Czy mógłbym poprosić o wskazówki będąc na samym początku zbierania mojej kolekcji kart? (podsumowanie wskazówek znajduje się w pierwszym poście)

+

Lexor

Forum veteran
EDIT / TLDR: Wątek ma już "parę ładnych stron" i pewnie nie każdemu będzie się chciało wszystko czytać, a że zagubionych graczy Gwinta może być więcej więc postanowiłem zrobić "małe podsumowanie" tego, czego się do tej pory dowiedziałem (stan na dzień: 16.11.2018). Treść oryginalnego postu jakim zacząłem ten wątek przeniosłem na koniec.

Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy do tej pory udzielali się w tym wątku - w kolejności alfabetycznej: @AndrewXRW, @Duckingman, @ghs, @luk757, @MaRIB1, @roberw, @Solace97, @Wikli :) (mam nadzieję że nikogo nie pominąłem :p)

Karty

  • Przy wyborze kart z beczek na początku najlepiej kierować się brakami we własnej kolekcji.
  • Na początku warto wybierać karty bardziej uniwersalne oraz skupić się na jednej frakcji.
  • Na początku lepiej nie skupiać się na pozyskaniu kart premium (animowanych) - na to przyjdzie czas potem.
  • Karty premium nie różnią się niczym od normalnej wersji poza animacją.
  • W talii można mieć maksymalnie po dwa egzeplarze kart brązowych (czyli zwykłych lub rzadkich) oraz po jednym egzemplarzu kart złotych (czyli epickich lub legendarnych).
  • Jeśli mamy nadmiarowe karty (szczególnie epickie i legendarne) nie warto niszczyć ich od razu tylko poczekać na aktualizacje podczas których istnieje szansa, że możemy z niszczenia odzyskać pełny koszt karty a nie jedynie cząstkowy.

Beczki

  • Nawet w zwykłych beczkach mogą losowo pojawić się karty premium.
  • Każda beczka zawiera pięć losowych kart.
  • Cztery z pięciu kart jest conajmniej zwykłych, czyli każda z nich może być: zwykła, rzadka, epicka lub legendarna.
  • Piąta karta jest conajmniej rzadka, czyli może być rzadka, epicka lub legendarna.
  • Piątą kartę wybiera się z trzech - każda z tych trzech do wyboru ma ten sam poziom rzadkości (czyli wszytkie trzy są albo rzadkie albo epickie albo legendarne) ale wśród nich może trafić się jakaś pojedyncza karta premium.

Nagrody

  • Na początku lepsze jest zbieranie fragmentów kart, pył meteorytowy służy głównie "do dekoracji" (np. tworzenia kart premium).
  • Surowce można pozyskać: za wygrane rundy, jeśli przeciwnik da nam GG, z Księgi Nagród, za nagrody dzienne oraz jako nagrody na koniec sezonu rankingowego.
  • Warto wykonywać dzienne zadania - dziennie (po zalogowaniu) dostaje się jedno zadanie (maksymalnie można "przechowywać" trzy), jest też możliwość zmiany jednego zadania na inne (jeśli jakieś nam nie pasuje).
  • Warto wygrać przynajmniej 6 rund dziennie (niekoniecznie trzeba wygrywać całe mecze).
  • Za wygrywanie rund w danym dniu dostajemy nagrody.
  • Za pierwsze 6 i kolejne 12 (czyli za 18 z kolei) wygrane rundy dostaniemy po 2 punkty nagród. Za co drugą wygraną rundę w tym przedziale dostaniemy pomniejsze nagrody (w stylu: 15 złota lub 15 fragmentów lub 15 pyłu lub też darmowa karta).
  • Za kolejne dwa razy po 24 (czyli za 42 i 66 z kolei) wygrane rundy dostaniemy po 1 punkcie nagród. Za co czwartą wygraną rundę w tym przedziale dostaniemy pomniejsze nagrody (opisane wyżej).
  • Maksymalna nagroda dzienna jest za wygraną 66 rundę z kolei.

Księga Nagród

  • Warto zauważyć, że za wydawanie punktów nagród w odpowiedni sposób możemy wypełnić niektóre kontrakty, a to da nam kolejne punkty do wydania.
  • Na poczatku warto odblokować dowódców (chyba że akurat w Gwincie trwa jakiś korzystniejsze wydarzenie), aby zapewnić sobie większą możliwość wyboru zarówno podczas składania talii jak i też odblokujemy kolejne drzewka w księdze.
  • Za wydanie pierwszego zdobytego punktu nagród dostaje sie aż dziewięć kolejnych - warto wydać go na ścieżce po drodze do pierwszego wybranego przez nas dodatkowego dowódcy, ponieważ każdego dowódcę można odblokować wydając w sumie 10 punktów, a odblokowanie pierwszego dowódcy da nam kolejne 4 punkty.
  • Jeśli zdecydujemy się zbierać na drzewku elementy fabularne (zwoje) to zróbmy to tak aby zebrać wszystkie cztery, bo wtedy da nam to największy zysk.

Arena

  • Arena to specjalny tryb walki z innymi graczami.
  • Pierwszy wstęp na Arenę jest darmowy, za kolejne płacimy 150 złota.
  • Dodatkowe darmowe wstępy możmy uzyskać podczas specjalnych wydarzeń organizowanych przez twórców gry.
  • Po opłaceniu wejścia składamy naszą talię do gry, składającą się z 26 kart i jednego dowódcy.
  • Na Arenie talie nie są podzielone na frakcje i są dobierane na zasadach losowych (w dużej mierze).
  • Nie obowiązują tu limity ilości identycznych kart - możemy mieć w talii np. cztery takie same karty.
  • Każdą kolejną kartę wybieramy z pokazanych czterech losowych (z całej kolekcji kart Gwinta).
  • Karty, które posiadamy w kolekcji, nie mają żadnego wpływu na karty które nam się pokazują.
  • Dowódcę dobieramy na końcu - wybieramy jednego z pokazanych trzech losowych (z całej kolekcji dowódców Gwinta).
  • Nasza gra na Arenie trwa do chwili aż wygramy 9 razy lub przegramy 3 razy (w zależności od tego co zajdzie pierwsze).
  • Grę możemy zatrzymać w każdej chwili gdy znajdujemy się "między meczami" i wrócić do niej za jakiś czas - Arena zapamięta nasze dotychczasowe ilości zwycięstw i przegranych.
  • Po zakończeniu Areny (po 9 zwycięstwach lub 3 przegranych) otrzymujemy nagrody, które zależą od ilości naszych zwycięstw.

