Novigrad — prezentacja kart

+
Dla mnie art jak art. Bardziej mnie martwi, że i tutaj i na Tasaku jakiś niebieski filtr jest nałożony przez co karta wygląda dużo gorzej niż zwykłe karty. Mam nadzieję, że ostatecznie będą w tym samym odcieniu co zwykłe karty.
Wszyscy pokazani liderzy są w ogóle jakby w innym formacie i bez finalnych ramek. Może przez to jakoś słabiej to wygląda.
Pugo Łup-Łamacz z Gernichorą to zawsze 10 punktów za 7 prowizji bez żadnego setupu. Kto to zaprojektował w takiej formie? Miejmy nadzieję że na piątek zbalansują :E
O ile nie gramy na Uzurpatora... No i trzeba to położyć zawsze jako 1 jednostkę co też jest jakimś wymogiem. No ale zgadzam się mimo wszystko, że jest zbyt mocny.
 
O ile nie gramy na Uzurpatora... No i trzeba to położyć zawsze jako 1 jednostkę co też jest jakimś wymogiem. No ale zgadzam się mimo wszystko, że jest zbyt mocny.

Zupełnie się z wami nie zgadzam :) Pamiętajcie, że ten strzał za 3 jest losowy więc praktycznie jedynie w talii z Gernichorą będzie miał optymalny cel i to pod warunkiem, że nie mamy innych jednostek na stole, a to powoduje, że raczej zagrywany będzie dość szybko. Poza tym po nerfie dla Hrabiego w końcu wraca tania 10 dla Potworów pod Ozzrela. Biorąc pod uwagę jak ostatnio dołują buildy na Ukrytym, Gernichorze, Leszym, Detlaffie i Erendinie bardzo dobrze, że pojawiają się karty które mogą wzmocnić buildy oparte o tych liderów.
 
@Duckingman W królowej krabopajaków równie łatwo osiągnąć pełne value a to niby tier 1. Poza tym wzmacnianie builidów to się robi poprzez wzmacnianie słabszych kart a nie wypuszczanie op jednostek.
 
@Duckingman W królowej krabopajaków równie łatwo osiągnąć pełne value a to niby tier 1. Poza tym wzmacnianie builidów to się robi poprzez wzmacnianie słabszych kart a nie wypuszczanie op jednostek.

Tylko, że ja nie uważam tej jednostki za OP. To jednostka dająca przyzwoite punkty, ale też bez szaleństw bo to jest realnie 8 punktów za 7 (Owoc w momencie niszczenia będzie miał 2 siły) i to pod konkretnymi warunkami. W Królowej musisz poświęcić 1 z 3 ładunków pod to którego potem nie wykorzystasz do innego comba (choćby Żagnicy która na tym zrobiłaby +1 punkt, a z Vranem +2). Jeśli to jest OP to co powiedzieć o Ghulu który ma koszt prowizji 6 i może zrobić 9 punktów które można zagrać w dowolnym momencie 3 rundy. W dodatku jest brązową kartą.
 
Last edited:

Guest 4306349

Guest
Pamiętajcie, że ten strzał za 3 jest losowy więc praktycznie jedynie w talii z Gernichorą będzie miał optymalny cel i to pod warunkiem, że nie mamy innych jednostek na stole, a to powoduje, że raczej zagrywany będzie dość szybko.

Taa, tylko pierwsza lub druga karta. Potem zbyt ryzykowne i raczej nieopłacalne. W talii z Gernichorą i Królową Pająków pierwsza karta do zagrania. Ale w przypadku kart z zemstą typu Mglaki czy Jajko Harpii też solidny bonus punktów po drugim zagraniu. A jak pójdziemy na hazard z Ukrytym, to można nawet i 20 zrobić z jajkiem przy prawdopodobieństwie 50%. Poker face i gramy.

Edit:
Choć w przypadku Królowej jest duża szansa, że zniszczy tylko pajączka, który i tak się odrodzi... Także na rundę finalną jak znalazł.
 
@PonuryJoe nadal jednak jest to jedno z pierwszych zagrań w rundzie co pozwala przeciwnikowi się do tego dostosować. Nowy troll to bardzo fajna karta która powinna pomóc odżyć Potworą w mecie, ale nawet jak wejdzie idealnie za 10 to nadal jest to zwrot jedynie na poziomie 143%. Bardzo dobrze, ale nadal jest sporo kart w Gwincie (również brązowych) które robą lepsze wyniki. Choćby Dywizja Venendal (ostatnio grałem dużo Nilfgaardem stąd jako pierwsi przychodzą mi do głowy). Raczej nie wchodzą za mniej niż 9 (a zdarzało mi się i 11 punktów) co przy 5 punktach prowizji daje zwrot rzędu 180% choć oczywiście też muszą być grani jako jedna z pierwszych kart.
 
Skurwiela Juniora można opisać tylko w jeden sposób: Dat ass
Mnie bardziej ciekawi, czy w wersji animowanej będzie widać coś więcej poza nogą tej pani w środku.

Powtórzę jeszcze raz to co już napisałem. Nie możesz liczyć Filippy za 21 punktów bo sama z siebie robi max 12 punktów. Pozostałe 9 wynikają z koron które kosztują kolejne 9 punktów prowizji. Inaczej mówiąc te 21 punktów jakie możesz wyciągnąć z Filippy kosztuje Cię 19 punktów prowizji. Jest masa kart które mają dużo lepszy przelicznik w tym Sukkub (a dokładniej Miruna) która sama z siebie robi 10 punktów siły za 9 punktów prowizji i dużo łatwiej wyciągnąć pełne value z niej niż z Filippy.

