Czy mógłbym poprosić o wskazówki będąc na samym początku zbierania mojej kolekcji kart? (podsumowanie wskazówek znajduje się w pierwszym poście)

+
MMR ma znaczenie dopiero jak wejdziesz do Pro Rang (zdobędziesz poziom 0)

A przy poziomie 0 też jest tam jakaś mozaika? Bo przy pozostałych poziomach jak przegrywasz to tracisz kawałek witrażu, jak za dużo stracisz tych kawałków to spadasz rangę niżej... A jak można spaść z rangi 0 na 1?
 
ten kto ma najwięcej bierze udział w turniejach =] Genialny system i każdy może tam być =]

Czy te punkty się jakoś resetują albo zmniejszają z czasem?
Bo jeśli nie, to jak ktoś zaczął dawno temu to trudno go bedzie dogonić.
 
Czy te punkty się jakoś resetują albo zmniejszają z czasem?
Bo jeśli nie, to jak ktoś zaczął dawno temu to trudno go bedzie dogonić.
Na koniec Mastera, inne już są zresetowane z
OPEN
CHALLENGER
 
OPEN I CHELLENGER turnieje w gwincie. Open jest najniższym etapem systemu turniejow gwinta i odbywa się co miesiąc. Chellenger jest 2 etapem i jest co 2 miesiące. A crawn points resetuja się po turnieju.
 
Czy dobrze rozumiem, że trzeba mieć "crown points" zeby zagrać "open", a ten "open" daje kolejne "crown points"?
Zdobywasz przez:

Tak dobrze rozumiesz, a challenger daje następne, które wszystkie są sumowane na WORLD MASTERS, przez cały rok :p

Gracze otrzymują punkty „Crown Points” za:
  • znalezienie się w gronie 200 najlepszych graczy na koniec sezonu Pro Rank
  • udział w oficjalnych turniejach GWINTA organizowanych przez CD PROJEKT RED
  • udział w turniejach licencjonowanych GWINTA (prowadzonych przez osoby lub organizacje, które uzyskają licencję od CD PROJEKT RED)
I dalej mamy:

Pierwszym szczeblem turniejów GWENT Masters organizowanych przez CD PROJEKT RED jest GWENT Open. W każdym turnieju tego szczebla zmierzy się 8 graczy, w tym:
  • 6 graczy z najwyższą liczbą punktów „Crown Points” zgromadzonych w trakcie dwóch sezonów rankingowych (2 miesiące)

  • 2 Dzikie Karty – gracze zaproszeni do rywalizacji w turnieju przez CD PROJEKT RED
Reasumując ;], w OPEN Gwincie zagra 6 graczy, którzy zdobyli najwięcej pkt w dwóch sezonach CP.
Open pnkt, chalenger pkt, są już wyzerowane. Teraz zostaną wyzerowane Master punkty całego turnieju i wszystko idzie od nowa od 2 sezonu.

Czyli najlepsi gracze, którzy są zbywają obycie w czasie trwania całego Gwent Masters na finał i są jeszcze bardziej pewni już na World Masters i dzikie karty =]
Post automatically merged:


Gwent World Maters​
  • zwycięzcy turniejów z cyklu Challenger poprzedzających GWENT World Masters (nie więcej niż 5)
  • gracze z najwyższą liczbą punktów „Crown Points”, zgromadzonych na przestrzeni wszystkich sezonów rankingowych poprzedzających GWENT World Masters (nie więcej niż 7).

Tutaj trochę dziwne zawsze, będzie 7 tych samych, chyba że zrezygnują z gwinta i dopiero 5 nowych twarzy :p
 
Last edited:
Reasumując ;]
Reasumując to jeszcze przede mną daleka droga. :p

A swoją drogą to takie... "skromne" te turnieje - tylko po 8 graczy? :(
Przypominają mi się dawne tłumne turnieje MTG w których brałem udział - tam to się działo. :D
Wiem, że inne czasy, tamto było "papierowo", teraz gra się "cyfrowo", ale jednak, smuteczek.
 
Reasumując to jeszcze przede mną daleka droga. :p

A swoją drogą to takie... "skromne" te turnieje - tylko po 8 graczy? :(
Przypominają mi się dawne tłumne turnieje MTG w których brałem udział - tam to się działo. :D
Wiem, że inne czasy, tamto było "papierowo", teraz gra się "cyfrowo", ale jednak, smuteczek.
ale zobacz harmonogram, przez jeden rok odbyło się:
  • HARMONOGRAM TURNIEJÓW

    OPEN #8 <---
    CHALLENGER #5 <-----


I teraz finał:

WORLD MASTERS
 
ale zobacz harmonogram, przez jeden rok odbyło się
Że to niby dużo czy mało?

