[AKTUALIZACJA] Zmiany w ekonomii GWINTA oraz zasadach zwrotów pełnej wartości kart

+
Ja się zastanawiam nad jeszcze jednym aspektem - gram dużo i codziennie więc raczej nie jest to rng. Na każdy zarobiony 1k skrawków przypada mi zarobione mniej niz 100 pyłu. Czy taki gracz jak ja, który zaczął niedawno grać, postawiony przed faktem jaki został ogłoszony, ma jakiekolwiek szanse na to co gracze z bety będą mieli w przeważającej większości?

To kolejny argument za tym, że kompletnie nierozumiem owej "niekorzyści" i "odwrócenia kota ogonem".

Jak już chcieliście "namieszać" to mogliscie takie zasady wprowadzić dla kolejnych nowych kart (w planowanych dodatkach) a "podstawkę" zostawić w spokoju. Wtedy to faktycznie "szanse" stałyby się "równiejsze" - a teraz? Meh.
 
Ja się zastanawiam nad jeszcze jednym aspektem - gram dużo i codziennie więc raczej nie jest to rng. Na każdy zarobiony 1k skrawków przypada mi zarobione mniej niz 100 pyłu. Czy taki gracz jak ja, który zaczął niedawno grać, postawiony przed faktem jaki został ogłoszony, ma jakiekolwiek szanse na to co gracze z bety będą mieli w przeważającej większości?

Ja mam około 15 000 pyłu, a są gracze z dużo większymi zasobami niż moje. Powodzenia w gonieniu, jeśli przestanę grać to może za 2 lata mnie złapiesz. Nie wspominając o tym, że mam już pełną kolekcję premium.
Całe szczęście, że CDP tak dba o nowych graczy i wyrównało szanse xD
 
No i zaczęło się monetyzowanie Gwinta po całości. Szkoda tylko, że w takim momencie. Ja pozostanę twardy swemu postanowieniu i nie zamierzam tworzyć całej kolekcji premium przed wprowadzeniem tej zmiany, ale uważam, że jest bardzo nie w porządku w stosunku do nowych graczy. Taka zmiana powinna mieć miejsce albo w momencie startu HC, albo tak jak napisał @Lexor dotyczyć tylko kart z dodatków pozostawiając tworzenie wersji premium kart z podstawki tak jak jest. Oj kopie wasze szefostwo ostro grób dla Gwinta @Alicja. @Burza46 aż żal patrzeć :( Będzie powtórka z The Witcher Battle Arena jak nic.
 
@Duckingman, żeby nie było - ja osobiście nie mam aż takiego "parcia na karty premium" - po prostu w tym momencie CDPR zachował się jak nasi "wybrańcy narodu" (chyba wiadomo o kogo mi chodzi), którzy naprawiają "błędy przeszłości" kosztem młodych grup rozwijających się argumentując to typowym "bo starsi mieli gorzej" nie patrząc jak po takiej operacji będą mieli młodsi.

Przeżyłem już wiele, takie postępowanie mnie po prostu mierzi i to jest główny powód mojego wzburzenia. :confused:
 
To akurat odpada, przecież by nam wówczas odebrali możliwość odzyskania pełnej kolekcji po jej automatycznym zmieleniu wraz z wejściem HC ;)

Przecież nadal miałbyś możliwość zrobienia całej kolekcji w wersji podstawowej. Premium pozostałoby dla płacących co osobiście uważam, że powinno istnieć od początku Gwinta bo to najbardziej sensowna monetyzacja cyfrowej gry karcianej nie ingerująca w żaden sposób w model F2P. Zwłaszcza gdy kupowanie beczek za prawdziwe pieniądze od początku było pozbawione większego sensu.
 
Ja się zastanawiam nad jeszcze jednym aspektem - gram dużo i codziennie więc raczej nie jest to rng. Na każdy zarobiony 1k skrawków przypada mi zarobione mniej niz 100 pyłu. Czy taki gracz jak ja, który zaczął niedawno grać, postawiony przed faktem jaki został ogłoszony, ma jakiekolwiek szanse na to co gracze z bety będą mieli w przeważającej większości?

To kolejny argument za tym, że kompletnie nierozumiem owej "niekorzyści" i "odwrócenia kota ogonem".

Jak już chcieliście "namieszać" to mogliscie takie zasady wprowadzić dla kolejnych nowych kart (w planowanych dodatkach) a "podstawkę" zostawić w spokoju. Wtedy to faktycznie "szanse" stałyby się "równiejsze" - a teraz? Meh.

