Rozpoczął się Tydzień Frakcji Scoia'tael!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Wzywamy wszystkie elfy, driady, krasnoludy i gnomy — rozpoczął się Tydzień Frakcji Scoia'tael! Pokażmy tym dh'oine gdzie ich miejsce!

Do południa we wtorek 27 listopada, grając Scoia'tael we wszystkich trybach, możecie zdobyć o 50% więcej punktów doświadczenia!

Dodatkowo, przez ten czas w sklepie dostępne będą Beczki Scoia'tael — każda z nich kosztuje 300 złota i zawiera 5 kart Scoia'tael!

Ta oferta jets dostępna tylko na PC.
 
Jeszcze więcej Eithne. Kto to wymyślił?! Wniosek taki że można sobie zrobić tydzień przerwy od gwinta.

Z ciekawości spojrzałem na swoją historię rozgrywek w Gwinta - na 40 ostatnich rozgrywek na proranku 3 razy walczyłem ze Scoia z tym że tylko raz to była Eithne (dokładnie raz Eithne, raz Brouver i raz Filavandrel). O wiele częściej widuję Cracha, Morvrana, Emhyra, Leszego, Eredina czy Foltesta od Eithne. W trakcie ostatniego tygodnia z frakcji najrzadziej spotykałem Scoia (patrzę tylko na suche statystyki wyciągnięte z historii rozgrywek na moim profilu) więc myślę, że raczej REDzi jednak nie wymyślili tego z przypadku.
 

Lexor

Forum veteran
Dodatkowo, przez ten czas w sklepie dostępne będą Beczki Scoia'tael — każda z nich kosztuje 300 złota i zawiera 5 kart Scoia'tael!

Proszę mi powiedzieć czy źle myślę, ale wydaje mi się, że dla początkujących graczy to nie jest dobra oferta cenowa - chyba lepiej jest kupić trzy beczki zwykłe niż taką jedną bo dostanie się trzy razy więcej kart.
 
Nie wiem dla kogo jest ta "promocja". 300 złota za beczkę z której i tak wypadają karty o tym samym rarity co ze zwykłej beczki. Młodym się to nie opłaca bo i tak brakuje im kart neutralnych oraz epików oraz legend i lepiej brać 3 zwykłe beczki, a starym tym bardziej do niczego te beczki nie potrzebne bo i tak mają wszystkie karty., a jeśli czegoś im brakuje to raczej nie frakcyjne brązy.
 
Proszę mi powiedzieć czy źle myślę, ale wydaje mi się, że dla początkujących graczy to nie jest dobra oferta cenowa - chyba lepiej jest kupić trzy beczki zwykłe niż taką jedną bo dostanie się trzy razy więcej kart.

Dobrze myślisz. To nie jest dobra oferta cenowa dla nikogo. Lepiej kupić 3 zwykłe beczki i nawet jeśli grasz tylko Scoia to i tak więcej na tym zyskasz bo będziesz miał sporo kart z innych frakcji do przemielenia pod robienie epików oraz legend i ostatecznie lepiej na tym wyjdziesz.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Do południa we wtorek 27 listopada, grając Scoia'tael we wszystkich trybach, możecie zdobyć o 50% więcej punktów doświadczenia!

Ostatnio zacząłem grać mecze rankingowe i po tym co tu jest napisane żałuję, że moja talia ST (którą składałem oryginalnie jako pierwszą w tej grze) pada jak mucha w potyczkach z innymi taliami na obecnym moim poziomie gry, a nie stać mnie na odpowiednie jej ulepszenie (w grę by wchodziła zmiana wielu kart, których jeszcze nie mam i pewnie nawet zmiana lidera) bo bym sobie doświadczenie pozdobywał, ale trochę szkoda mi psuć dobrą passę wygranych.

Mam tylko nadzieję, że to co jest napisane wyżej odnosi się faktycznie tylko do punktów doświadczenia (czyli poziomu na niebieskiej fladze) a nie jeszcze dodatkowo do punktów rankingowych?
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
Mam tylko nadzieję, że to co jest napisane wyżej odnosi się faktycznie tylko do punktów doświadczenia (czyli poziomu na niebieskiej fladze) a nie jeszcze dodatkowo do punktów rankingowych?