Poziomy

  • Na głównym ekranie menu gry w lewym górnym rogu widzimy dwie liczby - pierwsza z nich (na niebieskiej fladze) to poziom doświadczenia (zwykle na początku 1, rośnie do góry, maksymalnie 60), druga z nich (na czarnej tarczy) to nasz ranking (zwykle na początku 30, rośnie w dół, maksymalnie 0)
  • Po uzyskaniu 60 poziomu doświadczenia spadamy na poziom 1 i uzyskujemy tzw. prestiż.
  • Za każde kolejne "przekręcenie licznika" poziomu doświadczenia uzyskujemy kolejny prestiż.
  • Wraz z kolejnymi prestiżami uzyskujemy kolejne bonusy na konto.
  • Listę bonusów można znaleźć tutaj: https://cdn-l-mkt.cdprojektred.com/image/presentation-prestige_5twsrw08g0.jpg
  • Ilość "przekręceń licznika" u siebie (lub u innych graczy) poznajemy po kształcie niebieskiej flagi.

Linki


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Treść postu jakim zacząłem ten wątek: Jako nowy gracz Gwinta (gram od paru dni) szukałem w sieci poradników do gry ale spora część z nich odnosi się do "starej wersji" i/lub do samej rozgrywki. Ja mam natomiast pytania z cyklu "na co powinieniem zwrócić uwagę" i jak efektywnie wykorzystywać marne ilościowo zasoby surowców na początkowym etapie gry. Jak na razie gram cały czas jedynie talią startową Scoia'tael (nie dokonywałem w niej żadnych zmian) i przypadła mi ona do gustu (w grach przeciwko innym graczom mam 5 zwycięstw na 6 gier).

1) Czy są jakieś ogólne zasady, którymi mam się kierować przy wyborze kart z beczek? Czy jako "niewprawny gracz" mam jakąś szansę dobrze ocenić "którą kartę z trzech" powinienem wybrać? Czy gdzieś można znaleźć jakiś "ranking kart"? Poki co, dla mnie, to chyba rzadkość karty powinna być decydująca, czy też się mylę?

2) Czy są jakieś optymalne drogi wyboru, którymi powinienem podążać w Księdze Nagród? Udało mi się zgromadzić 25 punktów nagród (jeszcze nic nie wydawałem). Z tego co czytałem (nie wiem na ile to jest słuszne) powinienem zacząć odlokowywać przede wszystkim dowódców więc jako pierwszą mam w planach Eithne - prowadzą do niej dwie ścieżki - jedna z polem z fragmentami kart, druga z polem z pyłem - którą ścieżką powinienem przejść? Pytam o to, bo z mojej oceny sytuacji wynika, że w teorii fragmenty kart pewnie bedę zdobywał szybciej niż pył to prawda? Pył leci chyba tylko z Księgi Nagród (bo niszczenia kart premium póki co nie liczę) natomiast fragmenty kart lecą z Księgi Nagród, za otrzymanie GG od przeciwnika (chyba?) oraz za niszczenie zwykłych kart których pewnie najszybciej będzie mi przybywało. Biorąc pod uwagę, że póki co będę się ograniczał do kupowania beczek jedynie za złoto zdobyte w grze to na co efektywnie przeznaczać zdobywane punkty nagród w dalszej kolejności?

3) Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę chcąc efektywnie wykorzystywać surowce? Czy zdobycie karty rodzaju premium odblokowuje od razu też jej wersję zwykłą? Nie to żebym chciał od razu takie tworzyć, ale mam 8 beczek z których tylko takie karty wypadają i nie wiem czy nie otwierać ich w pierwszej kolejności.
 
Last edited:
Jako nowy gracz Gwinta (gram od paru dni) szukałem w sieci poradników do gry ale spora część z nich odnosi się do "starej wersji" i/lub do samej rozgrywki. Ja mam natomiast pytania z cyklu "na co powinieniem zwrócić uwagę" i jak efektywnie wykorzystywać marne ilościowo zasoby surowców na początkowym etapie gry. Jak na razie gram cały czas jedynie talią startową Scoia'tael (nie dokonywałem w niej żadnych zmian) i przypadła mi ona do gustu (w grach przeciwko innym graczom mam 5 zwycięstw na 6 gier).

1) Czy są jakieś ogólne zasady, którymi mam się kierować przy wyborze kart z beczek? Czy jako "niewprawny gracz" mam jakąś szansę dobrze ocenić "którą kartę z trzech" powinienem wybrać? Czy gdzieś można znaleźć jakiś "ranking kart"? Poki co, dla mnie, to chyba rzadkość karty powinna być decydująca, czy też się mylę?

