Aktualizacja Kosztu Werbunku Artefaktów

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


GWINT właśnie otrzymał nową aktualizację, której celem była zmiana Kosztu Werbunku niektórych kart, głównie Artefaktów. Pełną listę kart, których dotyczy zmiana, znajdziecie poniżej. Niszcząc którąkolwiek z nich do poniedziałku, 12 listopada, do godziny 10:00, otrzymacie pełen zwrot Fragmentów kart wymaganych do ich stworzenia.

Zmiana w Koszcie Werbunku Artefaktów jest podyktowana tym jak bardzo ten typ kart, a zwłaszcza Sihil, Mistrzowska Włócznia i Grom, zdominowały obecną metę. Rywalizacja z taliami bazującymi na Artefaktach była tak naprawdę możliwa za pomocą talii zawierających jak najwięcej kart niszczących Artefakty. Tych jest jednak obecnie za mało w stosunku do Artefaktów. Stan mety, który mogliście zaobserwować w ostatnim czasie nie był naszym zamiarem.

W związku z tym zdecydowaliśmy ograniczyć liczbę Artefaktów w taliach poprzez zwiększenie ich Kosztu Webrunku. Ponadto, Koszt Werbunku kart takich jak Zoltan: Szelma czy Złocista Piana, umożliwiających wzmocnienie dużej liczby jednostek w zapełnionych rzędach również, został zwiększony — karty te mogłyby mieć zbyt duży i niekorzystny wpływ na kształtowanie się nowej mety.

Zmianie uległ Koszt Werbunku następujących kart:
  • Sihil 12->15
  • Zatruty Miód 8->9
  • Krąg Przywołań 7->8
  • Czarna Krew 7->8
  • Miód Przodków 10->12
  • Grom 7->8
  • Mistrzowska Włócznia 5->7
  • Tarcza z Łusek 5->7
  • Filtr Petriego 5->7
  • Wilczy Dół 7->8
  • Złocista Piana 9->13
  • Zoltan: Szelma 12->15

Aktualizacja nie wymaga od graczy pobierania dodatkowej zawartości, zmiany są wprowadzane po stronie naszych serwerów.

Aktualizacja ta to tylko mały hotfix, w którym chcieliśmy zaadresować najbardziej palące kwestie. Większa aktualizacja, wprowadzająca zmiany w balansie oraz poprawki do gry, zaplanowana jest na grudzień.
 

MaRIB1

Forum veteran
Ładnie ładnie! Jest w planach coś do Wojny Krwi?
Jest w grudniu, poprawki i większy poziom trudności.
_______________

I wszystko się wyjaśniło artefakty nie były planowane przez CDPR, czyli powstał rak, więc niezadowolenie graczy było słuszne =]. Teraz zobaczymy co daje kontrola kosztu werbunku, czy zadziała w takich sytuacjach =]

Po zmianach trzeba zredukować 19 pkt werbunku, ciekawe jak teraz będzie wyglądał ten deck ;]
 
Last edited:
Brawo CdProjekt, że zmiany weszły od razu a nie w grudniu.

Do pełni szczęścia brakuje tylko rozszerzenia widełek matchmakingu, bo przedział +- 1 rank jest za wąski.
 
Last edited:

ghs

Forum veteran
Sezon rozdarć ogłaszam za otwarty!

Bardzo nieprzemyślane zmiany. Teraz w każdym decku będą grane dwa rozdarcia! Za dwa tygodnie hotfix z poprawką prowizji dla rozdarcia. Wtedy ludzie zaczną grać pogody, itd... itp... a raki jak się miały dobrze tak się mają: regis, xsavier, isabel, eithne, henselt-mem, karty lecą koszulkami do góry, zmiatanie na cmentarz po rundzie ze 30 sekund, animacje dalej się ślimaczą. Główne karty każdej talii to w 90% karty neutralne a frakcyjne najtańsze to zapychacze aby się w 165 punktach zmieścić. Ale ojej, będzie mniej artefaktów, rewelka (n) Kogo Wy tam od mechaniki zatrudniacie? Wolontariuszy z ulicy?