Najgorzej, że obecnie nie mam szans na złożenie "konkurencyjnej talii rankingowej ST", a tydzień z +XP mi ucieka...
Chciałbym wbić szybko ten pierwszy prestiż co by +1 rare z beczki wyjmować - już trochę beczek na tą okazję czeka.
 
Zauważyłem jedną dziwną rzecz. Pnę się w rankingu w miarę szybko do góry (a przynajmniej ja tak to oceniam) i im wyżej tym niby napotykam lepszych graczy (a przynajmniej takich co grają znacznie dłużej ode mnie, bo widzę pełno "starych" ramek, tytułów, wysokie poziomy doświadczenia / prestiżu) jednak jeśli chodzi grę to nie wiem dlaczego ale coraz częściej widuję tzw. "głupie błędy" - szczególnie jesli chodzi o brak oszacowania ilości kart w ręku, ale też "dziwne" wystawianie jednostek. Nie wiem z czego to wynika.
 
Po prostu Ci gracze są przyzwyczajeni do stawiania jednostek w dowolnym rzędzie bez ograniczeń. Myślą jak uciec przed regisem czy igni ale zapominają że niektóre umiejętności działają tylko w konkretnym rzędzie bądź zapominaja że jednostka ma dopasowanie rzędowe i kładą w najlepszej pozycji(czyli w rzędzie dalekiego zasięgu)
 
Do 18 rund wygranych w jednym dniu (nie koniecznie w jednym meczu) dostaje się za wygrane dwie rundy albo 15 skrawków, albo 15 złota, albo 15 pyłu. dodatkowo za 6 wygranych rund dostaje się nagrodę (zwykle 100 złota ale też 1 punkt nagród, następnie za 12 wygranych rund znów się dostaje nagrodę zwykle 75 złota.

Jak tak gram, to odnoszę wrażenie że powyższa informacja jest albo błędna, albo zostało coś ostatnio zmienione przez CDPR.

Z tego co zauważyłem za wygrywanie rund są cztery główne nagrody plus wiele pomniejszych.

Główne nagrody są za wygranie rundy: 6-tej, 18-tej (po wygraniu 6-tej zaczyna się kolejny licznik "do 12"), 42-giej (po wygraniu licznika "do 12" zaczyna się licznik "do 24") oraz za 66-tą (po wygraniu licznika "do 24" zaczyna się jeszcze jeden licznik "do 24").

Z tego co pamiętam za dogranie licznika "do 6" dostawałem dwa punkty nagród, za dogranie licznika "do 12" też dwa punkty nagród, za dogranie obu liczników "do 24" po jednym punkcie nagród.

Poza tym jeszcze są nagrody mniejsze (złoto, fragmenty kart, pył, losowa karta) - na początku dostawałem je "co drugą wygraną turę" potem nieco rzadziej, chyba co czwartą?

Czy ktoś to może potwierdzić?
 
Z tego co pamiętam za dogranie licznika "do 6" dostawałem dwa punkty nagród, za dogranie licznika "do 12" też dwa punkty nagród, za dogranie obu liczników "do 24" po jednym punkcie nagród.

Tak - zostało to zmienione albo wraz z aktualizacją HC, albo jakiś czas po wejściu HC. Znajdziesz o tym informacje w wątku pytania do twórców Gwinta.

Poza tym jeszcze są nagrody mniejsze (złoto, fragmenty kart, pył, losowa karta) - na początku dostawałem je "co drugą wygraną turę" potem nieco rzadziej, chyba co czwartą?

O ile dobrze pamiętam, to do dwóch pierwszych "głównych" nagród (6 rund i potem 12 rund) dostaje się mniejszą nagrodę co 2 wygrane rundy. Potem co 4 rundy, a jak odbierzesz ostatnią "główną" nagrodę, to już chyba w ogóle nie ma takich nagród.
 
Mam takie "banalne" pytanie: chciałem zmienić nazwę talii i dostałem komunikat, że w nazwie mogą zostać użyte tylko litery, cyfry, podkreślnik, myślnik i spacja - ja chciałem użyć nawiasów... :(

Jednakże zauważyłem, że używany jest też krzyżyk (#) i stąd moje pytanie: czy są jeszcze jakieś inne znaki, które nie zostały wymienione w komunikacie, a mimo tego mogą być używane?
 
Top Bottom