2) Czy są jakieś optymalne drogi wyboru, którymi powinienem podążać w Księdze Nagród? Udało mi się zgromadzić 25 punktów nagród (jeszcze nic nie wydawałem). Z tego co czytałem (nie wiem na ile to jest słuszne) powinienem zacząć odlokowywać przede wszystkim dowódców więc jako pierwszą mam w planach Eithne - prowadzą do niej dwie ścieżki - jedna z polem z fragmentami kart, druga z polem z pyłem - którą ścieżką powinienem przejść? Pytam o to, bo z mojej oceny sytuacji wynika, że w teorii fragmenty kart pewnie bedę zdobywał szybciej niż pył to prawda? Pył leci chyba tylko z Księgi Nagród (bo niszczenia kart premium póki co nie liczę) natomiast fragmenty kart lecą z Księgi Nagród, za otrzymanie GG od przeciwnika (chyba?) oraz za niszczenie zwykłych kart których pewnie najszybciej będzie mi przybywało. Biorąc pod uwagę, że póki co będę się ograniczał do kupowania beczek jedynie za złoto zdobyte w grze to na co efektywnie przeznaczać zdobywane punkty nagród w dalszej kolejności?

3) Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę chcąc efektywnie wykorzystywać surowce? Czy zdobycie karty rodzaju premium odblokowuje od razu też jej wersję zwykłą? Nie to żebym chciał od razu takie tworzyć, ale mam 8 beczek z których tylko takie karty wypadają i nie wiem czy nie otwierać ich w pierwszej kolejności.

Ad.1. Przy wyborze ostatniej, piątej karty, kieruj się tym czy masz ją w kolekcji czy nie. Trzy ostatnie są zawsze tej samej jakości, albo trzy rzadkie, albo trzy epickie, albo trzy legendarne. Przy wyborze jest podana ilość kart jakie masz w kolekcji.
Bierz też pod uwagę, że możesz mieć tylko po jednej karcie złotej i po dwie karty brązowe.

Ad.2. W księdze nagród na początku warto odblokować sobie dowódców. Potem jak ci pasuje, beczki, pył czy skrawki.

Ad.2. Na początku skup się na kartach zwykłych. Premium to tylko animowana wersja karty i jej zrobienie jest niezależne od posiadania/nieposiadania karty zwykłej. Umiejętności są takie same, nie ma znaczenia czy to wersja zwykła czy premium. Robiąc premkę nie dostajesz zwykłej. Gdy ma się ograniczone zasoby nie warto robić wersji premium tylko liczyć na to, że wypadną z beczek.
 

MaRIB1

Forum veteran
Idź ścieżką skrawków, wtedy jak będziesz potrzebiwał jakieś karty do twojego decku, to ją sobie wytworzysz.

Pył możesz dostać za wygrany mecz 15szt. I na koniec sezonu, im wyżej zajmiesz miejsce w randze tym większa nagroda.
 

Lexor

Forum veteran
Trzy ostatnie są zawsze tej samej jakości, albo trzy rzadkie, albo trzy epickie, albo trzy legendarne.

Ach, no o tym to nie wiedziałem. Wciąż jednak nie zmienia to nic w kwestii "co zrobić jesli nie mam żadnej" (a taka sytuacja będzie pewnie najczęściej). Czy jest jakiś ranking kart gdzie mogę to sobie sprawdzić "czego potrzebuję"? :)

Bierz też pod uwagę, że możesz mieć tylko po jednej karcie złotej i po dwie karty brązowe.

Czy pisząc "złote" masz na mysli złote legendarne, fioletowe epickie i niebieskie rzadkie a brązowe - szare pozostałe?

W księdze nagród na początku warto odblokować sobie dowódców.

Czy powienien odblokować wszyskich czy też jakichś wybranych? Czy znajdę gdzieś jakiś ranking?

Gdy ma się ograniczone zasoby nie warto robić wersji premium tylko liczyć na to, że wypadną z beczek.

Czy to stwierdzenie oznacza, ze karty premium mogą też wylecieć ze zwykłych beczek?
Post automatically merged:

Pył możesz dostać za wygrany mecz 15szt.

Czyli też za "GG" od przeciwnika (jak w przypadku fragmentów kart) czy też z jakiegoś innego warunku?
 

Wikli

Forum regular
Czy są jakieś ogólne zasady, którymi mam się kierować przy wyborze kart z beczek? Czy jako "niewprawny gracz" mam jakąś szansę dobrze ocenić "którą kartę z trzech" powinienem wybrać? Czy gdzieś można znaleźć jakiś "ranking kart"? Poki co, dla mnie, to chyba rzadkość karty powinna być decydująca, czy też się mylę?

Tu liczy się doświadczenie - oczywiście tak jak napisał @AndrewXRW bierz karty, których nie masz w kolekcji, ale wiedza którą kartę najlepiej wybrać przyjdzie z czasem. Nie sposób jest omówić wszystkie możliwe wybory.

Moja rada jest taka, żebyś wybierał karty bardziej uniwersalne.

Czy są jakieś optymalne drogi wyboru, którymi powinienem podążać w Księdze Nagród? Udało mi się zgromadzić 25 punktów nagród (jeszcze nic nie wydawałem). Z tego co czytałem (nie wiem na ile to jest słuszne) powinienem zacząć odlokowywać przede wszystkim dowódców

To zależy.

Dowódcy oczywiście są priorytetem, ale czasem warto zboczyć z drogi np. po fragmenty historii, albo skrzynki - pozwala to szybciej uzupełnić kolekcję.

Tylko jeżeli chcesz zebrać fraagmenty historii, to jest to opłacalne najbardziej jak masz surowce, żeby zebrać wszystkie.

jedna z polem z fragmentami kart, druga z polem z pyłem - którą ścieżką powinienem przejść? Pytam o to, bo z mojej oceny sytuacji wynika, że w teorii fragmenty kart pewnie bedę zdobywał szybciej niż pył to prawda? Pył leci chyba tylko z Księgi Nagród

Jeszcze za nagrody dzienne możesz dostać pył.

