x

You have decided to merge your account with the GOG.com.

You can now start participating in the community discussions.

x

You chose to opt out from the merge process.
Please note that you will not be able to access your account until you opt in.

We strongly encourage you to merge your RED account with the GOG.com one.
If you want to do it later please try logging in again.

 • Register

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nieśmiertelny Czart - kara za zabijanie krów w Białym Sadzie

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Nieśmiertelny Czart - kara za zabijanie krów w Białym Sadzie

  Ktoś pewnego pamiętnego dnia w CDPR wpadł na żenujący pomysł aby ukrócić dorabianie się na krowach w białym sadzie i tym samym zniszczył całą grę bo trzeba się cofnąć o jakieś 10 godzin gry, czyli praktycznie zagrać w nią od nowa.

  Akurat grając po raz kolejny chcąc nie chcąc podpalałem napotkane krowy aż pojawił się za karę Czart, którego pokonać nie można i uniemożliwia on dalszą grę ponieważ Vesemir za każdym razem ucieka z karczmy aby z nim walczyć i tym samym nie ma możliwości z nim porozmawiania w celu ukończenia questów. Po 6 godzinach prób udało mi się Czarta zagnać na koniec mapy i wykonując teleport znalazłem się w pobliżu karczmy, szybki bieg i zastałem Vesymira który jeszcze nie biegł za Czartem. Co z tego, skoro po pokonaniu bandziorów w karczmie, nie można z niej wyjść jakoby bandziory nie zostały jeszcze pokonane, a chodzi tu pewnie o Czarta biegającego tuż za drzwiami.

  No Panowie - żenujący pomysł z Czartem, żenujący bug, żenujące zakończenie gry na etapie w Białym Sadzie !

 • #2
  A udaje się Vesemirowi go ubić? Krowy zabijałem tyllko dla achievementu
  KEEP CALM AND LISTEN TO
  WARDRUNA

  Comment


  • #3
   Czarta nie da się ubić. Jest nieśmiertelny i nawet jak podprowadzam go do Nilfgaardczyków i od tyłu siecze go Vesymir nic mu nie robią. Ostatecznie uruchomiłem DebugConsole, komenda "killall" i Czarta nie ma. Można było grać dalej. Do tego zauważyłem, że motyw z niemożnością wyjścia z karczmy był także spowodowany modem "brutal blood" - choć nie tylko bo Czart blokował wyjście także.

   Grając wcześniej jak i teraz nawet nie zwracałem uwagi na te krowy. Ubijałem je głównie dla żywności bo na początku bez jaskółki na najwyższym poziomie jest ciężko ze zdrowiem. Zresztą większość mięsa zdobywam w lesie, kiedy w kupę zbijają się sarny - wystarczy podbiec i rzucić igni - 4-5 kawałków mięsa daje więcej niż te krowy pokarane Czartem.
   Last edited by Vistula77; 30-12-17, 13:06.

   Comment


   • #4
    Zabijanie krów jest karą, każdy o tym wiedział od wypuszczenia łatki numer jakiś tam. Wiadomo, że go nie zarąbiesz na początku gry, a o NPC szkoda gadać, niestety są wyzwaniem tylko dla Geralta. Nie przesadzasz aby z tą trudnością? Zarąbiesz 2 utopce i masz składniki do stworzenia Jaskółki, resztę kupujesz.

    Comment


    • #5
     Zmieniam nazwę tematu, bo ta sytuacja nie jest żadnym bugiem i obecny jest mylący.
     Niesamowite Indie https://w80dnidookolaindii.blogspot.com/

     Comment


     • #6
      Originally posted by Yakin View Post
      Zmieniam nazwę tematu, bo ta sytuacja nie jest żadnym bugiem i obecny jest mylący.
      Dla mnie był to niestety bug ponieważ pojawienie się Czarta uniemożliwiało kontynuację głównego wątku - czyli tak naprawdę gry. Nie ma możliwości porozmawiania z Vesemirem ponieważ ten za każdym razem wybiega walczyć z Czartem. Czart pojawia się co prawda z dala od karczmy przy zagrodzie krów lecz po chwili podążając za ludźmi trafia w końcu przed karczmę w której siedzi Vesemir i cały czas okupuje to miejsce nawet po oddaleniu się Geralta od miejsca i przeczekaniu medytując kilka dni. Po powrocie nadal straszy w tym miejscu i albo Vesemir siedzi w karczmie i z niej wybiega lub już jest walką z Czartem zajęty.

      W Białym Sadzie są dwie krowy zaraz przy zagrodzie ze świniami, których zabić nie można w żaden sposób. Są nieśmiertelne. To lepszy zabieg aby zastosować je do większości krów na tym etapie gry niż psuć grę Czartem.

      Comment

      Working...
      X