Tomb Raider

+
Kolejna odsłona Tomb Raider'a już w 2018 roku (w bliżej nieokreślonych miesiącach - osobiście obstawiam końcowy okres przed świętami) .

Czekam, ale konkretów na razie brak więc się nie "jaram".
 
Poczekajmy na jakieś konkrety, ale premiera dość blisko (pół roku).

Przyda się naszej (przyszłej) pani "archeolog" pobiegania w ciepłej dżungli (zwłaszcza po tych mrozach, których doświadczyła w ostatniej odsłonie).
 
Zawsze można było używać broni.

Tyle, że amunicja była trudniej dostępna i z tego powodu łuk stał się głównym "narzędziem mordu".

Dodawało to też pewnego klimatu, potęgując uczucie zagrożenia oraz osaczenia.

 
Ja tam zawsze wolę strzelać z łuku niż broni palnej jeśli mam taki wybór :p Wyjątkiem jest Kingdom, gdyby taki mechanizm zastosowano w TR to znienawidziłbym łuk do granic możliwości i wtedy pewnie latałbym z pukawką z tłumikiem :confused:
 
rafal12322;n10683791 said:
Wyjątkiem jest Kingdom, gdyby taki mechanizm zastosowano w TR to znienawidziłbym łuk do granic możliwości

Przecież strzelanie z łuku w KCD jest szalenie klimatyczne i satysfakcjonujące.

Oczywiście w TR byłoby to nie do przyjęcia. Nie ta gra i nie ten target.
 
rafal12322;n10684611 said:
Ciekawe....

Nic nie poradzę, że pierwszy trafiony królik sprawił mi więcej radości i satysfakcji niż headshoty w innych grach. Strzelanie (podobnie jak inne elementy w grze) jest na początku dość wymagające, co może doprowadzać do frustracji. Trzeba mieć jednak na uwadze, że Henry nigdy wcześniej nie strzelał z łuku, a gra pod wieloma względami, i w odróżnieniu od innych produkcji stara się być w miarę "realistyczna". Z czasem umiejętności naszego bohatera się zwiększają (nasze również) co sprawia, że strzela się łatwiej. Praktyka czyni mistrza. Odnosi się to w zasadzie do wszystkich mechanik.

Oczywiście system ten nie znalazłby zastosowania w Tomb Raiderze. Łuk musi być szybki i efektywny, żeby mieć jakiekolwiek szanse w starciu z uzbrojonym po zęby przeciwnikiem, a starcia - jak na przygodową grę akcji przystało - muszą być efektowne. Przykładowo brak celownika, który moim zdaniem dobrze sprawdza się w KCD, tutaj działałby na niekorzyść. Sam nie chciałbym takiej mechaniki w tej produkcji.
 
Panie i Panowie! Jeśli chodzi o łuk to będzie można zmienić strzały nocne jak i zapalające "widać zapalającą strzałę na tym video", a jednak nacieszyłbym buzie od ucha do ucha zagrać snajperką z tłumikiem. Może też być karabin z tłumikiem wraz granatnikiem to byłoby to coś,o! A sztuczki survivalowe "SERE" ?
 
Last edited:
Poza tym TR osiągnął dziś status Gold szybko, niemal dwa miesiące do premiery, a tu już zaraz pojedzie do tłoczni.
 
A później gigantyczne "day one patch" ;)...

Nie wiem czy sobie tego na premierę nie sprawić, bo dotąd konwersję PC były bardziej niż znośne.
 
Czekam na tę grę, bo przy dwóch poprzednich bawiłem się świetnie. Nie przeszkadza mi brak istotniejszych zmian, bo jeśli coś działa to po co na siłę rozgrzebywać ryzykując zepsucie?

Shadow of the Tomb Raider ma jednak pewien poważny problem - cenę. Jedyny sklep, w którym znalazłem pudełkowe wydanie na PC to Muve, a tam gra kosztuje... 250 zł. Cyfrówka na Steamie kosztuje tyle samo, a można też kupić droższą za ok 300 zł, która oprócz masy pierdół oferuje wcześniejszy dostęp do gry. Komuś się chyba w głowach coś po... chrzaniło. Oczywiście na tym nie koniec, bo jest też przepustka sezonowa z kilkoma nowymi misjami i giwerami, ale jeszcze nie ma ceny. Nawet nowy Assassin's Creed, który wychodzi w tym roku jest do kupienia taniej. Niby tylko parę dych taniej, ale jednak.

Nawet jeśli założyć, że Saturn będzie miał tańsze pudełko z Larą w dniu premiery (bo zwykle tak jest) to max będzie to 20-30 zł mniej. Nadal bardzo drogo za pecetówkę na kilkanaście godzin. Coraz gorzej z tymi cenami pecetówek, są już niemal równe z cenami gier na konsole, a to trochę niepoważne, bo grę konsolową można odsprzedać, pecetowej nie. Tym samym nie wiem czy się zdecyduję na zakup w dniu premiery czy raczej poczekam na przeceny na Steamie. W podobnym czasie wychodzą Spider-man, Assassin's Creed: Odyssey i Red Dead Redemption 2, każde z nich wystarczy mi na znacznie dłużej więc wysoka cena jest usprawiedliwiona.
 
Top Bottom