x

You have decided to merge your account with the GOG.com.

You can now start participating in the community discussions.

x

You chose to opt out from the merge process.
Please note that you will not be able to access your account until you opt in.

We strongly encourage you to merge your RED account with the GOG.com one.
If you want to do it later please try logging in again.

• Register

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wiedźmin - pytania odnośnie wydań gry, wersji językowych itp.

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
This discussion is older than 365 days. Information contained in it may no longer be current. Please do not post new messages without substantial need.

• Wiedźmin - pytania odnośnie wydań gry, wersji językowych itp.

Witam wszystkich.
    Jestem posiadaczem Wiedźmina części 1, w edycji rozszerzonej. Chciałbym sprawdzić grając, czym różni się od edycji pierwotnie wydanej.
    Czy jest możliwość, jako legalny użytkownik ściągnięcia Wiedźmina w wersji 1.0?

Originally posted by mirshannd
    Witam wszystkich.
    Jestem posiadaczem Wiedźmina części 1, w edycji rozszerzonej. Chciałbym sprawdzić grając, czym różni się od edycji pierwotnie wydanej.
    Czy jest możliwość, jako legalny użytkownik ściągnięcia Wiedźmina w wersji 1.0?
    Jedynie zakup W1 w wersji podstawowej.

Comment

Wybacz, ale skoro mam już wersję z łatką, to kupowanie tej samej gry bez niej, nie wydaje mi się zbyt mądre.
      Masz ktoś może jakiś lepszy pomysł?

Comment

Nie wiem czy jest sens zaprzątać sobie tym głowę. Nie znam dokładnie Twoich motywacji, ale chyba nie ma po co porównywać oryginalnej wersji z edycją rozszerzoną. Gra została po prostu lekko odświeżona graficznie, a główne prace były prowadzone nad optymalizacją kodu gry i rozgrywki. Żadnych spektakularnych wątków fabularnych, czy postaci nie dodali, to ta sama gra co przedtem .

Comment

Wybacz, ale skoro mam już wersję z łatką, to kupowanie tej samej gry bez niej, nie wydaje mi się zbyt mądre.
          Nie ściągniesz znikąd wersji 1.0. A z tego co kojarzę, to nawet gdybyś jakimś cudem kupił jeszcze grę w tej wersji, to i tak jej nie uruchomisz. Wymagana jest bowiem aktualizacja do wersji bodajże minimum 1.3, która znosi konieczność aktywacji. Tak jak @Venom97 napisał, szkoda twojego zachodu.

---------- Zaktualizowano 16:25 ----------

Nie ściągniesz znikąd wersji 1.0. A z tego co kojarzę, to nawet gdybyś jakimś cudem kupił jeszcze grę w tej wersji, to i tak jej nie uruchomisz. Wymagana jest bowiem aktualizacja do wersji bodajże minimum 1.3, która znosi konieczność aktywacji. Tak jak @Venom97 napisał, szkoda twojego zachodu.
          Niesamowite Indie https://w80dnidookolaindii.blogspot.com/

Comment

Originally posted by Yakin
            Wymagana jest bowiem aktualizacja do wersji bodajże minimum 1.3, która znosi konieczność aktywacji
            Wydaje mi się, że mylisz Wiedźmina 1 z Wiedźminem 2

Natomiast co do wersji gry, niestety nie mam sensownych pomysłów (pomijając kupno danej wersji). Kiedyś GOG przy projekcie Galaxy coś napomykał o możliwości downgrade'u, natomiast nie wiem na czym to się skończyło.

Comment

Originally posted by szypek26
              Wydaje mi się, że mylisz Wiedźmina 1 z Wiedźminem 2
              Mogę się mylić, ale tak mi się wydaje, że jedynki też w tej wersji 1.0 nie da się uruchomić. Tak czy siak, dyskusja jest raczej czysto akademicka

Comment

Originally posted by Yakin
                Tak czy siak, dyskusja jest raczej czysto akademicka
                Wyzywam cię na... ee.. walkę na kredę

Comment

Originally posted by szypek26
                  Wyzywam cię na... ee.. walkę na kredę
                  Jutro walczę w Zielonej . Ale niestety nie będzie okazji, żeby się kredą porzucać

Comment

Z doświadczenia wiem, że podczas łatania gry są ne tylko poprawiane pod względem płynności działania.
                    Ale także zdarza się że są zmiany fabularne(co jest stosunkowo rzadkie), jak również zmiany pod względem mechaniki gry głównie poprzez zbytnie upraszczanie(co staje się niestety nagminne).
                    I właśnie kwestia uproszczeń, w wielu grach skłania mnie do sprawdzenia, czy wiedźmin w wersji pierwotnej nie był bardziej wymagający, a przez to przyjemniejszy do ogrania.

Comment

Głównym utrudnieniem w pierwszych wersjach gry były niekończące się ekrany ładowania. Jeśli uważasz, że uprzyjemnia to rozgrywkę... :P
                      Last edited by SMiki55; 28-04-16, 11:38.
                      All affirmations are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense.

Comment

Spokojnie, mam bardzo mocny sprzęt, więc ładować się będzie szybko.

Comment

Spokojnie, mam bardzo mocny sprzęt, więc ładować się będzie szybko.
                          Nie będzie To nie jest kwestia sprzętu I zważ, że w przypadku wersji 1.0 nie mówimy to o kilku minutach, ale raczej kilkunastu

Comment

Ja nigdy nie odczułem różnicy pomiędzy wersją 1.0 a najnowszą. Tzn różnicy w poziomie rozgrywki, czy ułatwieniu jakiegoś fragmentu fabularnego. W zasadzie większość rzeczy, która została poprawiona była kosmicznie denerwująca jak np. wspomniana tu długość ładowania.

Comment

Największy "ficzer" to chyba zmiana organizacji ekwipunku, czyli dodanie osobnej przegródki na alchemię.

@mirshannd jeśli uważasz, że gra może być dla Ciebie za łatwa, zawsze możesz skorzystać z modyfikacji Full Combat Rebalance zamiast szukać jakichś archaicznych wersji w odmętach internetów.
                              Last edited by SMiki55; 28-04-16, 22:57.
                              All affirmations are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense.

Comment

Working...
                              X