Pytania do twórców GWINTA

+
Chodziło mi o to co dostajemy za awans w rankingu z rangi np. 19 na 18. Z tego, co zauważyłem, to chyba 1 punkt nagród. Zgadza się?

Nie ma nagrody za awans.

A czy z początkiem sezonu są nagrody za pominięte rangi?

System uległ zmianie, nie ma już czegoś takiego jak nagrody za pominięte rangi - dostajesz nagrody odpowiadające Twojej randze w momencie zakończenia sezonu.
 
Cześć.

Chciałbym ponowić pytanie, które zadałem w temacie Aktualizacja Kosztu Werbunku Artefaktów, i na które niestety nie otrzymałem odpowiedzi.

Ponad 2 tygodnie minęły od wydania HC i jedyny oficjalny hotfix jakiego się doczekaliśmy to mało istotny balans niektórych kart. Czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że są gracze; zarówno nowi jak i weterani (min. ja), którzy od 23 października do dziś albo nie mogą uruchomić gry albo borykają się z innymi bugami, które uniemożliwiają rozgrywkę?

Czy macie zamiar coś z tym wcześniej zrobić czy jednak, tak jak podano w temacie z hotfixem następny patch dopiero w grudniu i co za tym idzie jesteśmy zmuszeni czekać miesiąc (może dłużej) by pograć w karciochy?

Pisałem w swojej sprawie do supportu (cztery razy) i mój problem jest znany. Nie miałem również żadnych problemów z grą podczas otwartego, testowego PTR.

Pozdrawiam.
 
Czy planowane jest może wydanie w przyszłości Wojny krwi również na Macbooki?
O samym gwincie już nawet nie wspominam...zmieniło się coś może w tej sprawie?
 
Cześć.

Chciałbym ponowić pytanie, które zadałem w temacie Aktualizacja Kosztu Werbunku Artefaktów, i na które niestety nie otrzymałem odpowiedzi.

Ponad 2 tygodnie minęły od wydania HC i jedyny oficjalny hotfix jakiego się doczekaliśmy to mało istotny balans niektórych kart. Czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że są gracze; zarówno nowi jak i weterani (min. ja), którzy od 23 października do dziś albo nie mogą uruchomić gry albo borykają się z innymi bugami, które uniemożliwiają rozgrywkę?

Czy macie zamiar coś z tym wcześniej zrobić czy jednak, tak jak podano w temacie z hotfixem następny patch dopiero w grudniu i co za tym idzie jesteśmy zmuszeni czekać miesiąc (może dłużej) by pograć w karciochy?

Pisałem w swojej sprawie do supportu (cztery razy) i mój problem jest znany. Nie miałem również żadnych problemów z grą podczas otwartego, testowego PTR.

Pozdrawiam.

Pracujemy nad tym. Staramy się rozwiązać problemy uniemożliwiające grę najszybciej jak to możliwe.
 
1. Czy istnieje możliwość oddalenia kamery w trakcie rozgrywki tak, by mieć podczas niej widok jak w trakcie wymiany kart (po jego zakończeniu następuje przybliżenie kamery umożliwiające jej poruszanie za pomocą pokrętła myszki)?

2. Czy została gdzieś opublikowana nowa ścieżka dźwiękowa Gwinta?
 
  • RED Point
Reactions: ghs
1. Czy posłuchacie się graczy i zmienicie ten limit 10 kart na ręce? (proszę :()
2. Wolę poprzedni soundtrack gwinta. Czy dodacie możliwość wyboru muzyki? (muzyka z W3, Beta gwint i HC)
3. Czy dodacie z powrotem srebrne karty? O wiele bardziej jest to czytelne która karta jest lepsza która gorsza.
 
Witam. Mam problem z odblokowaniem czterech osiągnięć z "Thronebreaker 'a":



Pytanie do twórców gry: czy osiągnięcia te są w ogóle możliwe do zdobycia czy na obecną chwilę są zbugowane i trzeba zaczekać na ich naprawę do grudniowego hotfix'a?

1. Odnalazłem wszystkie złote skrzynie w Lyrii, Aedirn, Mahakamie, na bagnach oraz w Rivii - osiągnięcie niezaliczone, gdyż według gry na ostatniej mapce są ukryte jeszcze 4 skrzynie. Tam nie dostajemy już mapek, zatem mamy szukać tych skrzyń na własną rękę, piksel po pikselu, czy po prostu ich tam nie ma a achievement powinno zaliczyć w chwili odnalezienia 6. skrzyni w Rivii (czyli licząc od początku gry, skrzyni nr 42)?

2. Raporty szpiega mam wszystkie przeczytane - zadanie niezaliczone. Pozostaje opcja, że gdzieś po drodze zdobycie raportu jest uzależnione od podjęcia jakiejś konkretnej decyzji a ja wybrałem inną opcję i przez to raportu nie uzyskałem. Może tak być czy jednak mamy do czynienia z błędem?

