Staff member

+
Koniec sezonu rankingowego 27 sierpnia – list od Pawła Burzy



Cześć wszystkim!

Coraz częściej pytacie nas kiedy zakończy się aktualnie trwający sezon rozgrywki rankingowej. Miały być dwa miesiące, a te już przecież minęły.

Dzisiaj mam dla Was konkretną datę – obecny sezon rankingowy zakończy się 27 sierpnia o północy czasu polskiego. To oznacza, że nadal macie trochę czasu, aby popracować nad pozycją w rankingu. A warto!

Po pierwsze – czekają na Was nagrody! Wraz z końcem sezonu, najlepsi gracze z tabeli otrzymają unikatowe ramki, tytuły, a także awatar ukazujący Imleritha (bez hełmu, co stanowi widok niezwykły, bo on bardzo rzadko wychodzi gdziekolwiek bez niego).



Po drugie – jedna trzecia Waszych punktów rankingowych wywalczonych w tym sezonie przejdzie na kolejny, co wpłynie na rangę, z którą go rozpoczniecie. Innymi słowy, każdy punkt jest na wagę złota!



Mamy też coś dla tych z Was, którzy poważnie myślą o rywalizacji w GWINCIE. Planujemy wprowadzić nowy tryb rankingowy, przeznaczony dla graczy, którzy zgromadzą ponad 4200 punktów rankingowych (lub 20 lub 21 rangę) przed końcem tego sezonu. Nie mogę zdradzić nic ponad to, ale pnijcie się do góry w rankingu i czekajcie na wieści z gamescomu!

Jak zawsze, chciałbym Wam podziękować za Wasze nieustające wsparcie – to dzięki niemu GWINT staje się coraz lepszą grą. Jesteście najlepsi!
 
Last edited:
Witajcie w A ROUND OF GWENT!



Witajcie w A ROUND OF GWENT — oficjalnym internetowym programie Wiedźmińskiej Gry Karcianej. W każdym odcinku będziemy rozmawiać z twórcami gry oraz zaproszonymi gośćmi na wszelkie tematy związane z GWINTEM, pokażemy niesamowitą twórczość społeczności graczy i wiele więcej!

Materiał wideo możecie obejrzeć tutaj. Pamiętajcie o włączeniu polskich napisów. :)
 
Jak powstają karty w gwincie



Grając w produkcję tak rozbudowaną jak GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana czasem łatwo zapomnieć jak wiele osób jest zaangażowanych w jej powstawanie i ile czasu zajmuje stworzenie choćby jednej karty. A tych w GWINCIE jest już ponad 300. Zatem jak tworzone są nazwa, mechanika działania i wygląd karty do GWINTA?

Bohaterów i bohaterki, czary oraz sceny, które będą przedstawiały karty dobierają projektanci specjalizujący się w narracji (narrative designers). Wszystko ma nie tylko pasować do ogólnego pomysłu na daną kartę, który może już na tym etapie istnieć, ale ma być również spójne z uniwersum Wiedźmina — w nim przecież osadzony jest GWINT. Weźmy na przykład kartę Sukkub — to monstrum znane miłośnikom przygód Geralta z Rivii, a Potwory to jedna z pięciu grywalnych frakcji. Pomysł, aby ta postać znalazła się na karcie był więc dość oczywisty, ale pod warunkiem, że będzie sensownie osadzony w rozgrywce.

Tutaj wkraczają projektanci rozgrywki (gameplay designers), których zadaniem jest określić jaka będzie rola danej karty w grze — typ jednostki, jej siła, czy umiejętności. Często jeszcze przed stworzeniem ostatecznej wersji karty projektanci testują jej możliwości na papierze — wszystko po to, aby każda bitwa z jej udziałem była ciekawa, ekscytująca, a także należycie zbalansowana. Dlatego Sukkub jest kartą złotą, którą może być trudno usunąć z planszy. Zagrana po naszej stronie planszy jest jednostką lojalna. Jednak wysłana za linię wroga, choć jej siła zostanie dodana do punktów przeciwnika, swoją umiejętnością sprawi, że najsilniejsza jednostka wroga przejdzie na naszą stronę, co potrafi przynieść ogromne korzyści.



