Nowa frakcja - nowe informacje

+
Redania byłaby kolejną frakcją opartą na rycerzach, zbrojnych itp. Ani to ciekawe ani nie daje pola do popisu. Jako dodatek tak, ale jak frakcja dobrze ze będzie coś „innego”
A zakon i Novigrad to nie dość że kolejni Europejczycy, to bazujący na frakcjach powiązanych z już istniejącymi jeszcze bardziej niż Redania z KP. Redania osobno robiłaby "jakiś" sens, ale sama jej była stolica? Bez sensu, miejsko-kupieckie klimaty można było dać na start Kovirowi który ma dużo większy potencjał rozwoju.

Już teraz przecież pojawiają się głosy że w Skellige brakuje świeżych postaci, ale Skellige to przynajmniej cały archipelag, nie jedno miasto.
Post automatically merged:

Zresztą, przecież w przypadku zrobienia frakcji z Novigradu już dawno wyciętoby Króla Żebraków by sobie poliderzył.
 
Last edited:
Na Novigrad jako osobna frakcja nie ma szans. Skoro potrafią trzymać w zamrażalce Radowida i całą Redanię to nie tworzyliby nowej frakcji w oparciu o lokacje której wielu znanych z gry przedstawicieli już jest obecna w Gwincie: Tasak, Cyprian, Król Żebraków, Hubert, Priscilla, a nawet Nożownik.
 
Na Novigrad jako osobna frakcja nie ma szans. Skoro potrafią trzymać w zamrażalce Radowida i całą Redanię to nie tworzyliby nowej frakcji w oparciu o lokacje której wielu znanych z gry przedstawicieli już jest obecna w Gwincie: Tasak, Cyprian, Król Żebraków, Hubert, Priscilla, a nawet Nożownik.
Nie chodzi o to by frakcja miała nazwę Novigrad, tak jak i Elfy i Krasnoludy nie mają nazwy od swoich głównych lokacji, ale o frakcje oparte o te miasto i możliwości które daje. Równie dobrze może być to frakcja „Syndykaty i kapłani”, „Wolne miasta” czy cokolwiek innego. Stąd idea Novigradu jako miasta które to wszystko łączy i daje dużo możliwości.
Co jest dziwnego w tym że trzymają Redanię w zamrażalce? Przecież oni potrzebują dodatków na kolejne 5-7 lat, będą tworzyli tylko fikcyjne postaci do KP?
 
@puszatek_kun Nie zrozumiałeś co miałem na myśli. To nie jest dziwne, że Radowida i Redanie trzymają w zamrażalce. To właśnie dobrze o nich świadczy gdyż widać, że mają jakiś szerzy pomysł na kolejne rozszerzenia. I właśnie to jest najlepszym dowodem, że nic opartego o Novigrad nie powstanie skoro już w dotychczasowych kartach czerpią z tego miasta ile wlezie. Nowa frakcja po pierwsze nie może być dotąd eksploatowana na rzecz innych frakcji, a po drugie musi mieć bogate lore z którego będzie można czerpać w kolejnych dodatkach. Wolne miasta z Novigradem na czele tego nie dają tak jak nie daje tego Zerrikania i Ofir (choć mogliby takie lore zbudować w oparciu o kolejną odsłonę WO). Takie zaplecze jedynie daje Redania, Kovir i Poviss, albo Zakon Płonącej Róży. Bogate lore i zero obecności w obecnym Gwincie (choć w becie takie karty występowały). Przy czym jasno zostało powiedziane, że Redania to nie będzie (i słusznie bo ona w którymś dodatku powinna w końcu zasilić KP). Nie będą to też rycerze więc raczej Zakon Płonącej Róży również odpada.
 
@puszatek_kun a po drugie musi mieć bogate lore z którego będzie można czerpać w kolejnych dodatkach.
I tu się nie zgadzamy. :) Lore gry to lore oddzielne od książkowego i należące do CDPR, mogą wymyślać co chcą tak jak i to zrobili z fabułą w Wojnie Krwi. Imo Novigrad czy sama idea cechów, zakonów itp daje świetne podłoże by pozostając w klimacie wiedźmińskim tworzyć sporo nowego i ciekawego kontentu. Było kiedyś papierowe RPG wiedźmin. Też tworzyło oddzielne Lore, Novigrad był samodzielnym dodatkiem na równi z Nilfgardem, kwestia kreatywności.

