@CDP Problemy z epilogiem

+
@CDP Problemy z epilogiem

Witajcie,

ja gram po stronie Roch `a. Krol Henselt zyje. Pod koniec gry pewien zołnierz kontaktuje mnie w Loc Muinne mowiac ze caly Aedirn, nie tylko Vergen --Górny Aedirn--, idzie w rece Kaedwen.

Problem:
Dlaczego Jaskier w epilogu o tym nic nie mowi ze Henselt faktycznie podbil caly Aedirn? I na mapie jest tylko pokazany podbicie Górnego Aedirnu (rozszerzenie wladzy Henselta na Górny Aedirn).
 
Dowody:

[media]http://www.vidup.de/v/0aEnR/[/media]

Tez w dzienniku nic nie stoi, ze Henselt podbil caly Aedirn.

Ostatni cytat po zjeździe w Loc Muinne, a gdzie Aedirn?

 
Inne problemy to dziury w storyline.
Jak Henselt nie zyje no to co dalej? W epilogu Jaskier opisuje podbicie Górnego Aedirnu przez Kaedwen, to wielki sukces (!), no dobrze ale kto tam jest po smierci Henselta i Detmolda wladca? Taka sama sytucja w Aedirn. Demawend i Stenis nie zyja, kto wtedy rzadzi w poludniowej czesci Aedirnu

Nie mozna to po stronie Rochea jakos opisac?
 
Ja zabiłem Henselta, ocaliłem Triss i oszczędziłem Saesenthesis, więc Aedirn najprawdopodobniej przypadło Saskii, a w Kaedwen rządził Detmold (oprócz rzecz jasna jakiegoś marionetkowego szlachcica, bo kraju czarodziejowi by nie oddali). W przypadku zaś śmierci Henselta, Detmolda i Saskii Kaedwen prawdopodobnie miało by większe szanse na zdobycie Aedirn ze względu na umocnienie władzy świeckiej i brak jedynego wartościowego oponenta w postaci pospolitego ruszenia Saskii i Loży Czarodziejek
 
Henselt chyba nie ma problemu z brakiem dziedzica. A nawet jeśli jego syn zginął, to i tak nie oznacza, że Kaedwen nie ma władcy. Tak naprawdę wiemy niewiele o królewskich rodzinach i prawach: możliwe, że ma np. brata, siostrę lub kuzyna mogącego po nim dziedziczyć. Brak bezpośredniego następcy nie oznacza od razu rozpadu państwa.
Z drugiej strony Henselt chyba sam tytułuje się "ostatnim z rodu jednorożca", co sugeruje brak dziedzica. Ale szlachta może osadzić na tronie jakiegoś bękarta lub odnaleźć zmarłego dawno następcę tronu. Na tronie może zasiąść jakiś magnat spowinowacony z rodem jednorożca. Głupota Temerczyków nie oznacza głupoty szlachty Kedwen.
 
Top Bottom