Cyberpunk 2077 — pierwsza prezentacja; 48 minut rozgrywki

+
ja się do niczego nie będę przyczepiał bo to nie ma sensu. A to dla tego że redzi sami zaznaczyli że prezentowany gameplay pochodzi z wersji rozwijanej także logiczne jest to że wiele jeszcze zostało do poprawienia. Ja bardziej się odniosę do moich odczuć w sprawie wyżej pokazanej rozgrywki.

Ok to zaczynamy. Redzi kochani macie powód do dumy gdyż wasze dziecko jest piękne od strony graficznej. Tak sobie myślę jeżeli tak wygląda gra w wersji pre-alfa to jak będzie wyglądać w wersji finalnej :). Ścieżka dźwiękowa idealnie pomagała budować klimat oraz narracje gry. Bronie palne bardzo ładnie zaprojektowane jeżeli chodzi wygląd i mechanikę działania jednak miałem wrażenie jak by z broni strzelały ślepaki albo śrut z wiatrówki a nie zabójcze naboje. Najbardziej jak dla mnie to było widoczne broni wzorowanej na pistolet automatyczny?. Zauważyłem także że w statystykach postaci zabrakło dwóch statystyk empatii oraz atrakcyjności (względem papierowego odpowiednika) można wiedzieć czemu?. Co do rozgrywki moim ulubionym motywem była manta oraz rozczłonkowywanie przeciwników, mniam :).

Podsumowując sama zaprezentowana rozgrywka zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie jednak miałem wrażenie że oglądam shootera z elementami RPG. Osobiście ufam że finalna rozgrywka będzie idealnie zbalansowana abym mógł uznać grę za FPS RPG.
 
Obejrzałem gameplay i... żałuję, że to zrobiłem. Nie wiem, co mnie podkusiło, skoro i tak w Cyberpunka2077 nie zagram, bo widok FPP i mój organizm są całkowicie niekompatybilne... Tylko apetytu (który nigdy nie zostanie zaspokojony) można nabrać... Szkoda, że nie ma urządzenia, za pomocą którego można by wykasować wybrane wspomnienia... Aż grać w Wiedźmina się odechciało, bo jakiś wredny, złośliwy głosik szepcze: "A w Cyberpunka nie zagrasz"...
:)
 
Te panie już kilku miesięcy było wiadomo że ta gra będzie z widoku pierwszej osoby. Po za tym możesz wierzyć lub nie ale jest naukowo udowodnione że ludzki mózg wymazuje traumatyczne wspomnienia. Więc jeżeli to takie to traumatyczne przeżycie było dla ciebie to zapewne wkrótce o nim zapomnisz. I znów będziesz mógł szczęśliwy grać w wiedźmina :p.

P.S
A jak faktycznie nie zapomnisz to wezwij trauma team oni ci pomogą za drobną opłata :p
 
widok FPP i mój organizm są całkowicie niekompatybilne
To może być mimo wszystko wina niedopasowanego fov w grze, bo jest zbyt wąskie i zniekształcone, co prowadzi do zaburzeń percepcji. Wiele osób ma niekoniecznie pozytywne odczucia przy widoku fpp, a zmiana pola widzenia sprawia, że komfort grania znacznie się poprawia.
 
A dlaczego nie ma dzieci w tłumie? I dlaczego kolega V nosi giwerę w strefie gdzie takiego sprzętu nosić nie wolno? Odnosząc się do CP2020 tylko w Warzone można było nosić długie giwery inaczej spotkanie z policją.
 
No niestety albo stety z tego co wiadomo z tych notek z trailera to chyba można nosić broń wszędzie.
 
Mam jeszcze jeden pomysł, odnośnie tego jak można wykorzystać bycie "cool" w grze i do tego sprawić, że świat stanie się bardziej "żywy". Załóżmy, że możemy pogadać z KAŻDYM w grze. Tutaj znowu odwołam się do Gothica. I możemy zadać kilka standardowych pytań typu "Co słychać", "Jak dojść do..." itd, itp. I na przykład, jeżeli mamy dużo statystyki "cool" to uda nam się wyciągnąć jakąś przydatną informację, która pomoże nam w queście lub, która nas zaprowadzi do questa. Taka mała rzecz a myślę, że fajnie wkomponowałaby się w rozgrywkę. :)
 
Z każdym to przesada. Każda postać miałaby to samo do powiedzenia, bo pewnie nikt nie przygotowywałby każdemu przechodniowi specjalnej odpowiedzi. Pewnie będzie bardziej jak w Wiedźminach.
 
Z każdym to przesada. Każda postać miałaby to samo do powiedzenia, bo pewnie nikt nie przygotowywałby każdemu przechodniowi specjalnej odpowiedzi. Pewnie będzie bardziej jak w Wiedźminach.
Nie no, o tym mówię o jakiejś ograniczonej liczbie odpowiedzi. Coś właśnie jak było rozwiązane w Gothic'ach. Nie oczekuję, że dla każdego losowo generowanego przechodnia zrobią inną kwestię, mogliby wtedy nagrywać w nieskończoność :D
Bardziej chodzi o jakiś ograniczony zbiór odpowiedzi jakie można od przechodniów usłyszeć.
 