W ten sposób powstaje dokument, zawierający nazwę karty oraz informacje jak będzie ona działała w grze, kim lub czym jest to co przedstawia, a także jakie są historie i emocje z tym związane. Tak zebrane informacje trafiają do artystów, którzy na ich podstawie zaczynają tworzyć obrazy — każdy opowiadający historię zamkniętą w pojedynczym kadrze. Powstaje wiele szkiców, które przedstawiają tę samą postać lub przedmiot w różnych ujęciach, strojach, sytuacjach. Ilustratorzy krok po kroku rozwijają najlepsze wersje, wybierane wspólnie z dyrektorem artystycznym, dodając kolejne warstwy i detale. W efekcie powstaje podstawowa forma karty.



Jednakże w GWINCIE chcemy oddać w ręce graczy więcej, niż tylko statyczne ilustracje. Dlatego, każda karta posiada również swój animowany odpowiednik. Nasi artyści 3D tworzą formę na podstawie gotowego obrazu — swego rodzaju płaskorzeźbę. Całość stanowi nietypowe podejście do tematu, bo proces ten zwykle jest odwrotny: prace zaczynają się od tworzenia modeli 3D, które dopiero później są teksturowane. Jednak dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć ciekawy, unikatowy dla GWINTA efekt, co również daje naszym artystom ogromne pole do wykazania się kreatywnością.

W tak uzyskane modele wkładany jest szkielet, który później pozwala animatorom wprawić obiekt w ruch. Animowane karty w GWINCIE to jedne z najbardziej dynamicznych scen, jakie można zobaczyć w karciankach. Niesie to ze sobą liczne wyzwania. Gdyby akcja przedstawiona na niektórych kartach potoczyła się naturalnie, ich bohaterowie i bohaterki musieliby w pewnym momencie zniknąć z kadru. Dlatego animatorzy często zatrzymują ostatnie chwile sceny w czasie — jak w przypadku karty Ciri. Innym razem sceny przygotowane przez ilustratorów, jak ta na karcie Tibora Eggebrachta, pozwalają tworzyć niekończące się pętle. Natomiast jeśli chodzi o Płotkę, to jej okiełznanie stanowi wyzwanie samo w sobie.



To, że na kartach ożywają wybuchy, magia, czy pogoda to zasługa artystów efektów wizualnych. To oni odpowiadają również za efekty towarzyszące tworzeniu i zagrywaniu kart, czy też ich niszczeniu na najróżniejsze sposoby. Wszystkie niespodzianki, takie jak Priscilla przeradzająca się w szaloną królową disco, to także ich sprawka. Atmosferę i historię przedstawioną na ilustracjach pomagają budować również dźwiękowcy, którzy sprawiają między innymi, że obrazy przedstawione na kartach przemawiają do graczy.

Wszystko to dotyczy wyłącznie sceny, która zdobi front karty. Oprócz tego artyści UI tworzą zdobione ramki kart, ikony typów jednostek, a także wiele elementów widocznych na polu bitwy oraz w menu. Artyści 2D odpowiadają np. za tekstury planszy oraz rewersy kart frakcji. Programiści łączą w całość poszczególne elementy tworzone przez cały zespół, w tym karty, pisząc setki linijek kodu. Dział QA natomiast sprawdza, czy całość działa jak należy, wyłapując ewentualnie błędy i problemy.

Na samych kartach GWINT się nie kończy. Niegdyś dodatkowa atrakcja w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon dziś jest samodzielną produkcją, jedną z największych gier powstających na silniku Unity w Europie. A to jeszcze nie koniec, bo cały czas rozbudowujemy GWINTA o nowe elementy, w tym kampanie fabularne, które tworzy zespół odpowiedzialny za fabułę w Wiedźminie 3.

Razem z grą cały czas rośnie nasz zespół. Jeżeli interesuje Cię branża gier i chciałbyś razem z nami pracować nad GWINTEM, koniecznie odwiedź naszą stronę internetową.
 
Last edited:
5ander5;n9266331 said:
Czemu tak właściwie służy przycisk "Ukryj Okno" przy wyborze kart?
Jedyne co dla mnie robi to blokuję grę jak czasem niechcący je kliknę, bo wtedy znika karta i nic nie mogę zrobić.