P.S. to nie artefakty były problemem ale tania i brązowa epidemia którą dzięki graniu artefaktów na początku rundy można było rzucić (po wyrównaniu jednostek) za 15-25 punktów. nie zauważyliście przyczyny więc znów, na pałę, zarżneliście nową mechanikę zanim wyszła z powijaków. to jakiś absurd.
 
Last edited:

MaRIB1

Forum veteran
Brawo CdProjekt, że zmiany weszły od razu a nie w grudniu.

Do pełni szczęścia brakuje tylko rozszerzenia widełek matchmakingu, bo przedział +- 1 rank jest za wąski.
Od nowego sezonu proranked spadnie do rangi 5, więc jedni pospadają niżej zapełniając niższe rangi, a inni wejdą z powrotem do prorank. Tutaj trzeba poczekać do końca sezonu. Wszystko jest teraz pewnie analizowane, dlatego zmienili plany, bo wcześniej prorank miał spadać do rangi 1.

Zagrałem dwa mecze i nie spotkałem artefaktów, od razu się lepiej gra jak można rozegrać swoją taktyczną talie =], a nie wykładanie kart do spalenia.
 
Sezon rozdarć ogłaszam za otwarty!

Bardzo nieprzemyślane zmiany. Teraz w każdym decku będą grane dwa rozdarcia! Za dwa tygodnie hotfix z poprawką prowizji dla rozdarcia. Wtedy ludzie zaczną grać pogody, itd... itp... a raki jak się miały dobrze tak się mają: regis, xsavier, isabel, eithne, henselt-mem, karty lecą koszulkami do góry, zmiatanie na cmentarz po rundzie ze 30 sekund, animacje dalej się ślimaczą. Ale ojej, będzie mniej artefaktów, rewelka (n)

Rozdarcie? Chyba wręcz przeciwnie. Jeśli rozdarcie miałoby być popularne to by było grane w mecie w której dominuje złocista piana, no bo w końcu to niejako kontra tego.
Artefakty były obecnie jednym z największych problemów. Pozostałe, mam nadzieję, zostaną rozwiązane w grudniu.
 

luk757

Forum veteran
Pomyłka :)

BTW, jak dla mnie mało przemyślane zmiany. Powinna być zmiana umiejek a nie kosztu.
Piana to w ogóle ewenement bo zdaje się jedyna brązowa karta, która będzie miała koszt prowizji na tak wysokim poziomie - jednym z najwyższych, bez sensu.
Kto teraz będzie wkładał Sihil skoro innych artefaktów nie będzie można zbytnio włożyć jako zabezpieczenie przed niszczarkami? 15 pkt prowizji, które schodzi po 1 turze...
 
Last edited:
Zmiana umiejek w hotfixie? Bardzo rozsądny pomysł...
Nie mówię o reworku tylko modyfikacji... Piana, wzmocnij do 6 jednostek za 2, Szelma - wzmocnij/ zrań do 7 jednostek za 2, włócznia - strzelaj za 1pkt przez max 5 tur itd...
 
Nie wiem kto tą zmiane sobie na prędkości wymyślił ale chyba jest chory powaznie i juz ma wszystko gdzies... Wystarczylo dodać do kart blokujacych mozliwosc blokowania artefaktow ktorych obecnie nie posiadaja (nie wiem czemu dla mnie zablokuj jednostke jest jednoznacze i nie rozumieim dlaczego zablokuj na jednostki artefaktow nie dzialalo) i ewentualna kosmetyka innych umiejetnosci artefaktow i innych kart a nie kombinacje z prowizja... Generalnie takie mam pytanie do redow moze jednak zrobimy jeszcze raz bete bo ta gra z taka iloscia kupy nie ma prawa chyba nosic miana oficjalnej wersji :D Nie ukrywam ze z kazdym dniem coraz mniej chce mi sie poswiecać czas na gre w gwinta bo juz mnie po prostu nie bawi a nieogarniecie redow i robienie pewnych rzeczy na sile i ciagle zmiany tylko mnie demotywuja... Albo mamy wersje gry ktora jest jeszcze wieksza beta niz poprzedni produkt i sie do tego przyznajemy mowimy o tym oficjalnie i dzialamy albo palimy glupa tak jak teraz redzi to robia :D Robcie tak dalej to niedlugo sami bedziecie w to grali...
 
