Mapa Orteliusa

+
Starczy, że tworzył styl walki ledwo znając temat, a nikt nie wie co by wyszło, gdyby zaczął mapy rysować :v Pomagał przy robieniu mapki w czasie tworzenia W1 i to moim zdaniem jest wystarczające. Na końcu tak czy siak znikają Białe Mosty, co zauważa może kilka osób na forum.
 
Last edited by a moderator:
Zawsze byłem ciekaw jednego. Na tej czeskiej mapie jest dużo wolnego pola na północ od Redani:
http://www.sapkowski.cz/gfx/mapa/mapacz.gif
Do kogo należały?
I jeszcze jedno, czy w jakimkolwiek polskim wydaniu książkowym pojawiła się mapa świata?
Chudzi ci o te pole pomiędzy Blavicen a Yspaden a Hołopolem to Łukomorze i Jamurlak cześć Redanii oraz cześć Ligi (jak wspomina kubolmem ale bliżej Hołopola).
 
Zawsze byłem ciekaw jednego. Na tej czeskiej mapie jest dużo wolnego pola na północ od Redani:
http://www.sapkowski.cz/gfx/mapa/mapacz.gif
Do kogo należały?
W genealogiach (nota o Radowidzie IV) jest wzmianka o tym, że między Buiną a Braa znajdowało się królestwo Jamurlaku (włączone za czasów owego Radowida do Redanii). Nie wiem jednak, czy było aż tak duże. Pamiętajmy, że choć AS korzysta z mapy czeskiej, to jednak ją (według wywiadu) mocno przerobił.
I jeszcze jedno, czy w jakimkolwiek polskim wydaniu książkowym pojawiła się mapa świata?
W najnowszym wydaniu kolekcjonerskim jest mapa, ale identyczna z tą dołączoną do Wiedźmina 2.
 
drodzy wiedźmini, bardowie, uczeni, czarodziejki i ludzie prości. Mam zaszczyt zaprezentować wam zaktualizowaną wersję mapy Orteliusa, którą dla uproszczenia zwykłem nazywać 2.1. Mapę wykonałem w celu ułatwienia sobie i innym jarania się wykreowanym przez Sapkowskiego i Redów światem. Na mapie poprawiłem słynne błędy (Aedd Gynvael, Rakverelin, Roggeven) i parę innych drobniejszych. Poza tym umieściłem nowsze elementy (Sezon Burz, Wiedźmin 3 i jeszcze dałem Kaer Seren). Oczywiście na miastach i wsiach nie skończyłem. Usprawniłem błędy z rzekami, między innymi Toina i Buina. Mapa doczeka się jeszcze wersji 2.2, którą mam zamiar stworzyć razem z wami. Krótko mówiąc macie pobrać to, przyjrzeć się temu dokładnie, a następnie robić to co internet robi najlepiej: zwyzywać. Mówie poważnie. Pozwoli mi to na naprawienie błędów, a i mam w planach mapę Zerrikanii, świata Aen Elle, a jak dobrze pójdzie Ofiru, Zangwebaru, bo informacji o nich jest więcej niż myślicie (serio). Potrzebuję jak najwięcej komentarzy z hejtem na mnie, więc powodzenia. A no i link: https://drive.google.com/file/d/1umdLjjp3_k8Ao1W6o25SIkCJB7UGfFme/view.
Post automatically merged:

Is anybody still working on this?
Czy ktoś nadal pracuje nad tym?
już nie bo skończyłem ;) https://drive.google.com/file/d/1umdLjjp3_k8Ao1W6o25SIkCJB7UGfFme/view.
 
Krótko mówiąc macie pobrać to, przyjrzeć się temu dokładnie, a następnie robić to co internet robi najlepiej: zwyzywać.

Aż tak nie mam zamiaru xD Ale do czego technicznie mógłbym się przyczepić, to nazwy miast w górach, nie widać ich, Loc Muinne oraz Gwendeith są mało czytelne :p I jak rozumiem Corvo z Toussaint to Corvo Bianco? Geografia Toussaint jak się domyślam nie zostanie zmieniona, by wyglądała jak w grze, bo tam nie do końca się to zgadza z książkowymi opisami, i byłoby trudne ogarnąć to tak, by wszystko pasowało?