Co do tego, którą drogą iśc zależy od Ciebie:
- Chcesz szybciej uzbierać kolekcję, zdobyć potrzebne karty - wybierz fragmenty
- Liczą się dla Ciebie skórki, karty premium - wybierz pył

Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę chcąc efektywnie wykorzystywać surowce?

Obserwuj forum gdy pojawiają się aktualizacje - czasem można zniszczyć karty za ich pełną wartość.

Nie twórz pochopnie kart, zwłaszcza jeżeli przydadzą Ci się tylko w jednym decku. Niektóre popularne talie nie są takie fajne jak mogłoby się wydawać ;)

I na koniec sezonu, im wyżej zajmiesz miejsce w randze tym większa nagroda.

Skąd masz te informacje?

@Alicja. pisała, że na koniec sezonu dostaje się punkty nagród. Nie było ani słowa o pyle.

Czy powienien odblokować wszyskich czy też jakichś wybranych? Czy znajdę gdzieś jakiś ranking?

To zależy od Ciebie. Rankingów na razie nie ma (kiedyś były na stronie Gwentup). możesz obserwować stronę:
Gwint24.pl
teamaretuza.com

Tu znajdzisez informacje o mecie, silnych dowódcach, itd.

Z czasem sam zauważysz, że nie wszyscy dowódcy są silni, poznasz też swój styl gry ;)

Czy to stwierdzenie oznacza, ze karty premium mogą też wylecieć ze zwykłych beczek?

Tak ;)
 

Lexor

Forum veteran
Moja rada jest taka, żebyś wybierał karty bardziej uniwersalne.

Uniwersalne, czyli te które nie zależą od warunków na polu gry, czyli np. wzmacniają same siebie? Czy też coś jeszcze innego masz na myśli? Nie wiem czy dobrze pojmuję Twoje stwierdzenie uniwersalności.

Tylko jeżeli chcesz zebrać fraagmenty historii, to jest to opłacalne najbardziej jak masz surowce, żeby zebrać wszystkie.

Pod pojęciem surowce masz na myśli punkty nagród? Żeby tak zaplanować ścieżkę za wydatki posiadanej puli punktów żeby objąć nią od razu wszyskie cztery "elementy fabularne" (bo chyba o tym piszesz)?

Jeszcze za nagrody dzienne możesz dostać pył.

Póki co, w nagrodach widzę tylko złoto, więc dobrze wiedzieć, że jest to zróżnicowane.

Obserwuj forum gdy pojawiają się aktualizacje - czasem można zniszczyć karty za ich pełną wartość.

Niby tak, ale chyba te aktualizacje nie pojawiają się na tyle często bym teraz (na początku zbierania) zwlekał z niszczeniem?

Nie twórz pochopnie kart, zwłaszcza jeżeli przydadzą Ci się tylko w jednym decku. Niektóre popularne talie nie są takie fajne jak mogłoby się wydawać ;)

Jako osoba, która grywała w karcianki doskonale wiem o czym piszesz. Tyle, że trudno mi będzie określić na początku drogi że dana karta będzie miała więcej niż jedno użycie. Chyba karty koloru neutralnego (które, z tego co widzę, można dobrać do wszystkich kolorów) maja większą szansę na taką "wielokrotność".


Kolejna informacja, o której dobrze wiedzieć. :) Jak rozumiem wtedy wypada tylko jedna jakaś karta premium a nie wszystkie pięć jest premium? W sytuacji teoretycznej przy wyborze "1 z 3" - jeśli jedna z nich będzie premium a np. ją już mam w wersji podstawowej to czy mimo wszystko warto ją brać, bo niszczenie kart premium daje więcej surowców? A może jak się wybiera "1 z 3" to jak ta piąta została mi wylosowana premium to wszystkie te "trzy do wyboru" tam są premium? Podobnie jak z rzadkością, że wszystkie mają taką samą?
 
(...)
Czy pisząc "złote" masz na mysli złote legendarne, fioletowe epickie i niebieskie rzadkie a brązowe - szare pozostałe?
(...)
Karty zwykłe:
Złote są epickie za 200 skrawków i legendarne za 800.
Brązowe są rzadkie za 80 i pospolite za 30.
Premium:
złote epiki za 800, legendarne za 1600
brązowe rzadkie za 400, pospolite za 200
 

Wikli

Forum regular
Uniwersalne, czyli te które nie zależą od warunków na polu gry, czyli np. wzmacniają same siebie? Czy też coś jeszcze innego masz na myśli? Nie wiem czy dobrze pojmuję Twoje stwierdzenie uniwersalności.

Takie, które pasują do sporej ilości decków, które możesz wsadzić gdy brakuje Ci karty. Zwykle to karty neutralne typu Geralt:Igni, jaskier: poeta, opętany dao.

Pod pojęciem surowce masz na myśli punkty nagród? Żeby tak zaplanować ścieżkę za wydatki posiadanej puli punktów żeby objąć nią od razu wszyskie cztery "elementy fabularne" (bo chyba o tym piszesz)?

Dokładnie ;)

Póki co, w nagrodach widzę tylko złoto, więc dobrze wiedzieć, że jest to zróżnicowane.

Generalnie codziennie masz do wykonania zadnie dzienne - za nie dostajesz złoto (gdy losujesz zadanie za 40 złota najlepiej wymień, masz duże szanse że dostaniesz zadanie za którego wykonanie dostaniesz 60 złota.

Są jeszcze nagrody dzienne za wygrane rundy - w nich możesz dostać złoto, fragmenty kart lub pył meteorytowy, lub kartę o ile dobrze pamiętam. Dodatkowo są nagrody gwarantowane np. za wygranie 6 rund 100 sztuk złota.

Dochodzą jeszcze nagrody za GG, ale one są dodatkiem, chociaż regularnie grając z całą pewnością uzbiera się z nich sporo złota ;)

Niby tak, ale chyba te aktualizacje nie pojawiają się na tyle często bym teraz (na początku zbierania) zwlekał z niszczeniem?