Tylko punkty doświadczenia, czyli tzw. EXP ;)
 
Ta "oferta" jest nieopłacalna. Nie na tym polegają oferty. Mam nadzieję że takie wydarzenie będzie jednorazowe bo granie przez tydzień na te same decki jest męczące i nudne.
 
Ta "oferta" jest nieopłacalna. Nie na tym polegają oferty. Mam nadzieję że takie wydarzenie będzie jednorazowe bo granie przez tydzień na te same decki jest męczące i nudne.

Wiesz, zawsze można grać kontrą i wygrywać (co ostatecznie może dać nawet więcej XP?). :p
 
Szczerze mówiąc to jeśli chodzi o event wolałem jednak jak były te rywalizacje między dwoma frakcjami. Przynajmniej trafiało się na jednych, albo na drugich. Teraz nie dość że będzie niemal w kółko gra Scoia na Scoia to jeszcze pewnie z 1/4 meczy to będą mirrory bo na razie to za wiele różnorakich buildów nie da się zbudować ze względu na dość ograniczoną pulę kart. Jedyne pocieszenie, że moje autorskie Scoia nawet w połowie nie pokrywa się z żadnym buildem opublikowanym przez Team Aretuza więc przynajmniej jak będę trafiał na kopistów to nie będę miał mirrora (pomijając jednostki za 4 i 5 punktów bo te się powtarzają praktycznie wszędzie z racji małej ich puli).
 
Żadna to przyjemność z gry a na lvl mam wywalone.

Ogólnie zgadzam się, ja tylko próbowałem znaleźć jakieś "inne wyjście" z tej sytuacji.
Co do XP - ja jako "początkujący gracz" jednak nie pogadziłbym bonusami za kolejne poziomy prestiżu.
 
Według mnie lepiej by było gdyby to było w formie rywalizacji frakcji. Po prostu te same założenia co teraz, ale dwie frakcje bo potem taki event wpływa na to co się dzieje na raknedach i stymuluje to rozgrywki (przynajmniej przez pewien czas), dosyć negatywnie. Teraz jest wysyp Eithne, na którą mimo nerfa artefaktów należy się jednak techować kartami dosyć mizernymi na inne matchupy.

Wydaje mi się, że poszłoby to w bardziej zdrową stronę niż takie pchnięcie mety w kierunku jednej frakcji.

P.S
Piękny PonGlish mi wyszedł ;D
 
Tylko punkty doświadczenia, czyli tzw. EXP ;)

Tak sobie pomyślałem jeszcze a propos punktów doświadczenia i tego co tutaj napisano:

grając Scoia'tael we wszystkich trybach, możecie zdobyć o 50% więcej punktów doświadczenia!

Czy jest gdzieś jakaś "tabelka" z zestawieniem za co tak faktycznie w Gwincie uzyskujemy doświadczenie i jakiego rzędu są to wartości? Do tej pory raczej nie zwracałem na to uwagi, ale skoro jest promocja na "50% więcej" to dobrze by było wiedzieć jakie to ma faktyczne znaczenie w samej grze.

Czy np. grając frakcją ST ale przegrywając zyskamy w takim evencie mimo wszystko więcej niż wygrywając inną frakcją? Czyli innymi słowy, ile uzyskujemy punktów za wygraną a ile za przegraną?

Przy okazji: ile potrzebujemy XP na kolejny poziom doświadczenia? Czy w przypadku każdego poziomu jest to tyle samo "na kolejny", czy też jest to zależne (wtedy poprosiłbym o "linka" do zestawienia)? Czy jest to też zależne od poziomu prestiżu? Czy wygrywając/przegrywając mecz rankingowy dostajemy tyle samo jak za wygranie/przegranie potyczki? Jak to wygląda w przypadku rozgrywek toczących się na Arenie?
 
Czy jest gdzieś jakaś "tabelka" z zestawieniem za co tak faktycznie w Gwincie uzyskujemy doświadczenie i jakiego rzędu są to wartości?