A dlaczego nie ma dzieci w tłumie? I dlaczego kolega V nosi giwerę w strefie gdzie takiego sprzętu nosić nie wolno? Odnosząc się do CP2020 tylko w Warzone można było nosić długie giwery inaczej spotkanie z policją.
Wszystko zależy od tego jak bardzo wzorują się na oryginale.
 
Dla mnie w Cyberpunku zawsze na pierwszym miejscu były giwery, bo to narzędzie pracy każdego szanującego się Solo.

Muszę przyznać, że Redzi wzięli materiał źródłowy i ulepszyli go z firmową dbałością o szczegóły.

Np, po opublikowaniu pierwszych screenów malkontenci narzekali na design niektórych broni: np. że SMG którego używa Trauma Team nie ma lufy. A tu proszę: Kang Tao KK-68 : 10 mm Gyrojet, czyli nie potrzebuje lufy bo strzela mini-rakietami :)

A pociski podążające za celem to już bardziej science a nie fiction, bo DARPA już nad tym pracuje ...
 
Oby tylko ta broń z samonaprowadzającymi pociskami była dobrze zbalansowana i trudna do zdobycia.
 
Trochę nie rozumiem po co każdy NPC miałby być do zaczepienia. Nikt nie wymyśli im nie wiadomo ile kwestii i tematów do rozmowy i zaraz na forum będziecie jęczeć, że NPC powtarzają kwestie.
 
Ogólnie gameplay zrobił na mnie pozytywne wrażenie choć tak jak w przypadku zwiastuna inaczej sobie to wyobrażałem. Grafika nie robi na mnie piorunującego wrażenia tak jak wiele osób się zachwyca choć wiedząc o skali samej gry w ogóle mnie to nie dziwi. Jeżeli chodzi o moje obawy to myślę że CDPR doskonale zdaje sobie z nich sprawe jednak gameplay miał na celu przybliżyć rozgrywkę i ogólny zarys gry więc mysle że zostaną poprawione ale je wymienie:
- woda: strzał w łeb pod wodą lub wyciąganie kobiety z wanny - słabo widać efekty cieczy, ledwo delikatny kontur, przydałoby sie jakieś rozmycie, bąbelki, dobrze widoczna lustrzana tafla wody
- uszkodzenia ciała: na gameplayu widać jak przeciwnicy wręcz tracą głowy lub nogi, jednak w przypadku słabszych broni przydały by się "dziury" w ciałach
-jak na mój gust trochę za mało krwi
- ulice
: są...zbyt idealne. chodniki i jezdnia w moim mniemaniu powinna mieć jakieś niedoskonałości jak w gta IV lub ac syndicate, troche sztucznie to wygląda
- dialogi: w pewnych momentach wydały mi sie dosyć płytkie, coś na zasadzie wyboru: ok przyjmuje zlecenie oraz wyjaśnij mi wiecej - czyli cała rozmowa sprowadza się do tych samych linii dialogowych z drobnym "dowyjaśnieniem"
- system prowadzenia pojazdów: pojazd zdaje się jezdzić jak po sznurku, zero poślizgu, amortyzacji pojazdu... co prawda jest wyjaśnienie że to super szybki samochód ale obecnie wygląda to trochę nienaturalnie
- wnętrze pojazdu: wygląda dosyć...biednie.. oczywiście, szczytem marzeń byłoby dopracowanie wnętrza na poziomie observer jednak wiem że to gra zbyt duża aby każdy szczegół był aż tak dopieszczony ale jednak nieco większa "bajeranckość" by się przydała.
- system kolizji pojazdów - CDPR nigdy nie tworzył tego typu gier więc martwi mnie ragdoll w grze: jak zachowa się potrącony pieszy ? jak zachowa się i jak będzie wyglądać pojazd po stłuczce ? W tej materii uważam gta IV oraz staruteńką mafie 1 za niedoścignionych prekursorów w tej materii (gta V to duży krok wstecz jeżeli chodzi o uszkodzenia pojazdów)
- Ekwipunek: o to martwię się najbardziej. Podczas wyboru broni w mieszkaniu widać puste pola na ścianach jednak nie ma ich zbyt wiele. Czyżby arsenał dostępny w grze nie był zbyt pokaźny ? kolejna sprawa - kurtki: czy mam rozumieć że kurtka to jedyny element ubioru który możemy modernizować ? czy reszta garderoby jest nienaruszalna ? na wieszaku widać też inne kurtki jednak wybór nie jest zbyt pokaźny, przypomina mi nieco rozmiarami i metodyką mafie 2, mam nadzieje że elementów ubioru będzie mnóstwo i będzie dotyczył również innych w pełni modyfikowalnych elementów garderoby - portki, czapki, buty, rękawiczki
- System lootu - mam wrażenie że odnalezione na gameplay'u bronie to w pełni przemyślane miejscówki gdzie jaką broń gracz ma znaleźć - to nieco zrozumiałe, w końcu to specjalnie przygotowany fragment gry jednak czy broń będzie można znaleźć z losowymi statystykami z zabitych wrogów ? czy będzie można znaleźć jakieś elementy garderoby z zabitych ? byłoby super gdyby dostępnych było cała masa broni oraz ciuchów o różnych właściwościach, statystykach - coś a'la borderlands z systemem losowego składania broni z losowych elementów broni ?
Jak widać mam parę obaw, jednak ogólnie podoba mi się to, co zobaczyłem. Niezależnie od tego co zrobi CDPR - ufam im i wiem że nie wypuszczą gry którą nie uznają za cos przełomowego więc zakup z pewnością dostarczy mi sporo radości ;)
 
