Ilu graczy jest w Gwincie

+
Postanowiłem sprawdzić ilu graczy jest w Gwincie. Ponieważ CDPR raczej nigdy takich danych nie poda co nie jest dziwne postanowiłem wdrożyć w życie pomysł który chodził mi po głowie już od dawna :D Na starcie sezonu przegrałem 4 mecze. Chciałem w ten sposób zdobyć niewiele punktów rankingowych tak by wyskoczyć ponad graczy którzy w ogóle nie grają ale mają w Gwincie konta z dawnych czasów, ale jednocześnie nie chciałem przeskoczyć nawet najsłabszych graczy. W ten sposób uzyskałem 200 punktów MMR. Oczywiście ranking nie bierze pod uwagę, graczy którzy grają tylko na potyczkach, w trybie sezonowym lub na Arenie, ale podejrzewam, że takich osób, które choćby tych kilku gier w rankingu przez pomyłkę nie zagrali, w sezonie jest niewiele.

Na dzień 3 czerwca 10:47 zajmuję miejsce 21,522. Teraz będę obserwował jak wielu graczy dochodzi do gry w obecnym sezonie w kolejnych dniach.

UPDATE:

Na dzień 4 czerwca 08:52 zajmuję miejsce 23,867. W 22 godziny przeskoczyło mnie ponad 2000 graczy (107 na godzinę).

Na dzień 5 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 25,807. W 22,5 godziny przeskoczyło mnie blisko 2000 graczy (86 na godzinę).

Na dzień 6 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 27,493. W 24 godziny przeskoczyło mnie blisko 1700 graczy (70 na godzinę).

Na dzień 7 czerwca 09:25 zajmuję miejsce 29,028 . W 24 godziny przeskoczyło mnie ponad 1500 graczy (64 na godzinę).

Na dzień 8 czerwca 09:05 zajmuję miejsce 30,300 . W ciągu 23,5 godziny przeskoczyło mnie prawie 1300 graczy (54 na godzinę).

Na dzień 9 czerwca 10:20 zajmuję miejsce 31,643 . W ciągu 25 godziny przeskoczyło mnie ponad 1300 graczy (54 na godzinę).

Na dzień 10 czerwca 10:00 zajmuję miejsce 32,845 . W ciągu 23,5 godziny przeskoczyło mnie ponad 1200 graczy (51 na godzinę).

Na dzień 11 czerwca 10:30 zajmuję miejsce 33,964 . W ciągu 24,5 godziny przeskoczyło mnie ponad 1100 graczy (46 na godzinę).

Na dzień 12 czerwca 8:40 zajmuję miejsce 34,886 . W ciągu 22 godzin przeskoczyło mnie ponad 900 graczy (41 na godzinę).

Na dzień 13 czerwca 9:30 zajmuję miejsce 35,957. W ciągu 25 godzin przeskoczyło mnie prawie 1100 graczy (43 na godzinę).

Na dzień 14 czerwca 8:30 zajmuję miejsce 36,899. W ciągu 23 godzin przeskoczyło mnie ponad 900 graczy (41 na godzinę).

Na dzień 15 czerwca 10:00 zajmuję miejsce 37,974. W ciągu 25,5 godzin przeskoczyło mnie prawie 1100 graczy (42 na godzinę).

Na dzień 16 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 38,929. W ciągu 23,5 godzin przeskoczyło mnie prawie 1000 graczy (41 na godzinę).

Na dzień 17 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 40,019 . W ciągu 24 godzin przeskoczyło mnie prawie 1100 graczy (45 na godzinę).

Na dzień 18 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 41,224. W ciągu 24 godzin przeskoczyło mnie ponad 1200 graczy (50 na godzinę).

Na dzień 19 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 42,462. W ciągu 24 godzin przeskoczyło mnie ponad 1200 graczy (50 na godzinę).

Na dzień 20 czerwca 10:00 zajmuję miejsce 43,396. W ciągu 24,5 godzin przeskoczyło mnie ponad 900 graczy (38 na godzinę).

Na dzień 21 czerwca 10:00 zajmuję miejsce 44,325. W ciągu 24 godzin przeskoczyło mnie ponad 900 graczy (38 na godzinę).

Na dzień 22 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 45,122. W ciągu 23,5 godzin przeskoczyło mnie blisko 800 graczy (34 na godzinę).

Na dzień 23 czerwca 16:00 zajmuję miejsce 46,305. W ciągu 30,5 godzin przeskoczyło mnie blisko 1200 graczy (39 na godzinę).

Na dzień 24 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 46,862. W ciągu 17,5 godzin przeskoczyło mnie ponad 500 graczy (32 na godzinę).

Na dzień 25 czerwca 11:00 zajmuję miejsce 47,603. W ciągu 25,5 godzin przeskoczyło mnie ponad 700 graczy (30 na godzinę).

Na dzień 26 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 48,288. W ciągu 22,5 godzin przeskoczyło mnie prawie 700 graczy (30 na godzinę).

