Nowa Gra Plus - pytania, porady, komentarze

+
Chodzi mi o trofea na ps4 związane z platyną. Czyli jak mam np prawie wszystkie trofea a chce wbić te których nie mogę zrobić na aktualnym savie, np z pełnym rozwinięciem
fabuły z Keirią
to czy zaliczy je na NG+ czy muszę rozpocząć grę normalnie od nowa bez NG+. Rozumiecie ? Zna ktoś odpowiedź na to pytanie ?
 
Pytanie do tych, co grają w NG+ i są już w daleko czy po jakimś czasie robi się trudniej obecnie zabiłem gryfa w białym sadze bez najmniejszego kłopotu w jakieś 2 lub 3 minuty na droga ku zagładzie to samo z ghulami to, co na normalnej grze na poziomie krew pot i łzy sprawiało mi problemy tak na ng+ na droga ku zagładzie jest banalne, jeżeli tak ma być do końca gry to chyba podziękuje i będę grał od nowa w normalnym trybie znów na krew pot i łzy wiec jak jest potem coś trudniej czy wręcz przeciwnie?.
 
Pytanie do tych, co grają w NG+ i są już w daleko czy po jakimś czasie robi się trudniej

Oczywiście, że nie. Progresja trudności (a raczej regres poziomu trudności) jest gorsza niż w normalnej grze -przynajmniej u mnie, bo stety-niestety zakończyłem grę na wysokim poziomie i przeciwnicy na ogół są mocno do tyłu względem mnie.
 
Oczywiście, że nie. Progresja trudności (a raczej regres poziomu trudności) jest gorsza niż w normalnej grze -przynajmniej u mnie, bo stety-niestety zakończyłem grę na wysokim poziomie i przeciwnicy na ogół są mocno do tyłu względem mnie.
ja zakończyłem gre na 35 w białym sadzie zdobyłem już prawie 38 poziom eh co to za NG+ która ułatwia gre o ile poziom trudności w normalnej grze nawet już pod koniec był dla mnie zadowalający mimo że było też dużo łatwiej niż na początku no ale było nieźle tak w NG+ już teraz jest łatwo a z tego co piszesz będzie jeszcze łatwiej tak sobie chyba daruje i zaczne grać w normalnym trybie od nowa a szkoda bo NG+ ma potencjał ale w obecnej chwili wygląda to jak skrypt który podnosi wszystko o 30 poziomów w góre co zresztą sugerowałoby dlaczego ten tryb tak mało waży nie rozumiem redów krótko go nie robili mogli dać jakiś bardziej dopakowanych przeciwników jakoś lepiej ich uzbroić damage dać lepszy itp a wygląda to tak że podniesiono tylko wszystko o 30 poziomów w górę nie licząc wiedźmińskich setów których zbieractwo i tak w tym trybie nic nie wnosi bo praktycznie odrazu znalazłem schemat na lepszą zbroje od 40 poziomu eh szkoda
 
Na przyszłość sugeruję rozbijać wypowiedź na kilka zdań, bo tego przeczytać nie idzie.. nawet przecinków nie ma.

Co do NG+: podoba mi się, że zaczyna się z fajnym, zebranym pod swój styl gry ekwipunkiem, ale sama mechanika to jeszcze większa katastrofa niż w normalnej grze. Durne widełki poziomowe w których przeciwnicy są "groźni" sprawiają, że nie można dać naprawdę mocnych oponentów - tu przydałoby się chyba jednak skalowanie poziomów względem poziomu startowego postaci.

No i mam obawy o walki z bossami - Gryf mnie nawet sensownie zadrasnąć nie był w stanie na NG+, w podstawowym trybie walka z Eredinem była po prostu nudna, bo zadawał mi około 200 obrażeń, a sam, choć dostawał znacznie większe, jest "gąbką" zdolną pochłonąć masę ciosów.

30 poziomów w górę nie licząc wiedźmińskich setów których zbieractwo i tak w tym trybie nic nie wnosi bo praktycznie odrazu znalazłem schemat na lepszą zbroje od 40 poziomu eh szkoda
Przecież ten ekwipunek jest lepszy - nawet najniższy poziom ekwipunku wiedźmińskiego w NG+ jest lepszy, niż najwyższy w normalnej grze.
 
Na przyszłość sugeruję rozbijać wypowiedź na kilka zdań, bo tego przeczytać nie idzie.. nawet przecinków nie ma.

Co do NG+: podoba mi się, że zaczyna się z fajnym, zebranym pod swój styl gry ekwipunkiem, ale sama mechanika to jeszcze większa katastrofa niż w normalnej grze. Durne widełki poziomowe w których przeciwnicy są "groźni" sprawiają, że nie można dać naprawdę mocnych oponentów - tu przydałoby się chyba jednak skalowanie poziomów względem poziomu startowego postaci.

