Edycja Gry Roku (GOTY) - FAQ

+

Vattier

CD PROJEKT RED
Edycja Gry Roku (GOTY) - FAQ

Dzięki inicjatywie naszego kolegi z forum @Riven-Twain i wparciu ze strony CD PROJEKT RED udzielonemu przez Pawła Burzę ( @Burza46 ) oraz Marcina Momota ( @Marcin Momot ) udało nam się zebrać pytania, które mogą być najczęściej zadawane odnośnie Edycji Gry Roku Wiedźmin III: Dziki Gon, która będzie miała premierę 30 sierpnia. Poniżej znajdziecie oficjalne odpowiedzi na pytania odnośnie nowej edycji gry.



1. Czym jest Edycja Gry Roku/Edycja Kompletna?
Edycja Gry Roku zawiera edycję podstawową najbardziej nagradzanej gry 2015 roku, oba zestawy rozszerzeń -- Serca z Kamienia oraz Krew i Wino -- a także całą zawartość dodatkową (16 DLC) i wszystkie wydane łatki oraz aktualizacje. Jest to pudełkowe wydanie.

Edycja Gry Roku zawiera:
  • Grę Wiedźmin 3: Dziki Gon
  • Rozszerzenie Serca z Kamienia
  • Rozszerzenie Krew i Wino
  • 16 darmowych DLC
  • Uaktualnienie z rozmaitymi poprawkami (łatka GOTY będzie dostępna także dla każdego, kto ma wersję podstawową -- będzie ona udostępniona równocześnie z edycją Gry Roku).

2. Czy to jest “Edycja Rozszerzona”?
Nie. Edycja Gry Roku zawiera wszystkie dotychczasowe poprawki, dodatki i rozszerzenia.


3. Czy Edycja Gry Roku/Edycja Kompletna wprowadza jakąś nową zawartość do gry?
Edycja Gry Roku nie zawiera żadnej dodatkowej, nie publikowanej dotychczas zawartości, więc jeżeli masz edycję podstawową oraz oba rozszerzenia, to z technicznego punktu widzenia masz dokładnie tą samą zawartość jaką znajdziesz w edycji Gry Roku.


4. Czy poprawki i dodatki z poprzednich łatek znajdują się w Edycji Gry Roku?
Tak.


5. Na jakich platformach wydawana jest Edycja Gry Roku (PC, PS4, Xbox One)?
Gra zostanie wydana na PC (Windows), Xbox One oraz PlayStation 4.


6. Czy będzie można przenieść swoje zapisane stany gry czy będzie trzeba zacząć od początku?
Jeżeli posiadasz podstawową wersję gry na PC i chcesz kupić Edycję Gry Roku, to twoje zapisane stany gry będą działać.

Jeżeli posiadasz podstawową wersję gry na konsolę (PlayStation 4 lub Xbox One) i chcesz kupić Edycję Gry Roku, to sugerujemy kupno Pakietu Dodatków. Jeżeli zdecydujesz się na kupno Edycji Gry Roku, to zapisane stany gry z twojej podstawowej wersji gry nie będą działać ponieważ system traktuje Edycję Gry Roku jako oddzielny produkt.


7. Gdzie mogę kupić Edycję Gry Roku/Edycję Kompletną?
Sprawdź na buy.thewitcher.com oraz sklepach w twojej okolicy.


8. Czy jest poradnik do Edycji Gry Roku (czy jest on dołączony)?
Nie.


9. Czy jest Edycja Kolekcjonerska Edycji Gry Roku?
Nie. Jest tylko jedna wersja pudełkowa.


10. Gdzie mogę sprawdzić listę poprawek (changelog) do Edycji Gry Roku? (Co jest poprawione? Czy są to tylko poprawki błędów?)
Lista poprawek do łatki dołączonej do Edycji Gry Roku zostanie udostępniony równocześnie z łatką.


11. Ile płyt znajduje się w pudełku?
PC: 6 płyt DVD.
PS4: 1 płyta Blu-ray.
Xbox One: 1 płyta Blu-ray.


12. Czy jest dołączona kompletna ścieżka dźwiękowa Edycji Gry Roku, zawierająca muzykę z Serc z Kamienia oraz Krwi i Wina?
Nie. Ścieżki dźwiękowe są dostępne na Spotify oraz innych usługach oferujących streamowanie muzyki lub sluchanie muzyki online.


13. Czy w pudełku znajdują się jakieś materiały dodatkowe?
W pudełku znajduje się krótka instrukcja oraz płyty. Niektóre pudełka będą zawierały naklejki z wilkami (nie wszystkie).


14. Czy dostanę pudełko z kartami do Gwinta z Edycją Gry Roku?
Nie. Fizyczne talie do Gwinta były dołączane tylko do edycji limitowanych dodatku Serca z Kamienia oraz Krew i Wino.
 

Attachments

  • FAQ_W3_GOTY_PL.jpg
    FAQ_W3_GOTY_PL.jpg
    42.6 KB · Views: 1,520
Last edited:
Cześć, właśnie zainstalowałem W3 edycja gry roku, 6 płyt DVD, a teraz jeszcze zaczęło pobierać 3.9GB aktualizacji... Czy to jest normalne?
 
Tak, różni się w skryptach - szczegóły w linku wyżej. Te różnice są niewielkie i wynikają ze zmodyfikowanego menu, nie ma tam jakiegoś dodatkowego contentu czy fixów, ale może to spowodować problemy z modami używającymi tych skryptów. Da się to obejść, ale najlepiej by było jeśli wszyscy mieliby jedną wersję skryptów, bo tak część modderów ma dodatkową robotę.
 
