Stagnacja Gwinta?

+

Wikli

Forum regular
Stagnacja Gwinta?

Gwint był najlepszą grą free to play w 2017 roku (źródlo: http://gwint24.pl/gwint-najlepsza-darmowa-gra-wedlug-global-game-awards-2017). Dosłownie rozniósł konkurencję. Co tu dużo mówić - nowe podejście do karcianek, ciekawe mechaniki, dużo nowości. Jednak mam wrażenie, że od pewnego czasu jest w Gwincie stagnacja.
Porównam to z Fortnitem - gra zdobyła drugie miejsce w przytaczanym na początku konkursie. Jednak wystartowała ona pod koniec 2017 roku. Dziś rozwija się dynamicznie, co chwila są wprowadzane zmiany. Trwają pracę nad wersją mobilną! Dla porównania Gwint ma ponad rok, a na AMA Paweł Burza powiedział, że na razie wersji mobilnej nie planują wprowadzić.
Dodajmy do tego fakt, że od ubicia krasnali meta wygląda cały czas podobnie, zmiany są w zasadzie kosmetyczne. Nic nie zapowiada, żeby w najbliższej przyszłości miało się coś zmienić. Valve planuje wprowadzić nową karciankę - co prawda nie uważam, żeby w jakiś sposób miała ona zagrozić Gwintowi, jednak pokazuje to, że inne firmy interesują się tą tematyką.
Dlatego chciałbym w tym wątku poruszyć temat różnych nowych rozwiązań, co gracze chcieliby zobaczyć w Gwincie. Jednak nie chodzi tu o jakieś karty, zmiany w balansie, a o zupełnie nowe pomysły np. nowe tryby, jakąś customizację gry dla graczy.
Moje propozycje:
- Wersja mobilna - dzisiaj CDPR odcina sobie znakomite źródło nowych graczy i dochodów. Sam grałbym w Gwinta codziennie, a ze względu na to, że muszę uruchamiać komputer czasem gram raz na tydzień. Fortnite pracuję nad wersją mobilnę, PUBG - to gry, w które gra się znacznie trudniej na telefonie. NIektóre osoby mają wątpliwości z tym jak grałoby się w Gwinta na telefonie, jednak dzięki puszatek_kun znalazłem grę "Runewards: Strategy Card Game" (marne połączenie Gwinta z Heartstonem). Jednak pokazuje wyraźnie, że 3 rzędy nie są problemem na urządzeniach mobilnych.
- Tryb turniejowy - wyglądałby tak, że wchodzimy normalnie jak na rankedy/arenę jednak wejście kosztuje 50-100 golda. Obaj gracze wpłacają złoto, a wygrany zgarnia pulę. System mógłby być taki sam jak na turniejach Gwinta, ewentualnie np. Best of 3 (żeby turnieje były szybsze), jednak pozostałyby zasady kasowania jednej talii przeciwnika i konieczności wygrania każdą pozostałą talią. W końcu Gwint stawia na Esport, więc taki tryb pasuje idealnie ;)
- Okazjonalne Eventy - mamy pojedynek frakcji. Jednak fajnie byłoby go urozmaicić i dodać dodatkowy tryb frakcyjnej areny. Możemy wybrać specjalną arenę pojedynku frakcji, na której losujemy tylko karty z frakcji, którą wybraliśmy. Natomiast walczymy zawsze z frakcją przeciwną. Zwycięstwa w tym trybie mogłyby się liczyć podwójnie, żeby zachęcić graczy do gry ;) Innym pomysłem jest np. tryb szybkiej rozgrywki, gdzie np. każdy gracz ma tylko 10-15 sekund na ruch. Oczywiście takie tryby nie musiałyby być cały czas dostępne, a np. okazjonalnie. Ewentualnie jak jakiś przyjąłby się wyjatkowo dobrze, to można by rpzemyśleć wprowadzenie go na stałe.
- Nowe karty co miesiąc - jak wejdzie nowa paczka kart, to fajnie, gdyby była ona uzupełniana co miesiąc o kilkanaście nowych kart. Dzięki temu mielibyśmy co miesiąc jakieś drobne zmiany w balansie, powstawałyby nowe zagrywki. Przykładem jest Imlerith z ostatniej aktualizacji - mimo że karty nie znoszę, to wprowadziła powiew świeżości :D

Na chwilę obecną takie mam pomysły. Jeżeli gra się rozwija, cały czas są wprowadzane jakieś zmiany, aktualizacje to od razu chce się więcej grać. To też pomoże zdobyć popularność, przyciągnąć nowych graczy i reaktywować starych.
 
Wikli;n10710021 said:
co gracze chcieliby zobaczyć w Gwincie.

Chciałbym zobaczyć tylko jedną rzecz - naprawiony i sprawiedliwy coinflip. Reszta jest na dobrej drodze.
 
PolskaKielbasa;n10710081 said:
Chciałbym zobaczyć tylko jedną rzecz - naprawiony i sprawiedliwy coinflip. Reszta jest na dobrej drodze.

Sprawiedliwy nigdy nie będzie, można tylko to balansować, żeby przegrany nie był na straconej pozycji.
 
Wikli Ciężko porównywać karciankę do strzelanki, wydaje mi się, że jednak ta druga grupa ma znacznie większe grono odbiorców.
 

