Barnaba Beckenbauer nie działa prawidłowo

+
Potwierdzam. Również zauważyłem ten błąd. W trybie gry sezonowej o ile pierwszy Barnaba zawsze daje mi pełne 12 punktów to drugi wciągnięty zaraz po pierwszym czasami przestaje działać już po pierwszym wzmocnieniu jednostki.
 
REDzi są świadomi tego błędu. Taką samą odp otrzymałem zakładając ticket, ale... błąd wciąż istnieje ;)

A tak poważnie (choć to wyżej też było). Błąd pojawił się w momencie wypuszczenia rozszerzenia. Wcześniej nie zauważyłem, choć prawie cały sezon poprzedni przegrałem Eithne, gdzie sympatyczny gnom Barnaba był dosyć istotną kartą.
Obecnie działa on zupełnie losowo i nie dostrzegam w nim żadnej prawidłowości. Czasami pozwala zaznaczyć tylko jedną jednostkę. Czasem dwie. A ostatnio pozwolił mi zaznaczyć wszystkie trzy, ale wzmocnił tylko ostatnią.

Proponuję od siebie po prostu nim nie grać.
 

Lexor

Forum veteran
REDzi są świadomi tego błędu. Taką samą odp otrzymałem zakładając ticket, ale... błąd wciąż istnieje ;)

Bo CDPR "nie ma w praktyce" wypuszczać większych napraw / aktualizacji pomiędzy swoimi "miesięcznymi" - czasami zdarzają się jakieś hotfixy na szybko ale to tylko wtedy gdy coś zaburza zdecydowaną większość gier. Wiele innych błedów, równie wkurzających (np. przeróżne liczniki na kartach, psucie podglądu kart pozostałych w talii) zawsze czekały miesiąc na swoją naprawę, do kolejnej aktualizacji.

Zupełnie tego nie rozumiem, bo sprawne wydawanie aktualizacji to w grze online opierającej się na rywalizacji z innymi graczami powinno być normą. Nie może być tak, że gracze napotykają błędy przeszkadzające w grze, które wczesniej nigdy nie wystepowały (i powstały tylko dlatego że ktoś coś popsuł w istniejącym już kodzie), a potem muszą czekać tygodniami na ich naprawę.
 
Zupełnie tego nie rozumiem, bo sprawne wydawanie aktualizacji to w grze online opierającej się na rywalizacji z innymi graczami powinno być normą. Nie może być tak, że gracze napotykają błędy przeszkadzające w grze, które wczesniej nigdy nie wystepowały (i powstały tylko dlatego że ktoś coś popsuł w istniejącym już kodzie), a potem muszą czekać tygodniami na ich naprawę.

Niestety, ale Gwint nie jest dostępny tylko na gogu, ale również w PSN i XBL. Wypuszczenie hotfixa na konsolach z tego co mi wiadomo to nie jest takie hop siup: dziś jedna łatka, jutro druga, a w pojutrze trzecia.
 

Lexor

Forum veteran
Niestety, ale Gwint nie jest dostępny tylko na gogu, ale również w PSN i XBL. Wypuszczenie hotfixa na konsolach z tego co mi wiadomo to nie jest takie hop siup: dziś jedna łatka, jutro druga, a w pojutrze trzecia.

Błąd z Barnabą był już powszechnie komentowany w momencie gdy CDPR przymierzał się do aktualizacji Dettlaffa.

Poza tym rozumiem np. tydzień oczekiwania - ale miesiąc?
 
@luk757: Najpierw ludzie myśleli, że chodzi o kolejność klikania, ale ostatnio główna teoria jest taka, że chodzi o szybkość.
 
@Lexor Szybkość chyba też nie bo to sprawdzałem i nie było reguły. Ja Barnaby używałem tylko w grach sezonowych i jedyne co zauważyłem to, że pierwszy Barnaba zawsze działa prawidłowo, a drugi już różnie.
 