A swoją droga, mamy oficjalnie potwierdzenie że dodatek (czyli nowa frakcja) jeszcze tego lata:

https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/gwent-ask-a-dev.8684150/page-172#post-11558011

Czyli pewnie tak jak w HS będzie cykl 3 dużych dodatków w roku.
 
Przecież oni potrzebują dodatków na kolejne 5-7 lat, będą tworzyli tylko fikcyjne postaci do KP?
KP to przecież miejsce akcji większości powieści i gier, to ostatnia frakcja co do której obawiałbym się o wyczerpanie oryginalnego materiału :p

Było kiedyś papierowe RPG wiedźmin. Też tworzyło oddzielne Lore, Novigrad był samodzielnym dodatkiem
RPG to nieco inna broszka niż karcianka. Wcielasz się w pojedyncze postaci, zwiedzasz świat od podszewki ich oczyma, więc szczegółowe opisy miast są na propsie. Ale gwint jest karcianką wojenną.

Przyrównałbym do Warhammera: podręczniki do, dajmy na to, Rogue Tradera, może i opisują szczegółowo poszczególne planety, ale frakcje w bitewniaku to faktycznie w miarę równorzędne strony, nie sprzedaje się figurek do ugrupowań które zajmują po planecie.
 
I tu się nie zgadzamy. :) Lore gry to lore oddzielne od książkowego i należące do CDPR, mogą wymyślać co chcą tak jak i to zrobili z fabułą w Wojnie Krwi. Imo Novigrad czy sama idea cechów, zakonów itp daje świetne podłoże by pozostając w klimacie wiedźmińskim tworzyć sporo nowego i ciekawego kontentu. Było kiedyś papierowe RPG wiedźmin. Też tworzyło oddzielne Lore, Novigrad był samodzielnym dodatkiem na równi z Nilfgardem, kwestia kreatywności.

Zgadza się, że mogą stworzyć własne lore. Wszak o tym napisałem w kontekście Zerrikani i Ofiru. Tylko wpierw muszą to zrobić. Np. poprzez wydanie równo z premierą dodatku kolejne WO przybliżające nową frakcję. Bo samymi nazwami kart i jednozdaniowymi tekstami na tychże lore nie zbudują, a tak potraktowana frakcja byłaby fabularną wydmuszką co dla gry karcianej nie jest niczym dobrym.

Było kiedyś papierowe RPG wiedźmin. Też tworzyło oddzielne Lore, Novigrad był samodzielnym dodatkiem na równi z Nilfgardem, kwestia kreatywności.

Grałeś w tą grę? Widziałeś te dodatki? Bo pleciesz. Ja miałem okazję je czytać. Novigradu dotyczył bodaj drugi tom czasopisma Biały Wilk liczącego 32 strony skierowanego do grających w Wiedźmina: Grę Wyobraźni. W sumie były trzy części tego czasopisma i obok Novigradu pozostałe dotyczyły Driad oraz szpiegów (nie tylko Nilfgaardu). Natomiast Nilfgaardu dotyczył pierwszy pełnoprawny gruby dodatek o tytule Czas Pogardy (nie pamiętam ile stron, ale coś między 60, a 100).
 
