x

You have decided to merge your account with the GOG.com.

You can now start participating in the community discussions.

x

You chose to opt out from the merge process.
Please note that you will not be able to access your account until you opt in.

We strongly encourage you to merge your RED account with the GOG.com one.
If you want to do it later please try logging in again.

• Register

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wiedźmin 3 - HUD

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Wiedźmin 3 - HUD

W ramach wstępu HUD wygląda bardzo dobrze.

Minimapa wygląda dobrze, nie jest naszpikowana bezsensownymi strzałkami, znakami zapytania, wykrzyknikami, jest tylko jedna subtelna strzałeczka wbudowana w tą "minimapę kompasową" i jest cudowna. Mam nadzieję tylko, że będzie opcja wyłączenia tej minimapy

Przyzwyczaiłem się do nowego medalionu to teraz znowu musieliście coś pozmieniać. HUD, a dokładnie pasek życia i medalion jest bardzo podobny do tego z W2. Powinien być bardziej podobny do W1. I jeszcze znika! To jakiś absurd. Jeśli byłaby możliwość wyłączenia medalionu i paska z życiem to wtedy dobrze, pasuje ale nie, że on znika. To jest głupota. Medalion powinien drgać w razie zagrożenia, w kontakcie z magią i potworami. Dlaczego to usunęliście? To świetny patent, szczególnie przy śledztwach, zaraz obok "wiedźmińskiego zmysłu tropienia". Sam medalion też powinien być trochę większy i bardziej charakterystyczny. Może taki jak rok temu na zamkniętych pokazach? Duży, widoczny, drgający w razie zagrożeń i świecący oczami?

Widok stanu pogody, dialogów, subtelnych podpisów kiedy wjeżdżamy na nowy teren czy do miasta, umiejscowienie i wygląd tytułów zadań do wykonania, to wszystko bardzo na plus. Tak samo przyboczne "menu" wyboru petard, kuszy, mikstur.

Zastanawiam się jak będzie ze zmianą znaków ale sam paseczek wygląda dobrze jak i również pasek toksyczności ale mógłby oba wyglądać trochę lepiej, być bardziej widoczne. Ale nie jest źle. Pasek zdrowia również jest na plus. Nic dodać, nic ująć.

A wy jakie macie zdanie na ten temat?

94
    Wersja czerwono-pomarańczowa (starsza)
    25.53%
    24
    Wersja czarna (nowsza)
    74.47%
    70

Ja bym chciał, żeby minimapa się nie obracała wraz z bohaterem. W jedynce cały czas była usytuowana ku północy, dzięki czemu lepiej spełniała swoją rolę. W dwójce jej obroty uczyniły ją niepraktyczną - niepotrzebnie tylko zajmowała miejsce.
    Last edited by SMiki55; 15-06-14, 01:39.
    All affirmations are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense.

Comment

Racja, zgadzam się.

Comment

Co mnie najbardziej boli w tym nowym HUD'zie to brak drgania medalionu, a do tego jeszcze znikający pasek życia. Niech nic nie znika, a medalion powinien wyglądać jak w Wiedźminie 1.

Całkowicie podpisuję się pod tym:
        Powinien być bardziej podobny do W1. I jeszcze znika! To jakiś absurd. Jeśli byłaby możliwość wyłączenia medalionu i paska z życiem to wtedy dobrze, pasuje ale nie, że on znika. To jest głupota. Medalion powinien drgać w razie zagrożenia, w kontakcie z magią i potworami. Dlaczego to usunęliście? To świetny patent, szczególnie przy śledztwach, zaraz obok "wiedźmińskiego zmysłu tropienia". Sam medalion też powinien być trochę większy i bardziej charakterystyczny.
        Drganie medalionu to podstawa. Taki medalion miałby duży potencjał przy śledzeniu potworów.

