x

You have decided to merge your account with the GOG.com.

You can now start participating in the community discussions.

x

You chose to opt out from the merge process.
Please note that you will not be able to access your account until you opt in.

We strongly encourage you to merge your RED account with the GOG.com one.
If you want to do it later please try logging in again.

• Register

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Powrót do Wiedźmina 2 po wielu latach - pytania

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Powrót do Wiedźmina 2 po wielu latach - pytania

Witam,

Powróciłem do grania w Wiedźmina 2. Mam takie pytania:

1. Chciałbym się dowiedzieć, co to są za goście i co oni oferują Geraltowi?

2. Wygrałem w kości z Mnichem, ale jedynie co uzyskałem od niego to takie przesłanie:

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi?

Originally posted by weusd View Post
    Witam,

Zaproponują ci przeprowadzenie eksperymentu na tobie. Pamiętam, że później w grze spotkasz ich ponownie. Ja się zawsze zgadzałem .

2. Wygrałem w kości z Mnichem, ale jedynie co uzyskałem od niego to takie przesłanie:

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi?
    Podobno trzeba wygrać z nim konkretnym układem kości (dwie pary). Zobacz ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=_-KAPo30jRg
    Jednak nagroda jest dosyć specyficzna i możliwe że już nieaktualna do zdobycia.

Polecam ci od razu szukać porad i odpowiedzi na niejasności tutaj:
    -https://enklawanetwork.pl/pc/vademec...zabojcykrolow/

Konkretnie warto poczytać o dodatkowych umiejętnościach, które bardzo łatwo przeoczyć nie wiedząc jak je zdobyć:
    -https://enklawanetwork.pl/pc/vademec.../umiejetnosci/
    Last edited by Solace97; 30-12-17, 17:32.

Comment

Dlaczego mnie to nie dziwi, witam ponownie.
      Mutagen efektów krytycznych, nic wartego uwagi. W W3 jest do nich nawiązanie. Na jednej z ławek na terenie uniwersytetu leżą papiery odnośnie tego ich eksperymentu. Ale musisz grać po stronie Roche'a i importować zapis.
      To już nieaktualne. Z tego co pamiętam, po premierze W2 jeżeli wygrało się z nim kilka razy w kości, to tym darem była promocja na W1, czy coś takiego...

Comment

Originally posted by Solace97 View Post
        Zaproponują ci przeprowadzenie eksperymentu na tobie. Pamiętam, że później w grze spotkasz ich ponownie. Ja się zawsze zgadzałem.
        Podobno trzeba wygrać z nim konkretnym układem kości (dwie pary). Zobacz ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=_-KAPo30jRg Jednak nagroda jest dosyć specyficzna i możliwe że już nieaktualna do zdobycia.
        Dzięki za informację.

Polecam ci od razu szukać porad i odpowiedzi na niejasności tutaj: -https://enklawanetwork.pl/pc/vademec...zabojcykrolow/
        Konkretnie warto poczytać o dodatkowych umiejętnościach, które bardzo łatwo przeoczyć nie wiedząc jak je zdobyć: -https://enklawanetwork.pl/pc/vademec.../umiejetnosci/
        Dzięki!

Originally posted by CannibalisticCorpse View Post
        Dlaczego mnie to nie dziwi, witam ponownie.
        Dla mnie Wiedźmin 2 jest majstersztykiem, ta gra jest jeszcze lepsza niż pierwsza część. Ta gra jest piękna. Ciekawe jak to będzie podczas grania w W3.

Mutagen efektów krytycznych, nic wartego uwagi. W W3 jest do nich nawiązanie. Na jednej z ławek na terenie uniwersytetu leżą papiery odnośnie tego ich eksperymentu. Ale musisz grać po stronie Roche'a i importować zapis.
        To już nieaktualne. Z tego co pamiętam, po premierze W2 jeżeli wygrało się z nim kilka razy w kości, to tym darem była promocja na W1, czy coś takiego...
        Dziękuję za informację.

Comment

1. Chciałbym się dowiedzieć, czy pozostawione przedmioty w skrzyni będą dostępne w dalszym etapie gry w trzecim akcie?

2. Zauważyłem coś takiego, że po każdym wczytaniu save, jak podchodziłem do walki z tym magiem, mag nazywał się inaczej. Orientuje się ktoś dlaczego?

3. Czy to prawda, że można było zdobyć Elfią zbroję od Cedrica po jego śmierci? Przeczytałem taki komentarz pod jednym filmikiem na yt, ale z tego co pamiętam nic nie można było od niego wziąć.
          Last edited by weusd; 07-01-18, 23:51.

Comment

1. Chciałbym się dowiedzieć, czy pozostawione przedmioty w skrzyni będą dostępne w dalszym etapie gry w trzecim akcie?
            Jasne, w III akcie depozyt znajdziesz w karczmie w górnym Loc Muinne.
            2. Zauważyłem coś takiego, że po każdym wczytaniu save, jak podchodziłem do walki z tym magiem, mag nazywał się inaczej. Orientuje się ktoś dlaczego?
            Imiona postaci niezależnych występują losowo.
            3. Czy to prawda, że można było zdobyć Elfią zbroję od Cedrica po jego śmierci? Przeczytałem taki komentarz pod jednym filmikiem na yt, ale z tego co pamiętam nic nie można było od niego wziąć.
            Prawda, zapewne przeoczyłeś to, ponieważ po odnalezieniu elfa automatycznie załącza się filmik. Żadna strata, zbroja z kejrana lub zbroja łowcy są znacznie lepsze.

