Jaka jest historia tej frakcji?

+
Jaka jest historia tej frakcji?

Cześć,
Zastanawia mnie poszczególna historia tej frakcji nie czytałem książek anie nie grałem Wiedźmina, czy ktoś mógłby się opowiedzieć z Królestw Północnych.
.
Myślę, że to jest właściwy temat ze względu na "Wszystko o taliach i poszczególnych frakcjach dostępnych w grze."
 
Ojoj, temat raczej z kategorii off-topic, a na dodatek tak obszerny, że trudno będzie go streścić. Historia królestw północy to właściwie historia całej wiedźmińskiej sagi, więc polecam poczytać i pograć. Ale w największym skrócie królestwa północy to swego rodzaju stary świat, który żył sobie tak, jak żyją między sobą państwa - kłócąc się, walcząc, zawierając sojusze. Potem z południa nadeszło wielkie cesarstwo Nilfgaardu, które stanęło nad graniczną rzeką Jarugą szykując się do dalszego marszu na północ. Żeby stanąć nad Jarugą, musieli jednak zająć państwo o nazwie Cintra - z Cintry pochodziła Ciri, ale opisywanie jej wątku to naprawdę za dużo. Pod ogólną nazwą królestwa północy to m.in. Temeria, Redania, Aedrin, Kovir i Povis i Kaedwen. W sadze wiedźmińskiej na krótki czas połączyły siły, żeby odeprzeć nadciągający Nilfgaard. Udało im się dwukrotnie sprawiając niezłego łupnia cesarstwu. Ale Nilfgaard na południu cały czas był i czekał na dogodną okazję.
Polecam wklepać "geografia świata wiedźmińskiego wiki" i będziesz miał znacznie więcej informacji.
 
Dzięki, ale chciałem rozruszać społeczność Gwinta i z pewnością wiedzą coś, czego my nie znamy zdecydowanie wole długą historię dowódcy ito.
 
Top Bottom