Redzi, bąbelki, robaczki, nasze misie pysie, tak jak was lubię to teraz was poniosło, kolega Lexor celnie wypunktował tą waszą "korzyść dla graczy". Nie obchodzi mnie zbytnio pył / karty premium, potrzebuję podstawowych by grać. Pełne refundy pomagały w uzbieraniu kolekcji.
Sytuacja dziś wygląda tak. Gracze z bety ( należy się bo 2 lata wspierali grę ) są gdzieś tam hen daleko i jesteśmy my nowi, którzy z resztek skrawków starają się zmontować choć jedną legendę. To co wypada z beczek szału nie robi, mam otwartych ponad 150 ( wedle licznika kontraktów ) i legend wypadło mi kilka. To już nawet Hs ma system gwarantowanej legendy, licznik gwarantowanej legendy i nowy system dla początkujących oddzielnego rankeda gdzie zdobywa się pył, pakiety oraz złoto. W Gwincie jest samouczek gdzie dostaniesz 3 beczki i koniec. Obecnie każdy deck by być skutecznym, wymaga kilku legend a jest to spowodowane tym, że w samym podstawowym secie jest ich bardzo dużo i wyraźnie górują nad zwykłymi kartami. Promocyjne paki, spójrzmy na świąteczny 180 zł 50 beczek i gadżety, fajnie ale nie możecie zrobić jakiegoś pakietu z samymi beczkami? 50 beczek za połowę ceny przykładowo? Przecież oczywistym jest że weterani oleją każdą paczkę i jest to skierowane do początkujących.
Zmierzam ku temu, że nie ma żadnego systemu wspierającego nowych graczy a jeszcze my, którzy do pełnej kolekcji mamy jeszcze daleko, stoimy w obliczu faktu, iż w marcu będzie nowy dodatek. Czy zdajecie sobie sprawę jak bardzo deprymującym jest fakt, iż spora część graczy ma full kolekcje i zapasy na 3 dodatki z górką? Nowi zaś będą mogli sobie popatrzeć na te karty w deckach przeciwników. Macie jakiś pomysł dla nowych? Cokolwiek? Na razie zupełnie tego nie widać.
 
Troche to takie skaknie ze skrajnosci w skrajnosc, poszukiwanie zlotego srodka ? Co nie wydaje sie przeciez az tak trudne. Ktos tam sie mocno zatracil w pomysle na rozwoj gry i przyciagniecie nowych graczy. Przynajmniej ja mam takie wrazenie ... Coz pozostaje tylko trzymac kciuki z gwinta i zeby Redzi nie zespsuli jeszcze bardziej tej gry, bo gra w poczatkowym zamysle byla czyms genialnym i wyjatkowym. Teraz zmierza to wszytko w jakims "dziwnym" blizej nieokreslonym kierunku ....
 
Dla mnie zmiana jak najbardziej spoko. Rozumiem powód dla którego ta zmiana została wprowadzona. Co do nowych graczy: rozumiem frustracje, ale ta sama sytuacja bylaby z bibelotami czy tytułem Master of Mirrors chociażby. I juz nie mowcie ze tak ciężko nowym cos zdobyć, bo akurat pare dni temu założyłem smurfa i juz mam pierwszy tier 1 deck. Oczywiście pomoglo mi to, ze umiem grać lepiej niż nowi, ale jest to dalej wykonalne by szybko zdobyć nowe karty i talie. Co do samego pyłu: macie dostepne twitch dropsy, gdzie wypada znacznie wiecej pyłu niz beczek. CDPR nie wprowadza niemal zadnych zmian w kwestii szybkosci zbierania skrawkow, a wlasnie to jest najważniejsze w karciance. A jesli chcecie pomoc utrzymać grę i pozwolic jej sie rozwijac (by premki ciagle staly na wysokim poziomie!) Jednoczesnie upiekszajac swoja kolekcje, to zapraszam do kupowania co jakis czas troche pylu :)

Pozwolę sobie jeszcze zaznaczyć, że dostalismy informację i zapewnienie o stabilności gry w tej chwili, wiec drastycznych zmian jużnie bedzie. Natomiast marudzacym o pieniądze za open bete pragne przypomniec, ze zgadzali sie na takie warunki jakie byly przy kupowania. Polecilbym czytac miedzy dokladniej takie umowy
 
Co do samego pyłu: macie dostepne twitch dropsy
Gratulacje! Zastanawiałem się czy ktoś w ogóle jeszcze o tym pamięta. Przy okazji znalazł się sposób na podniesienie oglądalności na Twitchu.
Natomiast marudzacym o pieniądze za open bete pragne przypomniec, ze zgadzali sie na takie warunki jakie byly przy kupowania. Polecilbym czytac miedzy dokladniej takie umowy
To nie było potrzebne. Nie mąć wody i nie prowokuj.
 