Dzięki opcji „Ukryj okno” można tymczasowo ukryć karty i zobaczyć sytuację na planszy. Po lewej stronie planszy znajduje się opcja „Pokaż karty”, która pozwala na powrót do okna wyboru kart. :)

deRenald;n9282521 said:
1. Czy planujecie dodawać alternatywne obrazki do kart, bez zmiany ich działania i cech ?
2. Czy wrócą stare obrazki nekkerów i ich opcja "tryptykowa" (jak piechurzy, queensguard, tarczowniczki) ?
3. Czy planujecie dodać więcej muzyczek , nie tylko z W3 ale i wcześniejszych części Wiedźmina? Żeby można było sobie wybrać w opcjach którą ścieżkę chcemy mieć w tle?

Hekwit;n9284611 said:
Czy planujecie jakieś zmiany w ilości czasu na wykonanie ruchu ? Mam tu na myśli ograniczenie go lub wprowadzanie puli czasu na grę - np. 10 min dla każdego gracza na mecz.

Obecnie nie mamy takich planów.

5ander5;n9284251 said:
Dlaczego gdy przeciwnik celuję w jedną kartę, trafia inną?
Czyżby lag to powodował?

Jest to wyłącznie wizualny błąd i już nad nim pracujemy. :)
 
Barbazek;n9255051 said:
Otwierając beczki przy czym kolekcjonując nowe karty spotkałem się z nietypową sytuacją. Mianowicie chodzi o karty premium a dokładniej o karty premium brązowych jednostek, które posiadają różne grafiki. Czyli takie jak straż królowej, tarczowniczki, temerscy piechurzy, jeźdzcy gonu i rębacze z Crinfrid. Wszystko wylosowane karty premium dla odpowiednio kolejnych kart są jednakowe. Co więcej w zbiorze kart zawsze są to te, które zajmują trzecią, czyli ostatnią pozycję. We wszystkich wymienionych wyżej kartach (z wyjątkiem rębaczy, bo jeszcze nie miałem okazji ich trafić) to się sprawdza. Dlatego mam po 2/3 karty premium dla każdej z tych jednostek i zawsze jest to trzecia i ta sama karta. Niektórych kart miałbym nawet więcej bo dziś spaliłem kolejną nadmiarową straż królowej.

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Czy jest to jakiś błąd w grze, czy może tylko olbrzymi przypadek w moich beczkach? Nie wykluczam z żadnych opcji, nawet na początku byłem przekonany, że to ja mam takie szczęście do kart, ale minęło już trochę czasu od startu otwartej bety, a ta sytuacja się nie zmieniła.

Prosimy o kontakt z naszym działem pomocy technicznej poprzez formularz: https://www.playgwent.com/pl/contact-support


Balanced_MindPL;n9257361 said:
Pytanie dotyczące o "sklepowego trolla" . Czy będzie miał imię i czy on w ogóle będzie je miał? Jeśli tak, to będzie Bart czy inne. :surprised:

Sklepowy troll ma imię. Nazywa się "Sklep". Można się tego dowiedzieć wsłuchując się w to, co mówi. Na przykład:
"Sklep nie ma całego dnia."
"Czy Sklep nie zostawił zupy na ogniu?"
"Nie śpieszy się. Sklep se tu postoi."


5ander5;n9257641 said:
Pytanie o ambasadora Nilfgaardu... Czy on raz mówi "Burak", a raz "Nastolatku"?

Ambasador mówi po nilfgaardzku:
Bu'rac. - co rzeczywiście znaczy "Burak".
N'ees tedd a thu. - co znaczy "Nie mam dla Ciebie czasu".
 
havelocck;n9245381 said:
Mam pytanie dotyczące algorytmu losowania przeciwników. Mam tylko 19 poziom, wczoraj 80% moich przeciwników miało poziom 30 i wyżej, nawet było ciekawie, tylko trudno mówić w takim przypadku o jakiejś równorzędnej potyczce. Jeszcze żebym na otarcie łez ,w tych 20% dostała kogoś z poziomem o 10 niższym ode mnie, ale jak zauważyłam w drugą stronę to już tak nie działa. Irytująca jest ta dysproporcja i nużąca, czy w ostatecznej wersji gry też tak będzie???