Wygrany mecz: 50 XP
Remis: 30 XP
Ukończenie 1 rundy: 5 XP
Ukończenie 2 rundy: 20 XP
Ukończenie 2 rundy (wygrana meczu): 40 XP
Ukończenie 3 rundy: 20 XP
Za każdą zagraną kartę: 3 XP

Te wartości są takie same dla każdego trybu.

Co do samych ilość XP potrzebnych do zdobycia kolejnego poziomu sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Aby awansować z poziomu 1 na 2 potrzebujesz 100 XP. Później każdy kolejny poziom wymaga od kilku do kilkudziesięciu punktów doświadczenia więcej, aż do 1025 XP wymaganych do zdobycia poziomu 1, prestiżu 1.
Na każdym kolejnym poziomie prestiżu wartości są nieco większa, ale znowu zaczynasz najmniejszej liczby (150 XP) aby awansować na poziom 2, prestiż 1, po czym każdy kolejny poziom wymaga od kilku do kilkudziesięciu punktów doświadczenia więcej.
 
Wygrany mecz: 50 XP
Remis: 30 XP
Ukończenie 1 rundy: 5 XP
Ukończenie 2 rundy: 20 XP
Ukończenie 2 rundy (wygrana meczu): 40 XP
Ukończenie 3 rundy: 20 XP
Za każdą zagraną kartę: 3 XP

Trochę skomplikowanie to wygląda. :D

Jeśli mogę dopytać:
- Czy to 40/50 XP jest przyznawane dodatkowo czy też zamiast nagrody za ostatnią zagraną rundę? Czyli czy mamy np. 5+20+20+50 czy też 5+20+50?
- Jaka jest nagroda za wygranie meczu w pierwszej rundzie? (bo np. przeciwnik się poddał - czy to też jakoś wpływa na XP?)
 
Ja to zumiem tak, jeżeli wygrałeś mecz w drugiej rundzie, to masz razem 95xp plus zagrane karty. Jeżeli wygrywasz cały mecz, to wychodzi 95xp plus karty. Po prostu nie jesteś stratny omijajać 3 rundę, przez wygraną w drugiej. Jeżeli przegrasz mecz, a grałes wszystkie rundy masz 45xp + karty, lecz kiedy przegrasz w 2 rundzie masz tylko 25xp +karty. To jeszcze pogram sobie artefaktami, by wbić 3 poziom prestiżu =]
 
Last edited:
Ja to zumiem tak, jeżeli wygrałeś mecz w drugiej rundzie, to masz razem 95xp plus zagrane karty. Jeżeli wygrywasz cały mecz, to wychodzi 95xp plus karty. Po prostu nie jesteś stratny omijajać 3 rundę, przez wygraną w drugiej. Jeżeli przegrasz mecz, a grałes wszystkie rundy masz 45xp + karty, lecz kiedy przegrasz w 2 rundzie masz tylko 25xp +karty. To jeszcze pogram sobie artefaktami, by wbić 3 poziom prestiżu =]

Czyli byłoby za wygrane:
- w pierwszej rundzie: 5+50 = 55 + XP za karty?
- w drugiej rundzie: 5+40+50 = 95 + XP za karty?
- w trzeciej rundzie: 5+20+20+50 = 95 + XP za karty?

Za przegrane:
- w pierwszej rundzie: 5 + XP za karty?
- w drugiej rundzie: 5+20 = 25 + XP za karty?
- w trzeciej rundzie: 5+20+20 = 45 + XP za karty?

Za remisy:
- w pierwszej rundzie: 5+30 = 35 + XP za karty?
- w drugiej rundzie: 5+20+30 = 55 + XP za karty?
- w trzeciej rundzie: 5+20+20+30 = 75 + XP za karty?

BTW: Ciekawe czy np. wyrzucenie karty na cmentarz też liczone jako jej zagranie i +3XP? I czy jest różnica jesli taka wyrzucona karta była celowo przez gracza czy też jako efekt innej karty? Podobnie czy np. Jaskier: Poeta daje efektywnie 3XP czy 6XP?
 
Last edited:
Top Bottom