To jak często się pojawiają zależy od Redów. Osobiście mam nadzieję, że od HC będzie to przynajmniej raz na miesiąc. Z pewnością w grudniu powinna wejść większa aktualizacja.

To czy zwlekać z niszczeniem zależy od Ciebie. Ja kiedyś jak potrzebowałem skrawków to niszczyłem wtedy kiedy ich potrzebowałem :)

Oczywiście niszcz tylko nadmiarowe karty (brązy, których masz więcej niż dwa, lub goldy których masz więcej niż jeden). Nawet pozornie słaby gold/brąz może Ci się przydać w jakiejś talii, może też w aktualizacji być wzmocniony ;)

Tyle, że trudno mi będzie określić na początku drogi że dana karta będzie miała więcej niż jedno użycie. Chyba karty koloru neutralnego (które, z tego co widzę, można dobrać do wszystkich kolorów) maja większą szansę na taką "wielokrotność".

Ciężko jest też wszystkie niuanse wyjaśnić ;)

Karty neutralne są zwykle uniwersalne (chociaż nie zawsze np. Nivellen), jednocześnie tylko w oprciu o nie decków nie stworzysz. Wśród kart frakcyjnych też są bardziej uniwersalne (np. milva, Morenn w Scoia).

ak rozumiem wtedy wypada tylko jedna jakaś karta premium a nie wszystkie pięć jest premium?

Może być jedna, może być teoretycznie wszystkie pięć (osobiście się z czymś takim nie spotkałem, ale 2 się zdarzały).

W sytuacji teoretycznej przy wyborze "1 z 3" - jeśli jedna z nich będzie premium a np. ją już mam w wersji podstawowej to czy mimo wszystko warto ją brać, bo niszczenie kart premium daje więcej surowców? A może jak się wybiera "1 z 3" to jak ta piąta została mi wylosowana premium to wszystkie te "trzy do wyboru" tam są premium? Podobnie jak z rzadkością, że wszystkie mają taką samą?

Niestety nie wszystkie 3 karty są premium.

Niszczenie kart premium daje Ci dodatkowo pył meteorytowy, nie jest więc jakaś super różnica jeżeli chodzi o surowce.

Gdy wypada brąz premium do wyboru to raczej warto go brać. Gorzej gdy wypada kiepski gold (zwłaszcza legenda), a obok przydatny gold w wersji zwykłej. Tu już ja miałbym dylemat co wybrać :D Raczej postawiłbym na przydatnego golda ;)
 
@Lexor dzisiaj wszedł patch z nerfami dla 12 kart (spis na tej stronie). Jeśli masz jakieś z tych kart w kolekcji lub będziesz je miał przy wyborze z beczki to skupiaj się na tych kartach. Następnie zniszcz je za pełną cenę. W twojej sytuacji to bardzo duży boost, bo wybierając daną (znerfioną) kartę tak na prawdę po jej zniszczeniu możesz zrobić dowolną inną o tej samej cenie (w szczególności nawet ją samą bez straty). Sęk w tym, że teraz będziesz posiadał skrawki, a nie konkretne karty, więc w przyszłości wraz z poznawaniem kart będziesz mógł bardziej świadomie te skrawki kart wydać.

Jeśli będziesz do 12.11 (ostateczny termin zwrotu 100% za wyszczególnione karty) grał regularnie to prawdopodobnie uda ci się zdobyć trochę beczek, a to są właśnie te potencjalne "znerfione" karty.

Polecam też skupiać się (w miarę możliwości) na wykonywaniu dziennych zadań.

ak rozumiem wtedy wypada tylko jedna jakaś karta premium a nie wszystkie pięć jest premium? W sytuacji teoretycznej przy wyborze "1 z 3" - jeśli jedna z nich będzie premium a np. ją już mam w wersji podstawowej to czy mimo wszystko warto ją brać, bo niszczenie kart premium daje więcej surowców?

Ja bym jednak brał zawsze karty których nie mam (tak żeby powiększać kolekcję). Jeśli mam podstawową wersję, a w beczce jest premium to w pierwszej kolejności wybierałbym z pozostałych 2 kart (jeśli ich nie mam).

Dodatkowo jeśli spodoba ci się po prostu jakaś frakcja to polecam zbierając karty skupiać się właśnie na jej kartach. Im szybciej bogatsza kolekcja kart danej frakcji tym szybciej złożysz jakiś bardziej zaawansowany deck i będziesz miał większe szanse na wygraną z graczami, którzy już mają takie talie zbudowane.
 
Idź ścieżką skrawków, wtedy jak będziesz potrzebiwał jakieś karty do twojego decku, to ją sobie wytworzysz.

Pył możesz dostać za wygrany mecz 15szt. I na koniec sezonu, im wyżej zajmiesz miejsce w randze tym większa nagroda.
Do 18 rund wygranych w jednym dniu (nie koniecznie w jednym meczu) dostaje się za wygrane dwie rundy albo 15 skrawków, albo 15 złota, albo 15 pyłu. dodatkowo za 6 wygranych rund dostaje się nagrodę (zwykle 100 złota ale też 1 punkt nagród, następnie za 12 wygranych rund znów się dostaje nagrodę zwykle 75 złota.
 