Zgadza się, że mogą stworzyć własne lore. Wszak o tym napisałem w kontekście Zerrikani i Ofiru. Tylko wpierw muszą to zrobić. Np. poprzez wydanie równo z premierą dodatku kolejne WO przybliżające nową frakcję. Bo samymi nazwami kart i jednozdaniowymi tekstami na tychże lore nie zbudują, a tak potraktowana frakcja byłaby fabularną wydmuszką co dla gry karcianej nie jest niczym dobrym.
Pełna zgoda co do potrzeby tła fabularnego. Tylko że nie wiem czy jest to sytuacja bez wyjścia. Zauważ że już pierwsze oficjalne przecieki o tym dodatku są mocno fabularyzowane a zarazem nie maja za wiele wspólnego z książkami i grą. Chodzi mi o opublikowany list. Mogli dać jakiś zrzut ekranu, czy samą monetę, a tu mamy opowieść. Może coś w tym temacie szykują. Do tego nie trzeba kampanii pokroju WK. Nie upieram się że będzie jakiś tryb fabularny, ale dziwi mnie że przecieki zaczęli od czegoś takiego.
Grałeś w tą grę? Widziałeś te dodatki? Bo pleciesz. Ja miałem okazję je czytać. Novigradu dotyczył bodaj drugi tom czasopisma Biały Wilk liczącego 32 strony skierowanego do grających w Wiedźmina: Grę Wyobraźni. W sumie były trzy części tego czasopisma i obok Novigradu pozostałe dotyczyły Driad oraz szpiegów (nie tylko Nilfgaardu). Natomiast Nilfgaardu dotyczył pierwszy pełnoprawny gruby dodatek o tytule Czas Pogardy (nie pamiętam ile stron, ale coś między 60, a 100).
Nie tylko grałem ale do tej pory posiadam, choć już tylko skany. Ale tak, mój błąd pomyliło mi się „W tajnej Służbie Ich królewskich mości” czyli trzeci nr Białego Wilka z dodatkiem dużym Nilfgardzkim. Ale dalej sam Novigradzie to był opis poszczególnych banków, kultu wiecznego ogni, opisy gildi, cechów itp. Novigrad czy jako Państwo/miasto czy jako idea frakcji opartych na zakonnikach/cechach/bankierach daj ogromne możliwości pod mechaniki i karty. Pozostaje kwestia fabularna o której wspomniałeś.
 
Novigrad czy jako Państwo/miasto czy jako idea frakcji opartych na zakonnikach/cechach/bankierach daj ogromne możliwości pod mechaniki i karty.

Zgadza się i gdyby nie było już kart związanych z tym miastem obstawiałbym również, że jedną z możliwych nowych frakcji będzie Novigrad. Jednak jak pisałem wcześniej sporo postaci z Novigradu już do Gwinta trafiła głównie jako karty neutralne. Moim zdaniem to pokazuje, że CDPR widzi w Novigradzie zaplecze dla kart neutralnych. Moim zdaniem słusznie bo to miasto było neutralne.
 
17.06 być może coś będzie więcej, jednakże na angielskim forum gwinta Burza stwierdził iż dodatek będzie w lecie 2019 roku... zobaczymy w praniu
 
No to już prawie pewne, że uświadczymy Novigrad w nowej frakcji wraz z Wiecznym Ogniem. Ciekawe czy nie przeniosą części jednostek neutralnych w takim razie.
Na ten moment gdybym miał obstawiać nazwę frakcji to Wolne miasta...
 
Na ten moment gdybym miał obstawiać nazwę frakcji to Wolne miasta...
Jedynym poza Novigradem Wolnym Miastem wymienionym w Ośmioksięgu jest Hołopole, także liczba mnoga nie ma zbytnio sensu.

Dla mnie meh. Wieczny Ogień to religia w Królestwach Północy, które już są frakcją. Co teraz, nowa frakcja z nilfgaardzkiego kultu Wielkiego Słońca i Korporacji Handlowej?
Post automatically merged:

Skoro tak czy siak tworzą nowe lore, równie dobrze można było dać Ofir.
 
Zapowiada się naprawdę solidny dodatek z tych wszystkich przecieków, a co za tym idzie, czas zacząć zbierać pkt, bo chyba spora sumka będzie potrzebna do wydania.
 
Skoro tak czy siak tworzą nowe lore, równie dobrze można było dać Ofir.
Na razie dali po prostu 2 teksty będące sugestią co do nowej frakcji. Nie ma mowy o nowych postaciach/bohaterach na kartach dotychczas nie wspomnianych w uniwersum także spokojnie...

Jeszcze tak przeszło mi przez myśl że może to mogą być zakony z różnych stron świata?
 
Last edited:
Na razie dali po prostu 2 teksty będące sugestią co do nowej frakcji. Nie ma mowy o nowych postaciach/bohaterach na kartach dotychczas nie wspomnianych w uniwersum także spokojnie...

Jeszcze tak przeszło mi przez myśl że może to mogą być zakony z różnych stron świata?

Na pewno Płonąca róża i wieczny ogień to zakony, które raczej się pojawią, jeżeli zostanie dodany novigrad jako frakcja
 
Top Bottom