Nowe UI - propozycja z reddita

+
mi to wisi.....nauczyłem się już że po 2 dniach od zmian nie pamiętam nawet jak wyglądał poprzedni ul
To co jest zaproponowane w tym wątku jest spoko, zwłaszcza karty. Jedyne co mi trochę nie pasuje to, że karty są chyba zbyt małe.
 
Zaproponowany interfejs wygląda zgrabnie, nie jest przesadnie przepakowany. Co do kart to też bym chciał oglądać je w "bogatszej" formie na planszy. Jednak ostatnie zmiany w stylu wprowadzenia limitów kart w rzędzie, uproszczeń w animacjach oraz wyglądach kart są spowodowane odciążeniem słabszych kompów. A i pewnie na horyzoncie jest jakiś jeszcze głęboko skrywany cel, któremu obecny kierunek zmian w gui służy.
 

Wikli

Forum regular
Generalnie zmiany prezentują się ciekawie. Szczególnie dodanie "koronki" dowódcom i ciekawsze prezentowanie srebrnych oraz złotych jednostek. Co do zmian, które mi się nie podobają - zmiana proporcji kart. Są one wydłużone, przez co w moim odczuciu wyglądają dziwnie. Ponadto trzeba pamiętać, że nie zawsze wystarczy przeskalować grafikę na karcie, a przez to można dodać wiele pracy grafikom. Zbędnej pracy.
Ogólnie mimo, że obecne UI mi się podoba, to te jest zdecydowanie ciekawsze ;)

EDIT: Jeszcze wspomnę o przerwach między kartami - jeżeli chodzi o wersję na komputer to według mnie są one zbyt duże. Nie wiem natomiast jak będą prezentowały się w przyszłości w wersji mobilnej.
 
hertores;n10321292 said:
Na pewno mogłaby się pojawić różnica punktów tak jak to GwentUp dodaje xD

Taka mała rzecz a cieszy :D Już przy zimowej aktualizacji liczyłem że pojawi się ten element.

Emdzey;n10321652 said:
Ten stół, no miód malina i orzeszki! Nic tylko implementować do gry!


Pomijając ogólną ocenę propozycji samo usunięcie oznaczeń rzędów nie jest złe. Ktoś kto zaczął przygodę z gwintem po zimowym patchu zapewne ma zagwozdkę :) Bo znaczniki na stole są, w instrukcji gry na oficjalnej stronie ewidentnie pisze o takim podziale a w kartach nie może nic takiego znaleźć. No chyba że istnieje opcja powrót tej mechaniki w grze. Ewentualnie zostawią z sentymentu i nawiązań do wersji z wiedźmina :))
 
Ile wersji tyle opinii, bo przecież to sprawy stylistyczne, a więc zalezne mocno od gustu. Niemniej mi się podoba - również przyczepilbym się do drobnoustek pokroju proporcji czy odstępów, ale nie o to chodzi.

​​​​​​Najważniejsze to fakt jak w sumie niewielkie zmiany (kolor, faktura, dodatkowe elementy kart) potrafią dodać ducha czy klimatu. Patrzy się na tę plansze i od razu czuje się że to gwint, gdzieś w blaviken czy innej mordowni. Nie mamy nijakiej plastikowej planszy (do ktorej też się czlowiek przyzwyczai) ale solidny layout ewidentnie się kojarzący i dający poczucie wiedzminskiego "ja" :)
 
Szczerze mówiąc to (jeśli chodzi o funkcjonalność, przejrzystość) prezentuje się to na podobnym poziomie co teraz. I jest IMO równie brzydkie co teraz, stylistyka ta sama, tylko może karty nieco ładniejsze (choć zmieniłbym deczko te ramki, m.in. żeby nie były tak grube).
 
Fajnie to wygląda, jedynie karty trochę za małe no i mam problem z wyglądem stołu(skoro nikt już nie używa oznaczeń danego rzędu czyli dystansowy, zwarcie itp. to niech to znika, ale jakoś biednie on się prezentuje na przeciwko tego obecnego), reszta spoko :)
 
Najważniejsze, że widzimy rangi znajomych na ich pasku i nie trzeba klikać na każdego z osobna i sprawdzać jaką ma pozycję =]. Lepsza pozycja menu po lewej stronie, ale dobór kolorów okropny. Fajne są wstawki korony zostawiłbym jeszcze sztandary z kart liderów danej frakcji, ale po zagraniu znikałby, aby nie psuł odległości kart . Kart w życiu bym nie zmniejszał, bo by wyszło jak w The Elder Scrolls: Legends, nie mogę patrzeć tam na karty jak są zmniejszone, bo renderowanie ich zamazuje grafikę na kartach i jest nie ostre, strasznie to wygląda. Opis kart po lewej strony jest fajny. Te ikonki na kartach będących na stole są zbędne tylko psują przejrzystość pola bitwy i poszerzają odległość kart. Liczby posiadanych karty na cmentarzu w reku itd. fajniejsze są bez tych ikonek co są teraz.
 
Wygląda ciekawie ale to deck bulider jest według mnie największym problemem, tam wciąż nie ma podstawowych info które były wcześniej, bo to było rozłożone na 2 cześć, wciąż nie ma info ile mamy kart brązowych srebrnych złotych ile do konkretnych frakcji itp jak to było poprzednio tylko ogólnikowe info w profilu.
 

Similar threads

Top Bottom