Na dzień 27 czerwca 12:00 zajmuję miejsce 48,936. W ciągu 26,5 godzin przeskoczyło mnie ponad 600 graczy (24 na godzinę).
 
Last edited:
Chcę to skomentować ale nie wiem nawet jak.

Ale że co? Mało graczy? Dużo graczy? Bez sensu się tym zajmować? Jeśli to pierwsze to mamy dopiero start sezonu. Na koniec powinno być dużo więcej graczy nade mną bo już widzę, że od mojego wpisu sporo graczy mnie przeskoczyło.
 

luk757

Forum veteran
Ale że co? Mało graczy? Dużo graczy? Bez sensu się tym zajmować? Jeśli to pierwsze to mamy dopiero start sezonu. Na koniec powinno być dużo więcej graczy nade mną bo już widzę, że od mojego wpisu sporo graczy mnie przeskoczyło.
Moim zdaniem to trzecie :)
 

Lexor

Forum veteran
Uważam, że dopóki średni czas oczekiwania na kolejnego przeciwnika nie przekracza kilku sekund to nie ma powodu do jakiegoś niepokoju. Sam "eksperyment" zaliczam po prostu do grona "interesujących". :)
 
Całe to przedsięwzięcie do niczego nie prowadzi.
Wyjdzie z tego śledztwa, że jest mało graczy = co z tego?
Wyjdzie, że jest dużo graczy = co z tego?

Jeśli nie interesuje Cię gra rankingowa to nic, ale jeśli interesuje to przynajmniej dla mnie informacja z iloma graczami mierzę się w rankingu jest cenna. Inaczej smakuje bycie na miejscu 3000 na 200000 graczy niż bycie 3000 na 4000.
Post automatically merged:

Na dzień 4 czerwca 08:52 zajmuję miejsce 23,867. W 22 godziny przeskoczyło mnie ponad 2000 graczy. Ciekawy jestem czy w kolejnych dniach będzie podobnie.
 
Last edited:

Seba88

Forum regular
Pod koniec poprzedniego sezonu rozegrałem jedną, jedyną grę. Co dało mi 73 tyś. miejsce. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w kolejnych.
Jednak już teraz widać, że w HC gra kilkakrotnie mniej osób niż w starego Gwinta.
W chwili obecnej grze nie grozi śmierć z powodu zbyt małej liczby grających ani też jakiś spektakularny sukces. Jej potencjał został bezpowrotnie zmarnowany i będzie sobie teraz wegetowała w dość bezpiecznej ale jednak niszy.
 
Pod koniec poprzedniego sezonu rozegrałem jedną, jedyną grę. Co dało mi 73 tyś. miejsce. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w kolejnych.
Jednak już teraz widać, że w HC gra kilkakrotnie mniej osób niż w starego Gwinta.
W chwili obecnej grze nie grozi śmierć z powodu zbyt małej liczby grających ani też jakiś spektakularny sukces. Jej potencjał został bezpowrotnie zmarnowany i będzie sobie teraz wegetowała w dość bezpiecznej ale jednak niszy.

są dwa wydarzenia, które mogą wpłynąć na znaczny wzrost popularności Gwinta w przyszłości:
1. premiera wersji mobilnej
2. premiera serialu netflixa

głowy od marketingu MUSZĄ te dwa wydarzenia ze sobą zsychronizować (a bardziej pewnie CDPR musi się dostosować do terminów NETFLIXA) i zaraz się może okazać że serwery nie wyrabiają;)

p.s. z tym klikukrotnie to bym jednak nie przesadzał
p.s. dla przecietnego gracza to dopóki nie ma problemów ze znalezieniem gry to czy w to gra 1000 czy 100.000 osób nie ma znaczenia, tym bardziej w sytuacji gdy wszelkie raporty CDRP mówią/mówiły o tym że Gwint jednak trzyma się na powierzchni
 
Pod koniec poprzedniego sezonu rozegrałem jedną, jedyną grę. Co dało mi 73 tyś. miejsce. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w kolejnych.
Jednak już teraz widać, że w HC gra kilkakrotnie mniej osób niż w starego Gwinta.
W chwili obecnej grze nie grozi śmierć z powodu zbyt małej liczby grających ani też jakiś spektakularny sukces. Jej potencjał został bezpowrotnie zmarnowany i będzie sobie teraz wegetowała w dość bezpiecznej ale jednak niszy.
Wiesz o tym, że ranking w becie działał zupełnie inaczej niż w HC i obecnie miejsce w rankingu ma się nijak do tego co było kiedyś? Kiedyś pkt mmr przechodziły z sezonu na sezon więc nawet jak ktoś w ogóle nie grał to nadal był klasyfikowany w kolejnych sezonach. Stąd m.in. liczba graczy klasyfikowanych była większa.
 