W prawdziwym życiu jak zaczniesz zagadywać do losowych ludzi to większość przyśpieszy kroku zamiast wdawać się w rozmowę :p
Chyba że dodać taką możliwość chcesz zagadać i nagle dostajesz w szczene za zaczepianie, padasz na ziemie i cię grabią, bardzo w stylu Night City, od razu by ci przeszło zagadywanie do wszystkich, to nie symulator sondy ulicznej.
Post automatically merged:

Oby tylko ta broń z samonaprowadzającymi pociskami była dobrze zbalansowana i trudna do zdobycia.

@kuba_21 Wystarczy aby ta broń miała wysoki próg wejścia jeśli idzie o jakieś wymagane umiejętności, albo amunicja może być droga abyśmy dwa razy się zastanowili zanim strzelimy, spokojna głowa utrudnień może być sporo.
 
Wystarczy, że będzie zadawać niskie obrażenia. Jeżeli przeciwnik będzie opancerzony to zwyczajnie używanie tej broni nie będzie miało sensu, natomiast jeżeli przeciwników będzie sporo, ale opancerzeni raczej nie będą to z ukrycia będzie to najlepsza broń do użycia w danym momencie. Plus może być ciężką bronią i te wszystkie podwójne skoki, szybkie uniki mogą być ograniczone podczas używania.

Odnośnie TPP - z gameplaya widać, że można posiadać minimum 3 większe bronie i pistolet, pistolet do kabury, jedna broń na plecy, jedna zawieszona w pasie... a trzecia? REDzi musieliby przejść do momentu gdzie broń "wyskakuje" znikąd. W 3 os. po prostu o tym nie muszą myśleć.
 
Hejo,

Fajny trailerek. Szkoda, że życie nie pozwoli na długie sesje w CP2077. :(

Na Plus:
- klimat (w tym grafa, art design, dialogi, detale, Trauma Team itp.) - gratuluje odwagi pokazania gry w dzień. Moim zdaniem klimaty typu RoboCopa/CP pasują do CP2077. Noire w stylu Blade Runnera jest jednowymiarowy. Najlepiej połączyć oba, mam nadzięję, że w to celujecie. Świetne zrealizowany pomysł z modyfikacjami do ciała. ;)
- FPP - po obejrzeniu filmiku rozumiem wybór FPP. Rzeczywiście ten tryb widoku "robi robotę" jeżeli jednym z głównych celów jest odwzorowanie świata. Udało się wam to dobrze. Przyznam, że trailer spowodował, że moja pierwsza gra będzie postacią o płci F. Zwolnienie czasu wygląda ok.
- system tworzenia postaci - dobry wybór żeby zrobić listę do wyboru a nie suwaki. Super pomysł z historią postaci. Trudno powiedzieć czy system atrybutów typu fallout będzie ok - jak gra wyjdzie to się zobaczy. :)
- odgłosy i muza - jak zwykle świetnie! Brawo.

Na Minus:
Biorąc pod uwagę, że to jakaś początkowa wersja to wrażenie jest bardzo pozytywne ale niektóre elementy grafy wymagają dopracowania:

- animacje twarzy i świat -są lepsze niż w W3 fakt, ale są gry, które robią to lepiej (najnowszy GOW). Widać, że tekstury wnętrz budynków wymagają dopracowania.
- więcej modeli zwykłych NPCów (wiem, że to open world, i że powtarzanie twarzy/ubiorów u zwykłych NPCów to norma ale w W3 było tego dużo).
- walka - mam nadzieje, że to nie będzie przede wszystkim 'shoot'em up' RPG. Mam nadzieje, że walka wręcz będzie dobrze dopracowana (efekty kamery powodujące, że nasz bohater ma "ciężar"). Strzelanie wygląda jakby bronie prawie nie powodowały odrzutu.
- fizyka - pewnie to przez to, że trailer był wyskryptowany ale poruszanie się wyglądało źle. Postać zdaje się pływać ( a la CS:GO), jakby ruch bioder nie miał wpływu na kamerę. Fix it please.
- jazda samochodem - słabo to wygląda na tą chwilę. Samochód wydaje się nie mieć ciężaru, nie zarzuca nim. Rzut z kabiny jest ok ale nie powala.

Co do fabuły itp. to za wcześnie o tym pisać. Biorąc pod uwagę dośw. CDPR to nie boję się o tę cześci gry.

Pozdr.

Wujeq.
 
Top Bottom