The Last of Us

+
Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem tak brutalny zwiastun do gry.

Przypomniał mi się killing monsters.
 
Last edited:
Mówi się, że ta kobieta to matka Ellie, a to co widzimy to prolog kiedy Ellie nie ma jeszcze na świecie.
 
PhilPL;n9759201 said:
Mówi się, że ta kobieta to matka Ellie, a to co widzimy to prolog kiedy Ellie nie ma jeszcze na świecie.

Też zauważyłem sporo komentarzy sugerujących, że to matka Ellie, ale nie bardzo kumam czym są te domysły poparte. Co więcej, to nie może być matka Ellie, bo według oficjalnego infa przed wybuchem zarazy pracowała jako pielęgniarka. Wiek tej dziewczyny zupełnie się nie zgadza.

E:

No i miałem rację. :p

Nowa postać to Laura Bailey.

"And finally, Laura Bailey is ████"


Osobiście stawiam, że Laura to dziewczyna Ellie. W mało przyjemnych okolicznościach zginie i dlatego Ellie będzie się mścić.


E2:

Laura Bailey, to imię voice aktorki. Imię postaci zostało ocenzurowane, więc będzie ona bardzo ważna dla historii.

Reszta dostała imiona:


"Ian Alexander is Lev"



"Victoria Grace is Yara"



"With a guest appearance from Emily Swallow as Emily"
 
Last edited:
Nars
Jako takie podobieństwo do Ellie + scena w której chcą jej rozciąć brzuch co ma sugerować, że ta jest w ciąży z Ellie. Jeszcze tak zerknąłem na fanpage ND i ktoś w komentarzu napisał, że są zakryte 4 bloczki, a z tego co wiadomo matka Ellie miała na imię A N N A.
 
Last edited:
PhilPL;n9760941 said:
Jako takie podobieństwo do Ellie + scena w której chcą jej rozciąć brzuch co ma sugerować, że ta jest w ciąży z Ellie

Anna, jak wspomniałem była pielęgniarką jeszcze przed wybuchem zarazy. Dziewczyna z trailera jest zdecydowanie za młoda. Próba rozcięcia brzucha nie ma żadnego symbolicznego znaczenia jeśli spojrzy się na wcześniej powieszonych ludzi (wisi tam gościu z rozciętym brzuchem).
 
Last edited:
Nars;n9761771 said:
Dziewczyna z trailera jest zdecydowanie za młoda.
Nars;n9759641 said:
o więcej, to nie może być matka Ellie, bo według oficjalnego infa przed wybuchem zarazy pracowała jako pielęgniarka. Wiek tej dziewczyny zupełnie się nie zgadza.
A podali gdzieś jej wiek?
Nie wiem, gdzie ty tam widzisz dziewczynę. Staro faktycznie nie wygląda, ale szczególnie młodo też nie - bardziej stawiał bym na kobietę nawet koło trzydziestki, która spokojnie mogłaby być w ciąży.
Zresztą nie widział bym potrzeby w ukrywaniu jej imienia, jeżeli nie mówiło by ono zbyt wiele o tożsamości tej postaci.
Imię matki Ellie już znamy, ilość liter się zgadza, podobieństwo między bohaterkami jest. A zatem:
Nars;n9759641 said:
ale nie bardzo kumam czym są te domysły poparte
na pewno więcej jest poszlak, które mogłyby świadczyć o prawdziwości tej teorii, niż w przypadku tego co ty napisałeś, Narsie.

Są jeszcze plakaty, właściwie lustrzane odbicia.



Teraz już wiadomo, do kogo należy druga ręka.
 
Z zajawki powiem tak - widać, że postarali się o dobrą mimikę (gra ponoć hula na UE4 i korzysta z tej samej techniki do przekładania ruchu twarzy co Hellblade).

Zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie.
 
Przy okazji - krótki wywiad z Druckmannem.
[video=youtube;ZUqlgfXbyG4]https://www.youtube.com/watch?v=ZUqlgfXbyG4
[/video]
 
I_w_a_N;n9763121 said:
Z zajawki powiem tak - widać, że postarali się o dobrą mimikę (gra ponoć hula na UE4 i korzysta z tej samej techniki do przekładania ruchu twarzy co Hellblade).

Zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie.
Wydawało mi się, że ND korzysta ze swojego, autorskiego silnika.
 
Szincza;n9762741 said:
A podali gdzieś jej wiek?
Nie wiem, gdzie ty tam widzisz dziewczynę. Staro faktycznie nie wygląda, ale szczególnie młodo też nie - bardziej stawiał bym na kobietę nawet koło trzydziestki, która spokojnie mogłaby być w ciąży.
Zresztą nie widział bym potrzeby w ukrywaniu jej imienia, jeżeli nie mówiło by ono zbyt wiele o tożsamości tej postaci.
Imię matki Ellie już znamy, ilość liter się zgadza, podobieństwo między bohaterkami jest. A zatem: na pewno więcej jest poszlak, które mogłyby świadczyć o prawdziwości tej teorii, niż w przypadku tego co ty napisałeś, Narsie.