Jak to ilość graczy nie ma znaczenia? Ja tam wolę grać w tytuły skupiające dziesiątki i setki tysięcy graczy. Dlaczego? Jeśli mam inwestować real kasę i spędzać wolny czas to wolę to robić w grach co do których jestem bardziej pewien, że nie odłączą serwerów za rok czy dwa. Ponadto więcej graczy to więcej zawodów z lepszymi nagrodami, więcej filmików takich jak skasowane Round of Gwent etc.
Ponadto im bardziej gra popularna to i więcej nowych graczy chętnie dołącza.
Ponadto jak wspomniano wcześniej wolałbym nabijając rangę Pro mieć świadomość, że wyprzedziłem 100.000 przeciwników a nie 20.000.
 
Ja tam wolę grać w tytuły skupiające dziesiątki i setki tysięcy graczy.
Szkoda tylko, że często gęsto, gdy gra robi się coraz popularniejsza to znacznie pogarsza się jakość community, bo motłoch się zlatuje (and that's a fact).
Ale karcianek to w sumie nie dotyczy.
 
Szkoda tylko, że często gęsto, gdy gra robi się coraz popularniejsza to znacznie pogarsza się jakość community, bo motłoch się zlatuje (and that's a fact).
Ale karcianek to w sumie nie dotyczy.
W Gwincie akurat nie byłoby to mocno odczuwalne bo jest zbyt mało interakcji i możliwości rozmowy między graczami.
 
Na dzień 5 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 25807. W 22,5 godziny przeskoczyło mnie blisko 2000 graczy. Nadal zatem sporo graczy dopiero rozpoczęło swoją grę w obecnym sezonie. Podejrzewam, że tak będzie przez cały miesiąc bo sam za ranking zabieram się zazwyczaj dopiero w drugiej połowie miesiąca wcześniej testując zmiany w balansie oraz bawiąc się w trybie sezonowym by wbić zadania z drzewek sezonowych.
 

Lexor

Forum veteran
Podejrzewam, że tak będzie przez cały miesiąc bo sam za ranking zabieram się zazwyczaj dopiero w drugiej połowie miesiąca wcześniej testując zmiany w balansie oraz bawiąc się w trybie sezonowym by wbić zadania z drzewek sezonowych.

U mnie podobnie: każdy miesiąc zaczynam od trybu sezonowego i dopiero jak ukończę drzewka zabieram się za gry rankingowe.
 

ghs

Forum veteran
tak się tego nie sprawdza. zakładasz nowe konto pod koniec sezonu, wbijasz na ladder i patrzysz który jesteś. od wyniku odejmij 10-15% i będziesz miał szacowanie aktywnych graczy w danym miesiącu. eksperymenty na początku sezonu to nie jest zbyt mądry pomysł :)
 
tak się tego nie sprawdza. zakładasz nowe konto pod koniec sezonu, wbijasz na ladder i patrzysz który jesteś. od wyniku odejmij 10-15% i będziesz miał szacowanie aktywnych graczy w danym miesiącu. eksperymenty na początku sezonu to nie jest zbyt mądry pomysł :)

Sęk w tym, że ja chcę sprawdzić ile graczy gra przez cały cykl trwania sezonu. Stąd rozpocząłem ta zabawę niemal od samego startu sezonu i zamierzam to sprawdzać niemal do samego końca. Na grze rankingowej w tym sezonie mi po prostu kompletnie nie zależy (wolę bawić się w trybie sezonowym) więc mogę poświęcić ten sezon na te obserwacje. Wejście na sam koniec sezonu powiedziało by mi tylko ilu graczy przez całą długość sezonu zagrało przynajmniej te 2-3 mecze, a mnie ciekawi ilu graczy jest na starcie sezonu, ilu w środku, a ile pod koniec.
 
Duckingman - kibicuję Ci z całych sił!
Po zakończeniu eksperymentu powinieneś otrzymać od Redów avatar i tytuł: "Oxenfurcki badacz" ;)

PS. Mi spodobał się nowy tryb sezonowy, ale co z tego - od 1 czerwca padł mi internet w domu. |Dostawca internetowy testuje moją cierpliwość - mam informację, że naprawa będzie 14 czerwca... Dupa blada...
 
Na dzień 6 czerwca 09:30 zajmuję miejsce 27,493. W 24 godziny przeskoczyło mnie blisko 1700 graczy. Widać, że napływ nowych uczestników gier rankingowych zwalnia, ale nadal jest wysoki w stosunku do całościowej liczby graczy (6%).
 
Duckingman - kibicuję Ci z całych sił!
Po zakończeniu eksperymentu powinieneś otrzymać od Redów avatar i tytuł: "Oxenfurcki badacz" ;)

PS. Mi spodobał się nowy tryb sezonowy, ale co z tego - od 1 czerwca padł mi internet w domu. |Dostawca internetowy testuje moją cierpliwość - mam informację, że naprawa będzie 14 czerwca... Dupa blada...
Dawaj w komórki =]
 
Top Bottom