Witam, gram na konsoli PS4. Jeżeli zacznę grę od początku i przejdę podstawową część dajmy na 38 poziomie to czy dodatki będę musiał zaczynać od poziomu 1 czystą postacią czy moja postać będzie kontynuowana?
 
Potrzebuję informacji jakiej dystrybucji jest wersja gry CUSA-05574. Jaki region ustawić na konsoli, żeby pobrać polski dubbing?
 
Last edited:
Witam, mam takie pytanko czy w edycji GOTY dodatki "Serca z kamienia" oraz "Krew i wino" są na płytach i jest też możliwość ich pobrania, czy są to kody z możliwością tylko i wyłącznie pobrania?


Dzięki za odpowiedź.
 
Prawie wszystko jest na płytach. Masz podstawą wersje gry + 16 bezpłatnych dodatków + Serce z Kamienia + Krew i Wino + patch 1.30. Do pobrania z GOG Galaxy jest tylko patch 1.31 w rozmiarze 1,4 GB + 3,9 GB. Dodatkowo dostajesz kod do cyfrowej wersji do zarejestrowania na GOG Galaxy.
 
Wielkie dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. :)


Pozdrawiam.

---------- Zaktualizowano 19:32 ----------

Aha i mam jeszcze jedno pytanie, mam podstawową edycję wiedźmina, i z tego co wyczytałem to na PC można przenieść sobie zapis gry do edycji GOTY, jeśli takową bym nabył, ale mam pytanie czy grając w dodatki (serca z kamienia oraz krew i wino) będzie można kontynuować rozgrywkę postacią z podstawki i czy postać takowa będzie posiadała ten sam ekwipunek który zdobyłem w podstawce, przenosząc ją do dodatku? Oraz czy postacią z nowej gry + będzie można zacząć zabawę w dodatkach czy tylko postacią z "pierwszego" przejścia gry?
 
Aha i mam jeszcze jedno pytanie, mam podstawową edycję wiedźmina, i z tego co wyczytałem to na PC można przenieść sobie zapis gry do edycji GOTY
Ogólnie chodzi o to, że GOTY będzie czytało wcześniejsze zapisy i tyle, po prostu, no nie wiem, jakbyś grę przeinstalował czy coś w tym stylu. Będzie można na spokojnie odpalić NG+ z tego zapisu (jeśli główną fabułę ukończyłeś), na starym zapisie od razu wyskoczą ci informacje o tym jak zacząć fabułę z dodatków itd. Jeśli natomiast chodzi ci o to czy zaczynając grę bezpośrednio od danego dodatku, to nie ma, o ile się nie mylę, eksporu postaci - dostajesz odpowiednią ilość punktów umiejętności, sprzęt, poziom postaci itd. Ponadto dodatki można zaczynać i na NG+, i na pierwszym przejściu.
 
nie ma, o ile się nie mylę, eksporu postaci - dostajesz odpowiednią ilość punktów umiejętności, sprzęt, poziom postaci itd.
Dobra rozumiem, dzięki za szybką odpowiedź.
Żeby nie było wątpliwości - eksportu postaci w przypadku uruchomienia dodatku oddzielnie nie ma, ale rozszerzenia możesz zacząć z poziomu głównej gry biorąc odpowiednie zlecenie z tablicy ogłoszeń - więc grasz dalej tym samym Geraltem, którym przechodziłeś fabułę podstawki.
 
BedeBrałCie znalazłeś już rozwiązanie tego problemu??? Bo jak nie do dołączam się do posta
 
Czy jeśli zakupię GOTY i zarejestruję ją na GOG, znikną mi wszystkie statystyki, trofea GOG'a i będę niejako wyzerowany ? Czy też będę miał jakby dwie gry Wiedźmin 3 na platformie GOG ?
 
Problem z darmowymi dlc

1 września fizycznie kupiłam Edycję Gry Roku, którą uruchomiłam przez platformę GOG. Kiedy wszystko się bezproblemowo zainstalowało, zwróciłam uwagę na to, że nie ma żadnych z opcji 16 darmowych dlc, np fryzur czy dodatkowych questów (wszędzie widzę informację, że są one zawarte w płytach - rozumiem więc, że powinny zainstalować się automatycznie) przeszukałam pół internetu w odpowiedzi na moje pytanie, ale wszystkie posty były starsze, sprzed Edycji. Próbowałam przez GOG-a zainstalować je (nie przez aplikację, lecz w internecie, na oficjalnej stronie), transakcja dokonana, normalnie na stronie się wyświetla jako, że mam, natomiast na aplikacji wciąż nie ma, a przycisk pobrania jest niedostępny. Może jestem po prostu głupia i trzeba je jakoś aktywować, cokolwiek? Ktoś wie?

:facepalm2:


 
Ktoś wie?
Co Ty, nawet Redzi nie wiedzą pewnie dlaczego tak bardzo spartolili nieudolnymi poprawkami tak świetną grę... :]
Ogółem, jeżeli pobrałaś owe DLC i masz na dysku, to w GOGu (tak, tej marnej apce) spróbuj wskazać ich położenie, mi tak zadziałało, gdy po reinstalce tego syfu nie wyszukiwało mi Wieśka (choć i tak musiało pobrać 7GB z tylnej części ciała).
 
Top Bottom