W grach rankingowych przeciwnicy są dobierani na podstawie punktów rankingowych, a nie na podstawie poziomu. W zwykłych potyczkach dobór przeciwnika zależy od szeregu czynników i nie jest wykluczone, że dobrani zostaną gracze z dużą różnicą poziomów.


yolk77;n9249691 said:
Czy możemy wreszcie spodziewać się, że podczas wybierania 1 z 3 kart przy otwieraniu beczek pojawi się oznaczenie posiadania wersji animowanej danej karty, ewentualnie że mamy już inną z danego tryptyku? O to drugie prosimy od początku CB...

Oba te pomysły są bardzo ciekawe i chcielibyśmy wprowadzić je w grze. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć kiedy to nastąpi.
 
SyberiansHusky;n9222011 said:
1. Kiedy przewidywany jest koniec obecnego sezonu?
2. Po zakończeniu otwartej bety sezony będą trwały określoną ilość czasu, czy jest to informacja bliżej nieokreślona?

Informacje na temat sezonów podamy wkrótce.


5ander5;n9222421 said:
Jak wygląda przyznawanie punktów rankingowych? Raz dostaję 45, raz 30. Myślałem że im trudniejszy przeciwnik, tym lepiej.
Pokonuję ci ja kolesia na 18 randze, a dostaję 30. Teraz jest tak, że to co wygram jest prawie równe temu co przegram, i już nie mogę wbijać kolejnych rang bo stoję w miejscu. Grać mi się już nie chcę, bo tylko nerwy z tego są.

Ilość zdobytych/straconych punktów rankingowych nie zależy od rangi przeciwnika, ale od tego, ile ma on punktów rankingowych. Wygrana z przeciwnikiem, który ma więcej punktów rankingowych da Ci więcej punktów niż wygrana z przeciwnikiem, który ma mało punktów rankingowych. Analogicznie przegrana z przeciwnikiem, który ma więcej punktów rankingowych oznaczy stratę mniejszej ilości punktów rankingowych niż przegrana z przeciwnikiem, który ma mniej punktów rankingowych.
 
SyberiansHusky;n9222011 said:
1. Kiedy przewidywany jest koniec obecnego sezonu?
2. Po zakończeniu otwartej bety sezony będą trwały określoną ilość czasu, czy jest to informacja bliżej nieokreślona?

Informacje na temat sezonów podamy wkrótce.


5ander5;n9222421 said:
Jak wygląda przyznawanie punktów rankingowych? Raz dostaję 45, raz 30. Myślałem że im trudniejszy przeciwnik, tym lepiej.
Pokonuję ci ja kolesia na 18 randze, a dostaję 30. Teraz jest tak, że to co wygram jest prawie równe temu co przegram, i już nie mogę wbijać kolejnych rang bo stoję w miejscu. Grać mi się już nie chcę, bo tylko nerwy z tego są.

Ilość zdobytych/straconych punktów rankingowych nie zależy od rangi przeciwnika, ale od tego, ile ma on punktów rankingowych. Wygrana z przeciwnikiem, który ma więcej punktów rankingowych da Ci więcej punktów niż wygrana z przeciwnikiem, który ma mało punktów rankingowych. Analogicznie przegrana z przeciwnikiem, który ma więcej punktów rankingowych oznaczy stratę mniejszej ilości punktów rankingowych niż przegrana z przeciwnikiem, który ma mniej punktów rankingowych.
 
