Far Cry

+
Balanced_MindPL;n9227811 said:
Najlepszą częścią tej gry jest 3 (...)

Nie, najlepszą częścią jest pierwsza odsłona wyprodukowana przez Niemców w 2004 roku.

Chociaż w sumie to bardzo subiektywna ocena i każdemu podoba się coś innego.
 
I_w_a_N;n9228031 said:
Nie, najlepszą częścią jest pierwsza odsłona wyprodukowana przez Niemców w 2004 roku.

Ja nawet pójde dalej że Far Cry jedynka to najlepsza gra wyprodukowana przez CryTek, a opinia może nie popularna, może większość uważa właśnie trójke, bo jedynka była tylko na PC bo w zasadzie wersje konsolowe były tak kiepskie że lepiej jakby ich nie bylo.

Jeśli idzie o Far Cry5 szykuje się pewna niespodziewana zmiania jeśli idzie o PC, gra powstaje we współpracy z AMD a nie z Nvidią.

http://www.dsogaming.com/news/wolfe...mds-vega-exclusive-feature-rapid-packed-math/

Zapowiada się że Far Cry5 bedzie promować RX Vega, zapowiedziano wsparcie dla Rapid Packed Math, wykorzystanie nstrukcji F16
 
"Bohaterze! Podejdź no do płota!".

Tak ja przypuszczałem, możliwość customizacji bohatera wiąże się z tym, że jest niemy.

Za nowego Far Cry'a pięknie podziękujemy.
 
Szincza;n10153352 said:
Tak ja przypuszczałem, możliwość customizacji bohatera wiąże się z tym, że jest niemy.

Totalny absurd. Postaci nie widzimy ani nie słyszymy, po co więc możliwość tworzenia go? Żeby mieć jego lub jej wizję w swojej głowie podczas gry? Nigdy nie zrozumiem takiego podejścia twórców. To już Elder Scrolls ma więcej sensu, bo tworzenie postaci ma wpływ na rozgrywkę no i można sobie przełączyć na widok zza pleców.
 
HuntMocy;n10154342 said:
Totalny absurd. Postaci nie widzimy ani nie słyszymy, po co więc możliwość tworzenia go? Żeby mieć jego lub jej wizję w swojej głowie podczas gry? Nigdy nie zrozumiem takiego podejścia twórców. To już Elder Scrolls ma więcej sensu, bo tworzenie postaci ma wpływ na rozgrywkę no i można sobie przełączyć na widok zza pleców.

Wracamy do ogłaszanych jakiś czas temu założeń opowiadania historii, którymi Ubi teraz się kieruje.
Mniej mają się ich gry skupiać na personalnych historiach wykreowanych przez nich bohaterów, bardziej starać się tworzyć unikalne dla każdego gracza doświadczenia.
Do mnie to nie przemawia.
 
froget67;n10151162 said:
Czyżby Far Cry 5 padł właśnie ofiarą czegoś co zaczyna się na D a kończy na E ... słówko co bardzo lubi I_w_a_N

Po pierwsze to UBI, a "downgrade" to ich drugie imię. Po drugie mamy zapis z wersji na PlayStation 4 (wiem, że na PC będziemy mieli praktycznie to samo - chrzanione visual parity - tyle, że w wyższej rozdzielczości, ale...) ale jak życie pokazuje będzie jeszcze nieco ładniejsze wydanie Xbox One X (może port PC będzie z niej). A po trzecie gra nigdy, we wcześniejszych pokazach, nie powalała wizualnie (acz brzydka - już na pewno aż tak - nie była).
 