@Wikli Zawsze pył i beczki były na koniec sezonu. Możliwe, że zostały zastąpione przez drzewko sezonowe.
Post automatically merged:

Do 18 rund wygranych w jednym dniu (nie koniecznie w jednym meczu) dostaje się za wygrane dwie rundy albo 15 skrawków, albo 15 złota, albo 15 pyłu. dodatkowo za 6 wygranych rund dostaje się nagrodę (zwykle 100 złota ale też 1 punkt nagród, następnie za 12 wygranych rund znów się dostaje nagrodę zwykle 75 złota.
Do 18 rund wygranych w jednym dniu (nie koniecznie w jednym meczu) dostaje się za wygrane dwie rundy albo 15 skrawków, albo 15 złota, albo 15 pyłu. dodatkowo za 6 wygranych rund dostaje się nagrodę (zwykle 100 złota ale też 1 punkt nagród, następnie za 12 wygranych rund znów się dostaje nagrodę zwykle 75 złota.
Właśnie nie pamiętałem, bo już nie patrze na to.
 

Lexor

Forum veteran
Na początku - dziękuję za tyle postów i wyjaśnień. Postaram się zaraz na nie odpisać "po kolei". :)

Karty zwykłe:
Złote są epickie za 200 skrawków i legendarne za 800.
Brązowe są rzadkie za 80 i pospolite za 30.
Premium:
złote epiki za 800, legendarne za 1600
brązowe rzadkie za 400, pospolite za 200

Bardzo dziekuję za te wyjaśnienia. Skupiając się na cenach kart zwykłych vs premium to widzę spore dysproporcje bo np. karta legendarna w wersji premium kosztuje "jedynie" dwa razy więcej od wersji zwykłej (800 vs 1600), natomiast pospolita prawie siedem razy więcej (30 vs 200). Generalnie: "ciekawe".
Post automatically merged:

Generalnie codziennie masz do wykonania zadnie dzienne - za nie dostajesz złoto (gdy losujesz zadanie za 40 złota najlepiej wymień, masz duże szanse że dostaniesz zadanie za którego wykonanie dostaniesz 60 złota.

Zadania dzienne to temat który jeszcze nie do końca rozumiem (pewnie dlatego że mało ich widziałem :p).

Czy dzienne zadanie przyznawane jest indywidualnie (każdy ma inne), czy też danego dnia wszyscy dostają to samo?

Przy zadaniach dziennych miałem też jakiś znaczek (coś a'la recykling), raz wcisnąłem, zadanie chyba się zmieniło i ten znaczek zniknął - pojawi się kiedyś jeszcze? :D

O której pojawiają się kolejne zadania? Pytam bo wczoraj miałem odliczanie do kolejnego, że "pojawi się o pólnocy" a go nie było - tylko licznik/zegar się zresetował, a zadanie pojawiło się chyba dopiero o pierwszej w nocy? (o ile dobrze zauważyłem)

Są jeszcze nagrody dzienne za wygrane rundy - w nich możesz dostać złoto, fragmenty kart lub pył meteorytowy, lub kartę o ile dobrze pamiętam. Dodatkowo są nagrody gwarantowane np. za wygranie 6 rund 100 sztuk złota.

Dochodzą jeszcze nagrody za GG, ale one są dodatkiem, chociaż regularnie grając z całą pewnością uzbiera się z nich sporo złota ;)

Czy tą ilość wygranych "na dzień" gdzieś widać? Bo chyba nie są pokazane na tym panelu z zadaniami dziennymi.

Co do GG to zauwazyłem, że niestety nie każdy mi daje, a ja zawsze daję każdemu. :(

Gdy wypada brąz premium do wyboru to raczej warto go brać. Gorzej gdy wypada kiepski gold (zwłaszcza legenda), a obok przydatny gold w wersji zwykłej. Tu już ja miałbym dylemat co wybrać :D Raczej postawiłbym na przydatnego golda ;)

To pewnie ma związek z tym co napisałem wyżej - jeśli wezmę kartę brąz premium to po jej zniszczeniu mogę powiększyć kolekcję o tą kartę w wersji zwykłej i "jeszcze mi trochę zostanie" - o to chodzi? (opłaca się tak robić?)
Post automatically merged:

@Lexor dzisiaj wszedł patch z nerfami dla 12 kart (spis na tej stronie). Jeśli masz jakieś z tych kart w kolekcji lub będziesz je miał przy wyborze z beczki to skupiaj się na tych kartach. Następnie zniszcz je za pełną cenę. W twojej sytuacji to bardzo duży boost, bo wybierając daną (znerfioną) kartę tak na prawdę po jej zniszczeniu możesz zrobić dowolną inną o tej samej cenie (w szczególności nawet ją samą bez straty). Sęk w tym, że teraz będziesz posiadał skrawki, a nie konkretne karty, więc w przyszłości wraz z poznawaniem kart będziesz mógł bardziej świadomie te skrawki kart wydać.

Jeśli będziesz do 12.11 (ostateczny termin zwrotu 100% za wyszczególnione karty) grał regularnie to prawdopodobnie uda ci się zdobyć trochę beczek, a to są właśnie te potencjalne "znerfione" karty.

Grać na pewno będę się starał w miarę regularnie, więc w sumie to dobra rada - czy ta aktualizacja działa już w tej chwili? Bo nie zauważyłem żadnej aktualizacji gry i nie jestem pewien.

Dodatkowo jeśli spodoba ci się po prostu jakaś frakcja to polecam zbierając karty skupiać się właśnie na jej kartach. Im szybciej bogatsza kolekcja kart danej frakcji tym szybciej złożysz jakiś bardziej zaawansowany deck i będziesz miał większe szanse na wygraną z graczami, którzy już mają takie talie zbudowane.

Rozważałem i taką "technikę" wyboru karty ale obawiam się tu jednego, że wybiorę jakąś frakcję (np. tak jak teraz gram talią startową Scoia'tael bo mi się podoba) ale potem okaże się, że nie jest to frakcja z którą daleko pociągnę w rozgrywkach z innymi graczami bo np. najczęsciej grana frakcja będzie silną kontrą na akurat moją a ja nie będę miał większych możliwości zeby złożyć cokolwiek innego.
Post automatically merged:

Do 18 rund wygranych w jednym dniu (nie koniecznie w jednym meczu) dostaje się za wygrane dwie rundy albo 15 skrawków, albo 15 złota, albo 15 pyłu. dodatkowo za 6 wygranych rund dostaje się nagrodę (zwykle 100 złota ale też 1 punkt nagród, następnie za 12 wygranych rund znów się dostaje nagrodę zwykle 75 złota.