3. Opis tego osiągnięcia na GOGu jest nieco inny niż na Steamie. Na GOGu: "Posiadaj co najmniej jeden egzemplarz każdej jednostki nie będącej Raynardem ani Gasconem", na Steamie: "Posiadaj co najmniej jeden egzemplarz każdej jednostki nie należącej do frakcji Raynarda i Gascona". W zależności od tego, którą wersję tłumaczenia przyjmiemy, pula jednostek, które możemy wrzucić do talii będzie się od siebie różnić. Ja przyjąłem założenie, że skorzystam tylko z brązowych kart i to takich, do których dostęp zdobywa się poprzez wykonywanie zadań i podejmowanie decyzji w grze a nie poprzez tworzenie ze zgromadzonych w grze zasobów. Tym sposobem stworzyłem sobie taką oto "armię":



Próbowałem też innych wariantów, dorzucając różnych bohaterów, oczywiście z pominięciem Gascona i Raynarda. Niemniej osiągnięcia w żaden sposób mi nie zalicza. 0,1% graczy zdobyło ten achievement, więc w teorii jest to do zrobienia, pytanie tylko w jaki sposób?

4. Osiągnięcie na odkrycie easter egg'a - podczas gry można napotkać nawiązania do innych gier, odnaleźć pluszowego jednorożca czy też dowiedzieć się, jaka była geneza Shoopa - nic jednak nie zalicza tego osiągnięcia.
 
Witam,

zagrałem dzisiaj sześć rozgrywek w Gwinta i wszystkie przeciwko talii Nilfgaardu, z czego pięć graną pod wiedźminów.
W rozgrywkach rankingowych rzadko kiedy trafiam na inne talie, Nilfgaard jest bardzo niezbalansowany i szczerze powiedziawszy nudzi mnie już gra przeciwko takim samym deckom. Ponadto Cahir ma jeszcze wiele błędów, podczas tury przeciwnika, gdy moja karta nie została wzmocniona, Cahir samoczynnie wzmocnił się o 2pkt. Często widzę karty przeciwnika w talii odwrócone obrazkiem do góry i masę innych błędów.
Jestem z Gwintem od zamkniętej bety i mam wrażenie, że wcześniej to wszystko jakoś lepiej działało.
Obecny Gwint bardzo mi się podoba wizualnie. Natomiast brakuje różnorodności, gram tak naprawdę przeciwko tym samym zestawom kart i to robi się po prostu nudne.
Czy balans zostanie jakoś diametralnie zmieniony, tak żeby przy każdej rozgrywce można było się spodziewać czegoś innego, a nie po raz kolejny Nilfgaardu? Możemy wszyscy grać tymi samymi taliami, tylko po co nam reszta?

Pozdrawiam
 
Artefakty nie są uznawane za jednostki, w przypadku Kusznika problem wynika z opisu, ponieważ jego umiejętność aktywuje się przy zagraniu KARTY z rozkazem, a nie tylko jednostki.

W takim razie proszę zwrócić uwagę na opis karty CZARNA KREW - "Następnym razem, gdy wróg zostanie wzmocniony, zniszcz go wraz z tą jednostką"

to w połączeniu ze wspomnianym kusznikiem wprowadza niezłe zamieszanie, ale rozumiem, że w obu przypadkach jest błąd w opisie karty
 
Last edited:
1. Czy istnieje możliwość oddalenia kamery w trakcie rozgrywki tak, by mieć podczas niej widok jak w trakcie wymiany kart (po jego zakończeniu następuje przybliżenie kamery umożliwiające jej poruszanie za pomocą pokrętła myszki)?

2. Czy została gdzieś opublikowana nowa ścieżka dźwiękowa Gwinta?

1. Nie ma takiej, w opcjach możesz jedynie wyłączyć ruch kamery pod koniec tury.
2. Stara ścieżka jest dostępna na Spotify.

1. Czy posłuchacie się graczy i zmienicie ten limit 10 kart na ręce? (proszę :()
2. Wolę poprzedni soundtrack gwinta. Czy dodacie możliwość wyboru muzyki? (muzyka z W3, Beta gwint i HC)
3. Czy dodacie z powrotem srebrne karty? O wiele bardziej jest to czytelne która karta jest lepsza która gorsza.

Nie mamy żadnej z tych rzeczy w planach :)

@Irtek
Wszystkie kontrakty, które wymieniłeś są obecnie zbugowane, zostaną naprawione w grudniowej aktualizacji. Jeśli chodzi o "Wszyscy inni, każdy równy" chodzi o jednostki, które nie pochodzą z budynków Gascona/Raynarda.

Czy balans zostanie jakoś diametralnie zmieniony, tak żeby przy każdej rozgrywce można było się spodziewać czegoś innego, a nie po raz kolejny Nilfgaardu? Możemy wszyscy grać tymi samymi taliami, tylko po co nam reszta?

Planujemy większy patch balansujący w grudniu.