buenokid;n9205061 said:
Są sporty w których uzyskiwanie jak najwyższych wyników jest oczywiste, gdyż przynosi wymierne korzyści (ww. snooker) i nikt nie ma za złe takiemu O’Sullivanowi czy Selbyiemu, że trzepie wynik ile wlezie, bo ma z tego profit, zyskuje w oczach kibiców, przeciwników oraz pokaźną sumę pieniędzy. Są też sporty jak ww. koszykówka, gdzie w końcowej fazie gry wynik nie ma szans się zmienić, pokonany odpuszcza obronę a przeciwnik nie punktuje, gdyż byłaby to potwarz dla zawodnika oddającego rzut, pohańbione dobre imię klubu i skaza na całej organizacji. Przeciwnik się poddał, zrezygnował, wywiesił biała flagę. W boksie nikt nie bije po knockdownie tylko dlatego, że ma jeszcze siłę i nie użył wszystkich technik w pojedynku, które chciałby zaprezentować. Wyobrażacie sobie sytuacje, gdzie zawodnik leży na deskach albo z narożnika rzucony został ręcznik, a przeciwnik dalej bije w imię pokazaniu światu jak mocny jest, jak mało swoich umiejętności musiał użyć żeby pokonać przeciwnika? Wyszedłby na totalne prymitywne bydle bez ogłady, okropnego aroganta i obelżywego kloszarda, człowieka bez honoru. Jeśli CDPR w jakiś sposób punktuje ilość zdobytych punktów, w rankingu MMR to mamy przykład snookera i nikczemnym jest wychodzenie z pojedynku. Jeżeli zaś jest inaczej, to każde posunięcie, gdy przeciwnik spasował, my mamy przewagę punktową i nie jesteśmy w stanie przegrać, stawia nas na równi z nieokiełznanym abderytą, który z pianą na ustach i niepohamowaną euforią trzepie kartami niczym ekshibicjonista połami od prochowca.

P.S Aby ukrócić wszelkie tego typu dyskusje, rozsądnym byłaby postawa, w której CDPR w jednoznaczny sposób określiłby swoje stanowisko. Całkiem racjonalnym byłoby, aby to ilość pozostałych kart w ręku wygranego była dodatkowo punktowana. W takiej sytuacji każde niepotrzebne przeciąganie meczu i pokazywanie swojego ego, działałoby na niekorzyść.

Przyznawane punkty rankingowe zależą tylko od tego czy wygraliśmy, przegraliśmy czy zremisowaliśmy. Wyniki punktowe w poszczególnych rundach nie mają znaczenia.

Jeżeli mamy przewagę punktową, przeciwnik się poddał, a sytuacja na stole się nie zmieni z powodu aktywacji umiejętności którejś z kart i i tak wygramy mecz, to nie ma znaczenia, czy dołożymy kolejne karty czy nie.

Natomiast w mojej osobistej opinii, abstrahując od mechaniki, nagród i tego, że ja sam bym w takiej sytuacji spasował - uważam, że nie należy piętnować graczy którzy decydują się wyłożyć wszystkie swoje karty. Być może taka osoba testuje jakąś kombinację kart, pokazuje zagranie znajomemu lub po prostu stara się pobić własny rekord wyniku.
 
Oficjalny turniej GWINTA na targach gamescom 2017!



Pragniemy zaprosić wszystkich graczy do Kolonii na tegoroczną edycję targów Gamescom. Podczas imprezy odbędzie się oficjalny turniej w grę GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana.

Rywalizacja rozpocznie się 25 sierpnia, a dzień później rozegrany zostanie finał. Wydarzenie będzie miało miejsce na stoisku GWINTA (hala 8, stoisko B-021), gdzie będą prowadzone pozostałe atrakcje przygotowane dla graczy.

Zapisy do turnieju oraz więcej informacji na jego temat znajdują się tutaj.

W turnieju weźmie udział łącznie 8 zawodników. 7 z nich będą stanowić gracze z najwyższym wynikiem w tabeli rozgrywki rankingowej na dzień 1 sierpnia, 16:00 czasu polskiego, którzy zapisali się do udziału w turnieju. Dołączy do nich Dzika Karta — zwycięzca dodatkowych kwalifikacji, które odbędą się na stoisku GWINTA podczas targów gamescom 24 sierpnia.

Pula nagród, o którą walczyć będą uczestnicy, wynosi 25 000 USD.
 
5ander5;n9183191 said:
Myślę że znam już odpowiedz na to pytanie, ale i tak zapytam: Czy imię Dettlaff dla postaci z Krwi i Wina było inspirowane nazwiskiem jednej z waszych artystek?
Jeśli tak, to mam nadzieję że jak będziecie dodawać jego kartę do gry, pani Marta wykona art.