Comment

Jasne, w III akcie depozyt znajdziesz w karczmie w górnym Loc Muinne.

Imiona postaci niezależnych występują losowo.

Prawda, zapewne przeoczyłeś to, ponieważ po odnalezieniu elfa automatycznie załącza się filmik. Żadna strata, zbroja z kejrana lub zbroja łowcy są znacznie lepsze.
              Dzięki za informację. Faktycznie, wczytałem zapis i jest przy ciele Cedrica elfia zbroja i buty.

Comment

Są dwa znaczniki obok tego domu i kręcę się w kółko i nie wiem co mam zrobić. Jest to zadanie "Siostrzyczki". Jest jeszcze jeden, ale to jest Mawrik. Wziąłem te notatki z piwnicy, sprawdziłem groby, znalazłem martwego żołnierza, który leży obok klifu.

Comment

Są dwa znaczniki obok tego domu i kręcę się w kółko i nie wiem co mam zrobić. Jest to zadanie "Siostrzyczki". Jest jeszcze jeden, ale to jest Mawrik. Wziąłem te notatki z piwnicy, sprawdziłem groby, znalazłem martwego żołnierza, który leży obok klifu.
                  Szukałeś już tutaj pomocy? Jeśli nie, to chyba szybciej znajdziesz tam odpowiedź, zanim my coś będziemy proponować .
                  https://enklawanetwork.pl/pc/solucja...a/siostrzyczki

Comment

Szukałeś już tutaj pomocy? Jeśli nie, to chyba szybciej znajdziesz tam odpowiedź, zanim my coś będziemy proponować .
                    https://enklawanetwork.pl/pc/solucja...a/siostrzyczki
                    Tak, przeczytałem, tylko myślałem, że coś muszę znaleźć koło tego domu, jak sugeruje podpowiedź, ale poszedłem do Mawrika i zakończyłem tę misję.

Comment

Mam jeszcze takie pytania:

1. Gram po stronie Roche'a, żeby przejść przez te drzwi do tego potrzebny jest klucz i czy w ogóle da się to zrobić?

2. Po rozmowie z elfem ten wątek dalej się rozwinie?

3. Jak zdobyć klucz do tej skrzynki i do drzwi, które są niżej? Pamiętam, że tam się wchodziło i był wątek z kryształem, znalazłem taki kryształ w leżu harpii, obok wejścia do katakumb.

Comment

1. Gram po stronie Roche'a, żeby przejść przez te drzwi do tego potrzebny jest klucz i czy w ogóle da się to zrobić?
                        Trochę konkretniej. To jest kryjówka tego człowieka związanego ze spiskiem przeciw Henseltowi? On ma pancerz Seltkirka? Vinson Traut? Jeżeli dobrze kojarzę, to klucz do tych drzwi znajdziesz w szczątkach Trauta.
                        2. Po rozmowie z elfem ten wątek dalej się rozwinie?
                        Jeżeli żołdacy dopuścili Cię do elfa i rozmawiałeś z nim w starszej mowie, po pewnym czasie elf zniknie. Najprawdopodobniej wykończyli go na torturach.
                        3. Jak zdobyć klucz do tej skrzynki i do drzwi, które są niżej? Pamiętam, że tam się wchodziło i był wątek z kryształem, znalazłem taki kryształ w leżu harpii, obok wejścia do katakumb.
                        Jeżeli jest to skrzynia umiejscowiona obok kamieniołomu gdzie występuje dużo harpii, będąc po stronie Roche'a ta skrzynia pozostanie zamknięta. Jest to pewna misja która uaktywnia tylko po stronie Iorwetha.

Comment

Trochę konkretniej. To jest kryjówka tego człowieka związanego ze spiskiem przeciw Henseltowi? On ma pancerz Seltkirka? Vinson Traut? Jeżeli dobrze kojarzę, to klucz do tych drzwi znajdziesz w szczątkach Trauta.

Tak, to jest kryjówka Vinsona Trauta, wziąłem wszystko z jego ciała, był klucz "Klucz do kryjówki konspiratorów", ale podejrzewam, że ten klucz otwiera drzwi do wyjścia z tej piwnicy. Przez te drzwi nie można przejść, ponieważ pojawia się napis "POTRZEBUJESZ KLUCZA!". Więc chyba te drzwi nie mogą zostać otworzone, jak się gra po stronie Roche'a. Zmierzam do Vergen, mam już misję "ATAK NA VERGEN".

Tu w Teoria spisku nic nie jest napisane o tym, że przez te drzwi można przejść.

Jeżeli żołdacy dopuścili Cię do elfa i rozmawiałeś z nim w starszej mowie, po pewnym czasie elf zniknie. Najprawdopodobniej wykończyli go na torturach.
                          Jeżeli jest to skrzynia umiejscowiona obok kamieniołomu gdzie występuje dużo harpii, będąc po stronie Roche'a ta skrzynia pozostanie zamknięta. Jest to pewna misja która uaktywnia tylko po stronie Iorwetha.
                          Dziękuję za informację.

Comment

Working...
                          X