x

You have decided to merge your account with the GOG.com.

You can now start participating in the community discussions.

x

You chose to opt out from the merge process.
Please note that you will not be able to access your account until you opt in.

We strongly encourage you to merge your RED account with the GOG.com one.
If you want to do it later please try logging in again.

• Register

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wiedźmin Gra Przygodowa - Revised Edition

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
This discussion is older than 365 days. Information contained in it may no longer be current. Please do not post new messages without substantial need.

• Wiedźmin Gra Przygodowa - Revised Edition

Gra ma nie tylko błędy związane z mechaniką, ale rażące błędy związane z uniwersum.
    Mam taką propozycję, żebyśmy wspólnie omówili WSZYSTKIE karty i zaproponowali zmiany do następnego wydania, bo takie pewnie będzie.

Niezbyt wiedziałem jak to technicznie ogarnąć, więc żeby nie śmiecić na forum - utworzyłem grupę
    http://forums.cdprojektred.com/group.php?groupid=25
    gdzie każdy wątek to będzie dyskusja nad jedną kartą.
    Na pierwszy ogień idą karty zadań - dyplomacja. Utworzyłem 16 tematów, osobny dla każdej karty. W pierwszym poście zamieściłem zrzut karty, proponujemy zmiany, dyskutujemy nad poprawnością, zgodnością z "lore".

Przykładowe dwie karty z 16-tu, czy tylko mnie rażą te błędy?

Udaj się do Jarugi ?!!!
    Dorzecze zawsze była dla ciebie inspiracją ???

Przekup Kreve'a tytoniem?
    potwory Kreve'a?
    Kreve to bóstwo, autorowi chodziło pewnie o kapłana Kreve (bez odmiany Kreve'a)

proszę o info w tym wątku czy takie przedsięwzięcie ma sens?

Mogę się przyłączyć do tej akcji. Pytanie, co na to Autorzy gry. Głupio byłoby robić coś, czego by nie chcieli wykorzystać.
    Myślę, że większość tych chochlików itp. to pokłosie wspomnianego innym razem pośpiechu.

Comment

fakt, przydałoby się jakieś słowo od autorów, czy uwzględniliby propozycję w dodruku.

dodam jeszcze, że nie chodzi mi tylko o literówki i błędy wynikające z pośpiechu.
      akurat w pierwszym wątku dałem przykłady z zadań dyplomacji - bo tak przygotowałem grupę
      chodzi mi o wyłapanie WSZYSTKICH niezgodności z uniwersum - tutaj przykłady, o których pisałem, one lepiej oddają to, o co mi chodzi:
      http://forums.cdprojektred.com/threa...=1#post1476034

Comment

Nie wiem, czy wyłapywanie wszystkich niezgodności ma sens. Wydaje mi się, że nie. Można dojść do wniosku, że niektóre zadania są nierealne fabularnie. Skupiłbym się na wyłapaniu niespójności logicznych. Przykład:
        1. Stolicą driad jest Duen Canell. W zadaniu "Na twe rozkazy" mamy udać się do tejże stolicy, żeby straż królewska (driady) eskorjowała nas do Brokilonu na spotkanie z królową w jej komnatach. Logiczne jest, że powinno być odwrotnie. Straż powinna nas eskortować z Brokilonu do Duen Canell. Może specjalnie zostało to zamienione z jakiegoś względu.
        2. Zadanie "Brat przeciw bratu". We wstępie jest wspomniane Dol Blathana gdzie dochodzi do konfliktu, a potem lokacją zadania jest Brokilon.

Skupiłbym się tego typu nieścisłościach i do tego ograniczył. Wchodzenie za głęboko jest chyba niepotrzebne.
        Last edited by mcbobek; 17-12-14, 17:30.

Comment

Originally posted by szemrany
          Gra ma nie tylko błędy związane z mechaniką, ale rażące błędy związane z uniwersum.
          Wygląda to tak, jakby korekta (czy też inny redaktor) nie miała dużego pojęcia o uniwersum i pozmieniali coś, co w oryginale było dobrze. Nie chce mi się wierzyć, by Trzewik popełnił taki błąd jak z tym Krevem, bo znany jest z tego, że przygotowując grę robi najpierw gruntowny research. Co do Jarugi - już samo nazwa regionu mi zgrzyta. Większość to są miasta (Wyzima) czy obiekty (Kaer Morhen), a tu nagle wyskakuje Jaruga - bardzo długa i rozległa rzeka.

Comment

W wersji pudełkowej wszystko z Kreve jest w porządku, to musiał być błąd powstały przy pisaniu wersji cyfrowej gry. Podobnie z Jarugą, w wersji pudełkowej jest lepiej, choć nie idealnie.
            Wciąż pozostaje kwestia, czy potrzebne jest żebyśmy się tym wszystkim zajmowali, czy też Twórcy sobie tego nie życzą. Może sami już opracowują tego typu rewizję, albo uważają ją za coś zbędnego.

Comment

@mcbobek

Nie bardzo rozumiem, dlaczego redakcja miałaby sobie tego nie życzyć. Nadmiar wiedzy nie boli. Idąc tym tropem należałoby piętnować wszystkich, którzy na forum wyłapywali błędy w W1 i W2.

Comment

Może źle to zabrzmiało. Nie chodzi mi o to, że redakcja miałaby nas ganić, czy mówić żebyśmy się nie wtrącali w nieswoje sprawy. Wierzę, że w takim społecznym poprawianiu nie nic złego, a jedynie troska o jakość gry. Chodzi mi natomiast o to, żeby to nie był niepotrzebny wysiłek z naszej strony, z którego nikt potem nie skorzysta. Od zgłaszania błędów gry jest już temat, ale poprawianie nieścisłości fabularnych w odniesieniu do uniwersum (czy to są błędy, jeśli chodzi o grę przygodową?) to trochę inna działka.

Comment

@mcbobek - niestety nie mam już analogowej wersji - dlatego zrzuty są z wersji cyfrowej. Warto by było porównywać te zrzuty z kartami z wersji analogowej. Będę edytował pierwsze posty i tam będą proponowane zmiany.

Comment

Working...
                  X