W W3 pojawia się wieś Wierzbica, która jest niedaleko Wyzimy i gdzie Geralt miał spotkać się z Yennefer. Skoro z Wierzbicy Yen pojechała do Białego Sadu, a potem do Wyzimy, to obstawiam, że będzie ona na północ, wschód lub południe od Białego Sadu. Można dodać :p

Nie pamiętam już jak wyglądała poprzednia wersja, ale ta wygląda ogólnie super :D Fajnie, że dodałeś Kaer Seren, że jest Creigiau :p Z ciekawości, jak mocno edytowalną mapą dysponujesz? Bo ujednolicenie czcionek byłoby fajne, ale jeżeli nie masz pliku z warstwami tekstowymi, to byłaby to katorga :D

Mapę świata Aen Elle zamierzasz oprzeć o Panią Jeziora i raport z W3? :p
 
I jak rozumiem Corvo z Toussaint to Corvo Bianco?
Nie, nie Corvo Bianco. W Toussaint jest miasto Corvo, względnie duże. Informacje o nim są w dwóch miejscach
1. Vysogota z Corvo
2. Druga mapa do Wiedźmin: Gra wyobraźni
Post automatically merged:

Mapę świata Aen Elle zamierzasz oprzeć o Panią Jeziora i raport z W3? :p
Generalnie mamy kilka informacji więcej niż można tylko myśleć. 4 miasta, ale poza tym jeden zamek, i kilka gór. A reszta to może być twórczość fanowska, tak jak w przypadku mapy Verden
Post automatically merged:

Patrol, mam też prośbę do cb. Jakbyś poszukał mi miejsc w których jeszcze mogę to dać
(umieściłem to już na fandomie,i Facebooku
 
drodzy wiedźmini, bardowie, uczeni, czarodziejki i ludzie prości. Mam zaszczyt zaprezentować wam zaktualizowaną wersję mapy Orteliusa, którą dla uproszczenia zwykłem nazywać 2.1. Mapę wykonałem w celu ułatwienia sobie i innym jarania się wykreowanym przez Sapkowskiego i Redów światem. Na mapie poprawiłem słynne błędy (Aedd Gynvael, Rakverelin, Roggeven) i parę innych drobniejszych. Poza tym umieściłem nowsze elementy (Sezon Burz, Wiedźmin 3 i jeszcze dałem Kaer Seren). Oczywiście na miastach i wsiach nie skończyłem. Usprawniłem błędy z rzekami, między innymi Toina i Buina. Mapa doczeka się jeszcze wersji 2.2, którą mam zamiar stworzyć razem z wami. Krótko mówiąc macie pobrać to, przyjrzeć się temu dokładnie, a następnie robić to co internet robi najlepiej: zwyzywać. Mówie poważnie. Pozwoli mi to na naprawienie błędów, a i mam w planach mapę Zerrikanii, świata Aen Elle, a jak dobrze pójdzie Ofiru, Zangwebaru, bo informacji o nich jest więcej niż myślicie (serio). Potrzebuję jak najwięcej komentarzy z hejtem na mnie, więc powodzenia. A no i link: https://drive.google.com/file/d/1umdLjjp3_k8Ao1W6o25SIkCJB7UGfFme/view.
Post automatically merged:


już nie bo skończyłem ;) https://drive.google.com/file/d/1umdLjjp3_k8Ao1W6o25SIkCJB7UGfFme/view.


Jestem pod głębokim wrażeniem tej mapy wyjaśnia wiele np. dlaczego akurat w dzikim gonie walczy u boku Ciri akurat regiment Ymlac a nie jakiś inny ta mapa mówi wyraźnie, gdzie to Ymlac leżało.

czakam na więcej i pozdrawiam
Sylwek
 
@Torpeda Zależy na jakiej licencji udostępniłeś mapę. Zgaduję że była do użytku niekomercyjnego, jeśli tak to powinni wypłacić odszkodowanie, bo tej mapy już nie usuną. Ale może być trudno, bo z tego co widzę to troszkę zmienili szatę graficzną.
 
Jak dla mnie to równie dobrze mogli się sugerować mapą z wiedźmina 1. Na Twojej mapie i na tamtej mapie miejscowości ukazane na mapie znajdują się w tych samych miejscach.




Map opartych o to uniwersum jest tyle, że ta mapa mogła być zrobiona na podstawie każdej z nich.
 
Jak dla mnie to równie dobrze mogli się sugerować mapą z wiedźmina 1. Na Twojej mapie i na tamtej mapie miejscowości ukazane na mapie znajdują się w tych samych miejscach.

(...)

Map opartych o to uniwersum jest tyle, że ta mapa mogła być zrobiona na podstawie każdej z nich.
Tu nie chodzi o wzorowanie się ale o skopiowanie 1:1.
Układ gór, rzek, jezior, lasów, zarys linii brzegowej są takie same.
Jeśliby wszystkie mapy były tworzone o jeden wzorzec z książek (którego brak), wtedy nie byłoby problemu.
Jednak tworząc mapę wiedźmińskiego uniwersum trzeba opierać się na opisach ASa i swojej wyobraźni (albo "zerżnąć" cudzą pracę bez pytania o zgodę jak w powyższym wypadku)
 
Top Bottom