Carryover Emhyr - moja talia

+
Carryover Emhyr - moja talia

Więc stworzyłem jakiś czas temu tę talię i potrzebuję chętnych do testowania (co by się upewnić, że działa nie tylko u mnie). Mi nią idzie całkiem dobrze, na 21 meczów - 14 wygranych, ale testowałem do tej pory tylko na normalach. Na rankedach chwilowo się boję, bo trochę za wysokie mmr na nowe talie.

Poddaję więc deck waszej ocenie, jeśli macie ochotę potestujcie (podstawy gry tym deckiem są opisane w linku, ale jak ktoś gra/ł Nilfgaardem, to szybko załapie wszystkie możliwe wariacje)
 
Na papierze nie wygląda źle ;)
Osobiście nie przepadam za Vanhemarem, i pytanie czy Cantarella jest potrzebna przy tak dużym carryover (w sensie czy nie dać kolejnego techowego srebra).
Rozumiem, że Operator na Impera + Kaganiec, bo inaczej Operatora też bym zmienił. Pytanie na ile udaje się tą talię sensownie przewijać w r1/r2, bo pamiętam że moje próby w przeszłości z Inżynierami kończyły się niepowodzeniem z powodu ich martwoty w r2/r3.

Zaraz sobie ją wypróbuję.

Jednak po testach potwierdza się, że Inżynier ma zbyt małe tępo i brak synergii (tutaj Ekimma w deckach potworzych nad nim mocno góruje). Ogólnie talia fajna, ale na rankedy zbyt mało zagrań high-tempo, high-power.
 
Last edited:
Jakby w potworach była karta wyciągająca specjale tak jak mają inne frakcje to będzie git taktyka z carryover i piwkowaniem.
 
kloni;n9881061 said:
Na papierze nie wygląda źle ;)
Osobiście nie przepadam za Vanhemarem, i pytanie czy Cantarella jest potrzebna przy tak dużym carryover (w sensie czy nie dać kolejnego techowego srebra).
Rozumiem, że Operator na Impera + Kaganiec, bo inaczej Operatora też bym zmienił. Pytanie na ile udaje się tą talię sensownie przewijać w r1/r2, bo pamiętam że moje próby w przeszłości z Inżynierami kończyły się niepowodzeniem z powodu ich martwoty w r2/r3.

Zaraz sobie ją wypróbuję.

Jednak po testach potwierdza się, że Inżynier ma zbyt małe tępo i brak synergii (tutaj Ekimma w deckach potworzych nad nim mocno góruje). Ogólnie talia fajna, ale na rankedy zbyt mało zagrań high-tempo, high-power.

Zgadza się, na chwilę obecną spróbuję wyrzucić jednego inżyniera i dodać brygadę impera. Często się kończy tak, że 1 inżynier jest martwą kartą w 3 rundzie. To samo z Operatorem, też czasami kończy jako martwa karta, a jako że co chwilę teraz trafiam na Radovida, to pomyślałem, że takie karty jak Auckes czy tam Egan, ewentualnie Iris bardziej by się sprawdziły. Vanhemara bym nie zmieniał, zauważyłem sporo weather decków ostatnimi czasy.

EDIT: zamiana 1 engineera na brygadę impera zauważalnie poprawia tempo decka.
 
Last edited:
Problem jednak taki, że po dalszych zmianach talia nie jest już niczym odkrywczym, a jedynie kolejną modyfikacją spy-meta-decku pod Emphyra ;)
 
To fakt zresztą wiemy ze CO ma znaczenie tylko w jednym przypadku wiec szczerze nigdy nie powinno być podstawa talie to nie jest priorytet.
 
kloni;n9884201 said:
Problem jednak taki, że po dalszych zmianach talia nie jest już niczym odkrywczym, a jedynie kolejną modyfikacją spy-meta-decku pod Emphyra ;)

Nie uważam tego za problem, modyfikacja jest dosyć znacząca, ale masz rację. Niemniej deck działa.
 
Last edited:
Jakoś po tych *set godzin w gwincie człowiek szuka już czegoś innego, nowego, niespotykanego ;)
Faktycznie teraz już lepiej.

Kiedyś miałem podobny archetyp pod Calveita i Ciri Dash właśnie z Inżynierami. Mcbeard opublikowal coś podobnego i fajnie to działa.

Miłego gwintowania :)
 
Top Bottom