[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
@Lexor Kontrakt w grze wymaga 100 punktów przewagi w dowolnej rundzie, a w osiągnięciu trzeba zrobić 50 przewagi w ostatniej rundzie.
IMO kontrakt jest prostszy bo można go łatwo zrobić w 2 rundzie po drypasie przeciwnika, a w osiągnięciu nie dość, że trzeba to zrobić w rundzie którą przeciwnik będzie grał to jeszcze ten nie może się poddać.
 
Ja to osiągnięcie wbiłem już 4 listopada zeszłego roku i z tego co pamiętam to nie był żaden specjalny deck :p

masakra.png
 
Ja to osiągnięcie wbiłem już 4 listopada zeszłego roku i z tego co pamiętam to nie był żaden specjalny deck

Ciekawe, ja 9 listopada 2018. Nie pamiętam czym grałem wtedy, ale możliwe, że był jakiś deck, który łatwiej niż teraz mógł to zrobić.
Obecnie istnieją wciąż comba, które taką różnicę punktową mogą wygenerować w 3 rundzie: na pewno coś z królestw północy z Hubertem.
 
Jest osiągalne, pod warunkiem że nie mamy oporów moralnych przed znęcaniem się nad spasowanym oponentem :p
 
Witam,

mam pytanie, chodzi o Fringillę Vigo. Teraz jej umiejka to: Zadaj jednostce 2 pkt obrażeń. Zwiększ liczbę celów o 1 za KAŻDEGO sąsiadującego maga.

Okej, w R3 w rzędzie dalekiego zasięgu ułożyłam sobie (od lewej): Dorregaray'a, Triss Merigold, Yennefer: Wróżbę , tutaj na końcu rundy padła Fringilla, i dalej po prawej był 2x Nowicjusz z Vicovaro. 5 magów w rzędzie, nie licząc Fringilli, więc liczyłam, że walnę 5 celów po 2 pkt obrażeń z Fringilli. Ale wybrałam na cel 3 wrogie jednostki i koniec. Zgaduję, że Fringilla sama z siebie zadaje 2 pkt obrażeń, dodatkowo może wybrać jeszcze 1 cel za maga po swojej lewej stronie, i jeszcze jeden cel za maga po swojej prawej, i tyle, dobrze rozumiem? I ,,nie patrzy" że w rzędzie może być więcej magów, na to wychodzi, bierze pod uwagę tylko karty leżące bezpośrednio przy niej.

Pytam, bo może opis karty jest niedokładny, albo źle działa, albo ja czegoś nie zczaiłam. Bo już np. Skrytobójstwo bierze od uwagę liczbę sąsiadujących jednostek z wybraną jednostką, którą chcemy uderzyć.
 
Sąsiadujący. Słowo klucz. Jednostka, która nie jest obok Fringilli, nie jest sąsiadująca. Zatem maks możesz uderzyć 3 cele, bo z lewej i z prawej strony Fringilli coś może być sąsiadujące z nią.
 
No właśnie, słowo klucz, które Skrytobójstwo interpretuje inaczej (?), a Fringilla inaczej. Jak już udało mi się ułożyć w rzędzie kilku Czarodziejów specjalnie pod Fringillę, to liczyłam że walnę za każdego z nich. No siłą rzeczy, każda karta może mieć max. 2 sąsiadów w rzędzie i nie ma innej opcji. No okej, max 3 cele... trochę szkoda
 
Nie ma szans, że interpretuje inaczej. Chyba, że jakiś bug się pojawił. Jesli jednostka wrogas jest sama w rzędzie, bijesz 6, jesli ma coś obok, bije 5, jesli ma z obu stron cos, to bijesz 4. Chociaż nie pamiętam skrytobójstwa dokładnie, ale chyba tak działa. Jesli karta bierze pod uwagę cały rząd, to jest to opisane. Wątpię, by aż takie błędy były w opisach, żeby sąsiednie zamiast inne w rzędzie.
 
O które dokładnie (czyli z kiedy) obrażenia zadane przeciwnikowi wzmacniają się Ochotnicy an Craite? Podczas całego meczu nie, bo zagrałem w trakcie na początku drugiej rundy i pozostał jak był.
 
O które dokładnie (czyli z kiedy) obrażenia zadane przeciwnikowi wzmacniają się Ochotnicy an Craite? Podczas całego meczu nie, bo zagrałem w trakcie na początku drugiej rundy i pozostał jak był.