@Lexor Szybkość chyba też nie bo to sprawdzałem i nie było reguły. Ja Barnaby używałem tylko w grach sezonowych i jedyne co zauważyłem to, że pierwszy Barnaba zawsze działa prawidłowo, a drugi już różnie.

A jak tą szybkość sprawdzałeś? Pytam o to, bo ludzie pisali nawet o trzech sekundach przerwy pomiędzy kliknięciami.
 
A jak tą szybkość sprawdzałeś? Pytam o to, bo ludzie pisali nawet o trzech sekundach przerwy pomiędzy kliknięciami.

Na pewno nie ze stoperem w ręku. Po prostu parę razy zrobiłem to szybko bez zastanowienia i parę razy wolno zastanawiając się jakie jednostki wzmocnić, a i tak w jednym i drugim przypadku czasami Barnaba zadziałał prawidłowo, a czasami nie.

ja odniosłem wrażenie, że znaczenia ma kolejność klikania na jednostki, ale nie doszedłem do schematu który by się powtarzał za każdym razem.
 
Last edited:
Co dosc ciekawe, na PS4 jak Barnaba wyskakuje na stol to cele do wzmocnienia zaznacza automatycznie. Jasne, mozemy je wybierac sami, ale na w wiekszosci przypadkow, gdy gralem go jako finiszera w last sayu to nigdy nie zastanawialem sie co wzmacniam... i tak oto, Barnaba wpada na stol, zaznacza sam jakas karte, wciskam X, po czym bardzo szybko, wciskam X kolejne dwa razy i ot, Barnaba mial wzmocnic co mial.
Predkosc zaznaczania w tym wypadku, zdawaloby sie, nie ma znaczenia.
A co do kolejnosci zaznaczania kart - przyjrze sie temu, moze cos w tym jest, chociaz gdy zaznaczalem sam, nie zauwazylem, zeby jakies wzmocnienie mi sie nie odpalilo.
 
Nie bardzo Cię rozumiem. W jaki sposób obala fakt, że z tego co mi wiadomo poprawki muszą na konsolach przejść certyfikację?

Nie chodziło mi o fakt certyfikacji, tylko o to że owa certyfikacja miała w/g Ciebie wpływ na częstość / ilość poprawek.

Skoro dostali już certyfikację na aktualizację to mogli też dorzucić inne poprawki w tej samej paczce, z czego nie skorzystali.
 
Nie chodziło mi o fakt certyfikacji, tylko o to że owa certyfikacja miała w/g Ciebie wpływ na częstość / ilość poprawek.

Skoro dostali już certyfikację na aktualizację to mogli też dorzucić inne poprawki w tej samej paczce, z czego nie skorzystali.

A ta poprawka to w ogóle na konsolach też wyszła? Bo jak na razie to nikt ze strony CDPR nie napisał co ona zawiera.
 
A ta poprawka to w ogóle na konsolach też wyszła? Bo jak na razie to nikt ze strony CDPR nie napisał co ona zawiera.

Masz w moim linku "opis" z twittera - aktualizacja była "ogólna", zawierała m.in. nowe beczki do sklepu.
 
Masz w moim linku "opis" z twittera - aktualizacja była "ogólna", zawierała m.in. nowe beczki do sklepu.

No to minus dla @Alicja. że na forum nic nie napisała co zawiera ta poprawka bo ja innych kanałów informacyjnych CDPR nie śledzę (nawet na stronę Gwinta nie zaglądam zbyt często :D). W każdym razie nie zmienia to faktu, że poprawek nie da się od tak codziennie wydawać na konsolach, a to do tego się odnosiłem. Natomiast skoro już CDPR wydał update na wszystkich platformach to rzeczywiście mógł w niej zawrzeć również poprawki błędów. No chyba, że po prostu jak na razie nie znaleźli sposobu na ich rozwiązanie (akurat przypadek z Barnabą może być problematyczny bo sami widzimy, że to czasem działa poprawnie, a czasem nie).
 
Top Bottom