Nie mówię o reworku tylko modyfikacji... Piana, wzmocnij do 6 jednostek za 2, Szelma - wzmocnij/ zrań do 7 jednostek za 2, włócznia - strzelaj za 1pkt przez max 5 tur itd...

Taka zmiana nadal wymaga większego patcha (od strony programistycznej) i (mam nadzieje) przemyślenia. Więc może czegoś takiego doczekamy się w tej większej aktualizacji. Ale zarówno jedna jak i druga kwestia wymaga trochę czasu, a problem z artefaktami trzeba było rozwiązać jak najszybciej. Dlatego mam nadzieję, że to jest doraźna reakcja a poważniejsze zmiany doczekamy się w normalnej aktualizacji.
 
W pełni sie z toba zgadzam Luk757 :) Generalnie to jestem zawiedziony tym stanem rzeczy i nie mam checi grania w to do poki tego nie ogarna jesli wogole ogarna... Jak dla mnie to moze byc poczatek konca tym bardziej ze gram tylko z nudow bez jakiejkolwiek przyjemnosci
 
Podniesienie kosztu werbunku jakiejkolwiek karty o więcej niż 1 punkt to jest miotanie się, a nie sensowne balansowanie kart. Sihil został zamordowany. Teraz nie da się już wokół niego zbudować sensownego decku. Zmiana na minus pod względem różnorodności mety. Równie dobrze mogli tą kartę po prostu zbanować. Ta karta wymagała przede wszystkim zmiany zdolności. Podobnie Piana i Zoltan. Wcale nie tak łatwo było wykorzystać ich pełne value. Kto teraz będzie tym grał skoro kosztuje po 13 punktów werbunku? Już lepiej grać na Rogu Dowódcy. W cztery litery sobie takie hotfixy wsadźcie. I mówię to jako osoba która na artefaktach w dużych ilościach raczej nie grała i akurat mnie te zmiany bezpośrednio prawie w ogóle nie dotknęły (za włócznie, które używam gdy grałem przeciwko buildą artefaktowym by zdobyć turę bez wystawiania jednostki, wsadzę coś innego).
 
Taka zmiana nadal wymaga większego patcha (od strony programistycznej) i (mam nadzieje) przemyślenia. Więc może czegoś takiego doczekamy się w tej większej aktualizacji. Ale zarówno jedna jak i druga kwestia wymaga trochę czasu, a problem z artefaktami trzeba było rozwiązać jak najszybciej. Dlatego mam nadzieję, że to jest doraźna reakcja a poważniejsze zmiany doczekamy się w normalnej aktualizacji.
Wg mnie zmiany zrobione pod płaczków... którzy nie akceptują grania artefaktami w większych ilościach. W becie były spelle i jakoś ludzie z tym żyli. Imho to nie jest tylko doraźna zmiana, kierunek mający na celu wykluczyć artefakty z gry został obrany.
 
Świetne zmiany. Przez ten chory deck na artefaktach gwint stracił setki graczy, czego już się nie odwróci. Także ja nie gram wcale od ponad tygodnia - teraz może zacznę.
A ci co narzekają na te zmiany pewnie abusowali ten deck niszcząc nowicjuszy (i przyczyniając się do odchodzenia nowych graczy) i za karę niech teraz płaczą skoro chcieli wygrywać na łatwiznę :p
 
Świetne zmiany. Przez ten chory deck na artefaktach gwint stracił setki graczy, czego już się nie odwróci. Także ja nie gram wcale od ponad tygodnia - teraz może zacznę.
A ci co narzekają na te zmiany pewnie abusowali ten deck niszcząc nowicjuszy (i przyczyniając się do odchodzenia nowych graczy) i za karę niech teraz płaczą skoro chcieli wygrywać na łatwiznę :p