Tak, Dettlaff dostał imię po artystce, oczywiście za jej zgodą :)


Apokalips;n9184631 said:
Nie mogę nigdzie znaleźć wątku w którym informowalibyście jakie są możliwości wyszukiwania w kolekcji. Np. zauważyłem że po wpisaniu "Trio" wyszukuje wszystkie karty które w opisie mają Trio.

I tu pytanie czy gdzieś stworzyliście lub jest już stworzona i aktualizowana lista słów kluczowych po których można wyszukiwać w kolekcji. Brakuje mi słowa np. "brakujące" gdzie wyświetlałoby karty które z brązów nie są w pełni skolekcjonowane.

Czy będziecie rozwijać możliwości wyszukiwania w kolekcji?

Będziemy się starać ulepszać każdy element gry.

W chwili obecnej wyszukiwanie w kolekcji polega na przeszukiwaniu nazw kart i opisów ich działania. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy "trio" zwróci ona wszystkie karty, które w nazwie bądź w opisie mają tę frazę.


5ander5;n9195881 said:
Czy wraz z postępem levelu i rangi, szansa na złote karty w beczkach maleje?
Mam 42 lvl, 17 rangę i praktycznie nowych w ogóle już nie dostaję.

Poziom i ranga gracza nie wpływa na szansę wylosowania z beczek poszczególnych typów kart.
 
5ander5;n9183191 said:
Myślę że znam już odpowiedz na to pytanie, ale i tak zapytam: Czy imię Dettlaff dla postaci z Krwi i Wina było inspirowane nazwiskiem jednej z waszych artystek?
Jeśli tak, to mam nadzieję że jak będziecie dodawać jego kartę do gry, pani Marta wykona art.

Tak, Dettlaff dostał imię po artystce, oczywiście za jej zgodą :)


Apokalips;n9184631 said:
Nie mogę nigdzie znaleźć wątku w którym informowalibyście jakie są możliwości wyszukiwania w kolekcji. Np. zauważyłem że po wpisaniu "Trio" wyszukuje wszystkie karty które w opisie mają Trio.

I tu pytanie czy gdzieś stworzyliście lub jest już stworzona i aktualizowana lista słów kluczowych po których można wyszukiwać w kolekcji. Brakuje mi słowa np. "brakujące" gdzie wyświetlałoby karty które z brązów nie są w pełni skolekcjonowane.

Czy będziecie rozwijać możliwości wyszukiwania w kolekcji?

Będziemy się starać ulepszać każdy element gry.

W chwili obecnej wyszukiwanie w kolekcji polega na przeszukiwaniu nazw kart i opisów ich działania. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy "trio" zwróci ona wszystkie karty, które w nazwie bądź w opisie mają tę frazę.


5ander5;n9195881 said:
Czy wraz z postępem levelu i rangi, szansa na złote karty w beczkach maleje?
Mam 42 lvl, 17 rangę i praktycznie nowych w ogóle już nie dostaję.

Poziom i ranga gracza nie wpływa na szansę wylosowania z beczek poszczególnych typów kart.
 
buenokid;n9180261 said:
kloni Z tego co zauważyłem to jakoś bardzo rzadko ktoś z CDPR udziela się w randomowym wątku, raczej "zapytaj CDPR" i tylko tam zaglądają i jednocześnie odnoszą się do komentarzy.

Forum to dla nas jedno z priorytetowych źródeł feedbacku od graczy i staramy się je przeglądać na bieżąco. Wszystkie Wasze opinie są dla nas bardzo cenne, niezależnie od tego czy są pozytywne czy krytyczne wobec gry i studia. Czytamy każdy wątek, choć nie zawsze jesteśmy w stanie coś odpowiedzieć, ale to nie znaczy, że nie doceniamy tego co piszecie.

Jesteście dla nas ogromnym wsparciem, a Wasze sugestie i pomysły bardzo pomagają nam w pracy nad Gwintem. Dziękujemy za każdy post!
 
5ander5;n9171230 said:
Czy będzie możliwość dodania w przyszłości timera który pokaże ile czasu do końca sezonu?
Oczywiście, jak już ogarniecie sami ile mają one trwać.

