Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści dostępna na Steam!

+
Ciekawe podsumowanie, nie tylko wojny krwi:
Tak jak obserwuje gola to od dawna byli obojętni w stosunku do TB i Gwinta. Swojego czasu wypowiadali się o tych projektach na zasadzie "wypełniaczy" w oczekiwaniu na CP głosząc przy okazji tezę, że kolejne dodatki do W3 są bardzo prawdopodobne, a oni by chętniej w coś takiego pograli. Gambrinus, który ten film zrobił był jedną z tych osób.

Ja jak i wiele osób z tego forum w gwincie jak i w tb jestem z powodu W3 więc chyba jednak nie tak trudno sobie wyobrazić, że fan w3 kupuje tb.
 
Ja jak i wiele osób z tego forum w gwincie jak i w tb jestem z powodu W3 więc chyba jednak nie tak trudno sobie wyobrazić, że fan w3 kupuje tb.

Wyobrazić sobie nietrudno, ale ile jest takich osób? Osoba, która lubi RPG nie musi lubić karcianek.

Jeżeli dzielimy się swoimi doświadczeniami, to o Gwincie się dowiedziałem nie grając jeszcze w W3, później zagrałem, ale gdzieś na Skellige odpuściłem sobie kontynuowanie rozgrywki.

Oczywiście liczę na to, że Gwint nie miałbyć jedynie zapychaczem i Redzi chcieli (i nadal chcą) wyciąć dla siebie fragment niszy karcianek.
 
Ja jak i wiele osób z tego forum w gwincie jak i w tb jestem z powodu W3 więc chyba jednak nie tak trudno sobie wyobrazić, że fan w3 kupuje tb.

U mnie jest zupełnie inaczej - lubię świat Wiedźmina bo lubię fantasy i dlatego że świat Wiedźmina ma polskie korzenie. W3 mam kupione (kolekcjonerkę nawet) ale nie grane, bo najpierw miałem zbyt słaby komputer (który dopiero niedawno zmieniłem), a teraz obawiam się zagrać słysząc o mnogości wątków, zakończeń itp. Będąc graczem który lubi przechodzić gry od A do Z, ze sprawdzeniem wszystkich "pobocznych opcji" boję się jednego - "braku czasu". :p

W Gwinta zacząłem grać przede wszystkim bo lubię gry turowe, wymagające myślenia, grałem też wcześniej w karcianki "papierowe".
 
To Ci powiem @Lexor, że W3 pod kątem czasu spędzonego potrzebnego na przejście 100% razem z dodatkami i tak jest grą z wymaganym czasem relatywnie niedługim w porównaniu do tego ile trzeba poświęcić gwintowi żeby mieć np. wszystkie karty. Z W3 spędziłem jakieś 180h przy czym sprawdzałem sobie też alternatywne ścieżki. Na gwinta pewnie z 1000h albo lepiej poświęciłem (nie wiem dokładnie). Paradoksalnie gdybym miał te gry porównać to w zasadzie nie ma czego porównywać :D Gwint to jest generalnie popierdółka :) przy w3 ale jako taka lightowa gra się fajnie sprawdza.
 
@luk757 Ja w Wiedźminie 3 nabiłem ponad 400 godzin i to na pewno nie jest mój koniec. Przeszedłem też wszystkie wątki związane z Gwintem bo lubię gry karciane, ale w Gwinta Online gram tylko dlatego, ze padł Duel of Champions i szukałem sobie dla niego zamiennika więc padło na Gwinta.

A w WK zagram jak będzie w adekwatnej cenie (oczywiście dla mnie, bo każdy inaczej takie rzeczy postrzega) do tego co sobą reprezentuje. Gdyby było wydanie pudełkowe to bym kupił je na premierze nawet gdyby było trochę droższe niż te 99,99 zł, ale za cyfrę nie zwykłem płacić więcej niż 50 złotych. Jak zejdą do 70 to wciągnę tą grę ze względu na te 20 kart do Gwinta.
 
@Duckingman zdaje sobie sprawę, że powodów dla których ludzie przyszli go gwinta jest masa. Podejrzewam nawet, że więcej jest tych co przyszli do gwinta online z innych karcianek niż z w3 ale mimo wszystko nie zapominajmy o osobach będących z powodu uniwersum. Co człowiek to inny gust.