Generalnie powiem Ci tak kolego :) Artefaktami zagrałem 3 mecze wiec twoja teoria spiskowa co do płaczu z powodu ingerencji owe artefakty sie nie potwierdza... A moze i nawet miliony graczy gwint stracił jeszcze w CBT po niektorych zmianach wiec te setki teraz o ktorych piszesz nic nie znaczą :) Gralem Nilfgardem i troszke potworami a na reszcie tylko tyle zeby nabic mmr ale nie zadnymi artefakatami :) i te artefakty nie byly jakims strasznym problemem przynajmniej dla mnie, tym bardziej ze przewaznie do konca 2 rundy gosc juz byl z nich wycedzony przynajmniej w wiekszosci :) Nie zawsze sie to udało ale na bank duzo więcej meczykow wygralem przeciwko artefaktom niz przegralem :) Generalnie bardziej chodzi tutaj o kierunek jaki redzi obrali niz o same konkretne karty czy talie :) Ale co tu gadac zaraz zostane zasypany wiedza wszystkich niepłaczacych i tyle ze mnie bedzie :D
 
Last edited:
Nie chodzi mi o to czy Ty i jeszcze kilku innych graczy potrafili sobie radzić przeciwko deckom z artefaktami, ani nie chodzi mi o to czy Ty i kilku innych grali tymi taliami czasami jedynie. Problem polegał na tym, że mnóstwo graczy ślepo używało tych decków cały czas, aby wygrywać. Ich przeciwnicy po kilku dniach kiedy na 5 gier - 4 były tymi chorymi taliami stwierdzali dosyć z tym - odinstalowuję grę. Wolisz aby prawie wszyscy odeszli bo Wy uważacie, że deck nie był chory? To jak długo byście jeszcze pograli między sobą kiedy w gwincie zostałoby max 100 graczy i shut down za kilka tygodni?
 
Pomijam fakt czy to dobre zmiany czy nie bo meta sie jeszcze nie ukształtowała porządnie. Nawet nie będę marudził na HC i jęczał jak niektórzy. Ale stwierdzę tylko fakt iż gra jest niedorobiona, pełna bugów i wygląda jak beta. Przykłady? Proszę:

- balans leży, kwiczy i rechocze
- karty nijak się mają do imersji i fabuły (łopata dla każdej frakcji? przeraza to artefakt i mnóstwo takich kwiatków)
- historia zagrań to żart. Widzę jaką przeciwnik zagrał jednostkę, Ale nie co mi zabiła, dobrała, zablokowała. Nie mam połowy stołu i nie mam jak sprawdzić dlaczego. A by się przydało przy takich zmianach kart i mechaniki.
- widać czasem karty u przeciwnika grafikami do góry
- brak tutoriala który omawia wszystko. Czemu przeciwnik może wymienić kartę po rundzie a ja nie? Owszem można sprawdzić w necie ale jak ma przyjść świeży gracz skoro sama gra mu nie wyjaśnia mechanik.
- bład połączenia, errory czyli standard

No i dzisiejszy hotfix. Gram rano i jest git. Gram za 2 godziny koszty kart zmienione. I się teraz domyślaj. Super jest na stronie ale nie można tego w grze przedstawić jak np w HSiei? Tyle jest z niego skopiowane ale akurat tego co robi dobrze to nie było komu.

Mam wrażenie, że HC o tylko zagrywka marketingowa. Odrzut po Wojnie Krwi. W singlu wiele rzeczy się sprawdza, tu niekoniecznie. Dodam iż nie jest to żaden hjt ale błędy których doświadczyłem i rzeczy źle działające według mojej osoby. Aczkolwiek czytając fora chyba nie jestem osamotniony. Samego HC nie oceniam ale sposób wprowadzenia go, odrobaczenia, przemyślenia i zbalansowania już tak.
 
Last edited:
Problem polegał na tym, że mnóstwo graczy ślepo używało tych decków cały czas, aby wygrywać. Ich przeciwnicy po kilku dniach kiedy na 5 gier - 4 były tymi chorymi taliami stwierdzali dosyć z tym - odinstalowuję grę.
Popularność eithne na artefaktach była bardzo wysoka przez 3-4 dni, w ostatnich dniach nie było już takiego zalewu.
 
Top Bottom