Taka funkcjonalność wydaje się naprawdę dobrym pomysłem i zastanawiamy się nad wprowadzeniem czegoś w tym stylu, ale na chwilę obecną nie mamy nic konkretnego do powiedzienia w tej kwestii.
 
5ander5;n9171230 said:
Czy będzie możliwość dodania w przyszłości timera który pokaże ile czasu do końca sezonu?
Oczywiście, jak już ogarniecie sami ile mają one trwać.

Taka funkcjonalność wydaje się naprawdę dobrym pomysłem i zastanawiamy się nad wprowadzeniem czegoś w tym stylu, ale na chwilę obecną nie mamy nic konkretnego do powiedzienia w tej kwestii.
 
penczol;n9144490 said:
Witam. pytanie, które zadam pojawiało się już wiele razy i we wielu formach lecz żadna z dotychczasowych odpowiedzi nie wyjaśniła tej kwestii do końca. Mianowicie chodzi mi o cross-play. Na chwilę obecną wiemy, że aktualnie możliwy jest cross-play pomiędzy PC-PS4 oraz PC-XONE, który działa w trybach rankingu oraz potyczki. Wiemy też, że gra na PC, która obecnie działa na platfirmie GOG zostanie wydana również na platfirmie UWP dla Windows10 i w takim wariancie będzie możliwy cross-buy oraz możliwość zmiany platformy z wersją na XONE.

Moje pytanie dotyczy zwykłej gry z przyjacielem pomiędzy platformami. Jedyną częściową odpowiedzią z waszej strony, która padła w tym wątku to:

Dominika.Skubida;n8682460 said:
Na ten moment gry z przyjaciółmi możliwe są tylko poprzez PC, ale pracujemy nad wprowadzeniem takiej opcji również na konsole.

Nie do końca rozumiem czy macie na myśli wprowadzenie gier z przyjacielem w wariantach PS4 vs PS4 oraz XONE vs XONE czy chodzi o wariant bardziej złożony a mianowicie taki, w którym użytkownicy PC będą mogli rzucić bezpośrednie wyzwanie użytkownikowi PS4 lub XONE. Jeżeli obecnie grając na PC w trybie potyczki mogę spotkać użytkownika grającego na PS4 lub XONE to chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać możliwość wywołania takiej gry ręcznie. Moim zdaniem jest to bardzo ważny element i jest też zdecydowanie ważniejszy niż cross-buy czy granie na różnych platformach gdyż gry z przyjaciółmi bywają niezwykle ekscytujące a platformę każdy przecież wybiera sam według tego czym dysponuje. Oczywiście mankamentem jest brak cross-play pomiędzy PS4 a XONE i wydaje mi się, że to może być problemem jeśli chodzi o gry przyjacielskie jednak moim zdaniem lepszy rydz niż nic. Proszę o szczerą odpowiedź dotyczącą planów w tej kwestii, wielu graczy oczekuje jej tak jak ja. Pozdrawiam i gratuluję udanej karcianki!

Niestety na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic więcej ponad to co napisała Dominika. Chcielibyśmy oczywiście umożliwić graczom komfortową grę w każdej możliwej konfiguracji, ale musimy brać pod uwagę ogromną ilość czynników które na to wpływają. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, to oczywiście o tym poinformujemy.


kociokwik;n9153140 said:
Czy planujecie wpowadzić wersje na system ubuntu? Nie używam windowsa i nie uśmiecha mi się kupować specjalnie windowsa by zagrać w Gwinta. Próby uruchomienia goga poprzez wine spełzły na niczym.
Podrawuam

Nie planujemy Gwinta na Linuxa.


yolk77;n9163320 said:
Czy po zakończeniu sezonu planujecie reset MMR, a jeśli tak to miękki czy twardy? No i ponawiam pytanie, czy udostępnicie grafiki z Gwinta w wysokiej rozdzielczości np. jako tapety?

Informacje dotyczące sezonów podamy niebawem.

