Promowanie trollingu w daily questach? Fix it.

+
Promowanie trollingu w daily questach? Fix it.

Jak w temacie. Już po raz n-ty wyszła mi taka sytuacja, że przeciwnik widząc swoją beznadziejną sytuację poddaje grę pod koniec pierwszej rundy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że progres w misjach typu "wygraj 3 mecze talią nilfgaardu" nie jest wtedy odnotowywany (zupełnie jakby się nie wygrało, tylko zremisowało albo przegrało). Mam też wrażenie, że niektórzy gracze robią to z premedytacją i jest to nieco frustrujące (użyłbym innego słowa, ale nie chcę dostać ostrzeżenia). Rozumiem, że zamysł był taki, aby nie naliczało progresu misji w przypadku gdy np. jeden z graczy dostanie disconnecta tuż po wejściu do gry, albo po prostu wyjdzie zaraz po rozpoczęciu, ale to rozwiązanie się zwyczajnie nie sprawdza z ww. powodu.

Jeśli chodzi o rozwiązania to wg mnie można po prostu ustawić jakiś timer (niekoniecznie widoczny dla gracza) i ustalić jak długo powinna trwać gra w pierwszej rundzie by progres misji był naliczany (2-3 minuty?).
 
cotzpierdolisy_;n10149622 said:
Rozumiem, że zamysł był taki, aby nie naliczało progresu misji w przypadku gdy np. jeden z graczy dostanie disconnecta tuż po wejściu do gry, albo po prostu wyjdzie zaraz po rozpoczęciu, ale to rozwiązanie się zwyczajnie nie sprawdza z ww. powodu.

Jeśli chodzi o rozwiązania to wg mnie można po prostu ustawić jakiś timer (niekoniecznie widoczny dla gracza) i ustalić jak długo powinna trwać gra w pierwszej rundzie by progres misji był naliczany (2-3 minuty?).

Niestety ale jest to chyba bug, bo mi nie naliczyło nawet jak przeciwnik pod koniec trzeciej rundy dał "esc-enter". Co ciekawe też miałem daily na nilfgardu.

 
Powiem, że to trochę irytuje :p bo trzeba czasem pograć o kilka meczy więcej aby mieć zaliczone xD
 
Potwierdzam i przyznaję że również irytuje mnie to zwłaszcza jak mam wygrać talią która normalnie nie gram albo nie mam złożonej dobrej, czasami z 5 gier robi sie 7-8 + przegrane...
 
michlu;n10149712 said:
Niestety ale jest to chyba bug, bo mi nie naliczyło nawet jak przeciwnik pod koniec trzeciej rundy dał "esc-enter". Co ciekawe też miałem daily na nilfgardu.

Chyba nie ma znaczenia na co ma się daily. Ja miałem tak samo na KP, pod koniec pierwszej rundy był rage quit i licznik wygranych został w miejscu. Faktycznie, frustrujące...
 
Ryuudo101;n10150152 said:
Chyba nie ma znaczenia na co ma się daily. Ja miałem tak samo na KP, pod koniec pierwszej rundy był rage quit i licznik wygranych został w miejscu. Faktycznie, frustrujące...

Tak, przyznaje. Nie naliczyło mi dziś przy potworach. Więc nie ma to wpływu frakcja.
 
Bug czy nie bug, frustrujące to jest dosyć mocno. Dlatego można to łatwo rozwiązać na kilka sposobów:
1)By zaliczyło grę mecz musi mieć ukończoną min. 1 rundę
2)Mecz poddany(esc+enter) jest zaliczany(jednak nie może być poddany w pierwszej rundzie), mecz poddany z powodów utraconego połączenia ze strony przeciwnika nie jest zaliczany(nie wina przeciwnika, że ma słabe łącze).
3)Mecz musi trwać min. X minut

To takie luźne sugestie, jak można by zmienić występujący ten problem(wszystkie punkty bądź tylko wybrane).
 
Top Bottom