[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
@Lexor @roberw Z tego co pamiętam grając nią w drafcie to jej umiejętność jest aktywowana na koniec każdej tury w której otrzymała jakieś wzmocnienie. Chyba, że to był błąd w jej działaniu bo opis raczej wskazuje, że jej zdolność powinna działać tylko w rundzie w której została wystawiona (mechanika Deploy).
 
To musiał być bug bo testowałem tą kartę troche i nigdy nie podwajała wzmocnień więcej niż raz.
 
Witajcie!
Testuję sobie ostatnio pułapkę Wilczy dół Scoia'tael i podczas jednego meczu położyłem ją w 2 rzędzie, przeciwnik, który też grał wiewiórkami zagrał haverskiego medyka i pułapka nie zadziałała, a wcześniej na innych frakcjach na jednostkach działała. To był bug? czy czegoś niewiem?
 
Przepraszam jeżeli już było takie pytanie, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym.

Od czego zależy liczba kart do wymiany u danego przywódcy. To znaczy dlaczego grając tym samym liderem czasem mam przykładowo 2 karty do wymiany a czasem 3?
 
Przepraszam jeżeli już było takie pytanie, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym.

Od czego zależy liczba kart do wymiany u danego przywódcy. To znaczy dlaczego grając tym samym liderem czasem mam przykładowo 2 karty do wymiany a czasem 3?
Ilość wymian jest zależna od dowódcy którym grasz plus dodatkowo osoba która zaczyna ma jedną wymianę więcej.
 
I tu właśnie pokazuje się słabość tutoriala,który nie tłumaczy podstaw. A mulligan to jest przecież podstawa podstaw jeśli chodzi o karcianki.
 
Pytanie jak w milionerach: Ktoś blokuje jednostkę na której jest licznik tur (np. użyje karty Dorregaraya na Ciri: Szarżę) a następnie za parę tur ta jednostka zostaje odblokowana (np. przez Aguarę). Określ jaki wówczas będzie stan licznika owej odblokowanej jednostki:

A. Licznik uwzględni ilość tur podczas których jednostka była zablokowana.

B. Licznik będzie kontynuował liczenie od stanu w jakim nastąpiła blokada.

C. Licznik zresetuje się i zacznie liczyć od początku.

D. Licznik "wymyśli" coś jeszcze innego. :D
 
Pytanie jak w milionerach: Ktoś blokuje jednostkę na której jest licznik tur (np. użyje karty Dorregaraya na Ciri: Szarżę) a następnie za parę tur ta jednostka zostanie odblokowana (np. przez Aguarę). Określ jaki wówczas będzie stan licznika owej odblokowanej jednostki:

A. Licznik uwzględni ilość tur podczas których jednostka była zablokowana.

B. Licznik będzie kontynuował liczenie od stanu w jakim nastąpiła blokada.

C. Licznik zresetuje się i zacznie liczyć od początku.

D. Licznik "wymyśli" coś jeszcze innego. :D
Opcja B
 
Używam Mahakamskiego Dwójniaka na zablokowanego Xaviera Morana stojącego w rzędzie "Bliskie starcie".
Xavier zostanie wzmocniony o 4 czy o 6? Innymi słowy: najpierw zadziała wzmocnienie czy odblokowanie?
 
Nie rozumiem jakim cudem Family_Union zajmuje drugą lokatę w rankingu mając mniej niż 33% winratio.
Screen w załączniku.
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    851.9 KB · Views: 110
Ktoś może mi wyjaśnić w jaki sposób działa karta Barnaba Beckenbauer?

Zgodnie z opisem po umieszczeniu na polu bitwy, karta powinna wzmocnić o 2 sojuszniczego krasnoluda, elfa i driadę. Mam na stole przynajmniej po jednej jednostce z każdej z tych kategorii - czasami wszystko działa jak należy (mogę wzmocnić krasnoluda, driadę i elfa), czasami mogę wzmocnić tylko 2 jednostki a czasami tylko jedną. Od czego to zależy? A może ta karta jest zbugowana albo polski opis jest błędny i nie wspomina o dadatkowych warunkach jakie trzeba spełnić?
 
Ktoś może mi wyjaśnić w jaki sposób działa karta Barnaba Beckenbauer?

Zgodnie z opisem po umieszczeniu na polu bitwy, karta powinna wzmocnić o 2 sojuszniczego krasnoluda, elfa i driadę. Mam na stole przynajmniej po jednej jednostce z każdej z tych kategorii - czasami wszystko działa jak należy (mogę wzmocnić krasnoluda, driadę i elfa), czasami mogę wzmocnić tylko 2 jednostki a czasami tylko jedną. Od czego to zależy? A może ta karta jest zbugowana albo polski opis jest błędny i nie wspomina o dadatkowych warunkach jakie trzeba spełnić?

Hej, u Barnaby występuje błąd, który powoduje, że nie wzmacnia 3 sojuszniczych jednostek, mimo że są one na polu bitwy. Jeśli natrafisz na ten błąd po raz kolejny, będziemy wdzięczni jeśli dokładnie opiszesz co się działo naszemu wsparciu technicznemu.
 
Mam pytanie związane z jednym trofeum do Gwinta na Galaxy, a nie chcę zakładać nowego tematu.
O co chodzi w trofeum "Masakra"?
W opisie widnieje że trzeba wygrać ostatnią rundę minimum 50 lub więcej pkt. Wygrałem 3 rundę ponad 50 punktami już kilka razy, a trofeum nadal zablokowane.. Zepsute czy co?
 
Mam pytanie związane z jednym trofeum do Gwinta na Galaxy, a nie chcę zakładać nowego tematu.
O co chodzi w trofeum "Masakra"?
W opisie widnieje że trzeba wygrać ostatnią rundę minimum 50 lub więcej pkt. Wygrałem 3 rundę ponad 50 punktami już kilka razy, a trofeum nadal zablokowane.. Zepsute czy co?

Coś źle przeczytałeś - trzeba wygrać rundę z przewagą przynajmniej 100 punktów nad przeciwnikiem.
 
@5ander5 Musisz chyba mieć 50 punktów przewagi nad przeciwnikiem, a nie po prostu 50 punktów.

No to powodzenia. O ile w zamkniętej becie bez problemu niektórymi taliami się dało po 260 wyciągać, to odkąd gwint wyszedł z niej, jak 60 mam to jest cud.
Pewnie zaraz usłyszę że to jest do zrobienia, ale jakąś specjalnym super deckiem ;)
 
No to powodzenia. O ile w zamkniętej becie bez problemu niektórymi taliami się dało po 260 wyciągać, to odkąd gwint wyszedł z niej, jak 60 mam to jest cud.
Pewnie zaraz usłyszę że to jest do zrobienia, ale jakąś specjalnym super deckiem ;)
Spróbuj w trybie sezonowym. Osiąga się większe wyniki i powinno być łatwiej niż w zwykłym trybie, ale nawet w zwykłym trybie jest to wykonywalne.
 
View attachment 10997467
Moje Galaxy twierdzi co innego.

A co masz napisane w grze?

No to powodzenia. O ile w zamkniętej becie bez problemu niektórymi taliami się dało po 260 wyciągać, to odkąd gwint wyszedł z niej, jak 60 mam to jest cud.
Pewnie zaraz usłyszę że to jest do zrobienia, ale jakąś specjalnym super deckiem ;)

Polecam obecny tryb sezonowy. Sam to teraz tam zrobiłem - i tak, wymagało posiadania 100+ punktów więcej niż przeciwnik.
 
Top Bottom