BECZKI

+
BECZKI

Drodzy Redzi, co wyście uczynili z tymi beczkami? Czy była jakaś zmiana jeśli chodzi o szansę dropienia srebrnych/zlotych kart? Na 19 uzbieranych do tej pory beczek nie dostałem ani jednej złotej karty i ledwo 3 srebrne, to jest niepoważne! Przedwczoraj natomiast, za rewardy z poprzedniego sezonu dostałem 26 beczek i poleciała z nich 1 (słownie: JEDNA) złota karta i kilka srebrnych. W poprzednim sezonie te karty leciały znacznie, znacznie częściej. Podejrzewam że szybciej dostanę złotą za wbicie 50 poziomu (mam 44), niż za beczki, które do tego momentu uzbieram. Jakiś komentarz?
 
W dużym uśrednieniu na złoto masz 5% szans a na srebro 20%. Zatem raz na 20 beczek trafisz legendarkę, a raz na 5 epika. Tylko tak jak piszę, to przybliżenie, choć poparte setkami otwartych beczek. Próbka wielkości ~20 beczek nie musi w żaden sposób tego oddawać.
 
Na open beta ze ~100 beczek trafiłem 3 złote, w tym patchu z 23 beczek też 3 złote. Niestety los bywa przewrotny.
 
Keymaker7;n9786411 said:
W dużym uśrednieniu na złoto masz 5% szans a na srebro 20%. Zatem raz na 20 beczek trafisz legendarkę, a raz na 5 epika. Tylko tak jak piszę, to przybliżenie, choć poparte setkami otwartych beczek. Próbka wielkości ~20 beczek nie musi w żaden sposób tego oddawać.


Ciekawe procenty....Fajnie gdyby tak było :)
Ja akurat mam zupełnie inne doświadczenia z "ołpeninguf". Jak wchodziła otwarta beta (30.05.2017) otwierałem 345 beczek = 1725 kart.
Wydropione Sreberka: 70 szt. = 4,06%
Wydropione Goldy: 22 szt. = 1,28%
A drop na premiumy wyszedł: 4,52% (78 kart animowanych)

Natomiast później, 29 czerwca, na streamie otwierałem jakieś 6 przypadkowych kegów... i co? I jednak moshna! Efekt: 3 goldy i 1 srebro :)
Jak ktoś zainteresowany to odsyłam tu: https://www.youtube.com/watch?v=oOckvIosSVA

Fajnie jakby Redzi publicznie podali / przypomnieli jakie są docelowe drop rate'y.

Pzdr!
 
KDKor Srebra 70/345= 20,2%
Złote 22/345= 6,4%

Masz zły system liczenia. Przecież przy 20% droprate nikt nie będzie oczekiwał epika w każdej beczce >.<
 
Piwus Z każdej beczki dostajesz 5 kart. Teoretycznie mógłbyś zatem trafić 4 goldy na start + 3 goldy do wyboru => 5 złotych na 1 beczkę. 500% drop rate? The dream?! No nie wiem... :)
Dlatego przy obliczaniu wartości % brałem pod uwagę nie ilość otworzonych kegów, a ilość kart jakie w totalu otrzymałem.
Tak czy inaczej, przestałem zwracać uwagę na drop rate z beczek - wole zamknąć oczy i niech troll losuje :) A hooooj przygodo :)
Pzdr!
 
cotzpierdolisy_;n9785741 said:
Drodzy Redzi, co wyście uczynili z tymi beczkami? Czy była jakaś zmiana jeśli chodzi o szansę dropienia srebrnych/zlotych kart? Na 19 uzbieranych do tej pory beczek nie dostałem ani jednej złotej karty i ledwo 3 srebrne, to jest niepoważne! Przedwczoraj natomiast, za rewardy z poprzedniego sezonu dostałem 26 beczek i poleciała z nich 1 (słownie: JEDNA) złota karta i kilka srebrnych. W poprzednim sezonie te karty leciały znacznie, znacznie częściej. Podejrzewam że szybciej dostanę złotą za wbicie 50 poziomu (mam 44), niż za beczki, które do tego momentu uzbieram. Jakiś komentarz?

Ja miałem tak w poprzednim sezonie, totalna masakra na ponad 140 beczek (bo zawsze otwieram jak wychodzą nowe karty). Redzi ostatnio totalnie przesadzili z częstotliwością wypadania nowych kart i praktycznie w 100 beczkach 90 z nich to były nowe brązowe karty i to w tych trzech kartach do wyboru na końcu gdzie można najczęściej trafić złota kartę. Złote karty zazwyczaj idą trójkami, więc jak brązowe były upychane na maksa w tą trójkę to zapomnij o złotych.

Za to w tym sezonie, nie wierzyłem własnym oczom. Na początek sezonu miałem jedynie 60 beczek, trochu otworzyłem wcześniej przed patchem. A złote i srebne wypadały mi jak szalone...Na te 60 beczek srebnych spokojnie ze 20 wpadło a złotych chyba z 7 może 8. Za to nowych kart wypadało bardzo mało przez co musiałem je kupować za fragmenty, nawet brązowych.
 
Ja na 30 otwartych beczek trafiłem 6 sreber(w tym 2 nowe) i 2 złota. Ogółem z tych beczek miałem ok 3.2k skrawków. Natomiast w poprzednim sezonie z 22 beczek 4k skrawków. Taki los.
 
KDKor jest tak pisałem i sam potwierdziłeś podając wartości, a Piwus wytłumaczył :)

Tak czy inaczej to średnia. Dokładnie tylko Redzi znają, ale jest około 4% na złoto i 23% na srebro (z beczki!). Co nie zmienia faktu, iż czasami otworzysz 80 beczek i wpadnie 1 gold a czasami 20 i wpadają 3 - życie :)
 
Top Bottom