FCR3 - opnie, porady

+
FCR3 - opnie, porady

Witam,
Jeśli ktokolwiek z Was wypróbował najnowszą modyfikację Andrzeja Kwiatkowskiego "FCR3 - Immersion and Gameplay Tweaks", proszę o podzielenie się swoimi wrażeniami. Czy warto zapoznać się, jak wynika z opisu, z pierwotnym wariantem rozgrywki?
 
Last edited:
Próbuję testować. Da się jakoś połączyć FCR z modem na animacje picia i jedzenia (i smarowania mieczy)?
Bez tego ostatniego trudno mi grać. Wczuwka mi siada :(
 
Temat padł? Czy naprawdę nie ma nikogo, kto to zainstalował? Przy trzecim przechodzeniu gry, tym razem w trybie Nowa Gra +, zacząłem się zastanawiać, jak można jeszcze Wieśka zmienić/poprawić? Zainstalowałem wszystkie sensowne mody graficzne, drobne modyfikacje animacji Geralta i jedyne czego jeszcze nie próbowałem - z szacunku do dzieła i jego twórców - to mechanika gry. Dajcie znać czy warto ingerować modyfikacjami w formę rozgrywki?
 
Akurat myślę, że FCR3 warto spróbować właśnie ze względu na twórców, ponieważ mod został przygotowany przez Seniora Rozgrywki i wprowadza sporo rozwiązań, które miały być w vanilli, ale ostatecznie zapomniano je dodać. Nie przeszedłem całej gry z modem, ale ze zmian, które najbardziej zwróciły moją uwagę to:

- większa siła kuszy (jest użyteczna w walce, można tworzyć build oparty o kuszę)
- mniej punktów potrzebnych do maksowania perków (większa ilość odblokowanych perków ma zachęcać do częstego ich zmieniania)
- latające potwory otrzymują obrażenia podczas upadku (wydaje się że zabiera to za dużo obrażeń)
- NPC czarodziejek są znacznie silniejsze i jest to odczuwalne podczas przechodzenia questów
- dodatek do moda ograniczający loot - rzeczywiście zapobiega zbieraniu setek itemów i śmieci
- podczas walki w jaskini automatycznie włącza się Kot, wygodne
- większa (domyślna) tolerancja na eliksiry (zachęca do zwiększania toksyczności - można przesadzić)

Wg mnie bardziej dopełnia formułę vanilli albo przedstawia ją z innej strony niż wywraca do góry nogami. Ja proponuję dołączyć mod Enemies of Rivia, który dodaje AI staminy i agresywności :)
 
Top Bottom