Pathareas problem

+

Scirm

Forum regular
Pathareas problem

Mam problem z jedną, zakichaną górką. Próbuję i próbuję, ale cały czas mam jedno miejsce, w którym Geralt wsiąka. Gdy mam trzy ścieżki to nie ma problemu, ale one w dużej mierze nie uwzględniają tego miejsca, z którym mam problem, za to jak dorzucam kolejną i następną to się psuje coraz bardziej. Nie mam doświadczenia w tego typu edytorach, a więc proszę o poradę. Wrzucam zrzuty ekranu(kicha4 to moment gdy jest bez problemów).
View attachment 82

View attachment 83

View attachment 84

View attachment 85

Na pierwszej kisze Geralt stoi idealnie naprzeciw miejsca, od którego piętrzą się prbolemy.
 

Attachments

  • Kicha.jpg
    Kicha.jpg
    102.4 KB · Views: 98
  • Kicha2.jpg
    Kicha2.jpg
    101 KB · Views: 86
  • Kicha3.jpg
    Kicha3.jpg
    101.3 KB · Views: 107
  • Kicha4.jpg
    Kicha4.jpg
    101.2 KB · Views: 84
  • Sean.Bonfire.01.jpg
    Sean.Bonfire.01.jpg
    151.5 KB · Views: 82
Last edited:
Ustaw kilka razy Navigation Mesh, lub usuń warstwę Path i Navigation Mesh na nowo ustaw.
 

Scirm

Forum regular
Dobra, to popróbuję teraz i zobaczę co się stanie, jak problemu nie rozwiążę to na pewno wrócę tutaj, aby coś wspólnie wymyślić.

edit: Działa, chyba faktycznie wymagało ponownego przerobienia lub za głęboko patharea umieściłem pod powierzchnią chociaż i tak było to "a lit' bit".

View attachment 88
 

Attachments

  • Dziala.jpg
    Dziala.jpg
    101.1 KB · Views: 87
Last edited:
Najlepszym rozwiązaniem jest dodanie obiektu kolizyjnego np kamienia i obliczenie geometri na nowo i wtedy Geralt nie bd sie zapadać pod ziemię ani chodzić w powietrzu.
 
Widzę, że to forum umarło chyba na dobre 5 lat temu, ale może jednak ktoś mi odpowie, bo już załamuję ręce.

Stworzyłem już sobie teren z teksturami, środowiskiem, roślinnością i paroma obiektami i utworzyłem ścieżkę NavigationMesh po której poruszamy się głównym bohaterem i tu już mi się RedKit wykrzacza, gdy próbuję wygenerować NavigationMesh. Stworzyłem teren o powierzchni 4km2 (tak, wiem, że może zbyt duży na początek, ale już nie mam czasu by na szybko tworzyć nowy i dostosowywać swój pomysł do mniejszych rozmiarów), ścieżka zajmuje poniżej 2/3 obszaru i teraz pytanie dlaczego się nagle wyłącza cały edytor? Zmniejszałem już poziom detali do Low, ale to nic nie zmienia. Wersję RedKita mam z maja 2013, ale nowszej wersji nie znalazłem :/

Czy zmniejszyć ścieżkę?
Czy zmniejszyć mapę?
A może RedKit nie współpracuje z Win10? ale w sumie, gdyby tak było to nie udałoby mi się zbudować takiego obszaru wraz z teksturami, tłem, dynamicznym niebem i słońcem oraz roślinnością.

Proszę o możliwie szybką odpowiedź kogokolwiek kto tu jeszcze zagląda...

Pozdrawiam,
Rafał
PathNavigationMesh.jpg
 
Cześć
rav1516;n10584422 said:
Czy zmniejszyć ścieżkę?
- Nie trzeba.
rav1516;n10584422 said:
Czy zmniejszyć mapę?
- Nie trzeba.
rav1516;n10584422 said:
A może RedKit nie współpracuje z Win10?
- Współpracuje.

Jeśli przy generowaniu NavigationMesh, edytor się wyłącza, to znaczy, że jakiś obiekt (lub obiekty) dodane jako 'staticMesh' nie posiadają kolizji.
 
Top Bottom