Serce Melitele

+
Serce Melitele

Jestem ciekaw waszych doświadczeń w tym temacie. Otóż ja zazwyczaj wykonuje to zadanie mówiąc Młodemu, iż amulet jest bezużyteczny. Pod koniec prologu gdy wychodzę z lochów spotykam go, a on z wdzięczności pomaga mi ominąć strażników, ale nie dostaje od niego tego nieszczęsnego amuletu (wbrew temu co jest napisane w poradniku). Zadanie zostaje odznaczone jako wykonane i z punktu widzenia gry wszystko jest ok.
Mierzi mnie jednak, że nie mam w tym wypadku możliwości wykonania w akcie I questa z Aneżką. Jak sądzicie: czy to błąd w poradniku czy bug w quescie?
 
Przy rozmowie z rębaczami musisz im powiedzieć, że ten amulet przynosi nieszczęście. Wtedy zaproponują ci, żebyś go wziął.
 
Najpierw trzeba spytać skąd go mają, a potem powiedzieć, że sprowadza kłopoty, wtedy dadzą ci go w ramach podzięki.
 
Dzięki, wybranie tej opcji dialogowej rzeczywiście pozwala na uzyskanie amuletu. Zgodnie jednak z poradnikiem w przypadku wyboru 2 z 3 opcji: "Z wdzięczności za uratowanie życia chłopak pomoże nam odwrócić uwagę strażników w porcie, a także wręczy pechowy medalion na pamiątkę"(o ile nie dostaliśmy go wcześniej). Wygląda to po prostu na błąd poradnika. Tak więc podczas kolejnego przechodzenia gry najzwyczajniej zabiorę ten medalion już w obozie.

Jak dla mnie temat do zamknięcia.
 
Ja jak wyszedłem z lochu to rozmawiałem z Młodym, a potem poszedłem za nim i pobiłem go razem ze strażnikami. Dopiero wtedy znalazłem przy nim Serce Melitele.
 
Co to za amulet? Jestem w Akcie 1 i nie mialem nic na temat amuletu - pewnei cos ominalem?
Czy jest mozliwe ominiecie jakis waznych elementow i utkniecie w pozniejszych przygodach?
 
Nie zagadałeś rębaczy po wyjściu z namiatu w obozie Foltesta w prologu. Ważnych elementów raczej nie ominiesz, możesz ominąc mniej ważne, a przez to nie zrobisz kilku zadań pobocznych.
 
phinix-mike said:
Co to za amulet? Jestem w Akcie 1 i nie mialem nic na temat amuletu - pewnei cos ominalem?
Czy jest mozliwe ominiecie jakis waznych elementow i utkniecie w pozniejszych przygodach?

To zadanie poboczne, więc gracz musi je sam odnaleźć. I tak spotkasz Młodego pod koniec prologu, więc to zadanie jest jakby nie do ominięcia... Dopiero w Akcie 1 decydujesz o jego losach.
 
Szkoda że dopiero teraz sobie to czytam , jestem właśnie w akcie pierwszym trochę zadań juz zrobiłem i chciałem iść do anezki w sprawie zadania serce melitele a tu zonk medalionu nie ma , mimo ze robiłem tak jak w poradniku , młody oszust medalionu nam wcale nie dał tylko odciągnął strazników i tyle , wczytałem sobie save z lochów i nie daje tego medalionu żeby go zdobyc trzeba go załatwić razem z tymi strażnikami i podnieść ze zwłok , i nie wiem teraz czy iść jeszcze raz sporo zadań w akcie 1 mam już zrobionych , nie ma jakiejś sztuczki , koda lub cosik zeby ten medalion znalazł się w ekwipunku ?
 
A powie mi ktoś czy po patchu de edycji rozszerzonej ten bUg dalej występuje po wybraniu 2 opcji?? zapomniałem o tym bUgu na śmierc i jestem pod koniec prologu i nie wiem czy wczytać seva wcześniejszego czy nie, bo trochę szkoda mi zabijac mlodego...

Bug, bUg, bogów w to nie mieszaj...
Undomiel
 
Sposoby na pozyskanie medalionu bez stosowania przemocy wobec Młodego:
Nie trzeba go własnoręcznie zabijać, by stać się posiadaczem medalionu. Można:
a.) w obozie Foltesta przy pierwszym spotkaniu namówić Młodego, by nam oddał medalion (zawsze mi się udawało);
b.) w obozie Foltesta przy pierwszym spotkaniu oszukać Młodego, że medalion jest magiczny i obroni go przed wrogami. Młody będzie walczył bez zbroi - przez co zginie, a jego ciało z wiszącym na szyi medalionem znajdziemy zaraz po szturmie przeczesując podzamcze w poszukiwaniu wejścia do zamkniętego sektora zamku;
c.) po wyjściu z więzienia (gdy młody będzie chciał odciągnąć straż) podobno można sprowokować walkę z wartownikami, podczas której Młody może zginąć. Ale tego sposobu nie testowałem.
 
Wykonałem questa w I akcie bez problemu. Młodemu wmówiłem że medalion jest bezużyteczny :)...a mnie sie przyda;P
 
EmhyrDeithwen said:
Jestem ciekaw waszych doświadczeń w tym temacie. Otóż ja zazwyczaj wykonuje to zadanie mówiąc Młodemu, iż amulet jest bezużyteczny. Pod koniec prologu gdy wychodzę z lochów spotykam go, a on z wdzięczności pomaga mi ominąć strażników, ale nie dostaje od niego tego nieszczęsnego amuletu (wbrew temu co jest napisane w poradniku). Zadanie zostaje odznaczone jako wykonane i z punktu widzenia gry wszystko jest ok.
Mierzi mnie jednak, że nie mam w tym wypadku możliwości wykonania w akcie I questa z Aneżką. Jak sądzicie: czy to błąd w poradniku czy bug w quescie?

Moim Zdaniem to bug, bo przy wyjściu z więzienia Młody mówi, że przekazuje nam medalion. A takowego nie otrzymujemy.
Szkoda, że nienaprawili w ER.
 
Czy wie ktoś, jak jest obecnie z wręczeniem Medalionu w EE wersja 3.4, jeśli Młody przeżyje ? Przechodzę po raz pierwszy i nie chcę się rozczarować pod koniec Prologu.
 
Może trochę za późno, ale jeśli chcesz dostać medalion to musisz powiedzieć tym rębaczom, że jest przeklęty. Tylko w taki sposób go otrzymasz nawet w wersji 3.4, zaskakujące, bo w poradniku pisało, ze dostaneimy ten medalion, a dostaliśmy jakąś książke :) Pozdrawiam.
 
Z medalionem jest tak: mówisz że medalion sprowadza nieszczęścia, Rębacze proponują go, można go wziąć lub nie, od tej pory mamy go w ekwipunku, a Młody przeżywa bitwę zakładając blachy i bijąc się konwencjonalnie.
W I akcie możemy odczarować ten medalion, trzeba porozmawiać w Bindudze z zielarką i przynieść jej rzadkie składniki z potworów.
 
Top Bottom