Niektóre z grafik z Gwinta są już dostępne jako tapety na naszej oficjalnej stronie: https://www.playgwent.com/pl/media#/wallpapers
 
penczol;n9144490 said:
Witam. pytanie, które zadam pojawiało się już wiele razy i we wielu formach lecz żadna z dotychczasowych odpowiedzi nie wyjaśniła tej kwestii do końca. Mianowicie chodzi mi o cross-play. Na chwilę obecną wiemy, że aktualnie możliwy jest cross-play pomiędzy PC-PS4 oraz PC-XONE, który działa w trybach rankingu oraz potyczki. Wiemy też, że gra na PC, która obecnie działa na platfirmie GOG zostanie wydana również na platfirmie UWP dla Windows10 i w takim wariancie będzie możliwy cross-buy oraz możliwość zmiany platformy z wersją na XONE.

Moje pytanie dotyczy zwykłej gry z przyjacielem pomiędzy platformami. Jedyną częściową odpowiedzią z waszej strony, która padła w tym wątku to:

Dominika.Skubida;n8682460 said:
Na ten moment gry z przyjaciółmi możliwe są tylko poprzez PC, ale pracujemy nad wprowadzeniem takiej opcji również na konsole.

Nie do końca rozumiem czy macie na myśli wprowadzenie gier z przyjacielem w wariantach PS4 vs PS4 oraz XONE vs XONE czy chodzi o wariant bardziej złożony a mianowicie taki, w którym użytkownicy PC będą mogli rzucić bezpośrednie wyzwanie użytkownikowi PS4 lub XONE. Jeżeli obecnie grając na PC w trybie potyczki mogę spotkać użytkownika grającego na PS4 lub XONE to chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać możliwość wywołania takiej gry ręcznie. Moim zdaniem jest to bardzo ważny element i jest też zdecydowanie ważniejszy niż cross-buy czy granie na różnych platformach gdyż gry z przyjaciółmi bywają niezwykle ekscytujące a platformę każdy przecież wybiera sam według tego czym dysponuje. Oczywiście mankamentem jest brak cross-play pomiędzy PS4 a XONE i wydaje mi się, że to może być problemem jeśli chodzi o gry przyjacielskie jednak moim zdaniem lepszy rydz niż nic. Proszę o szczerą odpowiedź dotyczącą planów w tej kwestii, wielu graczy oczekuje jej tak jak ja. Pozdrawiam i gratuluję udanej karcianki!

Niestety na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic więcej ponad to co napisała Dominika. Chcielibyśmy oczywiście umożliwić graczom komfortową grę w każdej możliwej konfiguracji, ale musimy brać pod uwagę ogromną ilość czynników które na to wpływają. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, to oczywiście o tym poinformujemy.


kociokwik;n9153140 said:
Czy planujecie wpowadzić wersje na system ubuntu? Nie używam windowsa i nie uśmiecha mi się kupować specjalnie windowsa by zagrać w Gwinta. Próby uruchomienia goga poprzez wine spełzły na niczym.
Podrawuam

Nie planujemy Gwinta na Linuxa.


yolk77;n9163320 said:
Czy po zakończeniu sezonu planujecie reset MMR, a jeśli tak to miękki czy twardy? No i ponawiam pytanie, czy udostępnicie grafiki z Gwinta w wysokiej rozdzielczości np. jako tapety?

Informacje dotyczące sezonów podamy niebawem.

Niektóre z grafik z Gwinta są już dostępne jako tapety na naszej oficjalnej stronie: https://www.playgwent.com/pl/media#/wallpapers
 
Karcziboss;n9138750 said:
Hej wszystkim ! Mam do was pytanie odnośnie blokowania straży królowej. Gram Radowidem, i wczoraj zablokowałem i zabiłem dwie strażniczki, po czym w następnej rundzie mój przeciwnik za pomocą kapłanki wskrzesił jedną niezablokowaną strażniczkę, a za nią przyszły te dwie i zrzuciły z siebie łańcuchy. Czy to jest normalne działanie ? Wydawało mi się, że umiejętność Radowida będzie odpowiednią kontrą. Pozdrawiam

Zablokowanie Straży Królowej wpływa tylko na jej umiejętność przyzywania pozostałych kart, a nie samego pojawiania się na planszy. W tym wypadku, umiejętność przyzywania pozostała na niezablokowanej karcie.

Natomiast jeśli chodzi o kajdany, są one zrzucane po ponownym zagraniu karty lub po jej wskrzeszeniu. :)
 
Top Bottom