie pasuje jako lider. Przecież to nie musi być dowódca w sensie król, cesarz na tronie. Henrietta jest księżną. Ma więc ma dosyć dużą władzę i reprezentuje część składową Cesarstwa.

A ja jakoś jej w tej roli nie czuję.
Jako złota karta jak najbardziej tak, ale nie jako szefowa.
 
Ważne jak karta działa nie jak wygląda nikt nie chce powtórki z ostatniego patcha gdzie 75% kart było martwych na premierę :p
 
Twilightus;n9866391 said:
Ważne jak karta działa nie jak wygląda nikt nie chce powtórki z ostatniego patcha gdzie 75% kart było martwych na premierę :p

Propo martwych kart... Pavetta nadal się kurzy, bo ma taką jakąś nijaką umiejętność :smile:
Odkąd gram w otwartą betę, ani razu nie widziałem by ktoś nią zagrał.
 
5ander5;n9867251 said:
Propo martwych kart... Pavetta nadal się kurzy, bo ma taką jakąś nijaką umiejętność :smile:
Odkąd gram w otwartą betę, ani razu nie widziałem by ktoś nią zagrał.

Nijaka? Przecież to jest srebrna Milva. Combo ze Stennisem/Płotką/Ronvidem/Detmoldem/Zwiadowcą Rębaczy to fajna sprawa. W dodatku ta karta ma pewien potencjał leczący (cofa zranioną do ręki). To nie wina twórców, że gracze są leniwi. Wiele fajnych kart nie jest używanych, bo się utarło, że każdy musi grać tym samym.

Jakie karty dodane w ostatnim patchu są martwe? Chyba tylko ta laska z niedźwiedziem ze Skellige + Błękitny sen i nowy Avallach, gdzie umiejętności kart są faktycznie dyskusyjne. To jest na oko jakieś 15% dodanych kart.
 
laska z niedzwiedziem jest ok...i to jest wina twórców że karty nie są grane bo po prostu po co się męczyć, kombinować i wymyślać jakieś zagrania skoro zleją cię brutalne punkty wywalone jak najszybciej na planszę?
 
Akurat włocznicka jest grywalna podobnie oszluzgi, kaganiec i piwo reszta to martwe karty albo karty które zaraz będą martwe.
 
A co jest kombinacyjnego we Flaminice? Zwykłe czyszczenie pogody, jakie posiada każda frakcja ( Arcygryf, Chorązy Nauzicaa, Setnik, Vrihed ), a nie posiadało SK, bo za taką kartę mógł od biedy robić Płatnerz Tordarroch który jednak nie czyścił pogody i pasuje bardziej do archetypu samookaleczania. A że okazał się być o wiele bardziej uniwersalny, to Flaminika nie ma racji bytu w top deckach.
Pewnie jakby meta znowu zmieniła się na przesuwanie do jednego rzędu, gradobicie i rozdarcia, to i Flaminika znalazłaby swoje 5 minut ( zwłaszcza, że niweluje nasze nadmiernie poustawianie w jednym rzędzie Harpuny ).
 
Akurat nowego Avallacha sobie bardzo cenię, choć rzeczywiście może być problematyczny z uwagi na losowość. Snem jeszcze za długo nie grałam, ale również wydaje się być ciekawą opcją. W zasadzie kombinacja nowego Avallacha, Uzdrowienia i Snu pozwala na trzykrotne zagranie złotej karty, a to już jest coś... Jeśli ręka podejdzie ;) A jak ktoś jeszcze ma Janka...
 
Top Bottom