Jak już patrzysz na to w ten sposób, to sama z siebie robi maksymalnie 3 punkty, na cokolwiek ponad to musisz wydać korony.
 
Jak już patrzysz na to w ten sposób, to sama z siebie robi maksymalnie 3 punkty, na cokolwiek ponad to musisz wydać korony.

Zgadza się, ale dzięki jej zdolności każda wydana korona zrobi 2 punkty. Zatem jeden punkt jest z samych koron, a drugi dzięki jej zdolności. Stąd te 12 punktów z Filippy, ale najlepiej napisać 21 punktów za 19 prowizji i wtedy nie ma do czego się doczepić, a jednocześnie widać, że nie jest to wcale przegięta karta przy zwrocie na poziomie 111% :) Przy czym przejęcie jakiegoś fajnego silniczka jest miodzio :D
 
długo zastanawiałem się o co chodzi z wystającym kolanem w arcie Skurwiela Juniora, wystarczyło wejść na wątek na Rededicie, z tego co tam piszą ludzie, ta wersja prezentowana jest na rynek Chiński, a normalna i pierwsza wersja wygląda tak:
B08v6RnJDOk.jpg


i teraz mi się to zgadza...
Na wersji Chińskiej nawet kielich jest zamazany, a zapomnieli o tym kolanie w krwii xD

Pytanie czy dostaniemy wersje pierwotną czy na rynek chiński?
jeżeli tą na rynek chiński to będę mocno zawiedziony...
 
Zdecydowanie lepsza ta wersja artu ale skoro @Alicja. jej nie pokazała to obawiam się, że nie przejdzie...

Patrząc na działania PR w CDPR, to ja bym się akurat tym nie sugerował.

Co do artu - mam bardzo mieszane uczucia i żadna z wersji nie przypadła mi do gustu. Być może jestem już po prostu za stary na tego typu epatowanie przemocą.
 
Patrząc na działania PR w CDPR, to ja bym się akurat tym nie sugerował.

Od @Alicja. wara :p Nie wina dziewczyny, że robi to co jej każą przełożeni. Warto natomiast docenić, że bardzo się stara, a za wrzucanie opisów nowych kart w niedzielny wieczór mam nadzieję, że otrzymała coś więcej niż uśmiech kierownika.
 
Od @Alicja. wara :p Nie wina dziewczyny, że robi to co jej każą przełożeni. Warto natomiast docenić, że bardzo się stara, a za wrzucanie opisów nowych kart w niedzielny wieczór mam nadzieję, że otrzymała coś więcej niż uśmiech kierownika.

Nie pisałem konkretnie o niej. Jedna, nawet bardzo starająca się osoba nie wystaczy, jeśli wewnątrz w firmie nie ma ogólnie dobrego przepływu informacji i instrukcji, a to jest w/g mnie bardzo zauważalny fakt.
 
Od @Alicja. wara :p Nie wina dziewczyny, że robi to co jej każą przełożeni. Warto natomiast docenić, że bardzo się stara, a za wrzucanie opisów nowych kart w niedzielny wieczór mam nadzieję, że otrzymała coś więcej niż uśmiech kierownika.

Dzięki za miłe słowa :ohstopit:

A co do artu Juniora, w grze pojawi się wersja, którą pokazał Burza :cry:
 
Nie pisałem konkretnie o niej. Jedna, nawet bardzo starająca się osoba nie wystaczy, jeśli wewnątrz w firmie nie ma ogólnie dobrego przepływu informacji i instrukcji, a to jest w/g mnie bardzo zauważalny fakt.

Tu się zgadzam. Zwłaszcza brak odpowiedzi od @Burza46 w Pytaniach do twórców Gwinta jest wręcz kuriozalna bo obnaża brak właściwego podejścia do społeczności Gwinta które powinno być podstawą w grze sieciowej.
 
Tagi to nie żadna tajemnica, która karta Cię interesuje? ;)

Proszę, nie mów, że wszystkie

oczywiście, że wszystkie ale przede wszystkim karty duo frakcyjne

a skoro to nie tajemnica to czemu tego nie pokazywano na bieżąco
 
Tagi to nie żadna tajemnica, która karta Cię interesuje? ;)

Proszę, nie mów, że wszystkie

Alicja sęk w tym, że w grze karcianej podanie tagu dla jednej karty niewiele wnosi. Źle się stało, że przy ujawnianiu kart nie podawane są również tagi jakby to była jakaś wielka tajemnica. Stało się trudno. Mam nadzieję, że dziś po streamie zostaną ujawnione wszystkie karty wraz z tagami tak by napaleni na ten dodatek gracze mogli zacząć budować sobie decki jakimi będą grać od piątku ujawniając co rusz kolejne przegięte zagrania które nie powinny wyjść poza wasza wewnętrzną grupę testową. Ja tylko mam nadzieję, że chociaż przekazujesz górze co się graczom przy premierze tego dodatku nie podobało i kolejna premiera zostanie przeprowadzona o niebo lepiej bo szkoda zniechęcać do gry choćby jedną osobę gdy społeczność nie liczona jest w milionach.
 
Top Bottom