Kambi

+
2jacks;n7916470 said:
i po Kambi....udało mi się wbić 15 rangę, ale na tym poziomie to już jest w zasadzie nie grywalne. Jest zbyt dużo kontr. KP ma w 80% Radowida, do tego złote karty i jeszcze w deku ma zawsze albo Vernona albo Tris....Potwory mają Kejrana....Skojatel mają też karty kontrujące i do tego jest jeszcze bomba, kajdany które w zasadzie całą taktykę mogę obrócić przeciw przeciwnikowi.

Czy ktoś daje radę talią pod Kambi na 15 czy 14 randze?

Ja tą talią pod Morgvarga co podałem (zamieniłem jednak jedne grzyby na drakkara strzelającego) próbuję wbić właśnie 15 rangę. Aktualnie równo wygrywam i przegrywam, więc stoję w miejscu ok 3700 :/. Z mojej strony dodam, że akurat na potwory (nekkery i zjadanie) najłatwiej się gra, bo ja zawsze trzymam kajdany/dwimeryt na Kejrana. Dla mnie to podstawa przy Kambi, bo bez odzłacania nie zyskujemy takiej przewagi.
Ale rzeczywiście przy obecnych top deckach trzeba dużo się nakombinować i łatwo nie jest.
 
No ja grałem na wykorzystanie wszystkich kart więc w końcówce spokojnie mogę robić przewagę na Lugosie, Hjalmarze i Morkvargu bez kajdan......problem w tym że często jestem bity różnymi kontrami.....ale kajdany też mam,
 
2jacks;n7918230 said:
No ja grałem na wykorzystanie wszystkich kart więc w końcówce spokojnie mogę robić przewagę na Lugosie, Hjalmarze i Morkvargu bez kajdan......problem w tym że często jestem bity różnymi kontrami.....ale kajdany też mam,

No właśnie wbiłem 15 rangę :D. Od 4 rangi grałem tylko taliami pod Kambi i spokojnie da się tym grać i jak widać wygrywać, a nie tylko trollować :D.
Właśnie najtrudniejsze jest doprowadzenie do trzeciej korzystnie dla nas ułożonej rundy, bez straty kart większej niż jedna czy dwie. Jeśli to się uda to praktycznie zawsze wygrywamy (jedyna szansa dla przeciwnika to zabić Kambi).
 
2jacks;n7920140 said:
ale nie powiem żeby Kambi nie dawało funu:).....

https://www.twitch.tv/videos/124697210 od 34 minuty:)....

No gratulacje, perfekcyjnie zagrane, chociaż nie powiem, żeby pasywne Skellige na Straży Królowej, było jakimś trudnym przeciwnikiem :p. W ogóle to jest stream z wczoraj? Ktoś gra teraz na rankedach na Cerys... od czasu powrotnego nerfu nie widziałem tego buildu :D.
 
To jest z wczoraj i moim zdaniem on tam miał spokojnie wygraną. Zauważ że w ostatniej rundzie wystrzelał się najpierw z 5 kart wskrzeszających....wystarczyłoby że by zachował jakąkolwiek na sam koniec i bym przegrał.
 
Podlec...kto gra pod tym nickiem? Bo kambinista a nick kojarzę i nie wiem czy z gry czy forum.
 
No Title

Dziś spotkałem jakiegoś dziwnego ptaka, to już wolę krakowskie gołębie.

Pieczołowicie rozgrywana runda, taktyka, podchodzenie przeciwnika.

Sru ptak :D

Jak dla mnie to troche OP, nie chodzi nawet o to, że niszczy wszystkie karty, szkopuł w tym, że zostawia po sobie tego z siłą 16. Użycie tego na koniec to autowin dla słabo rozegranej partii.
 

Attachments

  • photo178081.jpg
    photo178081.jpg
    763.4 KB · Views: 57
  • photo178101.jpg
    photo178101.jpg
    14.4 KB · Views: 57
  • photo178111.jpg
    photo178111.jpg
    24.9 KB · Views: 53
Last edited:
Kambi jest teraz zmieniony, wystarczy że go zabijesz po swojej stronie. Powinien być grany raczej w kombo z Hjalmarem.

Zresztą kambi to jedna z tych kart ktore raz na wiele gier dają idealne combo i wygraną przegranego pojedynku, jednak w wielu innych przypadkach działają raczej słabo.

Poza tym odpowiedziałeś sam sobie a propos OP tej karty - "słabo rozegranej partii".
 
Larsson91;n9796991 said:
Dziś spotkałem jakiegoś dziwnego ptaka, to już wolę krakowskie gołębie.

Pieczołowicie rozgrywana runda, taktyka, podchodzenie przeciwnika.

Sru ptak :D

Jak dla mnie to troche OP, nie chodzi nawet o to, że niszczy wszystkie karty, szkopuł w tym, że zostawia po sobie tego z siłą 16. Użycie tego na koniec to autowin dla słabo rozegranej partii.

Po pierwsze użycie Kambi to nie jest auto win. Użycie Kambi, odzłocenie go i przeciągnięcie na swoją stronę oraz zabicie (tutaj czasami można pomóc rzucając pogodę) to jest 99% auto win. Taktyka raczej ekstremalna i jak na swoją złożoność dobrze zbalansowana. Z twojego punktu widzenia taktyka op, bo prawdopodobnie pierwszy raz się z nią spotkałeś. Teraz będziesz już wiedział, żeby w momencie położenia Kambi od razu go zabić, przeciwnik nie nadrobi już tych punktów jeśli jest to końcówka 3 rundy. W tej grze miałeś dostępną Keire Metz, która epidemią wygrała by ci grę. Rozumiem, że pewnie poszła na stół jeszcze przed Kambi, czasami trzeba mieć przeczucie co zagra przeciwnik i reorganizować swoją grę.
 
Top Bottom