A co do Tb to moim zdaniem za 70zl jak najbardziej warto. Dla mnie cena 99zł to nie była duża cena bo chciałem się również odwdzięczyć redom za godziny spędzone w gwinice, w którym sorry ale grosza nie wydałem ;)
 
U mnie jest zupełnie inaczej - lubię świat Wiedźmina bo lubię fantasy i dlatego że świat Wiedźmina ma polskie korzenie. W3 mam kupione (kolekcjonerkę nawet) ale nie grane, bo najpierw miałem zbyt słaby komputer (który dopiero niedawno zmieniłem), a teraz obawiam się zagrać słysząc o mnogości wątków, zakończeń itp. Będąc graczem który lubi przechodzić gry od A do Z, ze sprawdzeniem wszystkich "pobocznych opcji" boję się jednego - "braku czasu". :p

W Gwinta zacząłem grać przede wszystkim bo lubię gry turowe, wymagające myślenia, grałem też wcześniej w karcianki "papierowe".
Fallout tactical, jaggged alliance 2 świetne gry turowe,, do których zawsze wracam :] no i UFO: Enemy Unknown - GRY-OnLine.pl klasyk :D
 
To Ci powiem @Lexor, że W3 pod kątem czasu spędzonego potrzebnego na przejście 100% razem z dodatkami i tak jest grą z wymaganym czasem relatywnie niedługim w porównaniu do tego ile trzeba poświęcić gwintowi żeby mieć np. wszystkie karty. Z W3 spędziłem jakieś 180h przy czym sprawdzałem sobie też alternatywne ścieżki. Na gwinta pewnie z 1000h albo lepiej poświęciłem (nie wiem dokładnie). Paradoksalnie gdybym miał te gry porównać to w zasadzie nie ma czego porównywać :D Gwint to jest generalnie popierdółka :) przy w3 ale jako taka lightowa gra się fajnie sprawdza.

Jak napisałem wcześniej, lubię grać w gry turowe - Gwint bardziej pasuje do tego określenia niż W3 i dlatego upływającego czasu w Gwincie nawet nie zauważam. :p Poza tym jakoś na starcie nie mam potrzeby posiadania absolutnie wszystkich kart a w W3 to bym pewnie mocno biadolił, że jakiś wątek ominąłem - wiem, dziwne, ale tak to czuję. :D
 
@Lexor jak lubisz gry turowe to mogę w sumie polecić Phantom Doctrine polskiej produkcji. Gra się niespecjalnie sprzedała a szkoda, bo gra nietuzinkowa podobna do wspomnianego przez @MaRIB1 Ufo i oferująca sporo godzin. Klimat jak i tematyka tez dosyć rzadko spotykane.
 
@MaRIB1 UFO zagrywałem się, a na Jagged Alliance 2 stworzono mod, że aż miód. Budowa zasieków i worków z piaskiem by chronić sektor, ruchome pojazdy mnóstwo broni i gadżetów. Przesłuchiwania więźniów, nowa klasa szpieg w drużynie, miód. W zeszły roku zagrywałem się przez kilka miesięcy na trudnym, byle tylko Deidrannę uziemnić na nowo :D
 
@MaRIB1 UFO zagrywałem się, a na Jagged Alliance 2 stworzono mod, że aż miód. Budowa zasieków i worków z piaskiem by chronić sektor, ruchome pojazdy mnóstwo broni i gadżetów. Przesłuchiwania więźniów, nowa klasa szpieg w drużynie, miód. W zeszły roku zagrywałem się przez kilka miesięcy na trudnym, byle tylko Deidrannę uziemnić na nowo :D
O nie grałem z modem 0_o. dałbyś link =], ściągnę go puki jest i ogram kiedyś :D, Na trudnym przeszedłem normalna grę właśnie, ale bez moda. najbardziej mnei denerwuje, ze tyle firm próbowało naśladować Jagged Allince 2 i nikomu się nie udało powtórzyć tego samego... Zamiast grę rozbudować na takiej samej grafice nawet tylko podwyższyć rozdzielczość, to od podstaw robili i pełno błędów było i słaba grywalność =]

A ufo dopiero 2 lata temu przeszedłem :D rozbiłem im bazę :D, po tylu latach powróciłem do tej gry ,bo nie mogłem darować :D
 
Last edited:
@MaRIB1 pozamiatałeś obcych, po tylu latach nieźle :D tutaj masz linka do jednej z najnowszych wersji JA 1.13 ja pamiętam ściągałem najnowsze patche z ftp http://thepit.ja-galaxy-forum.com/index.php?t=msg&th=20380&prevloaded=1&&start=0 próbowałem też zachwalany mod Vacations, ale mi akurat nie podobał się. To ja 1.13 i tak ma tyle nowych możliwości, że czasem da się pogubić, a walki są czasem tak epickie, ze po prostu zapadają w pamięć.
 