Wydaje mi się, że oni wzmacniają się o ilość uszkodzeń na jednostkach wroga w chwili kiedy ich wystawiasz.
 
Opis tej karty rozumiem tak:
Uzdrawiam kartę, która ma 4 pkt obrażeń do siły bazowej. Chciałem uzdrowić WIELKIEGO DĘBA z 1pkt siły do siły bazowej (zgodnie z opisem UZDRÓW)i nie wyszło jak myślałem, uzdrowiło tylko 4 pkt :p.

Opis dla jasności powinien być taki: Uzdrów sojuszniczej jednostce 4 pkt obrażeń. Jedna literka "z", a tak wiele zmienia :p. Może popsuć całą rozgrywkę =]
elf.jpg
 
Last edited:
1559407997683.png

Jak zdobyć to osiągnięcie? Specjalnie dla niego zrobiłem talię Arnjolfa z Germainem: stworzyłem 4 krowy, a następnie Arnjolfa. Pomimo tego, osiągnięcie się nie zaliczyło.
Post automatically merged:

Ok, pewnie chodzi o tworzenie sojuszników z własnej frakcji. Zdublowałem umiejętność Haralda Psiej Gęby Syanną, po pojawieniu się sześciu czaszek się zaliczyło.
 
Last edited:
Po pierwsze: dlaczego Damien de la Tour nie odnawia umiejętności Uzurpatora? Zdolność Uzurpatora (z tego co czytałem) do pewnego czasu była zdolnością aktywowaną co rundę - zostało to teraz zmienione, ale nie powinno być tak, że jeśli przeciwnik odblokował sobie zdolność lidera to Damien należący do Uzurpatora nie jest w stanie odnowić owej blokady.

Po drugie (niby można to wytłumaczyć, ale dla mnie jest to dziwne): dlaczego Siewca zarazy użyty przez przeciwnika dodaje mi punkty do kontraktu na zabijanie jednostek trucizną? Tak, wiem, że Krowie truchło staje się moją jednostką, ale uważam, że w tym przypadku, dla szpiegów, kontrakt powinien przyznawać te punkty osobie, która owego szpiega zagrała.
 
Last edited:
Po pierwsze: dlaczego Damien de la Tour nie odnawia umiejętności Uzurpatora? Zdolność Uzurpatora (z tego co czytałem) do pewnego czasu była zdolnością aktywowaną co rundę - zostało to teraz zmienione, ale nie powinno być tak, że jeśli przeciwnik odblokował sobie zdolność lidera to Damien należący do Uzurpatora nie jest w stanie odnowić owej blokady.

Jak można odblokować zdolność lidera?
 
Jak można odblokować zdolność lidera?
No właśnie Damienem można odblokować. Jak grasz na Uzurpatora i wykonasz rozkaz Damiena to zejdzie Ci blokada i umiejętność dowódcy będzie dostępna. Moim zdaniem też powinno być tak, że Damien odnawia blokadę Uzurpatora ale kto "normalny" trzyma w talii Uzurpatora Damiena jako kontrę na odblok? :eek::p
 
No właśnie Damienem można odblokować. Jak grasz na Uzurpatora i wykonasz rozkaz Damiena to zejdzie Ci blokada i umiejętność dowódcy będzie dostępna.

Dziwne działanie karty bo moim zdaniem tak nie powinna działać. CDPR wypowiadał się w tej sprawie? To tak ma być czy to błąd w działaniu Damiena?
 
No oczywiście, że tak, jak byk jest napisane: Order: Refresh your Leader's ability. If it's disabled, enable it instead. Więc w jaki sposób może być zdolność dowódcy wyłączona? Chyba tylko poprzez Uzurpatora.
 
kto "normalny" trzyma w talii Uzurpatora Damiena jako kontrę na odblok? :eek::p

Grajac Uzurpatorem nie trzymam Damiena, ale mam inne karty, np. Test lojalności i Damien mi się trafił "do wyboru" - ponieważ byłem święcie przekonany że zablokuję na nowo zdolność przeciwnika to go wybrałem - jakież było moje zdziwienie gdy to nie zadziałało.

Dziwne działanie karty bo moim zdaniem tak nie powinna działać. CDPR wypowiadał się w tej sprawie? To tak ma być czy to błąd w działaniu Damiena?

Piszesz o Damienie że działa przeciwko Uzurpatorowi czy też o tym że nie działa na zdoność Uzurpatora?
 
Top Bottom