Seriale

+
Chodak;n10570252 said:
Rozumiem, że żaden polski VOD tego nie ma?

Jak umowa między Disneyem a Foxem dojdzie do skutku to pewnie od 2019 roku będzie na platformie Disneya :p Póki co zostaje polskie wydanie na DVD, ok 60 zł za sezon.

raison_d_etre;n10570372 said:
Jesteś przekonany, że chcesz się mierzyć ze wspomnieniami? To zwykle się nie sprawdza.

Efekty w Archiwum się postarzały dość mocno, ale fabuła, klimat i chemia głównych bohaterów nadrabia to z nawiązką ;)
 
Nie tyle mam na myśli efekty (które szczególnie w pierwszym sezonie urodą zdecydowanie nie grzeszą), co raczej mocno przestarzały sposób przedstawiania historii. To cały czas jest ten dawny tryb potwora, śledztwa czy innego wydarzenia tygodnia i to bardzo szybko staje się nużące dla widza rozpieszczonego obecną erą seriali. Cała pozostała otoczka Archiwum, czyli ta chemia i spiski dziejące się gdzieś w tle, nie dają już tyle frajdy co kiedyś. To jest przepaść, którą można starać się zignorować, ale trudno jej nie zauważać.
 
raison_d_etre;n10571122 said:
Nie tyle mam na myśli efekty (które szczególnie w pierwszym sezonie urodą zdecydowanie nie grzeszą), co raczej mocno przestarzały sposób przedstawiania historii. To cały czas jest ten dawny tryb potwora, śledztwa czy innego wydarzenia tygodnia i to bardzo szybko staje się nużące dla widza rozpieszczonego obecną erą seriali. Cała pozostała otoczka Archiwum, czyli ta chemia i spiski dziejące się gdzieś w tle, nie dają już tyle frajdy co kiedyś. To jest przepaść, którą można starać się zignorować, ale trudno jej nie zauważać.

Ja uważam, że serial się świetnie zestarzał. Efekty z tamtych czasów dodają jedynie nieosiągalny dla dzisiejszych seriali urok i wymuszają uznanie, bo coś tak klimatycznego można było osiągnąć tak skromnymi środkami. Legendarna chemia między Mulderem i Scully w ogóle nie straciła na sile i wciąż jest ewenementem w ogólnie pojętych mediach.

Wiem co mówię, bo oglądałem serial (wszystkie stare serie + filmy + nowe odcinki) siedem razy w ciągu ostatnich 2 lat. :p

Nie wspominając już o tym, ja bardzo X-files zrewolucjonizowało telewizję.

Zdecydowanie warto do serialu wrócić.
 
Last edited:
Nie jestem całkowicie przekonany, czy słowa "Wiem co mówię" dobrze oddają sens wypowiedzi u kogoś, kto przerobił kilkaset odcinków serialu w ciągu dwóch lat.
To jest w ogóle fizycznie możliwe?
 
Last edited:
raison_d_etre;n10572762 said:
To jest w ogóle fizycznie możliwe?

Możliwe, i jeszcze sporo czasu na granie zostaje, szczególnie jak jesteś zagranicą, odcięty od świata i internetu. :)
 
Ja miałem okazję widzieć ostatnio kilka odcinków pierwszego (chyba) sezonu i zgadzam się z Narsem. Nadal świetnie się to ogląda. :) Nie przesadzajmy z tym starzeniem się. Być może serial byłby trudny w odbiorze dla dzisiejszych nastolatków, ale nie dla mnie. :)
 
Ja również zgadzam się z Narsem. Oglądałem serial - i to po raz pierwszy (nie licząc jakiś epizodów widzianych za dzieciaka na dwójce) - na przełomie 2016/2017 i bardzo mnie wciągnął. Wiadomo, ostatnie sezony mają widoczny spadek jakości, ale gdzieś tak pierwsze sześć to naprawdę kawał fajnej telewizyjnej produkcji. Osobiście polecam, moim zdaniem warto wrócić.
 
Ja próbowałem jakiś czas temu obejrzeć Archiwum od początku i poległem gdzieś w okolicach trzeciego sezonu. Stało się dla mnie właśnie zbyt nużące w swej powtarzalności. Na pewno nie robiłoby takiego wrażenia, gdyby się oglądało serial zgodnie z jego normalnym rytmem emisji, czyli odcinek na tydzień, ale przy dwóch, trzech odcinkach na raz, dość szybko przepełnił się mój bufor na dziwaczne stwory. Bardziej interesujące i oczekiwane stawały się te rzadkie momenty, w których nacisk był kładziony na całą tą spiskową stronę fabuły, bo potwór tygodnia był już po prostu nudny i zwyczajnie głupiutki.
 
Chodak;n10564672 said:
Wie ktoś, gdzie można legalnie obejrzeć stare sezony X-Files?
Z tego co widziałem jedynie na hulu są dostępne legalnie wszystkie sezony, łącznie z aktualnymi odcinkami. Niestety całe hulu jest u nas oficjalnie niedostępne a szkoda bo mają świetną bazę seriali... :(
 
Premierami obrodziło Netflix zapowiada 4 sezon Narcos:
Jak myślicie kogo będzie opiewać? Mam pewne przypuszczenia
Tymczasem na FB HBO Polska na pierwszy dzień Kwietnia zapowiedziano Polską premierę 3 serii "Gomorry" ja czekam.
 
Właśnie odkryłem, że na HBO GO pojawił się 3 sezon Ash vs. Evil Dead. Jak zwykle jest krwawo, grubo i śmiesznie.
 
Jak ktos nie oglądał to od kilku tygodni jest 3 sezon Gomorry na nc pluc go w canal plus seriale exstra do 16 marca bez dodatkowych opłat dla abonentów ncplus .
 
W HBO GO od pierwszego Kwietnia ja czekam. A tak na marginesie zaczynam oglądać 'House of Cards" i tak spytam jaka jest wasza ulubiona postać kobieca?
 
Top Bottom