Kurcze, ze też takie rzeczy nie są opisane gdzieś w samej grze... :( Dziękuję za tą informację.
 
Last edited:
jeśli wezmę kartę brąz premium to po jej zniszczeniu mogę powiększyć kolekcję o tą kartę w wersji zwykłej i "jeszcze mi trochę zostanie"
Nie. Przy niszczeniu karty premium dostajesz tyle samo skrawków ile dostałbyś za zniszczenie tej samej karty w wersji zwykłej (zawsze jest to mniej niż potrzeba na stworzenie tej kary, z wyjątkiem kart "znerfionych" gdzie obowiązuje ograniczony czas niszczenia za pełną wartość stworzenia-w przeliczeniu na skrawki mój błąd - dostajemy skrawki i pył). Różnicą jest, że dostajesz część pyłu meteorytowego jaki jest potrzeby na transmutację tej zwykłej karty do wersji premium. Nie ma też znaczenia czy kartę premium dostałeś z beczki, sam stworzyłeś za same skrawki lub zrobiłeś ją używając pyłu meteorytowego. Gra przy zniszczeniu takiej karty zwróci ci koszty w skrawkach+pył meteorytowy (tu znowu wyjątek karty "znerfione" - niszczone wersje premium zwrócą 100% kosztu zawsze liczonego w skrawkach- skrawki+pył- nie ma znaczenia w jaki sposób karta premium powstała).

czy ta aktualizacja działa już w tej chwili?
Tak: "Aktualizacja nie wymaga od graczy pobierania dodatkowej zawartości, zmiany są wprowadzane po stronie naszych serwerów. " (informacja ze strony update'u).
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Nie. Przy niszczeniu karty premium dostajesz tyle samo skrawków ile dostałbyś za zniszczenie tej samej karty w wersji zwykłej (zawsze jest to mniej niż potrzeba na stworzenie tej kary, z wyjątkiem kart "znerfionych" gdzie obowiązuje ograniczony czas niszczenia za pełną wartość stworzenia-w przeliczeniu na skrawki). Różnicą jest, że dostajesz część pyłu meteorytowego jaki jest potrzeby na transmutację tej zwykłej karty do wersji premium. Nie ma też znaczenia czy kartę premium dostałeś z beczki, sam stworzyłeś za same skrawki lub zrobiłeś ją używając pyłu meteorytowego. Gra przy zniszczeniu takiej karty zwróci ci koszty w skrawkach+pył meteorytowy (tu znowu wyjątek karty "znerfione" - niszczone wersje premium zwrócą 100% kosztu zawsze liczonego w skrawkach - nie ma znaczenia w jaki sposób karta premium powstała).

Aha, no to działa "trochę inaczej niż myślałem". Teraz więc tym bardziej chciałbym trafić na kartę z tej listy w wersji premium. ;)
 
(...)
Gra przy zniszczeniu takiej karty zwróci ci koszty w skrawkach+pył meteorytowy (tu znowu wyjątek karty "znerfione" - niszczone wersje premium zwrócą 100% kosztu zawsze liczonego w skrawkach - nie ma znaczenia w jaki sposób karta premium powstała).
(...).
Nieprawda. Niszczyłem teraz "znerfione" karty premium i otrzymałem za nie 100% skrawków jak za zrobienie zwykłej i 100% pyłu potrzebnego na transmutację. Dodam, że wszystkie karty zrobiłem w wersji premium ze skrawków
 

Wikli

Forum regular
Czy dzienne zadanie przyznawane jest indywidualnie (każdy ma inne), czy też danego dnia wszyscy dostają to samo?

Przy zadaniach dziennych miałem też jakiś znaczek (coś a'la recykling), raz wcisnąłem, zadanie chyba się zmieniło i ten znaczek zniknął - pojawi się kiedyś jeszcze? :D

O której pojawiają się kolejne zadania? Pytam bo wczoraj miałem odliczanie do kolejnego, że "pojawi się o pólnocy" a go nie było - tylko licznik/zegar się zresetował, a zadanie pojawiło się chyba dopiero o pierwszej w nocy? (o ile dobrze zauważyłem)

Nie wiem czy zadania dzienne są przyznawane indywidualnie - każdego dnia każdy jakieś dostaje i dopóki go nie wykonasz to będziesz je miał do zrealizowania (chyba, że je wymienisz). możesz mieć maksymalnie 3 zadania dzienne jednocześnie, czyli przez 2 dni nie wykonywać zadania. Jednocześnie nowe zadanie pojawia się chyba tylko kiedy się zalogujesz do gry.

Ten znaczek pojawi się kolejnego dnia - możesz wymienić jedno zadanie dziennie.

Co do godziny pojawiania się nowych zadań, to nie mam pojęcia.

Czy tą ilość wygranych "na dzień" gdzieś widać? Bo chyba nie są pokazane na tym panelu z zadaniami dziennymi.

Co do GG to zauwazyłem, że niestety nie każdy mi daje, a ja zawsze daję każdemu. :(

Po zakończonej grze masz maksymalnie z lewej strony ilość wygranych rund i ile Ci zostało do kolejnej nagrody gwarantowanej i losowej (o ile dobrze pamiętam - na pewno masz informację o wygranych rundach).

Co do GG - nie zawsze je dostajesz, ale teraz w księdze nagród masz też nagrody za GG, które Ty dajesz, więc warto to robić ;)

To pewnie ma związek z tym co napisałem wyżej - jeśli wezmę kartę brąz premium to po jej zniszczeniu mogę powiększyć kolekcję o tą kartę w wersji zwykłej i "jeszcze mi trochę zostanie" - o to chodzi? (opłaca się tak robić?)