No i mam obawy o walki z bossami - Gryf mnie nawet sensownie zadrasnąć nie był w stanie na NG+, w podstawowym trybie walka z Eredinem była po prostu nudna, bo zadawał mi około 200 obrażeń, a sam, choć dostawał znacznie większe, jest "gąbką" zdolną pochłonąć masę ciosów.


Przecież ten ekwipunek jest lepszy - nawet najniższy poziom ekwipunku wiedźmińskiego w NG+ jest lepszy, niż najwyższy w normalnej grze.
Owszem to, że mamy swoje wyposażenie jest super sam chce przejść całą gre z rynsztunkiem wilka i fajne jest to, że mamy te receptury na petardy itp. Jednak balans leży i kwiczy żadnego problemu z przeciwnikami wszyscy to cieniasy przy terminatorze modelu Geralt z Rivi ten tryb obecnie jest dla tych, którzy chcą szybko przejść gre na 100 % @Marcin Momot czy planujecie wydawać poprawki do NG+ żeby balans był lepszy czy tak NG+ miał wyglądać ?
 
Dlatego, że balans jest jaki jest ja np. gram cały czas z setem wilka z podstawki czyli na 34 poziom chociaż teraz w NG+ mam prawie 45. Mam też mało "zielonych: zadań bo NG+ widocznie zacząłem z odrobinę za wysokim poziomem i nie nadążam robić tych zadań aby z zielonych nie zmieniło się na szare.
 
no to jeszcze krótkie pytanie czy potem robi się jeszcze łatwiej czy jest w miarę tak samo jak na początku ?
 
Po dłuższym przemyśleniu stwierdzam, że zdobywanie Exp na zasadzie szare-zielone Questy wychodzi grze na dobrze. Konsekwencje tego systemu widać idealnie w trybie NG+. W3 przeszedłem za pierwszym razem kończąc z Geraltem na lvl-45! Zostały tylko pytajniki na Skellige, których mi się nie chce kolekcjonować, poza Archegryfem, którego na moim levelu utłukłem w 30 sekund na 3-4 szybkie+Aard. W tej chwili przymierzyłem się do NG+ i widzę, że żmudne zdobywanie exp zgodnie z zasadą "rób zielone" z pierwszego przejścia było złym wyborem - gdyż w tej chwili w Białym Sadzie nic nie jest wyzwaniem. Z poziomu krew pot i łzy przesiadłem się na najtrudniejszy, jednak przelevelowanie z pierwszego przejścia nadal jest bardzo odczuwalne. Generalnie uważam, że zarówno Geralt jak i przeciwnicy powinni mieć albo zwiększoną żywotność, albo zmniejszony Damage - w tej chwili walki trwają za krótko a ciosy zabierają za dużo życia (w obie strony). Ideałem dla mnie była walka Geraltem na lvl 23 z Bazyliszkiem z zadania Wiano w pierwszym podejściu - trwała prawie 10 minut! Teraz jest to lpm->lpm->lpm->profit. Postacie mają za duży damage względem żywotności (nieco mniej niż 6000 HP u mojego Geralta).
 
New game + - brak możliwości włączenia trybu

witam
ukończyłam grę pokazała mi się informacja o możliwości zagrania w trybie new game +, wykonałam wszystko to co w instrukcji i niestety nie mam trybu new game + w menu. dodatek jest zainstalowany, skonfigurowany a się nie uruchamia. Proszę o informację jak go odpalić.
dodam jeszcze że sejf jest w wersji 1.08 zaczynam nową grę i po pytaniu z symulacją wyborów gra nie pokazuje możliwości rozpoczęcia nowej gry w trybie NG+
 
Last edited:
Generalnie uważam, że zarówno Geralt jak i przeciwnicy powinni mieć albo zwiększoną żywotność, albo zmniejszony Damage - w tej chwili walki trwają za krótko a ciosy zabierają za dużo życia (w obie strony). Ideałem dla mnie była walka Geraltem na lvl 23 z Bazyliszkiem z zadania Wiano w pierwszym podejściu - trwała prawie 10 minut! Teraz jest to lpm->lpm->lpm->profit. Postacie mają za duży damage względem żywotności (nieco mniej niż 6000 HP u mojego Geralta).

O nie... Dłuższe walki i więcej okłądania mieczem gołych bandytów to ostatnie, czego grze trzeba.
nieco mniej niż 6000 HP u mojego Geralta

Bardzo mało. Ja w "warunkach bojowych" mam koło 10 tysiecy HP.

no to jeszcze krótkie pytanie czy potem robi się jeszcze łatwiej czy jest w miarę tak samo jak na początku ?

Robi się łatwiej.
 
Top Bottom