Nieludzie a Scoia'tael.

+
Nieludzie a Scoia'tael.

Zastanawiałem się, czy nie byłoby bardziej przyjazne dla lore zmienić nazwę frakcji na Nieludzi a Scoia'tael dodać jako tag dla jednostek i stworzyć jakieś archetypy/zależności między nimi. Wiem, że SC fajnie brzmi a przykładowo Gon jest podczepiony pod potwory, ale w kolejce czekają chociażby driady (co widać w przeciekach kart) i coraz mniej ma to sensu. Do tego można by tworzyć kolejne elfy/krasnale dla komanda, co powiększyłoby pulę kart na przyszłość.
 
Wydaje mi się, że "Nieludzie" w świecie wykreowanym przez AS'a i Redów to określenie lekko rasistowskie, a przynajmniej nie wyglądające to zbyt "ładnie", z braku lepszego słowa. Może po prostu "Starsze Rasy" czy coś takiego. Chociaż zgadzam, się że nazwa ST dla całej frakcji to duże nadużycie i jedna z większych niezgodności z lore w całym Gwincie.
 
Dobry pomysł.

Co do stwierdzenia, że nieludzie to rasistowskie określenie to nie zgodzę się, w końcu nie są ludźmi. ¯\_(ツ)\_/¯ Z określeniem "Starsze rasy" w Wiedźminie raczej się nie spotkałem, albo nie pamiętam.

 
TraN999;n10371992 said:
Chociaż zgadzam, się że nazwa ST dla całej frakcji to duże nadużycie i jedna z większych niezgodności z lore w całym Gwincie.
+1
skreca mnie w trzewiach jak widze mahakamski huf pod flaga scoia'tael
(a przeca wyciagniecie krasnali z tej talii i zrobienie im osobnej (i rewersow ze skrzyzowanymi mlotami na zlotym tle byloby bardziej klimatyczne)
PTa4;n10634261 said:
że nieludzie to rasistowskie określenie to nie zgodzę się, w końcu nie są ludźmi.
kontekst w ksiazkach
 
Last edited:
Top Bottom