Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Ja rozumiem, że Raison to maruda itd., ale idę o zakład że gdyby to nie był pokaz Redów to też byście mehali. Przeca ten zwiastun to naprawdę, delikatnie mówiąc, nic specjalnego, by nie powiedzieć że jest słaby. Ja też do nich mam sentyment, ale chciałbym się jaracć i ich chwalić nie dlatego, że są polskim deweloperem który dał mi serię gier o Wiedźminie, ale dlatego że wypuszczają coś dobrego.

A to nie było dobre. Poza Kianu, który - umówmy się - lubiany może i jest, ale jako aktor to drewno nad drewnami. Jeżeli to ma być coś, czym przyciąga gra to słabo świadczy o grze, jak byście tego nie próbowali wyobracać.

Chociaż ja mam ten komfort że fanem CP jestem raczej letnim by nie powiedzieć wcale,mimo miłości do wielu papierowych RPG. A CP nie dał mi na razie nic, co by robiło "wow". Nie czuję jakiegoś mega klimatu, nie widzę extra gameplayu, strzelanie wygląda cokolwiek nienaturalnie etc. Mam tylko nadzieję, że Redzi odrobią lekcję z W3 (o ile mają tego w ogóle świadomość) i open world wypełnią mniej powtarzalnymi aktywnościami, bo poza głównym wątkiem większość najdalej po Novigradzie wiała nudą.

Grę chętnie kupię, ale nie wobec powyższego rok przed premierą, a jak wyjdzie, po pierwszych gameplayach wersji ostatecznej.
 
@Marcin Momot A możesz się odnieść do kwestii RPGowości gry, wyboru płci i customizacji wyglądu postaci? Czy coś się w tej kwestii ostatnimi czasy zmieniło?. Czy te nowe opisy w socialmediach to tylko copywriting, czy w dalszym ciągu stawiacie na RPG?.

Cyberpunk 2077 będzie RPGiem z krwi i kości, z jakich znane jest nasze studio. Wybory i konsekwencje, rozwój postaci, dialogi, oraz wszystkie charakterystyczne dla tego gatunku mechaniki znajdą się w grze. Proszę się nie martwić. :)
 
Mam pytanie odnośnie dodatków fizycznych i cyfrowych do gry. Czy kompendium o świecie, artbook, podręcznik do Cyberpunka 2020 i inne dodatki będą w polskiej wersji językowej?
 
Niektóre bronie Nomadów są unikalne, głównie przez brak wielu materiałów produkcyjnych i wymuszonej pomysłowości. Przykładem jest pneumatyczna spluwa na bełty oraz inteligentny bicz, wynaleziony przez grupę cyrkową z Blood Nation, która użyła technologii myomerowej i interfejsu neuronowego, by stworzyć broń, którą da się wyginać i skręcać za pomocą myśli.
Zakładam, że już ten bicz widzieliśmy we fragmencie pokazu. Czyli to jest taki magiczny sznur właściwie, niekoniecznie używany wyłącznie do walki, podobnie jak ostrza, które mogą posłużyć do wspinaczki.

A CP nie dał mi na razie nic, co by robiło "wow".
U mnie to wow wystąpiło kilka lat temu, gdy wypuścili pierwszy teaser. Był zachwyt, był klimat, były kipiące gdzieś pod spodem potencjalne historie. A ostatnio jedyne co dostaję, to dość plastikowa wersja miejskich open-worldów. Ubisoft ma w tym wprawę, bo juz trzeci raz podchodzi do swoich Patrzących Psów. I tam też będzie open-world action-adventure z tym wszystkim, co niby charakteryzuje rpg.
 
Last edited:
Gdyby to była tylko broń, to nie potrzebowałaby sterowania myślą. Takie połączenie daje znacznie więcej możliwości użycia. Można to wykorzystać na przykład do złapania kogoś za nogę, albo nawet do skrytego podkradnięcia czegoś. Przynajmniej ja bym taki pomysł rozwinął w ten sposób, bo aż się o to prosi.
 
Mi się w ogóle wydaje ze trailer hintuje cyberpsychozę. Dex nazwał Jackiego "psycholem", a sam Jackie przepraszał V w taksówce. To mogłoby też wyjaśniać dlaczego fixer był tak niepocieszony z powodu "reklamy" jaką mu V z Jackiem zapewnili.

Jak myślicie, Jackiemu odwaliło i niemal skompromitował misję rzucając się na "worki mięsa"?
 
Mi się w ogóle wydaje ze trailer hintuje cyberpsychozę. Dex nazwał Jackiego "psycholem", a sam Jackie przepraszał V w taksówce. To mogłoby też wyjaśniać dlaczego fixer był tak niepocieszony z powodu "reklamy" jaką mu V z Jackiem zapewnili.