Nie jest tak.

Po zniszczeniu karty dostajesz o ile dobrze pamiętam jakieś 25-30% jej wartości fragmentów (jest to stała wartość uzależniona od rodzaju karty). Po zniszczeniu karty premium dostajesz 25-30% jej wartości fragmentów + pył meteorytowy.

Branie kart premium po to, żeby je zniszczyć i stworzyć kartę zwykłą nie jest opłacalne.

Nieprawda. Niszczyłem teraz "znerfione" karty premium i otrzymałem za nie 100% skrawków jak za zrobienie zwykłej i 100% pyłu potrzebnego na transmutację. Dodam, że wszystkie karty zrobiłem w wersji premium ze skrawków

Tylko, że dotyczy to tylko kart objętych Hotfixem - warto to podkreślić osobie, która rozpoczyna przygodę z Gwintem ;)
 
Nieprawda. Niszczyłem teraz "znerfione" karty premium i otrzymałem za nie 100% skrawków jak za zrobienie zwykłej i 100% pyłu potrzebnego na transmutację.
To przepraszam za wprowadzanie w błąd, nie wiem czy tak ze starego Gwinta zapamiętałem, czy coś pomieszałem.

@Lexor jeszcze z innych informacji to tutaj masz swój publiczny profil do obserwacji (głównie to co możesz sam w grze zobaczyć, ale jest też dla ciebie ładnie widoczna historia meczy). Jak chcesz jakiegoś gracza podejrzeć to po prostu podmień nick w adresie strony: /profile/NICK

Rozważałem i taką "technikę" wyboru karty ale obawiam się tu jednego, że wybiorę jakąś frakcję, ale potem okaże się, że nie jest to frakcja z którą daleko pociągnę w rozgrywkach
Taki paraliż decyzyjny to w mojej opinii najgorsze co sobie można narzucać. Obecnie da się grać każdą frakcją, a twórcy będą dążyć do zapewnienia jak najlepszego balansu. Zmiany mety i nerfy zawsze będą, ale statystycznie możliwość dominacji, czy bycia "tą najsłabszą" dotyczy każdej frakcji tak samo. Nie ma co więc czekać, zbieraj Scoia'tael, walcz i wygrywaj, a w między czasie karty do innych frakcji same będą powoli wpadać. Za miesiąc prawdopodobnie będziesz już miał dobrze rozwinięte konto pod kątem jednej frakcji i spokojnie będziesz mógł myśleć o ewentualnej przesiadce na Potwory/Skellige czy co tam ci się spodoba/będzie mocne.
 
Tylko, że dotyczy to tylko kart objętych Hotfixem - warto to podkreślić osobie, która rozpoczyna przygodę z Gwintem ;)
Jeśli chodzi o 100% zwroty to tak, ale za zniszczenie karty premium zawsze dostaniesz skrawki i pył, niezależnie od tego skąd masz kartę: czy wypadła z beczki, czy ją transmutowałeś, czy zrobiłeś ze skrawków.
 

Wikli

Forum regular
Jeśli chodzi o 100% zwroty to tak, ale za zniszczenie karty premium zawsze dostaniesz skrawki i pył, niezależnie od tego skąd masz kartę: czy wypadła z beczki, czy ją transmutowałeś, czy zrobiłeś ze skrawków.

Ok, w takim razie nie doczytałem ;)

@Lexor - co do nagród za wygrane rundy, to po rozegranej partii po lewej masz licznik i tam pokazuje Ci ile rund wygrałeś i ile brakuje Ci do "większej" nagrody.

EDIT: Jeszcze jedno:

jeszcze z innych informacji to tutaj masz swój publiczny profil do obserwacji (głównie to co możesz sam w grze zobaczyć, ale jest też dla ciebie ładnie widoczna historia meczy).

U Ciebie to normalnie działa? Bo u mnie podaje informacje z bety np. @MaRIB1 ma 132/120 kart potworów, chociaż obecnie w grze jest 96 :D
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Po zakończonej grze masz maksymalnie z lewej strony ilość wygranych rund i ile Ci zostało do kolejnej nagrody gwarantowanej i losowej (o ile dobrze pamiętam - na pewno masz informację o wygranych rundach).

Będę sie musiał temu dokładniej przyjrzeć - podsumowując: czyli warto wygrać przynajmniej te 6 rund dziennie.

Co do GG - nie zawsze je dostajesz, ale teraz w księdze nagród masz też nagrody za GG, które Ty dajesz, więc warto to robić ;)

Zauważyłem tylko osiągnięcie (które zlicza ilość moich GG) - to są jeszcze jakieś inne?

Branie kart premium po to, żeby je zniszczyć i stworzyć kartę zwykłą nie jest opłacalne.

Hmm.. no tak zrozumiałem to co napisałeś wcześniej: "gdy wypada brąz premium do wyboru to raczej warto go brać" - widać źle.
Post automatically merged:

@Lexor jeszcze z innych informacji to tutaj masz swój publiczny profil do obserwacji (głównie to co możesz sam w grze zobaczyć, ale jest też dla ciebie ładnie widoczna historia meczy). Jak chcesz jakiegoś gracza podejrzeć to po prostu podmień nick w adresie strony: /profile/NICK

Z tym profilem jest jest nie tak, bo ja w grze mam rank 6 a tu pokazuje że mam rank 1. :)

Przy okazji: obok mojego ranku w grze, w lewym górnym rogu głównego ekranu gry z menu, widzę jakąś liczbę "30" na tle chyba jakiejś czarnej tarczy? Co ta liczba "30" oznacza?
 
Last edited:
Top Bottom