O matko ale masa zwrotów była. Bo 5 czy 6 dni po premierze czytałem, że steamspy w płatnej wersji pokazuje, że sprzedało się 31 tysięcy kopii WK. Wychodzi na to, że prawie połowa graczy dokonała zwrotu tej gry. Ewentualnie błąd pomiarowy poprzednio zawyżył, a teraz zaniżył poziom sprzedaży i stąd tak drastyczna różnica. To raczej o kolejnych WO możemy zapomnieć. No chyba, że zrobią je bardziej budżetowo bez aż tylu wersji językowych bo na to z pewnością poszło sporo $ przy WK.
 
O matko ale masa zwrotów była. Bo 5 czy 6 dni po premierze czytałem, że steamspy w płatnej wersji pokazuje, że sprzedało się 31 tysięcy kopii WK. Wychodzi na to, że prawie połowa graczy dokonała zwrotu tej gry. Ewentualnie błąd pomiarowy poprzednio zawyżył, a teraz zaniżył poziom sprzedaży i stąd tak drastyczna różnica. To raczej o kolejnych WO możemy zapomnieć. No chyba, że zrobią je bardziej budżetowo bez aż tylu wersji językowych bo na to z pewnością poszło sporo $ przy WK.

Panowie zapominacie, że są jeszcze konsole (np ja sam czekam na premierę na PS4 i na tą platformę kupię WK) + to są dane tylko ze steama
 
Coś jest nie tak z tym steamspy, zobaczcie, że średnia liczba grających w tb jest niewiele mniejsza niż w ww3... Jakąś rewizję zrobili w dół dla podanych w tabeli tytułów. Steamspy w ogóle uwzględnia zwroty?
 
Nie wiem jak steamspy liczy te wartości, ale z tego co wiem raczej niewiele się myli. Przynajmniej tam gdzie jakiś wydawca podał liczbę sprzedanych kopii na Steam tam pokrywało się to mniej więcej (w granicach kilku procent) z szacunkami steamspy.
 
Nie wiem jak steamspy liczy te wartości, ale z tego co wiem raczej niewiele się myli. Przynajmniej tam gdzie jakiś wydawca podał liczbę sprzedanych kopii na Steam tam pokrywało się to mniej więcej (w granicach kilku procent) z szacunkami steamspy.
Bo on się myli najbardziej przy sprzedaży poniżej 100k kopii. Obserwuje ten ranking steam codziennie i przez pierwsze 3 dni po premierze kiedy TB notowało najlepsza swoją sprzedaż to było przed Thief Simulator a obie gry wyszły tego samego dnia. Później zaczął spadać ale generalnie cały czas się utrzymuje w pobliżu tej gry więc podejrzewam że sprzedaż jest bardzo podobna a ta gra się sprzedała w ciągu pierwszych 3 dni (będąc za TB - wyprzedził go w 3 dniu) w 36 tys egzemplarzy. Ale to tak na marginesie bo tak czy owak to nie są wyniki zadowalające.
 
Last edited:
Obniżka o 30% i zobaczycie jak pójdzie do góry sprzedaż ;P. Wielu graczy ogrywa teraz inne tytułu, więc po co ma kupować na zapas, jak przejdą swoje obecne gry, to może trafia na obniżki grudniowe. Na przykład ja nigdy nie kupuje w dniu premiery, bo po co ? Czekam aż połatają grę, wydadzą dodatki, wtedy mogę przejść za rok, czy półtora ;]. Dlatego W3 ciągle się sprzedaje. Tak samo zrobię z Cyberpunk, przejdę raz ale już dopracowana i bardziej rozbudowaną grę niż w dniu premiery ;]

Z drugiej strony ludzie są już przesyceni oprawą w stylu Telltale Games: Walking Dead. Co pokazały ostatnie wyniki i zamknięcie projektu, spóźnili się 2 lata, jak ta oprawa była na topie =]
 
Top Bottom