Wikli

Forum regular
Barbazek Oczywiście porównywanie karcianki do strzelanki bezpośrednio nie ma sensu. Jednak fakt, że powstaje strzelanka w wersji mobilnej obala argument, że Gwint nie nadaje się na komórki :D
 
Wikli;n10710021 said:
- Nowe karty co miesiąc - jak wejdzie nowa paczka kart, to fajnie, gdyby była ona uzupełniana co miesiąc o kilkanaście nowych kart. Dzięki temu mielibyśmy co miesiąc jakieś drobne zmiany w balansie, powstawałyby nowe zagrywki. Przykładem jest Imlerith z ostatniej aktualizacji - mimo że karty nie znoszę, to wprowadziła powiew świeżości :D
Do zmian w balansie nie potrzeba nowych kart, wystarczy ożywić i wycisnąć wartość z kart typu Ciri, Pavetta itd.

Ja akurat jestem zwolennikiem mniejszej ilości kart ale bardzo dobrze opracowanych i przemyślanych co by wniosły wiele do gameplayu ale były również zgodne z lorem i klimatem wiedźmińskim.

 
W kwestii nowych kart mam podobne zdanie co luk757 Przydałby się jakiś wielki patch balansujący, który przywróciłby do życia martwe karty i archetypy, a jest ich naprawdę dużo. W tym sezonie w dużej mierze skupiłem się właśnie na próbie grania starymi kartami i w takich chwilach wychodzi, że Gwintowi do balansu bardzo daleko. Bo nowe karty można jak najbardziej dodać, szczególnie, że wiele nowych archetypów jest niekompletnych, natomiast dodając je zbyt często pojawiają się kolejne problemy:
-gracze posiadający większość/ całą kolekcję nie będą nadążali za pozyskiwaniem nowych kart
-gracze mający duże braki w kolekcji będą mieli coraz większe braki i coraz mniej chęci do gry

Dla mnie idealnie byłoby gdyby raz na jakiś czas wychodził duży dodatek, najlepiej tematyczny i najlepiej dodający do gry nowy rodzaj beczek, zawierający tylko karty z dodatku (mógłby być odpowiednio droższy), bo im więcej kart w grze, tym szukanie nowych w regularnych beczkach staje się coraz bardziej upierdliwe.
 
TraN999 Widzę, że jesteś nie na bieżąco. 10 złotych kart dodanych w poprzednim patchu były ostatnimi z tej beczki. Kolejne karty będą wychodziły seriami jak w aktualizacji grudniowej i będą w oddzielnych beczkach.
 
kotwica407;n10711581 said:
Widzę, że jesteś nie na bieżąco. 10 złotych kart dodanych w poprzednim patchu były ostatnimi z tej beczki. Kolejne karty będą wychodziły seriami jak w aktualizacji grudniowej i będą w oddzielnych beczkach.

Dzięki, kojarzyłem taką informacje, ale nie pamiętałem czy to potwierdzone informacje czy plotki.
 
Jako dinozaur - moge tylk ododac ze bez wersji mobilnej dni Gwinta sa policzone. Niby Heartstone to zly przyklad ale porownajcie jak poczatkowy milion z PC po wydaniu wersji na iOS i Androida zmienil sie w 10 mln a aktualnie pewnie ze 40mln pobran...
 
luk757;n10710391 said:
Do zmian w balansie nie potrzeba nowych kart, wystarczy ożywić i wycisnąć wartość z kart typu Ciri, Pavetta itd.
Ja akurat jestem zwolennikiem mniejszej ilości kart ale bardzo dobrze opracowanych i przemyślanych co by wniosły wiele do gameplayu ale były również zgodne z lorem i klimatem wiedźmińskim.


Czasem nie potrzeba zmian w kartach, a wystraczy dodać nowe, żeby pojawiły się nowe synergie. Przykładem jest iris - o ile dobrze pamiętam w obecnej formie działa od dawna, natomiast dopiero jakiś czas temu wymyślono jej zastosowanie z dzikim gonem, albo szpiegami.

nowe karty pomagają ożywić często stare ;)

Chociaż takim kartom jak nowy Roche, albo Geralt nic nie pomoże i faktycznie nad niektórymi kartami warto popracować.

TraN999;n10711361 said:
Bo nowe karty można jak najbardziej dodać, szczególnie, że wiele nowych archetypów jest niekompletnych, natomiast dodając je zbyt często pojawiają się kolejne problemy: -gracze posiadający większość/ całą kolekcję nie będą nadążali za pozyskiwaniem nowych kart -gracze mający duże braki w kolekcji będą mieli coraz większe braki i coraz mniej chęci do gry

Karcianki potrzebują nowych kart. A w Gwincie uzupełnianie kolekcji następuje wyjątkowo szybko. W ciągu tygodnia przy średnio intensywnej grze można otworzyć bez problemu ok. 20 beczek.

Oczywiście nowi gracze mają braki w kolekcji, jednak to element naturalny. Grunt, że można te braki szybko nadrobić ;)

Traconis;n10720791 said:
ako dinozaur - moge tylk ododac ze bez wersji mobilnej dni Gwinta sa policzone. Niby Heartstone to zly przyklad ale porownajcie jak poczatkowy milion z PC po wydaniu wersji na iOS i Androida zmienil sie w 10 mln a aktualnie pewnie ze 40mln pobran...

Może to, że są policzone to lekka przesada, ale z pewnością podcinają sobie skrzydła.
 
Wersja mobilna byłaby bardzo zachęcająca. Poza tym przydałoby się zmienić wiele rzeczy w mechanice kart. Najlepiej większość z nich totalnie zmienić, bo znaczna część jest albo bezużyteczna, albo totalnie psuje klimat gry.
 
Top Bottom