Mafia

+
Zgodzę się, M3 to paździerz kompletny. Fabuła sama w sobie mi się nie podobała, mechanika też w ogólnym rozrachunku lipna. Na moje to ta gra Mafią nie jest, ale nie mam żadnych praw do marki, więc moje zdanie tutaj nic nie znaczy. Ale fakt faktem, że M3 wykopała grób serii i pytanie teraz czy M4 od grobu odejdzie, czy doń wejdzie, o ile w ogóle się ukaże po takim, bądź co bądź, jednak gniocie.
 
Miał ktoś do czynienia z pierwszą Mafią na Steamie od czasu kiedy gra wróciła do normalnej dystrybucji? Obecnie trwają wyprzedaże na gry 2K i dzięki temu skusiłem się na całą trylogię. Mniej niż 90 zł za trzy duże gry to całkiem niezły biznes nawet biorąc pod uwagę że trójka nie jest najlepsza. Problem w tym że jedynka... nie działa. Po wybraniu odpowiedniej opcji zaczyna się uruchamiać (kolorek wokół awatara zmienia się na zielony) po czym przestaje (kolorek wraca do niebieskiego). Myślałem, że może coś się niedociągnęło więc wywaliłem grę i pobrałem ponownie, ale dalej to samo.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?
 
Ja mam (starą mafię) na płytach (to normalne wydanie z pełną ścieżką dźwiękową)...

Przy czym nie mam pojęcia czy to cholerstwo uruchomiłoby się dziś na Win 10.

P.S. Zawsze możesz nabyć wersję na GOG (tam większa szansa, że będzie działać).
 
Drugi raz kupował nie będę nawet jeśli to drobna kwota. Wolałbym rozwiązanie umożliwiające działanie wersji steamowej :p
 
No dobra. Odszczekuję. Na Microsoft Store jest już trochę więcej informacji. Wygląda to na remake na podrasowanym silniku dwójki. Historia i gameplay mają być rozbudowane, a oryginalna ścieżka dźwiękowa zachowana. Premiera 28 sierpnia. Jest nawet kilka screenów.
 
Last edited:
O w mordeczkę. W oryginalne Mafie jakoś nie udało się zagrać, więc teraz komplet remaków wciągam z miejsca. :)
 
Ja za gówniarza w jedynkę pogrywałem, oczywiście z fabuły mało co pamiętam. Nie wiem dlaczego, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci ta nadziemna kolejka, musiałem chyba nią wystarczająco często jeździć :p Remastera z chęcią przygarnę.
 
Wygląda świetnie, ale chyba coś poszło nie tak z kategorią wiekową - E for everyone? :D

PS. Zebrałem kilka ostatnich postów i przeniosłem do dedykowanego tematu.
 
W "jedynkę" na silniku "dwójki" bym zagrał. Przeszedłem dobre kilkanaście lat po jej premierze, co prawda ukończyłem, ale z mieszanymi uczuciami. Kilka lat temu chciałem powrócić, ale dałem sobie spokój po paru misjach. Najbardziej dobijała mnie walka wręcz. A aktualnie sobie gram w "trójkę". Była w darmowym weekendzie i gra mi się ok. Prolog świetny, później jest coraz więcej powtarzalności, ale poszczególne mechaniki jak strzelanie, jazdę czy skradanie zrealizowano przyzwoicie.
 
Wygląda to na remake na podrasowanym silniku dwójki.
Na pewno? Ja znalazłem taką informację: "Według przecieków, Mafia Edycja Ostateczna i Mafia 2 Edycja Ostateczna działają na silniku Mafii 3, który również przeszedł odświeżenie. " link

Dla mnie największym znakiem zapytania jest studio odpowiedzialne za te remake`i bo jednak trójka była słabo oceniana. Osobiście grałem (i przeszedłem) tylko w Mafię 2 i chciałbym zagrać w odświeżoną jedynkę ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Jedynka to jest cudo nie gra.

Do tej pory zdumiewa mnie, jak w zasadzie liniowa gra miała dla mnie takie replayability. Przeszedłem ją ładnych kilka razy, potem jeszcze sporo grałem w ten tryb extreme. Znakomity klimat, znakomita fabuła, na pewno kupię.
 
Absolutnie potężny news :D Po THPS2 jeszcze dostać w twarz taką ilością wspaniałości, rzadko się zdarza ostatnio :D Preorder oczywiście w grę nie wchodzi, ale jak tylko usłyszę, że ducha pierwszej Mafii w tym czuć, to niezwłocznie zakupię :p

Jej, już słyszę w głowie tę muzykę z menu głównego <3
 
Dla mnie największym znakiem zapytania jest studio odpowiedzialne za te remake`i bo jednak trójka była słabo oceniana.
Hangar 13 to jedna wielka niewiadoma. Przez studio przeszła fala zwolnień. Wiele osób odpowiedzialnych za ostateczny kształt Mafii III już tam nie pracuje, m.in. pan Christoph Hartmann z 2K, któremu zamarzył się klon GTA. Z tego co czytałem, to szeregowi pracownicy byli raczej świadomi problemów, punktowali je, ale wszelkie próby perswazji były nieskuteczne. Czeski silnik również sprawiał im problemy. Od premiery Mafii III studio w zasadzie nie pracowało nad niczym konkretnym. Morale padło na pysk. Pojawiały się pomysły stworzenia Mafii 4 inspirowanej Kasynem Martina Scorsese, ale ostatecznie postawiono na nowy projekt - Rhapsody. Początkowo miała to być szpiegowska gra inspirowana Kingsmanem (choć w nieco poważniejszym tonie) osadzona w Berlinie w latach 80, która z czasem przekształciła się w "muzyczną grę o superbohaterze". Jak można się domyśleć z nowego IP nic nie wyszło. Wydaje mi się, że odświeżenie trylogii, a w szczególności remake jedynki może być ich ostatnią deską ratunku.
 
Akurat miałem jedynkę odświeżyć sobie ale coś czuję, że wstrzymam się jeszcze trochę aby pograć w odświeżoną wersję na spokojnie. Aż mnie ochota wzięła na gangsterskie klimaty xd
 
Super, pierwszej części nie ograłem, dwójkę przerwałem, więc teraz będzie idealna okazja do nadrobienia zaległości.

Teraz czekam na remake Max Payne 1&2! :)
 
Top Bottom