D'jinni - pytania i odpowiedzi

+
Btw, wie ktoś jak usunąć "tymczasowo" HUD w grze? Tak by w dowolnej chwili można byłoby zastopować grę i bez obaw o interfejs i napisy cykać screeny?
 
Jest taka funkcja LUA, wykorzystywana w pokerze -
Code:
RunClientLua("g_GuiInGame:SetInGamePanelsVisible(false)");
Spróbuj, może pójdzie... Tylko nie zapomnij potem przywrócić ;)
 
Wybacz Ailinon, ale gdybyś tak jeszcze wyjaśniał gdzie to wklepać to byłbym dozgonnie wdzięczny ;]
 
To zwykła linijka skryptu NSSowego - wklej ją sobie w dowolny skrypt który gdzieś uruchomisz.
 
Mam pytanie, w poradniku do djini trzeba ustawić tą flagę herszt_zabity na globalną ale przy tworzeniu questa mi jej nie pokazuje, wyskakuje tylko bląd że nie może jej wczytać do globalnych,co robić??
 
Hej.Wie ktoś może jak zmieniać lub edytować działanie poszczególnych eliksirów ?Zależy mi na zedytowaniu Zamieci.Bardzo proszę o pomocOrkisz
 
orkisz said:
Hej.Wie ktoś może jak zmieniać lub edytować działanie poszczególnych eliksirów ?Zależy mi na zedytowaniu Zamieci.Bardzo proszę o pomocOrkisz
Wystarczy wyedytować plik odpowiedzialny za konkretny eliksir. Dla zamieci jest m0_it_potion06.uti. Pliki te znajdują się w Items/Potion_and... Dalej powinieneś poradzić sobie sam zobaczyć jakie skrypty są podpięte do eliksiru itp ...
 
BTW, po rozpakowaniu main.key wszystkie defaultowe skrypty, między innymi te podpięte pod eliksiry są w postaci .ncs, czyli skompilowanej.W jaki sposób można je "zamienić" na postać .nss, żeby można było zmieniać ich zawartość? ???
 
Ailinon said:
(...) Jeżeli w skrypcie dam ClearAllActions(oPC), to czasem to pomaga, a czasem akcja przerwania odbywa się już po pozabieraniu rzeczy ze środka - a ma do niej nie dopuścić wcale.-- Sinus
Robisz to na OnUsed skrzynki? Teoretycznie powinno działać. Ale mam złą wiadomość niestety - na wersji rozszerzonej to całkowicie przestanie działać z uwagi na wbudowany mechanizm autolootowania. I obawaiam się, że się tego nie obejdzie...
 
Death13 said:
BTW, po rozpakowaniu main.key wszystkie defaultowe skrypty, między innymi te podpięte pod eliksiry są w postaci .ncs, czyli skompilowanej.W jaki sposób można je "zamienić" na postać .nss, żeby można było zmieniać ich zawartość? ???
Nie da się.
 
Skoro nie da się zamienić, to mógłbym poprosić kogoś z REDów, jak wyglądają skrypty do eliksirów?
 
Przydałyby się też skrypty podpięte pod przepisy na eliksiry, a jeśli nie da się ich szybko udostępnić to może ktoś wie: Jak dodać jakiś przepis do panelu alchemicznego jeśli tworze własny eliksir albo jak zmodyfikować istniejący przepis w panelu alchemicznym?
 
Kageru said:
Przydałyby się też skrypty podpięte pod przepisy na eliksiry, a jeśli nie da się ich szybko udostępnić to może ktoś wie: Jak dodać jakiś przepis do panelu alchemicznego jeśli tworze własny eliksir albo jak zmodyfikować istniejący przepis w panelu alchemicznym?
Przepisy widzialem kiedys w którymś 2da, i tak chyba się konfiguruje z czego mają się składać. Nie pamietam nazwy ale pewnie ma alchemy coś tam w nazwie.
 
Alchemy_recip.2da Modyfikacja jest intuicyjna. ;)Ktoś wie jak wygląda kod skryptów podpiętych do eliksirów?
 
Próbowałem tego, ale niestety nie działa. Przeglądałem wszystkie pliki 2da i dlg związane z alchemią czy przepisami, modyfikowalem chyba wszystko co się da, ale ten wpis nie chce sie zmienić. Nie wiem co to może być. Może ktoś spróbuje i powie czy u niego działa, bo nie wiem czy coś źle robie czy zmienia się to gdzie indziej.EDIT: Problem rozwiązany. Trzeba było w pliku dialog_5.tlk dodać odpowiedni wpis i ustawić go w pliku alchemy_recip.2da w kolumnie NameStrRef.
 
mam 3 pytania:1. Czy w swoich modach można używać już istniejących flag globalnych bez szkód czy to zmienia podstawkę?2. Zrobiłem moda tylko przeciwnicy mnie nie atakują co robić?3. Skąd wziąść mapę obszaru bo w moim modzie nie mam mapy? :(
 
1. Czy w swoich modach można używać już istniejących flag globalnych bez szkód czy to zmienia podstawkę?Jak miałoby zmieniać?2. Zrobiłem moda tylko przeciwnicy mnie nie atakują co robić?Poszukać po forum - ten temat był wałkowany wielokrotnie. Zadbaj o właściwe zachowania w profilu przeciwników: przede wszystkim ENEMY_WITCHER.3. Skąd wziąść mapę obszaru bo w moim modzie nie mam mapy? :(Podręcznik to nienajgorzej objaśnia, sekcja 'tworzenie modułu i obszarów I'. Przejrzyj sobie .DDSy o nazwach map_* i nazwij je odpowiednio do nazwy obszaru który wykorzystujesz.
 
co do pytania 2giego upewnij sie czy w templacie creatura w AI Scripts "scripts set" jest ustawione na default :)
 
Czy da się zrobić dialog dwóch postaci nad głowami?Czyli jednej osobie wyświetla się (nad głową) jakiś tekst, potem drugiej (stojącej obok), potem znowu pierwszej, itp.
 
Top Bottom