Jak myślicie, Jackiemu odwaliło i niemal skompromitował misję rzucając się na "worki mięsa"?

Przeszło mi to przez myśl, ale nie przywiązywałabym się jakoś przesadnie do tego, jak ta misja została w trailerze pokazana. W finalnym produkcie pewnie będzie to wyglądało inaczej, wystarczy sobie przypomnieć choćby udział Dijkstry w wątku z Jankiem w gameplayach pokazywanych przed premierą W3.

Gdyby to była tylko broń, to nie potrzebowałaby sterowania myślą.

Ale nie wiemy, czy w trailerze patrzymy właśnie na tę konkretną broń, czy tylko jej luźną interpretację.
 
Mi się w ogóle wydaje ze trailer hintuje cyberpsychozę. Dex nazwał Jackiego "psycholem", a sam Jackie przepraszał V w taksówce. To mogłoby też wyjaśniać dlaczego fixer był tak niepocieszony z powodu "reklamy" jaką mu V z Jackiem zapewnili.

Jak myślicie, Jackiemu odwaliło i niemal skompromitował misję rzucając się na "worki mięsa"?
To by było ciekawe. Jackie wygląda mi w ogóle na postać stworzoną po to by podbudować tło fabularne i pchnąć V w konkretnym kierunku. Przynajmniej tak to teraz wygląda.
 
Zakładam, że już ten bicz widzieliśmy we fragmencie pokazu. Czyli to jest taki magiczny sznur właściwie, niekoniecznie używany wyłącznie do walki, podobnie jak ostrza, które mogą posłużyć do wspinaczki.

Według mnie wygląda to na Kendachi Monowhip - https://cyberpunk.fandom.com/wiki/Kendachi_Monowhip, ale możliwe jest że w grze bedzie miał dodatkowe zastosowania.

Nie udało mi się zrobić bardziej wyraźnego screena, ale tutaj widać że monowhip wychodzi z jednego z palców V
monowhip.png
 
Last edited:
Nie sądziłem, że w Cyberpunku przyjdzie nam okładać biczem kolesia z potężnym młotem xD Nie mogę się doczekać, co oni nam jeszcze zafundują w rozgrywce.
 
To standardowo nie miało połączenia neuronowego. Było to po prostu monowłókno, które obcinało palce nieostrożnym użytkownikom. Tutaj widać, że jest to swego rodzaju przedłużenie ręki połączone z systemem nerwowym.
Ogólnie monomateriały są, powiedziałbym że kanoniczne dla cyberpunkowego settingu. Wszelkie ostrza, włókna, paznokcie nawet. Wszystko to ma służyć zgrabnemu i finezyjnemu szatkowaniu.
 
Last edited:
Osobiście mam szaloną teorię dotyczącą naszych idoli z dzieciństwa, ich wybór był pokazany na gameplayu, z zeszłego roku. Było ich trzech do wyboru, myślę że Keeanu jest jednym z nich, a Redzi zatrudnili aż trzy gwiazdy światowego formatu, kolejną byłaby Lady Gaga, która była widziana w ich siedzibie w Warszawie. Zapewne to kogo będziemy widzieć, a pewnie to sprawka tego chipu będzie uzależnione od wyboru tego idola w kreatorze postaci.
 
Było ich trzech do wyboru, myślę że Keanu jest jednym z nich, a Redzi zatrudnili aż trzy gwiazdy światowego formatu, kolejną byłaby Lady Gaga

Lady Gaga mogłaby nieźle wpasować się w rolę tej pani: https://cyberpunk.fandom.com/wiki/Alt_Cunningham, ale raczej obstawiałabym jednak coś mniejszego, jakieś drobne cameo.

Twoja teoria o idolach z dzieciństwa trochę nie styka, bo (przynajmniej w demo) dwoma pozostałymi opcjami byli Saburo Arasaka i Morgan Blackhand, a żadnego z nich Lady Gaga raczej nie zagra.
 
Lady Gaga mogłaby nieźle wpasować się w rolę tej pani: https://cyberpunk.fandom.com/wiki/Alt_Cunningham, ale raczej obstawiałabym jednak coś mniejszego, jakieś drobne cameo.

Twoja teoria o idolach z dzieciństwa trochę nie styka, bo (przynajmniej w demo) dwoma pozostałymi opcjami byli Saburo Arasaka i Morgan Blackhand.
Kto wie może ktoś znany jest zatrudniony do roli Blackhanda i Saburo, powiedzmy że na Gamescom poznamy Blackhanda aktor z EU ( bo ja wiem Dolph Lundgreen, Til Schwieger?) a na TGS aktora z Japonii grającego Arasakę?
 
Top Bottom