Wymagania sprzętowe najnowszego Far Cry dość szczegółowo podane przez Ubisoft


MINIMUM CONFIGURATION:
  • OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
  • PROCESSOR: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz or AMD FX-6300 @ 3.5 GHz or equivalent
  • VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 670 or AMD R9 270 (2GB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
  • SYSTEM RAM: 8GB
  • Resolution: 720p
  • Video Preset: Low
RECOMMENDED CONFIGURATION (60 FPS):
  • OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
  • PROCESSOR: Intel Core i7-4770 @ 3.4 GHz or AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHz or equivalent
  • VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 970 or AMD R9 290X (4GB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
  • SYSTEM RAM: 8GB
  • Resolution: 1080p
  • Video Preset: High
4K 30 FPS CONFIGURATION:
  • OS: Windows 10 (64-bit version only)
  • PROCESSOR: Intel Core i7-6700 @ 3.4 GHz or AMD Ryzen 5 1600X @ 3.6 GHz or equivalent
  • VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 1070 or AMD RX Vega 56 (8GB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
  • SYSTEM RAM: 16GB
  • Resolution: 2160p
  • Video Preset: High
4K 60 FPS CONFIGURATION:
  • OS: Windows 10 (64-bit version only)
  • PROCESSOR: Intel Core i7-6700K @ 4.0 GHz or AMD Ryzen 7 1700X @ 3.4 GHz or equivalent
  • VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 1080 SLI or AMD RX Vega 56 CFX (8GB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
  • SYSTEM RAM: 16GB
  • Resolution: 2160p
  • Video Preset: High/Ultra
Supported NVIDIA cards at time of release:
  • GeForce GTX 600 series: GeForce GTX 670 or better
  • GeForce GTX 700 series: GeForce GTX 760 or better
  • GeForce GTX 900 series: GeForce GTX 950 or better
  • GeForce GTX 10-Series: GeForce GTX 1050 or better
Supported AMD cards at time of release:
  • Radeon 200 series: Radeon R9 270 or better
  • Radeon 300/Fury X series: Radeon R7 370 or better
  • Radeon 400 series: Radeon RX 460 or better
  • Radeon Vega series: any Radeon Vega series

 
Lubię takie dokładne zestawienia - człowiek wie na czym stoi.

Jednak nie jestem przekonany jak się owe wymagania mają do tego co zwykle UBI robi ze swoimi grami (znaczy się downgrade'uje). Jeśli dostaniemy standardową kaszanę pod taki spec, to będzie wielka lipa :( .
 
Bez szału, tej serii zdecydowanie przydałaby się dłuższa przerwa bo za każdym razem odgrzewają tego samego kotleta bez znaczących zmian.
 
Ktoś już gra w Far Cry 5? Obejrzałem pierwsze kilkanaście minut i klimacik oraz zarys fabuły bardzo przypadły mi do gustu. Jedyny zgrzyt to protagonista nie mający żadnej osobowości, nie lubię czegoś takiego w grach oferujących jakąś historię, ale poza tym zapowiada się fajnie. Czytałem jednak kilka recenzji i w zasadzie zawsze pojawiły się zarzuty, że fabuła jest miałka i bardzo rozwodniona, że wszystko sprowadza się do robienia misji pobocznych żeby wykurzyć lokalnego bossa z kryjówki. Przesadzają czy faktycznie jest tak słabo?
 
Najlepiej jakby CDPR zrobiło grę w tym stylu. Jest zapotrzebowanie =]
Świat Cyberpunku to nie tylko stechnicyzowane Night City. To jest świat, w którym wiele obszarów pozamiejskich jest pustkowiem, po którym lepiej nie przemieszczać się samotnie. Jedynie Nomadzi sobie tam radzą. Wielkie tereny zniszczone bombami atomowymi również się znajdą. Z tego co pamiętam znaczna część Bliskiego Wschodu to radioaktywna pustynia. W Afryce chyba też prowadzono wojny, po których zostały atomowe zgliszcza.
Tak więc gdyby redzi mieli bardziej długoterminowe plany dotyczące rozwoju Cyberpunku, to spokojnie w konwencji postapo da się zrobić fajne rzeczy w tym settingu.
 
Top Bottom