Co do samego pyłu: macie dostepne twitch dropsy, gdzie wypada znacznie wiecej pyłu niz beczek. CDPR nie wprowadza niemal zadnych zmian w kwestii szybkosci zbierania skrawkow, a wlasnie to jest najważniejsze w karciance.

Zrobiliśmy w pracy eksperyment, 3 konta, 3 dni po 8 godzin włączonych stremów - poza tytułami stalkera" nic nikomu nie wpadło hmmmmmm ale nie spoko, fajnie, że wypada więcej niż z beczek.

Najważniejsze w karciance jest wolne zdobywanie zasobów? Co? Ja myślałem, że najważniejsze jest zdobywanie kart i budowanie talii ale się nie znam. Jestem nowy w Gwinice.

Może używaj polskich znaków? Ani to trudne ani bolesne a czytelność posta wzrasta.
 

ghs

Forum veteran
...
No trochę chyba za późno na to, aby każdy miał równe szanse. To powinno wejść razem z premierą gry, albo informacja o takich zmianch powinna pojawić się kilka miesięcy wcześniej. .
..

nic nie za późno :) co kwartał na być 100 nowych kart więc nawet jak ktoś ma teraz pełną kolekcje to z nowymi premkami będzie już miał problem.
 
Redzi, bąbelki, robaczki, nasze misie pysie, tak jak was lubię to teraz was poniosło, kolega Lexor celnie wypunktował tą waszą "korzyść dla graczy". Nie obchodzi mnie zbytnio pył / karty premium, potrzebuję podstawowych by grać. Pełne refundy pomagały w uzbieraniu kolekcji.
Sytuacja dziś wygląda tak. Gracze z bety ( należy się bo 2 lata wspierali grę ) są gdzieś tam hen daleko i jesteśmy my nowi, którzy z resztek skrawków starają się zmontować choć jedną legendę. To co wypada z beczek szału nie robi, mam otwartych ponad 150 ( wedle licznika kontraktów ) i legend wypadło mi kilka. To już nawet Hs ma system gwarantowanej legendy, licznik gwarantowanej legendy i nowy system dla początkujących oddzielnego rankeda gdzie zdobywa się pył, pakiety oraz złoto. W Gwincie jest samouczek gdzie dostaniesz 3 beczki i koniec. Obecnie każdy deck by być skutecznym, wymaga kilku legend a jest to spowodowane tym, że w samym podstawowym secie jest ich bardzo dużo i wyraźnie górują nad zwykłymi kartami. Promocyjne paki, spójrzmy na świąteczny 180 zł 50 beczek i gadżety, fajnie ale nie możecie zrobić jakiegoś pakietu z samymi beczkami? 50 beczek za połowę ceny przykładowo? Przecież oczywistym jest że weterani oleją każdą paczkę i jest to skierowane do początkujących.
Zmierzam ku temu, że nie ma żadnego systemu wspierającego nowych graczy a jeszcze my, którzy do pełnej kolekcji mamy jeszcze daleko, stoimy w obliczu faktu, iż w marcu będzie nowy dodatek. Czy zdajecie sobie sprawę jak bardzo deprymującym jest fakt, iż spora część graczy ma full kolekcje i zapasy na 3 dodatki z górką? Nowi zaś będą mogli sobie popatrzeć na te karty w deckach przeciwników. Macie jakiś pomysł dla nowych? Cokolwiek? Na razie zupełnie tego nie widać.
A co mają powiedzieć nowi gracze HS? Gwint jest i tak najbardziej chojną grą. Tutaj tylko chodzi o karty premium, reszta zostaje taka jaka jest.
 
Pewnie wiele nowego do dyskusji nie wniosę, ale mam jedną uwagę do Redów - niech ktoś czyta wasze posty przed opublikowaniem, bo obecnie ten post to masa pustych frazesów i przynajmniej jeden poważny błąd logiczny.

Co do samej zmiany - ja na razie odpuszczam Gwinta. Poczekam aż gra się ustabilizuję, wejdzie nowy dodatek, może wtedy się coś zmieni. Od czasu do czasu pewnie zerknę tu zobaczyć, czy jest coś nowego, ale na chwilę obecną podobnie jak @Duckingman nie wróżę świetlnej przyszłości Gwintowi. A szkoda bo fajnie przyszłość po HC się zapowiadała.
 
A co mają powiedzieć nowi gracze HS? Gwint jest i tak najbardziej chojną grą. Tutaj tylko chodzi o karty premium, reszta zostaje taka jaka jest.

Nie wiem, pytaj graczy HS. Za moich czasów gracze ostro narzekali, nowi odpuszczali szybko i nie napływali do gry. Zresztą nie jest tajemnicą topniejąca z miesiąca na miesiąc społeczność hs.

Chodzi o refundy i brak ogólnej wizji dla nowych graczy, nie zaś o karty premium i pył na bajeranckie animki.
 