W takim razie proszę zwrócić uwagę na opis karty CZARNA KREW - "Następnym razem, gdy wróg zostanie wzmocniony, zniszcz go wraz z tą jednostką"

to w połączeniu ze wspomnianym kusznikiem wprowadza niezłe zamieszanie, ale rozumiem, że w obu przypadkach jest błąd w opisie karty

Dokładnie.
 
Czy najnowszą muzykę z gwinta tworzył Marcin Przybyłowicz i Percival?

Marcin Przybyłowicz był reżyserem muzycznym. Razem z nim muzykę tworzyli Piotr Adamczyk, Mikolai Stroinski i soliści:
Katarzyna Bromirska, Mikołaj Rybacki, Kamil Rogiński, Joanna Lacher, Robert Jaworski, Jan Szarecki, Olena Yeremenko i Maria Pomianowska.
 
Dlaczego opcje wyszukiwania kart podczas tworzenia talii są takie ubogie?
Dlaczego nie ma opcji wyświetlenia tylko kart artefaktów?
Dlaczego nie ma opcji wyświetlenia tylko kart legendarnych?
Dlaczego nie ma opcji wyświetlenia tylko kart w nadmiarowej ilości egzemplarzy?
Dlaczego w oknie "zniszcz nadmiarowe karty" nie ma opcji wyboru jakości kart, które chcę zniszczyć (np. tylko karty rzadkie)?
Dlaczego nie ma opcji utworzenia nowej talii na bazie już istniejącej (np. w celu dokonania kilku zmian i ich przetestowania)?
Dlaczego nie ma opcji archiwizacji posiadanych talli (np. zapisu do/odczytu z pliku)?
Dlaczego nie ma opcji porządkowania listy posiadanych talii (np. tworzenia podkatalogów)?
Dlaczego nie ma opcji wyjścia z edycji talii bez jej zapisywania / anulowana wprowadzonych zmian?
Dlaczego przy wybieraniu kart na Arenie/z beczek nie ma ilości prowizji co po części ułatwiłoby orientację co do "jakości" kart?
 
Last edited:
Czy kupując Wojnę Krwi na Steam istnieje możliwość przeniesienia jej na gog.com (w ramach Gog Connect) i tym samym uzyskania bonusów dedykowanych Gwintowi (20 nowych kart w tym możliwość odblokowania ich wersji premium w samej grze, 5 beczek premium, 2 ramki i 2 avatary)?
 
Dlaczego rola bibelotów została tak bardzo ograniczona? Kiedyś wbijanie rangi dla lepszych ramek mogło sprawiać przyjemność a teraz są one tylko po to aby wyświetlić się na poczatku meczu i w profilu. Wyjątkiem sa tytuły ale co mi po tych wszystkich pięknych obwódkach z Wojny krwi albo z eventów skoro nikt ich nie bedzie widział. Przy okazji moge dostać informację ile jest utworów w grze uwzględniając tylko te które słychac tylko na polu bitwy? Bo mam wrażenie ze sie bardzo często powtarzają.

I czy posiadacze Wojny krwi będa mogli przestawić muzykę w menu Gwinta na ta z menu Wojny Krwi?

I po co zostały usunięte srebrne obramowania kart? Przecież skoro i tak nie ma to znaczenia ile wkładamy do talii kart złotych i brązowych to przynajmniej dzięki srebrnemu obramowaniu łatwiej byłoby odróznić kartę Legendarną od Epickiej. Powrot do stylu Gwinta z W3 nie jest dla mnie sensownym argumentem.

W jaki sposób karty są sortowane na ręce bo na pewno ani prowizją ani siłą kart ani ich rzadkością.
 
Last edited:
witam, nie będę pisał o zawieszaniu gry i różnych bugach bo to mozna przeżyć gdyż Gwint jest grą darmową więc nie można narzekać...ale na 200 meczy gdy zaczynałem 173 razy to troche przesada...bo na wysokich rangach w rankingu jak się zaczyna jako pierwszy to obecnie są dużo mniejsze szanse żeby wygrać niż było to w starszej wersji gwinta...dobrze byłoby żeby było sprawiedliwie: raz ja zaczynam, jak przegram mecz to zaczyna mój przeciwnik...rozumiem że gra potrzebuje bardzo dużo czasu żeby się wszystko unormowało...bo obecnie powstała od nowa jako całkiem inna gra niż była wcześniej...
chciałem spytać czy działanie artefaktów będzie zmienione? i czy umiejętność dowódców będzie taka jaka jest obecnie, czy zostanie zmieniona że będzie po zagraniu karty..?
 
Mam pytanie, w jaki sposób odniesiecie się do graczy (w tym mnie), którzy zainwestowali fizyczne pieniądze w Gwinta, w grę która miała być rozwijana, a cały projekt zdaje się został zakończony i wydano inną grę tj: Homecoming. Czy zamierzacie powrócić do Gwinta i go usprawniać?
 
Last edited:
Top Bottom