Moja teoria nie ma nic konkretnego, co by ja popierało. Są to moje domysły i niewiele więcej. Zwyczajnie rozwiązanie z "dziewczyną Ellie", tłumaczyłoby zgrabnie jej żądzę mordu z poprzedniego trailera.
Odnośnie "trzydziestoletniej" kobiety, to w ocenie wieku tej pani różnimy się jak dzień i noc i chyba lepiej to tak zostawić.

Szincza;n9762741 said:
Są jeszcze plakaty, właściwie lustrzane odbicia.


Gdyby obie dłonie trzymały ten sam scyzoryk, to może bym się czegoś doszukiwał.

Jeśli sprawdzimy grową linie czasu, to ta kobieta nie mogłaby być matką Ellie.

Ellie urodziła się pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku. Anna zmarła w dniu porodu. Pierwsze okazy klikaczy, pojawiły się najwcześniej pod koniec 2019 roku. Dziewczyna z trailera jest pod koniec atakowana przez klikaczy -> scena ma miejsce po śmierci Anny.





Oczywiście Naughty może zwyczajnie ponaciągać dawną linię czasu, tak by wszystko pasowało i nie było konfliktu. Na tą chwilę jednak, przykład powyżej wyklucza "teorię matki".
 
Last edited:
Nie wyklucza, bo nie mamy stuprocentowej pewności, że to co ich na końcu atakuje to właśnie klikacze.

 
Szincza;n9767801 said:
Nie wyklucza, bo nie mamy stuprocentowej pewności, że to co ich na końcu atakuje to właśnie klikacze.

No przecież właśnie tak wyglądają klikacze. Jest bardzo charakterystyczny grzyb na twarzy, te same dźwięki co w TLOU w momencie ataku, zgadza się też zachowanie, tj. szarża w kierunku źródła dźwięku.
 
Szincza;n9764541 said:
Wydawało mi się, że ND korzysta ze swojego, autorskiego silnika.

To możliwe, że tylko korzystają z podobnej technologii przechwytywania mimiki albo coś w tym stylu (albo gdzieś źle coś usłyszałem).
 
I_w_a_N;n9768971 said:
To możliwe, że tylko korzystają z podobnej technologii przechwytywania mimiki albo coś w tym stylu (albo gdzieś źle coś usłyszałem).

To ten sam silnik pamiętający jeszcze pierwszego Uncharteda z PS3.
 
whitewarrior.194;n9781151 said:
To ten sam silnik pamiętający jeszcze pierwszego Uncharteda z PS3.

Zapewne na tej samej zasadzie jak Aurora z Neverwinter Nights, a Wiedźmina :p.

Przyznałem z resztą, że chodziło mi o technologię przechwytywania mimiki, a nie sam silnik (który niefortunnie powiązałem). Z resztą całość była tak jakoś jednym uchem usłyszana gdzieś na YT, więc albo ja coś się przesłyszałem albo info było trefne.
 
Brutalnie, klimatycznie, genialnie. Jest gameplay!

EDIT - Ellie nosi taką samą branzoletkę jak Dina, w dalszej części gameplayu.
 
Last edited:
Neil Druckmann podczas panelu zdradził, że nie wyjawią daty premiery aż nie będą pewni, że są bliscy ukończenia gry, no i jak łatwo się domyślić nie są blisko ukończenia. Plus wyłapałem trochę o tym gdzie dzieje się akcja - Jackson, czyli tam gdzie skończyliśmy pierwszą część, czasowo jest to 4 lata później. O ile dobrze zrozumiałem Ellie jest w jakimś "patrolu", który jak to patrole - sprawdza czy wokół nie ma zagrożeń, gdzie w tym momencie jest Joel nie wiadomo, ale ten o którym mówi azjatycki znajomy Ellie to na pewno Joel :D miejsce, w którym się znajdują to jakaś sala zabaw coś w ten deseń, ludzie tam świętują, spędzają czas i akurat wtedy jest coś świętowane. Było też o tym, że mają lepszą technologię niż wcześniej, gałki oczne tworzone były przez kilka miesięcy, żeby widać było naturalnie odbicia i inne takie rzeczy. To samo jeśli chodzi o policzki, nos, reagują po prostu na dotyk jeśli można to tak nazwać, prześwitywanie włosów i inne bajery.

EDIT.
Prawdopodobna przywódczyni kultu tych z którymi walczy Ellie i tych, których widać w drugim zwiastunie. Są domysły, że członkowie tego kultu robią to wszystko ze względu na śmierć tej przywódczyni.
 
Last edited:
Top Bottom