Możliwe, że do marca będzie dużo kart dostanie zmiany dlatego odeszli od refundowania.
 
Coś źle się dzieje jak nawet ci co byli z początku dobrze nastawieni do HC zaczynają narzekać na niego. Cóż trzeba poczekać do stycznia może coś się zmieni na lepsze.
 
Nie rozumiem o co ten butthurt, premium różnią się od normalnych kart tylko tym, że się ruszają, lol. Efekty kart są takie same, nie ma kart premium only, których nie stworzysz w normalnej wersji. Argument, że to podcina nowym graczom skrzydła jest poroniony, bo zamiast zrobić jedną kartę za 1600 skrawków, to nowy gracz bez kolekcji zrobi dwie karty za 800, w tym tą pierwszą, która będzie miała takie same właściwości jak premka za 1600, bo to jest dla niego bardziej opłacalne. To gracz z full kolekcją dopiero będzie masowo skrawkami robił premki.

I heh, zabawne, że "zabierają nam karty premium, złodzieje! Oszuści!", bo pamiętam, że kiedyś na forum była też burza o to, że premki to są głupie, bo oprócz ruchomych obrazków się niczym nie różnią od normalnych, więc nie będą ich robić skrawkami, nie opłaca się czy coś. Gdzie się teraz podziali ci ludzie? :<
 
Nie rozumiem o co ten butthurt, premium różnią się od normalnych kart tylko tym, że się ruszają, lol. Efekty kart są takie same, nie ma kart premium only, których nie stworzysz w normalnej wersji. Argument, że to podcina nowym graczom skrzydła jest poroniony, bo zamiast zrobić jedną kartę za 1600 skrawków, to nowy gracz bez kolekcji zrobi dwie karty za 800, w tym tą pierwszą, która będzie miała takie same właściwości jak premka za 1600, bo to jest dla niego bardziej opłacalne. To gracz z full kolekcją dopiero będzie masowo skrawkami robił premki.

I heh, zabawne, że "zabierają nam karty premium, złodzieje! Oszuści!", bo pamiętam, że kiedyś na forum była też burza o to, że premki to są głupie, bo oprócz ruchomych obrazków się niczym nie różnią od normalnych, więc nie będą ich robić skrawkami, nie opłaca się czy coś. Gdzie się teraz podziali ci ludzie? :<

Albo nie czytałeś moich wypowiedzi albo ich nie zrozumiałeś.

Mi akurat nie chodziło o to, że "utrudniają zdobywanie kart premium" - chodziło o sam sposób argumentacji tego czynu. Otóż robią to bo, tu cytat, "ekonomia naszej gry zmieniła się na niekorzyść graczy, w szczególności tych, którzy zainwestowali dużo czasu i włożyli wiele wysiłku w skompletowanie pełnej kolekcji kart, zwłaszcza w wersji premium". Ale to, że teraz "odwracają kota ogonem" i przy okazji krzywdzą wszystkich tych którzy zaczęli grać dopiero od premiery to już ich zupełnie nie interesuje.

Przecież można było zrobić tak by wilk był syty i owca cała - przykład takiego rozwiązania podałem. Ale nie, lepiej coś zrobić kosztem innych.
 
Nie rozumiem o co ten butthurt, premium różnią się od normalnych kart tylko tym, że się ruszają, lol. Efekty kart są takie same, nie ma kart premium only, których nie stworzysz w normalnej wersji. Argument, że to podcina nowym graczom skrzydła jest poroniony, bo zamiast zrobić jedną kartę za 1600 skrawków, to nowy gracz bez kolekcji zrobi dwie karty za 800, w tym tą pierwszą, która będzie miała takie same właściwości jak premka za 1600, bo to jest dla niego bardziej opłacalne. To gracz z full kolekcją dopiero będzie masowo skrawkami robił premki.

Mnie osobiście w zmianie najbardziej zniesmaczył sposób jej prezentacji. Argumentacja godząca w logikę, jakieś zbędne wstawki typu "zawsze staraliśmy sie być hojni".

Oczywiście sposób przekazania nie zmienia faktu, że zmiany same w sobie też są nieprzemyślane i wydają się być robione na szybko.

I heh, zabawne, że "zabierają nam karty premium, złodzieje! Oszuści!", bo pamiętam, że kiedyś na forum była też burza o to, że premki to są głupie, bo oprócz ruchomych obrazków się niczym nie różnią od normalnych, więc nie będą ich robić skrawkami, nie opłaca się czy coś. Gdzie się teraz podziali ci ludzie? :<

1. Dla wielu osób aspekty wizualne w grze są ważne.
2. W odpowiediz na twoje pytanie - możliwe, że przestali grać albo udzielać się na forum.
 
Top Bottom