Comment

Mi z kolei totalnie nie podoba się podświetlanie nazw NPC, które odbywa się za bardzo dużej odległości i w dodatku ta czcionka jest taka troszkę... Old-schoolowa? Nie wiem jak to opisać. Albo po prostu jest zbyt wysoko nad głowami NPC? Może to podświetlanie powinno być bardziej kontekstowe i w innym miejscu? np. czcionka bardziej "wiedźmińska" (w stylu tej od questów z W2 i W3), która pojawia się tak jak paski życia przeciwników w W1? Kurcze, sam nie wiem. Może inaczej... Dajcie możliwość wyłaczenia tej opcji i będę rad

Comment

Przypomniało mi się jeszcze coś. Tak samo do koniecznej zmiany. W wersji na PC podczas przełączania znaków trzeba wchodzić w to okrągłe menu.
            REDzi, zrezygnujcie z tego, albo zróbcie do znaków i innych broni skróty klawiszowe, błagam. @Keth A jeśli są już takie skróty, proszę potwierdź, żeby się nie martwić na zapas :P
            Last edited by Qyzu_; 15-06-14, 10:47.

Comment

Originally posted by Qyzu'
              Przypomniało mi się jeszcze coś. Tak samo do koniecznej zmiany. W wersji na PC podczas przełączania znaków trzeba wchodzić w to okrągłe menu.
              REDzi, zrezygnujcie z tego, albo zróbcie do znaków i innych broni skróty klawiszowe, błagam. @Keth A jeśli są już takie skróty, proszę potwierdź, żeby się nie martwić na zapas :P
              Skróty klawiszowe do znaków były już w W2, więc nie ma się czym martwić. Co prawda były trochę niepraktyczne bo ustawione na przyciskach 5-9. 3 i 4 można było przełączać odpowiednio znaki i przedmioty pod reką. Jedyne co można zmienić to ustawić znaki bliżej WSADu.
              Last edited by Esterhazy; 15-06-14, 11:00.

Comment

Najlepiej zrobić jeden albo 2 przyciski obok wsad'a do przełączania znaków w jedną lub drugą stronę. Znaków jest tylko 5, więc myślę, że jeden przycisk wystarczy. Poza tym koło wsad'a powinno być domyślnie, a jeśli nawet tak nie będzie to chce mieć całkowitą możliwość ustawiania sterowania wg własnych potrzeb.

Comment

Przecież była taka możliwość dostępna w launcherze. Nie pamiętam już czy była od samego początku, czy też doszła w którymś patchu. Brakuje tylko możliwości zmiany z poziomu gry.

Comment

2:30 - widać zmianę znaku bez użycia kołowego menu.

Comment

Originally posted by genNighty
                      2:30 - widać zmianę znaku bez użycia kołowego menu.
                      Ale to nie było na PC

Comment

Ale to nie było na PC
                        Tak, na pewno CDPR wywali możliwość wybierania Znaków skrótem klawiszowym z PC, a zostawi na konsoli.

Comment

Jestem pewien, że szybka zmiana znaków będzie, tak jak w W2. Dzięki temu walka staje się bardziej dynamiczniejsza.
                          Last edited by CannibalisticCorpse; 15-06-14, 11:25.

Comment

Za pomocą myszki na PC kliknięcie w znak w okrągłym menu jest dużo szybsze niż na konsoli. Sterowanie jak i interfejs może się nieco różnić, dlatego na konsoli mogli z tego menu zrezygnować. W każdym razie na PC powinien być skrót klawiszowy, a przez to, że go nie pokazali mimo, że zmiana znaku byłaby w ten sposób szybsza to można mieć obawę. Dlatego wolałbym dostać jakieś potwierdzenie, żeby się nie martwić na zapas ;p

Comment

Za pomocą myszki na PC kliknięcie w znak w okrągłym menu jest dużo szybsze niż na konsoli. Sterowanie jak i interfejs może się nieco różnić, dlatego na konsoli mogli z tego menu zrezygnować. W każdym razie na PC powinien być skrót klawiszowy, a przez to, że go nie pokazali mimo, że zmiana znaku byłaby w ten sposób szybsza to można mieć obawę. Dlatego wolałbym dostać jakieś potwierdzenie, żeby się nie martwić na zapas ;p
                              Może się mylę, ale okrągłe menu w grach to wynalazek czysto konsolowy, mający na celu szybką i prostą zmianę np. broni, gadżetu. Na pc od zawsze wybieraliśmy je cyferkami, a pole klawiszy w porównaniu do przycisków na padzie jest niemal nieograniczone, co sprawia, że każdą funkcję można przypisać do konkretnego przycisku.

E: Odnośnie szybkości wyboru jest właśnie odwrotnie. Na konsoli wystarczy przytrzymać przycisk i przesunąć analog w odpowiednim kierunku.

Comment

Working...
                              X